Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sifiliz pozitif Herpes simkles pozitif hıv şüpheli pozitif YARDIM EDİN  (Okunma sayısı 763 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Umut hayal

• Yeni Üye
  • *
Merhaba ben bundan 1 hafta öncesine kadar hıv ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar hakkında hiçbir bilgiye sahip değildim taki
Bundan 2 hafta öncesinde üşüme ve ateşle grip olduğumu düşündüm aynı ananda yirmilik diş  çıkarma sıkıntısı yaşamaya başladım geceleri terleme ve boğazımda ağrı vardı ve ben bu sıkıntıları yirmilik dişin yarattığını düşünerek acile gittim antibiyotik başlandı iğne yaptı gönderdiler Boğaz ağrım geçmişti biraz rahatamıştım fakat gece terleme ve diş sıkıntısı devam ediyordu 4gün antibiyotik kullandım hiç bir faydası olmadı ve bu süre içerisinde ağzımda üst damak yoğun olmak üzere şişlik ve yaralar oluştu tüm ağzımı kapladı artık konuşamaz hale gelmiştim bi ünüversite hastanesinde dermotoloji bölümüne gittim ve anında yatışımı yaptılar hayatımın en zor günlerini yaşadım ne gecem ne gündüzüm kaldı acıdan ağrıdan ağlamaktan helak olmuştum
Ağızdaki yaraların nedenini araştırırlarken enfeksiyondan gelen doktorlar bana aslında tesadüfen rastladıklarını ve test sonuçlarına göre Sifiliz pozitif Herpes simpleks pozitif ve aynı zamanda hıv şüpheli pozitif olduğunu ve kanı doğrulama için Ankara’ya göndereceklerini ve rna bakılacağını  söylediler . 1 hafta önce hıv rna in kanım Ankara’ya gitti hala sonuç beklemedeyim .
Ve ben aktif cinsel hayatı olan bir insan değilim yaşadığım tek şey bundan 2 ay önce erkek arkadaşımla yoğun öpüşme ve ben oral seks yaptım fakat ikisinde de boşalma olmadı  ve kısa  süreliydi 1 dk kadar  ve bu hastalanma durumunu yaşamasan 5 gün önce yine aynı şekilde öpüşme ve oral seks . Yalnız benim diş etlerimde sıkıntı vardı fırçalarken sürekli kanıyordu hassaslaşmıştı.  Erkek arkadaşıma sordum bi hastalığım Yok dedi. Birde ben bundan 10 yıl öncesinde romatizma hastalığına yakalanmıştım fakat iltihaplı romatizma değil bunun da pozitif çıkmasında etkisi olur mu sizce ?
Kafayı yemek üzereyim hıv olma ihtimalim sizce nedir ? Yaşadığım belirtiler  sifiliz ve Herpes belirtisi olabilir mi Diğer hastalıklara razıyım
Ağlama krizi geçiriyorum doktorlar antidepresan başladılar pazartesi sonuçlar çıkacak dediler  günlerim zehir olmuş durumda. Bilgisi olanlar Allah rızası için birşeyler söylesin

Lovealwayswin

• Katılımcı Üye
  • *
  • Never a failure always a lesson. 😎
Erkek arkadaşınla bu konuları konuştunuz mu? Eğer kendisi de bilmiyorsa o da kötü durumda olabilir, konuşup bilgi almalısınız. En azından ağızını ara. Geçmiş olsun şimdilik bekleme de kal ve Pazartesi günü sonucunu bekle.

Her şey olacağına varır hiç bir şey kesin değil şu an. Ben de çok yıprattım kendimi ilk başta istesende pozitif çıkamıyorsun. 2. ayda son bir test oldum 3.ayda tekrarlayacağım ve bitecek.

Test sonuçların farzedelim ki pozitif geldi. Hiv gelse günlük aynı saatte tek bir ilaç alarak ömür boyu sağlıklı bir şekilde kalacaksıjız. Sifilizden kurtulabilirsin hem de 2-3 iğne vurulacaksın o kadar. HSV gibi bir rahstsızlık için bağışıklığın kuvvetli oldukça herhangi bir sorun yaşamayacaksandır. Oluraa da rahatlatma ve hızlı geçirme tedavileri var.

Bu yıpratmalar şimdi dönüyorum 2 ay öncesine boşunaymış. Kendi kendimin psikolojisini bozdum. Şimdi belki 3. Ayda pozitif alsam o kadar koymaz tabii ki bir şok yaşarım. Üzülür, ağlarım ama gözyaşlarımı silip yürümeye DEVAM.

Bu konuda hepimizi yıpratan şey ne yazık ki BELİRTİSİZLİK. Bu lanet şey insanı hivden daha çok mahvediyor. Bir ara Ateist( tabii ki artık değilim )  olduğum hâlde Allaha yalvardım “ne olur varsa var yoksa yok, kaldıramayacaksam verme kaldırabileceksem yüküme yardımcı ol” dediğimi hatırlıyorum.

Şimdilik sevgilinle bu konuyu netleştirmeye çalışman ve hiç kimseye bahsetmemen daha uygun olur.
Kondom, dünyaya kondom, eline beline dünyaya kondom.

dertlibiri

• Üye
  • *
Burda çok değerli ve çok bilgili arkadaşlar var gerekli bilgilendirmeyi yapacaklardır. Fakat benim bildiğim kadarıyla hiv için sıvı alışverişi olması gerekiyor. Sifiliz ve herpes temasla da bulaşabilir. Sifiliz ve herpes hiv için yalancı pozitiflikte yapmış olabilir. Durumunu anlayabiliyorum fakat sabretmek ve doğrulamayı beklemek gerekiyor. Dualarımız seninle..
"Umut daha ölmedi."

yenihayat1

• Katılımcı Üye
  • *
yaşadığın ilişki çok riskli değil gibi. romatizmal rahatsızlıklar nadirde olsa testlerde yalancı pozitif sonuçlar verebiliyor.şu durumda ya western blot sonucunu bekleyeceksin 2  3 hafta sürebiliyor sonuçlaması.. yada özel bir lab.da hiv duo ultra yada hiv combo testi yaptırabilirsin. doktorun direk hiv rna istemesini pek çözemedim.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Aynen arkadaşların dediklerine katılıyorum, oral sekste hiv bulaş ihtimali düşüktür ama ağız diş etlerinde kanama varsa risk artabilir.

Sifiliz tamamen tedavi edilebilir, hiv de artık eskşden olduğu gibi bir hastalık değil, tedaviyle sağlıklı ve normal yaşayabiliyor insanlar. Ama ben hala hiv bulaşı olma ihtimaline çok düşük bakıyorum. Ancak tüm olumsuz şartlar bir araya gelmişse olabilir: -partnerin daha yeni hiv ile enfekte olmuştur kanda rna çok yüksektir bulaşıcılığı çok fazladır -farkında olmadan boşalma veya zevk suyu teması olmuştur -ağız dişetinde ciddi açık yara kanama vardır o anda. Gene de zor bence. Oral seks ile enfekte olduğu düşünülen vakalar çok az ve genelde kristal meth tarzı ağır uyuşturucular aldıkları için diş diş etleri mahvolmuş insanlar.

Sonuçları bizimle de paylaş. Aklına takılan her şeyi de sorabilirsin. Psikiyatrik tedavini hiç aksatma.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Umut hayal

• Yeni Üye
  • *
Ağzımdaki yaralar geçmek bilmiyor kabarık su dolu lezyonlar var konuşma güçlüğü çekiyorum çok canım yanıyor  terlemelerim halsizliğim devam ediyor buna sebep olan hangi hastalık sizce  ?  Bütün bu hastalıkları bi anda kapmış olmam normal mi kafayı yiycem
Erkek arkadaşıma konuyu açtığımda bende herhangi bi hastalık Yok dedi ve konuyu kapadı bir dahada hiç açmadı  ben bu hastalıkları havadan mı kaptım 😔 sifiliz tedavi edilebiliyor anladığım kadarıyla Herpes edilemiyor mu ?  Peki erkek arkadaşım hiç mi belirti yaşamıyor ben bu kadar ağır hastalanmışken anlam veremdim .  Ağzımda açık yara Yok diye biliyorum sadece hassas ve fırçalarken kanayan diş etleri ve bi türlü çıkamayan sürekli şişen apse yapan yirmilik diş var
Doktorlar hıv için ilk önce pozitif ikinci kez şüpheli pozitif geldi dediler ve rna bakılması için doğrulama için  Ankara’ya gönderdiklerini söylediler. Ben cinsel hayat yaşayan biri değilim yaşadığım tek şey söylediğim gibi sadece öpüşme ve oral oldu.
Anti depresanı aldığım zamanlar duygularımı yaşayamaz oldum ve sonuçlar çıkana kadar içmeme kararı aldım .
Şüpheli pozitif olması hıv için pozitif çıkma olasılığı nedir sizce ?

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
valla benim aklıma mesajı okuyunca aşağıdaki youtube videosu geldi :

https://www.youtube.com/watch?v=o34nafzWF-Y

eğer bu anlatılanlar gerçekse bu videodaki kişilerin arasına girilebilir..

bu arada arutha bilader yazmadan ben yazayım burada kilit kelime ''gerçekse''  oluyor :)

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
Arkadaş hiv konusunda bilgili değil ama "iltihaplı romatizma" değil diyor. Kusura bakmayın ama bu foruma gelip bu tip hikayeler yazan ve verilen cevaplara göre kah kah gülen, eğlenen tipler var. Dışarda çok sağlıklı zannedebilirsiniz bu insanları ama memleket fena halde ruhsal sıkıntı içinde bulunan insanlarla dolu. Ben bu hikayeye zerre güvenmiyorum. Yazdıkları ele veriyor kendini zaten.

Umut hayal

• Yeni Üye
  • *
Ya yapmayın Allah aşkına ben binbir korku ve tedirginlikle başıma gelen olayı ve yaşadıklarımı anlatıyorum ve en başında zaten hiçbir bilgiye sahip değilim diyerek yardım istiyorum bilgilerinizden faydalanmak istiyorum benim günlerim zindan olmuş durumda zaten gülüp eğlenmek için buraya girecek  bi insan değilim ben asıl siz kusıra bakmayın taurus..  bu nasıl vicdan bu nasıl itham ! 
İnanıp inanmamak sizin tercihiniz yalan yanlış olmadan herşeyi anlattım benim  hayatım geleceğim söz konusuyken gülüp eğlenme işini siz yapın bana düşmez o .

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Sifiliz tedavi edilebiliyor bakteri olduğu için antibiyotikle yok ediliyor.

Herpes virüs olduğu için tamamen tedavi edilemiyor ama çok sorun çıkartan bir hastalık değil herpes, zaman zaman kaşıntılı ağrılı lezyonlar uçuklar yapabiliyor. Bulaşıcı olduğu için de can sıkıyor. Dünyada çok kişinin başının derdi. Tabi farklı çeşitleri var en masumu dudakta uçuk yapan da herpes ve insanların %80'inde var-ateş, stres, hastalık durumlarında fırsat bilip dudakta uçuk yapıyor. Cinsel bölgelerde de uçuk yapan çeşitleri var. Hpv gibi kanserleşme genelde yapmıyor. Ama cinsel ilişki ve temasla bulaşabiliyor. Sorun çıkardığı zaman tedavilerle yatıştırılaibliyor.

Hiv pozitif olma ihtimalinle ilgili fikirlerimi yukarda belirttim. Anlattığın şekilde bulaş olma ihtimali düşük, ama teorik olarak imkansız değil. Ek başka cinsel yolla bulaşan hastalıkların olması, hiv olması ihtimalini de arttırıyor maalesef. Doğrulama sonucunu beklemen lazım. Psikiyatri ilaçlarını bırakmamanı öneririm. Çok ağır ilaçlar değilse hemen uyuşturma yapmazlar zaten.

Unutma ki herpes veya hepatit veya hivle yaşamak dünyanın sonu değil. Tedavilerle sağlıklı ve normal bir yaşam sürebiliyor, evlenebiliyor, sağlıklı çocuk da yapabiliyor insanlar.
« Son Düzenleme: Ekim 03, 2018, 09:11:19 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
Merhaba ben bundan 1 hafta öncesine kadar hıv ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar hakkında hiçbir bilgiye sahip değildim taki
Bundan 2 hafta öncesinde üşüme ve ateşle grip olduğumu düşündüm aynı ananda yirmilik diş  çıkarma sıkıntısı yaşamaya başladım geceleri terleme ve boğazımda ağrı vardı ve ben bu sıkıntıları yirmilik dişin yarattığını düşünerek acile gittim antibiyotik başlandı iğne yaptı gönderdiler Boğaz ağrım geçmişti biraz rahatamıştım fakat gece terleme ve diş sıkıntısı devam ediyordu 4gün antibiyotik kullandım hiç bir faydası olmadı ve bu süre içerisinde ağzımda üst damak yoğun olmak üzere şişlik ve yaralar oluştu tüm ağzımı kapladı artık konuşamaz hale gelmiştim bi ünüversite hastanesinde dermotoloji bölümüne gittim ve anında yatışımı yaptılar hayatımın en zor günlerini yaşadım ne gecem ne gündüzüm kaldı acıdan ağrıdan ağlamaktan helak olmuştum
Ağızdaki yaraların nedenini araştırırlarken enfeksiyondan gelen doktorlar bana aslında tesadüfen rastladıklarını ve test sonuçlarına göre Sifiliz pozitif Herpes simpleks pozitif ve aynı zamanda hıv şüpheli pozitif olduğunu ve kanı doğrulama için Ankara’ya göndereceklerini ve rna bakılacağını  söylediler . 1 hafta önce hıv rna in kanım Ankara’ya gitti hala sonuç beklemedeyim .
Ve ben aktif cinsel hayatı olan bir insan değilim yaşadığım tek şey bundan 2 ay önce erkek arkadaşımla yoğun öpüşme ve ben oral seks yaptım fakat ikisinde de boşalma olmadı  ve kısa  süreliydi 1 dk kadar  ve bu hastalanma durumunu yaşamasan 5 gün önce yine aynı şekilde öpüşme ve oral seks . Yalnız benim diş etlerimde sıkıntı vardı fırçalarken sürekli kanıyordu hassaslaşmıştı.  Erkek arkadaşıma sordum bi hastalığım Yok dedi. Birde ben bundan 10 yıl öncesinde romatizma hastalığına yakalanmıştım fakat iltihaplı romatizma değil bunun da pozitif çıkmasında etkisi olur mu sizce ?
Kafayı yemek üzereyim hıv olma ihtimalim sizce nedir ? Yaşadığım belirtiler  sifiliz ve Herpes belirtisi olabilir mi Diğer hastalıklara razıyım
Ağlama krizi geçiriyorum doktorlar antidepresan başladılar pazartesi sonuçlar çıkacak dediler  günlerim zehir olmuş durumda. Bilgisi olanlar Allah rızası için birşeyler söylesin
Böyle öpüşme ve oral durumda şüpheli pozitif gelmesi neredeyse imkansız bence..tuhaf...
Hiç bilgi yoktur ki güç sayılmasın!

dertlibiri

• Üye
  • *
Buraya gelip gerçekten milletle dalga geçen var mı ? Var elbette. Fakat bazen gerçekten bu durumları yaşayan insanları da o Allah belalarını veresice ahmaklar yüzünden üzüyor kırıyor olabilirsiniz.
Hiv'in yaşattığı psikolojik bunalım ve korku ortada. Belki de bazı insanlar gelip sadece burda birilerine anlatabiliyorlar. Bence biraz daha naif olup troller yüzünden gerçek olma ihtimali olan insanların derdinde dert eklememek lazım.
"Umut daha ölmedi."

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Buraya gelip gerçekten milletle dalga geçen var mı ? Var elbette. Fakat bazen gerçekten bu durumları yaşayan insanları da o Allah belalarını veresice ahmaklar yüzünden üzüyor kırıyor olabilirsiniz.
Hiv'in yaşattığı psikolojik bunalım ve korku ortada. Belki de bazı insanlar gelip sadece burda birilerine anlatabiliyorlar. Bence biraz daha naif olup troller yüzünden gerçek olma ihtimali olan insanların derdinde dert eklememek lazım.

zaten asıl sıkıntı orda...mesele çok hassas bi mesele olduğu için bi anda KRAL ÇIPLAK diyemiyoruz...buda bazı artniyetli kişilere aradığı zemini hazırlıyor...yani meselenin hassasiyetini bazı artniyetli kişiler kullanıyor...

geçen günkü bursalı cami hocası ve   14 yaşında oğlum pozitif çıktı diyen elemandan sonra 2 defa oral sex ile neredeyse tıp literatürüne girmiş bütün cinsel yolla bulaşan hastalıkların oluşması bana açıkçası biraz fazla İLGİNÇ !!! geldi....

eğer HPV, Clamidya virüsü ve gonere de çıksaydı bu TALİHSİZ ??? arkadaşımızda sanırım dünya tıp literatürüne girebilirdi  :)

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Anlayamadım ben. Ankarada doğrulama testi olarak Western Blot bakılır. HIV RNA Ankaraya gönderilmez. Hastaneler kendileri bakar rna ya. Kendileri bakamıyosa da yakın hastanelere sevk ederler test için. Sen doğrulamaya giden testin adını karıştırmadığına emin misin? Üstelik HIV RNA PCR tanı testi değildir. Sadece kandaki virüsü ölçer. Doktorlar Western Blot sonucuna bakar.

Erkek arkadaşından başka cinsel ilişki yaşamadıysan ve herpes,sifiliz pozitif geldiyse bence erkek arkadaşına sormakla yetinme. Onun da test olmasını öner. Yani nasıl bu kadar rahat olabilir, olabiliyorsunuz? Erkek arkadaşım diyosun, başkasıyla olmadım diyosun, herpes ve sifiliz pozitif,üstelik hiv için kanın doğrulamaya gitti... Belirtisi yok diye erkek arkadaşına güvenmen ya da onun kendisine güvenmesi çok tuhaf. Ben erkek arkadaşıma ilk söylediğimde panikle hemen gidip test olacağım demişti. Rahatlığı seni nasıl şüphelendirmiyor? Bence ondan da test olmasını iste. Hem senin hem onun iyiliği için. Erkek arkadaşım diyosun sonuçta senin için değerli olsa gerek...
Son olarak umarım kafa bulmuyosundur bizimle. Öyleyse çok yazık sana ve senin gibilere.
« Son Düzenleme: Ekim 03, 2018, 02:09:48 ÖS Gönderen: turuncu »

Umut hayal

• Yeni Üye
  • *
Arutha seralin 25mg veriyorlar