Gönderen Konu: bir HIV psiko-pozitif hikayesi  (Okunma sayısı 2639 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cybt

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 2
bir HIV psiko-pozitif hikayesi
« : Ocak 18, 2018, 09:30:06 ÖS »
Herkese merhaba

Bir başlık ta benden olsun istedim. Yaklaşık 1,5 senedir yaşadığım PSİKOLOJİK pozitifliğin öyküsünü bugün gördüğüm Mavera'nın tabiriyle 'dünyayı düz kabul eden' arkadaşın mesajıyla paylaşma kararı aldım.

Benim hikayem 1,5 sene önce yurtdışında korumalı ilişki ile sonlanan, fakat alıcı konumda oral sex ile başlayan bir ilişkiyle başladı. Bu kişi hepimizin escort olarak tabir ettiği bir seks işçisiydi. Birliktelik yaşandı bitti anlık mutluluğumun akabinde ertesi gün inanılmaz bir baş dönmesi, ateş, ishal ve halsizlik ile güne başladım. Tabi ki aklıma gelen ilk şey 'Eyvah HIV ile enfekte oldum!' fikri idi. Başım o kadar dönüyordu ki bu işte bir terslik olduğunu anlamam çok uzun sürmedi. E tabi kulaktan dolma HIV gripten öldürür vs gibi fikirler de mevcut olunca puzzle tamamlanmış oldu. Türkiye'ye döndükten sonra kolumda gördüğüm kızarıklıkla birlikte internetten belirtileri aramakla meşgul olduğum ve puzzle'ın akut sendrom ile benzerlik yaşadığı dönemde soluğu doktorda aldım. İlişkimden sonra yaklaşık 2 hafta geçmişti ilk HIV antikor testimi olduğumda. tabi ki sonuç negatifti, allahım nasıl bi mutluluk.. tabi ki burada kalmadı. burada ismini vermek istemediğim ve malum hepinizin bildiği diğer sitede aldım soluğu. herkes bi korku herkes bi heyecan içinde. herkes doktor herkes profesyonel araştırmacı. tabi ben de Enfeksiyon Hastalıkları uzmanına taş çıkartırım artık yalan yok  :) tabi bu panikle birlikte bu testin yanlış olduğu bilmem ne tarihinde combo test olmam gerektiği, sonra 90'da teyit ettirmem gerektiği vs gibi bilgilerle soluğu özel bi labaratuvar'da aldım. 23. günde test negatifti. sonra 35. günde negatif, 70.günde negatif, 91. günde negatif (bunların hepsi duo ultra tabi babam Karun ya...)  bu sırada ne belirtiler yaşıyorum Allah'ım.. 1 hafta çarşaf yatak ıslatan gece terlemeleri, diş etlerimin balon gibi şişmesi, tüm vücutta kaşıntılar vs vs. Bakıyosun internetten HIV belirtisi çıkıyor. Haliyle kesin testte çıkmadı, vücudum yeterli antikoru veya antijeni üretemedi diyip teste koşmalar.  6 ay dediler oldum. 8 ayda PCR RNA oldum ve 1 sene 2 ay sonra standart bir Elisa ile konuyu kapattığımı sandım, yanıldım. İnternetten araştırma hastalığı arkadaşlar bu. Kaygınıza kaygı katar. Bu süre zarfında 4 farklı antidepresan kullandım fayda vermedi. 3 ay terapi gördüm bana mısın demedi. Sorun ne biliyor musunuz? sorun içinde bulunduğumuz psikolojik bozukluğu gerçek sanmamız. yani beynin sana bunu gerçek olarak sunması veya seni aldatması ile yaşadığın olayı travmaya dönüştürmen, yaptığın araştırmalar ile de kaygına kaygı katman.

Neyse kısaca toparlamak gerekirse bu yazdıklarım size ders olmayacak biliyorum. Bakın 1,5 sene diyorum eğer başındaysanız yol yakınken vaz geçin...

Bu testlerde çıkmayan HIV virüsü tezini ortaya atan arkadaş ta sağolsun benim için milat oldu. Yapmayın arkadaşlar. görüyorsunuz bunun sonu yok kendinizi inandırmadıktan sonra. yok 4 yıldır negatif alan hasta varmış ta 4 yıl sonunda pozitif olmuş yok vücuda az miktarda virüs girince çoğalması uzun sürüyormuş. 5-10 milyonda 1 olasılık için yaşayabileceğiniz bu güzel zamanlardan vazgeçmeyin. bu kadar olasılık ile yarın kafanıza maganda kurşunu isabet edip te ölebilirsiniz, burası Türkiye.

Hepiniz sağlıcakla kalın, mutlaka korunun.

Not: Pozitif arkadaşlar için tez zamanda kür çıkması duası ile, dayanışmanız ve hayata POZİTİF bakışınız daim olsun.

Hiv ve Aids

bir HIV psiko-pozitif hikayesi
« : Ocak 18, 2018, 09:30:06 ÖS »

 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
17 Yanıt
5109 Gösterim
Son İleti Temmuz 23, 2017, 03:52:50 ÖS
Gönderen: Mysterious
38 Yanıt
7964 Gösterim
Son İleti Ekim 23, 2017, 03:58:10 ÖS
Gönderen: bedevi
9 Yanıt
3207 Gösterim
Son İleti Mayıs 18, 2018, 08:22:44 ÖÖ
Gönderen: Mavera
53 Yanıt
7750 Gösterim
Son İleti Mayıs 30, 2019, 05:48:47 ÖS
Gönderen: Hemsir
6 Yanıt
877 Gösterim
Son İleti Mayıs 10, 2021, 09:03:56 ÖS
Gönderen: mutluinsan