Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni tani  (Okunma sayısı 7602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beyzale

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Yeni tani
« Yanıtla #15 : Ağustos 19, 2016, 02:50:43 ÖS »
Az once sonuclari telefonda ogrendigimde benim viral yukum yani galiba vucudumda virus sayisi 27 bin sevgilimin  128 bin mis bu hangi asamada oldugunuzu gosteriyor arkadaslar ?

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ağustos 19, 2016, 03:30:22 ÖS »
Viral yük ve cd4 sayısı önemli? Cd4 sayınız nedir?

Beyzale

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ağustos 19, 2016, 03:33:24 ÖS »
Telefonda ancak bu kadar bilgi alabildim. Raporlari yarin alicaz. Yada aksam

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #18 : Ağustos 19, 2016, 03:35:34 ÖS »
YA  çok  yeni  virüs ile temasınız olmuş yani  yakın  bir tarihte hiv ile  enfekte  olunmuş, yada  virüs ile  baya bir zaman  önce  haşır neşir olunmuş vucut  bağışıklık sistemi virüs ile savaşmış ve belirli yani şuanda ki seviyeye  inmesini sağlamış, hangisi oldugu  alınan  kanda ki cd4 sayısına  bakılarak  karar  verilebilir.

Ama  eger  yakın  bir tarihte infekte  olunuldu ise, hemen  ilaç tedavisi ile çok kısa süre içerisinde  hem  virüs  baskılanır, hemde cd4 sayısı  zarare  görmedigi için normal  bireylerin ki gibi 500 ve üzerine  çıkabilir.

eger  uzun zmaan önce alınıldısa  bu durumlarda  cd4 sayısı 500'ün üzerine  çok  fazla  çıkmıyor ne yazık ki

bu cd4 olayının  500 altı  ve üzeri  ne demek!!!!! cd4 bizim  bagısışlık sistemimizdeki  koruyucu  ve savaşçı  kan  hücreleri  mesela  grip olduk, virüsle  bunlar  savasıyor.yADA  bademcigimiz indirdi virüsle  bunlar  savasıyor.

zaten  hiv virüsü de  vucutta  bu  bagışıklık hücrelerini öldürerek  bagışıklık sistemimi çökertiyor.İlaça başladıgımız anda  virüsü  sersemleterek  ve  uyutarak  cd4 hücrelerinin onları öldürmesini sağlıyoruz.kANDA  VİRÜS ölüyor  ve  cd4 hücrelerini normal  görevini  yapıyor.Lakin hiv  sadece  kanda  değil, bizim  lenflerimiz ve iliklerimize de  yerleşiyor.  bAZEN  BU GİZLİ HİVLER  KANA  KARIŞIYOR .İşte  ilaç  bunları  kanda  sersemletiyor  ve tekrar cd4lerimiz bunları yok ediyor.

eger  hiv virüsünü aldın  ve  uzun  zaman  tedavi olmadın, cd4 hücreleri o kadar  efoor  ve çaba sarfediyor ki, artık savasacak hali kalmıyor. ve hiv cd4 hücrelerini yok etmeye  başlıyor.İlaça başlasan  bile  bu gibi durumlarda  cd4 sayısı  500 üzerine  çıkamıyor.

500 üzerine  çıkamayan  pozitiflerin  eksrta  dikkatli olması  gerekiyor.Onlar için  ise ana  kural  cd4 sayısının 200 altına  düşmemesi 200 ve altı çok  ciddi tehlikelere  ve zararlara  yol  açıyor bağışıklık sisteminde, bunun  içinde  ekstra ilaçlar  kullanmak  gerekebiliyor.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Ağustos 20, 2016, 12:06:08 ÖÖ »
Herkes gerekli cevapları vermiş.
Soylenecek bir sey kalmamis. :)

Tüm dostlara sonuna kadar katılıyorum.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #20 : Ağustos 20, 2016, 10:44:44 ÖÖ »
Hangi aşamada olduğunuzu cd4 sayınız gösterir. 500'ün altı bağışıklığınız artık normal bir insana kıyasla oldukça zayıflamış demektir. 200'ün altı aids evresidir bağışıklık tehlikeli derecede zayıflamıştır hayati tehlike vardır.

Rna sayısı kişiden kişiye değişir ölçümden ölçüme de üç kata yakın değişebilir o yüzden çok kesin bir şey söylemez bize. Sadece söylediği şey şu:
Şu an ikinizin de kanında hiv yüksek ve özgürce çoğalıyor. Size zarar vermeye, adım adım aidse ilerletmeye devam ediyor, tek anlayabileceğimiz bu hiv rna'dan. İdeal hiv rna sıfıra yakındır kanında ölçülemeyecek olmalıdır ki bu çoğalamadığını durdurulduğunu gösterir=işte ilaçlar bunu başarıyor, tedavinin amacı bu. Korkmayın tedaviye başlayınca sizin hiv de susturulacak.

Şimdi yapacağınız şey DİRENÇ TESTİ
Tedaviye başlamak için uygun ilaçlar seçilmeden önce sizdeki hivde ilaçlara direnç var mı diye bakılıyor. Farklı grup ilaçlar var, hali hazırda bir direnç varsa dirençli olduğu ilaçla tedaviye başlanmasın diye bu mutlaka yapılıyor. Direnç testi çok az yerde yapılabiliyor çıkması iki aya yakın sürüyor. Şunu da söyleyeyim korkmayın, yeni tanı alanlarda direnç pek görülmüyor tamamen önlem amaçlı bir test bu. Doktorunuzla görüşün.

Bu sırada, karaciğer, böbrek, hepatitler, toksoplazma, cmv gibi diğer bulaşıcı hastalıklar, vitamin mineral hormon değerleriniz bakılacak en ayrıntısına kadar sağlık durumunuz çıkarılacak. Buralarda eksiklikler varsa dr tamamlayacak.

Akciğerler de film çekilecek hastalık var mı diye. Bir de verem savaş dispanserlerinde ppd testi olacaksınız. Verem mikrobu hiv pozitifleri çok seviyor, tüm dünyada hiv pozitiflerin en büyük ölüm sebebi verem. Hiv pozitiflerin verem olma riski yüz kat artmış oluyor. Ppd testinde vücudunuzda verem mikrobu var mı diye bakılıyor, hayatının bir bölümünde verem ile karşılaşmışsanız vücutta uykuda yatabiliyor bu durumda ppd testi yüksek çıkıyor. O zaman önlem amaçlı veremden koruyucu tedavi-tek ilaç isoniazid 6 ay-9 ay kullanmak gerekiyor, verem riskini azaltmak için. Drum bana da baktırdı ve ben veremden koruyucu ilaç tedavimi de tamamladım. ÇOK önemli bir husus, bazı doktorlar unutuyor, ama o unutursa siz mutlaka hatırlatın PPD testini ve verem koruyucu tedaviyi.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ağustos 20, 2016, 11:00:17 ÖÖ »
Ppd çok önemli. Hepatit kontrolü ve 500 üzeri cd4 seviyesine ulaşıldığında hepatit aşılaması önemli. Bunu da unutmayalım.

olumlu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ağustos 20, 2016, 12:43:31 ÖS »
Herkese selamlar. Ben de yeni tanı konmuş HIV pozitif eşcinsel bir bireyim. Umarım yakın gelecekte bir gün kesin tedavisi bulunur.

Haseki Hastanesi'nden randevu aldım 1 Eylül için. Bu sürede de HPV ile de başım ağrıyor. Özel bir klinikte muayne oldum. Anüs çevresinde bulunan siğillerle birlikte anal kanalda başlangıç seviyesindeki lezyonlar tespit etti. Tedavi masrafı 3000 TL. Tedaviden kasıt, mevcut siğillerin yok edilmesi ve 6 kere olmak üzere kontrollerle gerekli durumda tekrar siğillerin yok edilmesi imiş. HIV olduğumu paylaşmadım bayan doktorla, paylaşmanın gereği var mıdır? Ayrıca takdir edersiniz ki 3000 TL az para değil, farklı bir doktorla da görüşmeli miyim? Neler önerirsiniz?

« Son Düzenleme: Ağustos 20, 2016, 02:35:15 ÖS Gönderen: olumlu »

kont

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Ağustos 20, 2016, 02:12:48 ÖS »
Arkadaşlar her şeyi çok güzel anlatmış.  Bende 3 yıldır hiv pozitifim. 3 ayda 1 (yakında 6 olacak) kontrol,  akşamda 1 hap. O kadar :)

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Ağustos 20, 2016, 07:00:55 ÖS »
Herkese selamlar. Ben de yeni tanı konmuş HIV pozitif eşcinsel bir bireyim. Umarım yakın gelecekte bir gün kesin tedavisi bulunur.

Haseki Hastanesi'nden randevu aldım 1 Eylül için. Bu sürede de HPV ile de başım ağrıyor. Özel bir klinikte muayne oldum. Anüs çevresinde bulunan siğillerle birlikte anal kanalda başlangıç seviyesindeki lezyonlar tespit etti. Tedavi masrafı 3000 TL. Tedaviden kasıt, mevcut siğillerin yok edilmesi ve 6 kere olmak üzere kontrollerle gerekli durumda tekrar siğillerin yok edilmesi imiş. HIV olduğumu paylaşmadım bayan doktorla, paylaşmanın gereği var mıdır? Ayrıca takdir edersiniz ki 3000 TL az para değil, farklı bir doktorla da görüşmeli miyim? Neler önerirsiniz?

Devlet hastanesinde neden tedavi olmuyorsun

1982

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Ağustos 20, 2016, 08:01:40 ÖS »
Dostum çok geçmiş olsun ...bende siğillerle başım dertte idi çok skur devlet hastanelerinde yakatra bliyrsun okdar para vermen gerek yok cildiye bolmu ne baş vur düzenli git tin süre ce silerler yakliyor ayrıca hiv oldguna sogle daha itimali vede güler yüzlü davranıyorlar hiç cekinme.aynısı benim basimda tekrar geçmiş olsun

olumlu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Ağustos 21, 2016, 11:06:50 ÖÖ »

Devlet hastanesinde neden tedavi olmuyorsun

Çalıştığım iş yeri böyle sık doktor kontrollerine izin vermeyebilir diye Cumartesi günü uğramıştım kliniğe. Birkaç sitede de devlet hastanesinde prosedürün genel cerrahiye yönlendirmeleri gibi tedavi sürecinin uzadığını okumuştum. Bu nedenle özel hastaneyi denemek istemiştim ama külfetli duruyor böylesi bir durum.

olumlu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Ağustos 21, 2016, 11:15:56 ÖÖ »
Dostum çok geçmiş olsun ...bende siğillerle başım dertte idi çok skur devlet hastanelerinde yakatra bliyrsun okdar para vermen gerek yok cildiye bolmu ne baş vur düzenli git tin süre ce silerler yakliyor ayrıca hiv oldguna sogle daha itimali vede güler yüzlü davranıyorlar hiç cekinme.aynısı benim basimda tekrar geçmiş olsun

Teşekkür ederim. Umarım geçer, anal kanaldaki lezyonlar canımı sıkmaya başladı ama yapacak bir şey yok şu an için. Tedaviden başka yol yok nihayetinde. Devlet hastanelerindeki davranışların böyle iyimser olması gerçekten beni umutlandırdı. Özel kliniği seçmemin nedenlerinden biri buydu. Hangi aralıklarla bu siğilleri yaktırmak gerekiyor?

1982

• Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Ağustos 21, 2016, 03:13:56 ÖS »
Yakma dedgim şey soğuk hava puskurtyor siileri üzerine acı filan yok 15 günde bir gidyrsun utanma cekinme Dr. Larimız hiv konsun da çok duyarlı vede çok ilgi alkali bir iki kez git alisican zaten lfn rahat ol düzenli git uzlme vede okdar paraya gerk yok kimse soglemë Dr.  Ların hariç geciçek en az 4 ayda filan

1982

• Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Ağustos 21, 2016, 03:22:04 ÖS »
Yanlız ellerni o bolgone  değdinde hemen yıka lezyonlar geçene kadar çok bulasiciymis diger yerlerine sicarmasin dikat et . Biz hiv poztif ler daha sık oluyormuş  hiv uzlme tek sen deglsin .