Gönderen Konu: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?  (Okunma sayısı 4632 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

THEorder

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 175
hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« : Ekim 01, 2019, 10:37:39 ÖS »
arkadaşlar ne zamandır  berlin londra  hastaları hakkında aklıma bir soru takıldı . fikri bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim . bu adamlar  yanlış hatırlamıyorsam lösemiydi kemik iliği nakli ile hivden âri hale geldiler . hivin  barsak  gibi derin dokularda insan genomuna kendini kopyalayıp gizlediğini sürekli kendini kopyaladığını küre giden yolun önündeki en büyük engel olduğunu biliyoz . beyindeki  farklılaşmış makrofajlar mikroglialardada latentn hücre olduğunu bunamanın ilaçların buraya erişemediği için  bizde daha çok ve erken göündüğünü falan konuştuk okuduk . bu kadar vücuttan atılması bu kadar zor olan vucutla bütünleşmiş kendini  beyinde dahi gizlemiş virüsün  ilik nakliyle nasıl vucuttan atıldığını yok edildiğini anlamıyorum . beyindeki nöron türevi farklılaşmış bu hücreler bildiğim kadar en az 60 sene bizle  zırt pırt yenilenen hücreler değil . ya bize anlatılan sunulan bilgiler yanlış bu virüs  derin dokulardaki farklılaşmış makrofajları değil  sadece kandaki makrofajları   tutuyor bu herifler öyle hivi defettiler  yada reklam amaçlı  bi zıtlık var

Hiv ve Aids

hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« : Ekim 01, 2019, 10:37:39 ÖS »

okomka

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 349
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #1 : Ekim 02, 2019, 01:28:23 ÖÖ »
O kadar teknik yazmışın ki senin kadar fikir yürütemem ama şunu savunuyorum”kandırılıyoruz”

Samirr

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 74
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #2 : Ekim 02, 2019, 08:25:40 ÖÖ »
Merhaba. Benim anladıgım kadarıyla hivin vücuttan tam yok edilmesi deye bibşey yok ve olmuyacak. Sadece hive dayanıklılık tamin ediliyir. ben rus sitelerinden böyle okudum.  Hive dayanıklı ccr5 mutasyonlu hucrelər nakl ediliyor ve sen de dayanıklı oluyorsun

Hiv ve Aids

Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #2 : Ekim 02, 2019, 08:25:40 ÖÖ »

Mavera

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 6243
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #3 : Ekim 02, 2019, 08:34:21 ÖÖ »
Hiv'in yaptığı zarar yani hastalık yapma mekanizması, kanda gezen cd4 hücrelerimizi yok etmesi. Bu hücreler bağışıklığımızda rol alıyorlar ve hiv bunları yok ettikçe bağışıklığımız bünyemiz zarar görüyor. Cd4 ler çok azalınca aids oluyor, kişi basit hastalıklarla mücadele edemiyor ve ölüyor.

Hiv'e genetik bir mutasyon sonucu dayanıklı insanlar var, bu insanların cd4 lerinde hivin bağlandığı yerler farklı o yüzden cd4 hücreleri 'hiv geçirmez' yani hiv kanda çoğalıp cd4 leri yok edip hastalık yapamıyor.

Kemik iliği nakli öncesi yoğun radyasyon ve kemoterapi ile önce o hastanın kendi tüm hücreleri yok edildi, kemik iliği kurutuldu, artık normal kan hücresi-hiv geçirir kan hücresi üretemez duruma geldi. Sonra kendi genetiğiyle uyumlu 'hiv geçirmez' birinden kemik iliği alındı ve nakledildi-ilik tuttu vücut reddetmedi ve artık sadece 'hiv geçirmez' hücreler üretilmeye başlandı. Virüsle dolu bir windows sistemine format atıp, antivirüslü yeni windows kurmak gibi düşün.

Sonuç olarak fonksiyonel kür sağlandı hiv kanda çoğalamıyor, kişiye zarar veremiyor. Diğer dokularında saklı olarak hiv olabilir hala onu tam bilmiyorum, ama sonuç olarak kişi ilaç kullanmadan sağlıklı yaşabiliyor. Dokularda saklı olan hiv kana çıkamıyor, kişiye zarar veremiyor.

Tabi bu tedavi herkese uygulanabilecek bir şey değil öncelikle kişi ile uyumlu hiv geçirmez kemik iliği bulmak gerekiyor, zaten hiv e dirençli kişiler çok nadir, bunlar arasından hastayla uyumlu kemik iliği bulmak çok çok çok zor. Ve işlem çok tehlikeli, kemik iliği tutmazsa, vücut reddederse, en ufak bir enfeksiyon olursa, sonu korkunç ve kesin ölüm.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Alp32

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 383
 • Eskiler mi güzeldi, eskiden mi güzeldik?
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #4 : Ekim 02, 2019, 10:41:35 ÖÖ »
Kandırılıyoruz, aldatılıyoruz vs vs saçma sapan komplo teorilerinize kendinize saklayın. Bozuk ruh halinizi buraya yansıtmaya gerek yok. Yeni tanı alan veya zor zamanlardan geçen insanları etkiliyorsunuz. Dayanağınız varsa konuşun. Bilimsel açıklama okuduysanız paylaşın. Kahve dedikodusu yeri değil burası. Adamlar ilaç tedavisi bulmuş, ufak bi hap'a indirgemişler, tedavi olursan bulaş olmuyor, çocuk bile yapabiliyorsunuz ve hatta normal yaşam süresi yaşarsın diyorlar, vatandaş gelmiş hala kandırılıyoruz diyor. Arkadaşım sen kendini zaten inanmaya**k kandırmışsın, bırak yaşamayı seven insanların önüne taş koyma. Varsa bildiğin kaynaklı belgeli gel. Kahve dedikodusuyla değil.

THEorder

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 175
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #5 : Ekim 02, 2019, 05:44:29 ÖS »
mavera  aklıma yatmayan virüsün  derin dokulardaki kendini gizlemiş olması ve reverstranskriptaz ile hücreye  virüs dnasını ürettirmesi ilaç almayınca birsüre sonra  viral yükün hortlaması .
 mesela hiv nadirende olsa hepatit tablosuna neden olabiliyor . farklılaşmış makrofaj hücreleri beyinden tut karaciğere dalağa nerdeyse vücudun heryerinde  bulunuyor . bu adamlar hivin yaklaşık yarısının beyinde bulunan farklılaşmış makrofajlarda olduğunu söylüyor . ama ne hikmetse bi kemik iliği nakliyle  iki herif kür edildi . 
 KT ile beyindeki  barsaktaki  ve diğer derin dokulardaki   enfekte hücreleri  spesifik olarak öldüremezler istedikleri kadar kemoterapi versinler  . yeni bir kemik iliği nakliylede yeni üretilen ana kan hücreleride beyne gidip enfekte nöronları tanıyıp sen enfektesin defol yerini artık ben alacam hadi diyemez zaten o farklılaşıp mikroglia halini almış  . 60 sene orda olacak olan hücrenin körtalihi  enfekte olmakmış ve olmuş .
  misal  vzv ile nasıl enfekte oluyorda bağışıklık çöktüğünde dermatomlarda  zona hortluyorsa ve çocukken su çiçeği geçirip hücre dnasına kendini gizleyip ömür boyu vucutta kaldığını örnek gösteriyorlar belki hivde ilerde bu şekilde az zararlı az semptomlu  genomda ömür boyu gizli kalan bağışıklık çökünce ortaya cıkan bir hal alacak diyorlar  . 
 kısaca ya hastalar kür olmadı yada bu lanet virüs sadece kan makrofajlarını tutuyor  bi kemik iliği nakliyle  kür edildiler . hadi kemik iliği sağlam vücuttan alınırken kemikten alınıyor hasta kişiye verilirken kemiğe değil kana veriliyor  o kendi yolunu bulup kemik dokusuna yerleşip  faal hale geliyor . bu kadar akıllı yani yukardaki saydıklarımı damı yapıyor acaba   
« Son Düzenleme: Ekim 02, 2019, 05:58:29 ÖS Gönderen: THEorder »

okomka

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 349
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #6 : Ekim 02, 2019, 06:08:09 ÖS »
@Alp32 Bu kadar sert çıkmana gerek yok.Bazen direkt kanıt olmadan edindiğin bilgileri analiz edip bir sonuca varabilirsin.Benim fikrim bu yönde.Karşılıklı arkadaşımla çay içerken bu araştırmalara kendisini adamış bilim insanlarına ben katledildi diyorum arkadaşım basit bir uçak kazası diyebilir.Ki bunun gibi bir çoğunu sıralayabilirim ayrıca sadece hiv olarak değil bunu bir çok konuya monte edip bir sistemin mevcut olduğu fikrine  maalesef bu tür olayları derleyince kapılmam gayet normal.Aramıza yeni katılan arkadaşların moralini bozacak bir konu olmadığını düşünüyorum.Çünkü bu sistemde bizim bilinçsizce hiv virisü almamızda diğerlerine kıyasla şükür denilebilecek bir durum.Amacım bu yönüylede düşünülmesi gereken bir konu olarak dikkat çekmek istedim.

hivpozitif

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 106
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #7 : Ekim 03, 2019, 09:49:14 ÖS »
https://en.wikipedia.org/wiki/CCR5

öncelikle hasta olmayanların neden hasta olmadığını doğru anlamak lazım. Bazı yerlerde nüfusun  yüzde 1i bazı yerlerde binde 1i olarak verilen bir oran var, bu insanlarda genetik bir bozukluk nedeniyle savunma hücrelerindeki bir protein çoğunluktan farklı. HIV virüsü ise CD4 hücrelerine saldırıp onları yok ederken bu proteine bağlanarak etkisiz hale getirip CD4 hücresini yok edip kendini çoğaltıyor.
Eğer size yapılacak bir ilik nakli ile CD4 hücrelerini genetik mutasyonlu hale çevirilirse, hiv virüsü vücudunuzda olsa bile CD4 lere saldıramadığı için yaşamsal çoğalma şansını kaybediyor. CD4 hücreleri de görevini yaparak vücuda giren yabancı virüsü ( burada Hiv oluyor ) yok ediyor.
Konuyu anladığım kadarı ile basitleştirdim, teknik detaylarda hata yapmış olabilirim ama Berlin ve Londra hastasında herhangi bir yalan yok. Yalan söylemenin söyleyene bir faydası da yok. Çünkü bu yöntem tedavi olarak pazarlanmıyor, sadece ölümcül safhaya gelmiş hastalarda denendi. Zaten çok fazla zamanları kalmadığı ve gönüllü oldukları için bu tedaviyi oldular ve bu iki hastada sonuç başarılı oldu. Berlin hastası ile Londra hastası arasındaki süre de oldukça uzun. Nedeni ise bu yöntem için gönüllü çok kişi olmasına rağmen gerek uygun donör ( mutasyonlu ilik sahibi verici ) olmaması gerekse günlük ilacını alarak yaşayabilecek bis hastaya bu kadar riskli bir operasyonu yapmayı kabul edecek doktor olmaması.
« Son Düzenleme: Ekim 03, 2019, 09:55:48 ÖS Gönderen: hivpozitif »

THEorder

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 175
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #8 : Ekim 03, 2019, 10:54:07 ÖS »
Virusun başlıca hedefi olan konak hücreleri CD4 reseptörü bulunan T lenfositler, makrofajlar ve glial hücrelerdir
  https://www.klimik.org.tr/wp-content/uploads/2017/05/HIV-B%C4%B0YOLOJ%C4%B0S%C4%B0-VE-PATOGENEZ%C4%B0-Taner-YILDIRMAK.pdf
 hedef hücre sadece t lenfosit olsa kür mümkün olurdu belki  okursan bilgi kirliliğinin farkına varabilirsin

Fairytale

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 140
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #9 : Ekim 04, 2019, 04:12:11 ÖS »
mavera  aklıma yatmayan virüsün  derin dokulardaki kendini gizlemiş olması ve reverstranskriptaz ile hücreye  virüs dnasını ürettirmesi ilaç almayınca birsüre sonra  viral yükün hortlaması .
 mesela hiv nadirende olsa hepatit tablosuna neden olabiliyor . farklılaşmış makrofaj hücreleri beyinden tut karaciğere dalağa nerdeyse vücudun heryerinde  bulunuyor . bu adamlar hivin yaklaşık yarısının beyinde bulunan farklılaşmış makrofajlarda olduğunu söylüyor . ama ne hikmetse bi kemik iliği nakliyle  iki herif kür edildi . 
 KT ile beyindeki  barsaktaki  ve diğer derin dokulardaki   enfekte hücreleri  spesifik olarak öldüremezler istedikleri kadar kemoterapi versinler  . yeni bir kemik iliği nakliylede yeni üretilen ana kan hücreleride beyne gidip enfekte nöronları tanıyıp sen enfektesin defol yerini artık ben alacam hadi diyemez zaten o farklılaşıp mikroglia halini almış  . 60 sene orda olacak olan hücrenin körtalihi  enfekte olmakmış ve olmuş .
  misal  vzv ile nasıl enfekte oluyorda bağışıklık çöktüğünde dermatomlarda  zona hortluyorsa ve çocukken su çiçeği geçirip hücre dnasına kendini gizleyip ömür boyu vucutta kaldığını örnek gösteriyorlar belki hivde ilerde bu şekilde az zararlı az semptomlu  genomda ömür boyu gizli kalan bağışıklık çökünce ortaya cıkan bir hal alacak diyorlar  . 
 kısaca ya hastalar kür olmadı yada bu lanet virüs sadece kan makrofajlarını tutuyor  bi kemik iliği nakliyle  kür edildiler . hadi kemik iliği sağlam vücuttan alınırken kemikten alınıyor hasta kişiye verilirken kemiğe değil kana veriliyor  o kendi yolunu bulup kemik dokusuna yerleşip  faal hale geliyor . bu kadar akıllı yani yukardaki saydıklarımı damı yapıyor acaba


Burada @Alp32'e katılmamak mümkün değil hiçbir araştırma yapmadan bizi kandırıyorlar demek biraz işin kolayına kaçmak madem inanmıyorsunuz bir araştırın bakalım bunun gerçek yüzü neymiş ona göre komplo teorileri üretin. Dünyada bir sürü bilim adamı şu an bu hastalığı tedavi etmek için uğraş veriyor bari onlara haksızlık etmeyin hadi onu geçtim kullandığınız ilaçlarla da mı kandırıyorlar sizi ?

@THEorder gerçekten çok bilgilisin bu konuda bayağı araştırmışsın tebrik ederim. Şu anda zaten bu 3 hastanın yani berlin londra ve düsseldorf hastalarında kürün tam olarak nasıl gerçekleştiği çözülmeye çalışılıyor. Bu hastaların tedavilerinin ortak ve farklı yönleri karşılaştırılıyor, Amfarın sitesine de girip bakabilirsiniz. Londra ve düsseldorf hastaları berlin hastasına göre çok daha düşük dozda kanser tedavisi almışlar. Bu 3 hastanın ortak yönleri ise üçü de CCR5 geni olmayan donörlerden nakil olmuşlar ve bu üç hasta da graft vs host disease denilen bir durumu yani donör hücrelerinin kendi hücrelerine saldırmasını yaşamışlar. Benim düşünceme göre CCR5 olmayan genlerin nakli ile hiv rezervuarları çok küçültülmüş graft vs host disease ile de geriye kalan rezervuarların yok edilmesi gerçekleşmiştir. Belkide sorunun cevabı budur @THEorder.
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2019, 04:15:29 ÖS Gönderen: Fairytale »

okomka

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 349
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #10 : Ekim 04, 2019, 05:58:14 ÖS »
@Fairytale  https://youtu.be/Rdn4aM8Pr_g Bu videoyu çok dikkatli izlemenizi tavsiye ediyorum ve lütfen biraz olsun bütün ön yargılarınızı kenarıya koymanızı rica ediyorum.Amerika özgürlükler ülkesi,Demokrasinin beşiği,hak ve özgürlükler dağıtan bir ülke, dünya lideri, bilim, sanat... waooow be.Amacım siyaset yapmak değil ama böyle bir ülkenin devlet başkanı çıkmış adı geçen terör örgütünün (bu arada bu terör örgütü artık yok ortadan kalktı !) nasıl kurulduğunu söylüyor.Durumun vahametini algılayamıyorsanız diyecek hiç bir sözüm yok.Ama benimde aklıma şu sorunun gelmesini de çok görmeyin.Henüz daha bitmemiş ve faaliyette olan “hiv” terörü de kurulmuş olabilir mi?

Fairytale

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 140
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #11 : Ekim 04, 2019, 07:18:56 ÖS »
@Fairytale  https://youtu.be/Rdn4aM8Pr_g Bu videoyu çok dikkatli izlemenizi tavsiye ediyorum ve lütfen biraz olsun bütün ön yargılarınızı kenarıya koymanızı rica ediyorum.Amerika özgürlükler ülkesi,Demokrasinin beşiği,hak ve özgürlükler dağıtan bir ülke, dünya lideri, bilim, sanat... waooow be.Amacım siyaset yapmak değil ama böyle bir ülkenin devlet başkanı çıkmış adı geçen terör örgütünün (bu arada bu terör örgütü artık yok ortadan kalktı !) nasıl kurulduğunu söylüyor.Durumun vahametini algılayamıyorsanız diyecek hiç bir sözüm yok.Ama benimde aklıma şu sorunun gelmesini de çok görmeyin.Henüz daha bitmemiş ve faaliyette olan “hiv” terörü de kurulmuş olabilir mi?

Burada önyargıyla yaklaşan sanırım ben değil sensin @okomka
Amerikayı değil hivle ilgili gelişmeleri tartışıyoruz. Amerika başkanı şunu demiş bunu demiş beni ilgilendirmiyor ben bilimsel çalışmalar için konuşuyorum ve şu anda bu konuda çok önemli gelişmeler var araştırmanı öneririm.

THEorder

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 175
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #12 : Ekim 04, 2019, 08:20:30 ÖS »
@Fairytale  verdiğin cevap için teşekkür ederim ama bahsettiğin durum graft versus host hastalığı özellikle lösemi için yapılan kemik iliği transplantasyonu sonrası sık rastlanan bir durum . ve bu otoimmün reaksiyonda yeni hücreler o kadar iyi niyetlimi ki selektif olarak enfekte hücrelere saldırsın kişiyi sağaltsın. bu durum bu kadar basit değil diye düşünüyorum . bu hastalık yüzünden aynı kan grupları arasında bile nakil yapılmak istemiyor hb hct 10/30 altına düşse bile doktorlar yanaşmıyor.
 Ayrıca forumdaki en büyük davranış bozukluğu ;özellikle ilmi bir meselede fikir yürütme üzerine soru sorulduğunda hatta benim yaptığım gibi muhtemelen gelecek olan abzürt cevapları önleme amacıyla nokta atışı sorular  sorulduğu halde, kendini her gönderinin altına yorum yapma, fikir beyan etme zorunluluğu hissine kapılıp  iletiyle-soruyla alakasız beyanlarda bulunup sabır sınaması . bilgisi olan diyorum kuruntusu olan vatandaş da yazıyor sonra hakettiği cevapları alınca da triplere kaprislere giriyor . arkadaşım zaten uğraşman gereken bi viral yükün var . fikrinin  olmadığı şeye  alakasız laf olsun torba dolsun diye yaptığın yoruma karşılık hazmedemeyeceğin olumsuz cevapla niye kendine bi yük daha yüklüyorsun . lafım bu yapıdaki tüm üyelere....
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2019, 08:41:10 ÖS Gönderen: THEorder »

okomka

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 349
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #13 : Ekim 05, 2019, 02:07:41 ÖÖ »
:) ben sizi anlıyorum.Bende sizler gibiydim.

okomka

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 349
Ynt: hiv vücudundan tamamen kür edilen insanlar hakkında ?
« Yanıtla #14 : Ekim 05, 2019, 02:18:23 ÖÖ »
Ayrıca;Döktürmüşün ne güzel öncesinde transpostasyon falan yazabildimmi onuda bilmiyorum, terimler falan çok güzel on numara,güzel bilgili ve ilmisin de halen ilaç içiyoz.anlamıyorum.bulamadın kürü .İstediğin kadar döktür ve anlamadığımız tıbbi terimleri kullan.bence bi sakıncası yok.anca waaaow be ne bilgili falanıda almışındır.benden aldın o kesin.Bir Anya ve Konya böyle anlatılabilirdi zaten.

 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
21 Yanıt
7214 Gösterim
Son İleti Mart 24, 2017, 02:10:10 ÖS
Gönderen: Musaz
1 Yanıt
3501 Gösterim
Son İleti Mayıs 17, 2017, 07:08:00 ÖÖ
Gönderen: Mavera
7 Yanıt
2606 Gösterim
Son İleti Ağustos 15, 2017, 11:40:08 ÖS
Gönderen: Tobeornottobe
4 Yanıt
4053 Gösterim
Son İleti Mart 05, 2018, 07:25:08 ÖÖ
Gönderen: Mavera
2 Yanıt
3853 Gösterim
Son İleti Haziran 28, 2019, 01:08:07 ÖÖ
Gönderen: turuncu