Mavi-Banner

Gönderen Konu: İltica  (Okunma sayısı 391 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Samonuru11

• Katılımcı Üye
  • *
İltica
« : Ekim 08, 2018, 05:05:38 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar.

Ben bu yaz iltica etmeyi düşünüyorum italya,Hollanda veya ispanyaya hepsinin iltica prosüdürünü okudum hiv ile ilgili bir şey yok ama sağlık muayannesi yapıyorlar. Hiv+ler iltica edemez mi ? Bilen birisi varsa yazarsa sevinirim.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: İltica
« Yanıtla #1 : Ekim 08, 2018, 10:04:07 ÖS »
Çok özür dilerim ama bu yazdığın biraz komik olmuş. İltica dediğimiz şey "hadi ben iltica ettim baayyy" gibi bir olay değil, göçmenlik değil, turistik bir şey hiç değil. İltica demek "canımı ordan zor kurtardım demek" "kalsaydım işkence edeceklerdi bakın bunlar da ispatı demek" "ölümlerden ölüm beğendireceklerdi nasıl geldim bir ben bilirim demek" örnek vereyim. Suudi Arabistan vatandaşı olan bir gay olsaydınız ölüm tehlikesi olduğu için iltica edebilirsiniz. İran'da yaşayıp laikliği savunan faaliyetlerde bulunsaydınız rejim için tehlikeli olurdunuz ve iltica edebilirdiniz. Ya da Malezya'da ateizm propagandası yapsaydınız iltica sizin için bir yöntem olabilirdi. Ülkemizden çıkıp başka bir ülkeye iltica edebilecek bir durum içindeyseniz emin olun ilk ilaç almaya gittiğinizde zaten eczaneden hapishaneye gidersiniz. İltica denilen müesseseye tripadvisor muamelesi yapmayalım yaptırmayalım :)
« Son Düzenleme: Ekim 08, 2018, 10:09:51 ÖS Gönderen: Taurus »

littlemonster

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 08, 2018, 11:11:51 ÖS »
İltica ettikten sonra ilaçları edinmen zor olmayacak mı
Rna Undetectable :) 12.10.17

abeautifulmind

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 09, 2018, 11:03:08 ÖS »
iltica ingilizcede " asylum " diye gecer ve diger bircok göç yani " immigration " dan farklı olarak korunma statüsü basvurusu demektir. ülkeden ülkeye değişmekle birlikte,  ulkeyi terk etme sebebi olarak  genellikle cok iyi belgelenmis olan sebepler sunulması beklenir. bu politikte olabilir, cinsel kimlikte olabilir, bircok farklı türden sebepler olabilir.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 10, 2018, 07:28:28 ÖÖ »
@Taurus elini kolunu sallaya**k olmadığını bende biliyorum belgeleme kısmım hazır zaten sadece ülkelerin hiv+ kişileri kabul edip etmediğini bilmiyorum o kadar zaten hem aleviyim hem kürdüm hem eşcinselim hem hiv+im böyle bir furumda olan kişi zaten türkiyede güvenliği ne derecededir oda tartışılır.
Söylediğin sebeplerin hiçbirisi iltica etmen için geçerli değil. Bu işlerle uğraşmış biri olarak diyorum ki iltica edecek durumun olsa ilaçlarını almaya gittiğinde eczaneden hapishaneye gidersin.
Gelelim sebeplerine bu ülkede milyonlarca kürt ve alevi yaşıyor yani senin hayatına kasteden bir durum yok. Eşcinsel olmak illegal değil. Hiv pozitiflere de tedavi sağlanıyor. Bak elinde hiçbir şey kalmadı. Bana ayrımcılık uygulanıyor diyeceksen o durumu Batı da çözemedi. Yani bu durumlar üzerinden iltica edemezsin.
« Son Düzenleme: Ekim 10, 2018, 07:31:26 ÖÖ Gönderen: Taurus »

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ekim 10, 2018, 09:58:15 ÖÖ »
eğer alevi yada kürt olmak iltica sebebi sayılsa idi sanırım türkiyenin nüfüsu 80 milyondan 40 milyona falan düşerdi :)

hani malum örgütün lider dağ kadrosunda yer alıp kafasına ödül konanlar listesinde olsan oda belki bi sebep sayılabilir ama kürt olmanın  iltica nedeni olması gerçekten garip olmuş..

alevilik desen oda aynı...belki süryani ,rum, yezidi, belki ermeni olsan iltica için bi şansın olabilir ama aleviyim deyip iltica istemek nası olur bilemedim.. alevilik iltica nedeni sayılsa emin ol sivas, tokat ,amasyanın yarısı boşalırdı..onuda geç...

eşcinsellik desen...türkiyede neredeyse kanıksandı...ünlü şarkıcaların yarısından çoğu eşcinsel olabilir...eşicinsel olmayı bırak, adam youtube kanalı açıp eşcinsellik üzerinden prim bile yapıyor...hiç bi ülkeyi eşcinselikl üzerinden ikna edemezsin...

kala kaldı pozitif olmaya:  türkiye bulunduğu coğrafyada pozitif vatandaşlarına bilabedel tedavi sunan belkide tek ülke...bu ülkeyi belki binlerce sebepten eleştiririm ama pozitiflere bakmıyor diye eleştiremem..adamlar özbekistandai gürcistanda ölümü beklerken devlet bize en güncel ilaçları veriyor...yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler....

eeeee  başka ne kaldı geriye...

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ekim 10, 2018, 10:22:16 ÖÖ »
Ülkede eşcinsellik kanıksandı diyemem. Aslına bakarsanız biraz kafesteki maymun muamelesi yapılıyor. Hadi bizi eğlendir, bir şey söyle de gülelim, ay ne şeker baksana şuna gibisinden. Diğer bir grup da parası olanlar. Onlar istedikleri zaman yurtdışına gidip yaşayabiliyorlar. Canları istediğinde gelip burda hasret giderip dönebiliyorlar. Peki asgari ücretle geçinen, devlet memuru olan, kırsalda yaşayan, aşiret - töre vs. Bağları bulunan, muhafazakar bir çevrede yetişmiş eşcinseller?

Bu insanlar evleniyorlar. İster istemez. Hiçbir zaman sevdiği kişiye seni seviyorum diyemiyorlar, sürekli rol yapmak durumundalar, yalan konusunda doktora yapıyorlar. Bu durumun yarattığı travma artık ne şekilde patlıyor siz düşünün.

İnsanlara soruyorlar eşcinsel bir çift komşunuz olsun ister misiniz? Böyle bir anket yapıldı ve yüzde 80 üzeri insanlar hayır dedi. Çünkü ahlaksız ve yoldan çıkmış olarak görülüyor. TV ekranlarından insanları eğlendirmek için eşcinseller olabilir belki ama kimse çevresinde olsun istemiyor.

Oysa eşcinseller her yerde. Bunu nasıl engelleyeceksiniz? Hayatta kalabilmek için inanın diğer insanlardan daha fazla çaba gösteriyorlar. Özgürlüklerini kazanabilmek için kariyer yapıyorlar. Yaratıcı ve farklı olmaya çalışıyorlar çünkü tercih edilmek zorundalar. Bunun için ekstra çaba gerekiyor. İnanın kolay bir yaşam sürülmüyor.

Konuya döneyim. Bu durum iltica sebebi oluşturmaz.
« Son Düzenleme: Ekim 10, 2018, 10:50:39 ÖÖ Gönderen: Taurus »

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ekim 10, 2018, 10:45:57 ÖÖ »
Sen vazgeç bu işten en iyisi 😉

çaçaron

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ekim 10, 2018, 11:14:09 ÖÖ »
@Samonuru11  en iyisi sebeplerin arasına + paronyağım da ekle .devlet terörist olmadığı müddetçe kimseye ayrımcalık yapmıyor . yine de dene tabi eğer kabul olursa   semah yapa yapa  dengbej zılgıt çala çala bende başvurrum . bilgilendir mutlaka şimdiden bolşans .  umarım kabul olur  .tr nin faydasına ....
« Son Düzenleme: Ekim 10, 2018, 01:35:59 ÖS Gönderen: çaçaron »

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ekim 10, 2018, 11:43:03 ÖÖ »
@Samonuru11 rumuzunun bilinçaltını yansıttığını düşünüyorum. Buna mukabil bir taraftan sonuçlarınıda göze alarak? kendine tezahür çıkartabilirsin.. bir homosekşıl olarak buna sebeple çevresel kurumsalda cinsel yönelimiyle prototip  çıkarımlarla sosyalleşmeyle çalışanlarla karşılaştığımdan ve buna da saygı göstererek yaygın olanın varlığının ağırlığından kendim istismara (bkz: homofobi) uğramamak adına gizliden ifade ettiğim halde çok dışlandım.(toplumda önyargıların beslediği psikolojik eksiklikten kaynaklı moron avam çok hatta bunu kimse ayrıcalık beklemediği hâlde blöfle İK ya kullanan da çok) Çünkü kimseye hiç bir şekilde seksüel konuda kim olursa olsun tasviye almadım ve tavsiye de vermedim. Bu tarz yerlerde genellikle cinsiyetimi evde askıya bırakarak sosyalleşmeyi tercih ettim. Kısacası Heteroseksüel de olsam kimseye neyin nereden neyin ne olacağını grubunu ya da gurubunda olmak zorunda değilim! Bu sana bi örnek olabilir.  Bu çevresel bişey genele ya da ülkeye maletmeye  genellemeye gereğine hukuk(adaletin neye göresi nedir?) bakar. Fakat rumuzun şuan ki iktidar ile manalı olabilir,,  8) 8) kim bilir? Mesela ben deklare etmedim fakat ateistim. Ama hepimize baş olsun iktidar arzulayalım fakat kafası çalışsada cinsel yönelimi homo olmasınla müdür patron genel geçer eleyici olamazcı sıtk sıyrıltan tayinci çevre çok! Düşünsene şuanki kanada başkanı bizim ülkeyi yönetiyor???? Ya da yönetse?  Ama bilmem ne inancı uğruna bu coğrafyada kardeşini bilmem ne yapan öldüren çok! Kaynak: IP adresim.
« Son Düzenleme: Ekim 10, 2018, 12:25:42 ÖS Gönderen: candleght »
*****Çarşafı çektiğim baz istasyonunu üzerinden görebildin mi lokalimi - IP adresimi?*****

inflame

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ekim 10, 2018, 01:29:05 ÖS »
@bedevi siz bunlaro diyorsunuz ama 15 temmuzdan sonra kaç kişi almanyaya kolayca iltica etmiş onlarıfa almamaları lazım en azından hatta daha basiti bir yakınımın arkadaşı eşcinsel almanyaya gidiyor  eşcinselim türkiyeye geri göndermeyin lütfen diyor Rahat yaşayamıyorum diyor ve sonunda vatandışlığı alıyor. Belkide geçerli sebep olabilir. Sonuçta ülke gitgide dindarlaşıyor ekonomik krizdeyiz kimse bana ilaçlarımı ömür boyu alacağımın garantisini veremez bu ülkede yakında idam gelicek belkide asıcaklar eşcinselleri bu bilr çok yakın

15 Temmuz dan sonra gidenler ve kabul alanlar siyasi olarak belirli kesimlerle güçlü bağları olan kişiler. Bir yakınımın arkadaşı ''eşcinselim beni göndermeyin rahat edemiyorum dedi'' diye iltica edemezsin. Bunun bir prosedürü var orda gezip eğlenip dönerken iltica başvurusu zaten yapamazsın. Vizeni aldın başka Avrupa ülkelerine gittin girdin çıktın sonra Almanya ya iltica ettin yine Dublin anlaşmasına takılır ya Avrupa dan geldiğin ülkeye ya da kendi ülkene gönderilirsin.

Ekonomik kriz, ilaçlarının ödenmemesi ya da asılabilirim gibi sebepleri ''yani olabilir, başıma gelebilir, e-bilir, a-bilir'' gibi cümleleri elinde delillerle somut olarak kanıtlaman gerekir. Bir iki kişinin başına gelmiş kötü olumsuz olaylar senin başına gelebilir olarak düşünmüyor ordaki yetkililer. Bakıyor bir tarafta ise rahatça yaşayan eşcinseller var. Kimliği gizli değil ve toplum tarafından benimsenmiş. Gidiyor bunu baz alıyor. Ben iltica etme demiyorum yazma sebebim sana yol göstermek. İlla ki yapıcam diyorsan hukuki olarak destek alman gerekebilir. Amatörce davranıp kendi gösterdiğin gerekçelerle oraya gidersen sınır dışı edilme, bir daha o ülkeye girememe hatta bazı durumlarda Avrupa ülkelerine seyahat edememe durumuyla karşılaşabilirsin. Hakkında dava açılabilir. İyice öğren araştır. Olabilir başıma gelebilir ile olmuyor ne yazık ki. Normal yollarla gidebileceğin çalışma, iş vb. bir durum varken kolayca vatandaşlık alayım diyorsan ve niyetin buysa zaten alamazsın.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #11 : Ekim 12, 2018, 01:39:22 ÖS »

Çok özür dilerim ama bu yazdığın biraz komik olmuş. İltica dediğimiz şey "hadi ben iltica ettim baayyy" gibi bir olay değil, göçmenlik değil, turistik bir şey hiç değil. İltica demek "canımı ordan zor kurtardım demek" "kalsaydım işkence edeceklerdi bakın bunlar da ispatı demek" "ölümlerden ölüm beğendireceklerdi nasıl geldim bir ben bilirim demek" örnek vereyim. Suudi Arabistan vatandaşı olan bir gay olsaydınız ölüm tehlikesi olduğu için iltica edebilirsiniz. İran'da yaşayıp laikliği savunan faaliyetlerde bulunsaydınız rejim için tehlikeli olurdunuz ve iltica edebilirdiniz. Ya da Malezya'da ateizm propagandası yapsaydınız iltica sizin için bir yöntem olabilirdi. Ülkemizden çıkıp başka bir ülkeye iltica edebilecek bir durum içindeyseniz emin olun ilk ilaç almaya gittiğinizde zaten eczaneden hapishaneye gidersiniz. İltica denilen müesseseye tripadvisor muamelesi yapmayalım yaptırmayalım :)

@Taurus çok haklısın eline sağlık..

@Samonuru11 iltica için geçerli bir sebebin var mı? yazarsan seviniriz.