Mavi-Banner

Gönderen Konu: Patlamış mısır  (Okunma sayısı 429 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
Patlamış mısır
« : Eylül 28, 2018, 01:20:47 ÖS »
Merhaba herkese,  Süt mısırı çok severim enerji verir de mısırın metamorfoz a uğramış hali  patlamış mısır lifli olduğundan ve tokluk hissi yaratıp mideyi doldurduğunda diyetisyenler tarafından tavsiye ediyorlar fakat biz pozitifler hergun değil de hafta da 2 veya 3 gün abur cubur niyetine tüketmek bağırsak ve gastroenterelojik şikayetler bakımından sıkıntı teşkil edebilir mi ya da tükettiğinde bu tarz sıkıntılar yaşadığına şahit olanlar var mı? ::) Ayrıca bu her kontrole doktora gittiğimde sormaya unuttuğum sorulardan biri.
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2018, 01:24:43 ÖS Gönderen: candleght »
*****Çarşafı çektiğim baz istasyonunu üzerinden görebildin mi lokalimi - IP adresimi?*****

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: Patlamış mısır
« Yanıtla #1 : Eylül 28, 2018, 07:22:50 ÖS »

selam @candleght

her canım istediğinde, her çarşıya çıktığımda ne zaman istersem yiyorum. takılmıyorum hiç ne olur ne olmaz diye, canım ne isterse yiyorum :)

'' not : sadece yiyecek anlamında, alkol fln yok''

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 28, 2018, 08:05:15 ÖS »
Çok yağlı ve tuzlu olmadığı sürece sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Ben de çok yerim patlamış mısır.
Buraya yazsam sorun olmaz heralde; Sırtımdaki sivilce ve lekeleri için çay ağacı yağı kullanmayı düşünüyorum. Çay ağacı yağı ve kantaron yağı her derde deva 2 bitkisel yağlar. Kantaronun adını duyduğum zaman geri duruyorum da çay ağacı yağı da olumsuz bir etki yaratır mı acaba? Bilgisi olan var mı?

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 28, 2018, 08:43:39 ÖS »
Ben bu akşam yarım su bardağı patlatıp yiyorum o zaman :p
*****Çarşafı çektiğim baz istasyonunu üzerinden görebildin mi lokalimi - IP adresimi?*****

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ekim 01, 2018, 08:51:55 ÖÖ »
Çay ağacı yağı ile ilgili bir çalışma okumadım. Krem veya solüsyon/serum/tonik olarak cilde sürülüyorsa sıkıntı yaratmaz ama zaten. Sivilcelere ve izlere iyi geliyor. Ama hassas ciltler için uygun olmayabilir biraz yakıcı.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 01, 2018, 01:57:21 ÖS »
Deriye uygulayacağım için ben de sorun olmaz diye düşünmüştüm @Mavera. Kalıcılığı ne kadar olur bilmiyorum ama cildiyeye gittiğimde ağır antibiyotik ilaçlar veriyorlar. Karaciğeri zorlayıcı. 3 aylık tedavi falan... Böylesi daha mantıklı geldi. iyi geldiğini çok kişiden duydum. Hassas bir cildim yok. Yağlı- Karma. Kurusa da 1 saat içinde eski haline dönüyor. Tek başına kullanılmıyormuş zaten. Tek damlası bile etkili. O yüzden lavanta,jojoba yağı ile karıştırıp kullancam. Teşekkür ederim :)

Thegoodfather35

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ekim 01, 2018, 07:15:05 ÖS »
Kaynamis misiri daha cok seviyorum ben :)

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ekim 01, 2018, 08:49:05 ÖS »

selam @candleght

her canım istediğinde, her çarşıya çıktığımda ne zaman istersem yiyorum. takılmıyorum hiç ne olur ne olmaz diye, canım ne isterse yiyorum :)

Samimiyetle soruyorum dalga geçmiyorum. Tanı aldığımdan beridir kaç yıldır gerçekten tüketmedim bilhassa ben yanıklarına bayılırım. Çok severim patlamış mısırı.. konuya yazdığımdan beridir baya tükettim..  bir nevi cesaretsizliğimi yenmiş oldum. Biraz gaz şikayetleri yaptı.  8) Alkol tarzı şeyler hiç tüketmem, arada denk gelirse sosyal belki.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ekim 02, 2018, 10:17:25 ÖÖ »

selam @candleght

Samimiyetle soruyorum dalga geçmiyorum. Tanı aldığımdan beridir kaç yıldır gerçekten tüketmedim bilhassa ben yanıklarına bayılırım. Çok severim patlamış mısırı.. konuya yazdığımdan beridir baya tükettim..  bir nevi cesaretsizliğimi yenmiş oldum. Biraz gaz şikayetleri yaptı.  8) Alkol tarzı şeyler hiç tüketmem, arada denk gelirse sosyal belki.

sana inanamıyorum @candleght !!!!

tanı aldığından beridir kaç yıldır bu yüzden mi tüketmedin? hemde çok sevdiğin halde? yapma Allah aşkına :)

ye! canın ne zaman istiyorsa ye! şifa olsun...

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ekim 02, 2018, 12:11:18 ÖS »
Evet.. angeloviçovska. Her kontrol icin gittiğimde abur cubur alışkanlığımla alakalı doktora sorduğumda çok gereksizleri tüketmemede uyarı yapıyor etkileşim filan diye. Bende Çoğu yiyeceğin içerdiği katkı maddelerini dilan bilmem uzman değilim sonuçta.

hastalık ve karşılaşılan tedavi süreci, nasıl hazırlandığı ve oluşu hakkındaki ortam ve zeminden kaynaklı bir çok yiyeceğe karşı önyargı oluşturdu bilinçaltımda. Yazsam burda daha neleri yemeği kestiğimi heralde direkt banlanırım. Olsun tadı güzel ve lezzetli olan herşeyi yemek istiyorum   8)

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ekim 02, 2018, 12:16:18 ÖS »
Çok yağlı ve tuzlu olmadığı sürece sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Ben de çok yerim patlamış mısır.
Buraya yazsam sorun olmaz heralde; Sırtımdaki sivilce ve lekeleri için çay ağacı yağı kullanmayı düşünüyorum. Çay ağacı yağı ve kantaron yağı her derde deva 2 bitkisel yağlar. Kantaronun adını duyduğum zaman geri duruyorum da çay ağacı yağı da olumsuz bir etki yaratır mı acaba? Bilgisi olan var mı?

Bir yerde okumuştum, çay ağacı yağı sivilce ve cilt lekelerine iyi gelir diye. Geçen aktarın kapısından geçerken aldım ve kullandım. Kalçamda sivilceler vardı, şu an ne sivilce kaldı ne de önceki lekeler. Kullanmanı tavsiye ederim.
Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah kelebek demiş.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ekim 02, 2018, 02:04:44 ÖS »

Bir yerde okumuştum, çay ağacı yağı sivilce ve cilt lekelerine iyi gelir diye. Geçen aktarın kapısından geçerken aldım ve kullandım. Kalçamda sivilceler vardı, şu an ne sivilce kaldı ne de önceki lekeler. Kullanmanı tavsiye ederim.
Nasıl kullandın @yalnızadam ve ne kadar sürede etkisini gösterdi? Başka bişey karıştırdın mı? Yoksa direkt mi uyguladın?

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ekim 02, 2018, 02:15:58 ÖS »

Evet.. angeloviçovska.

Olsun tadı güzel ve lezzetli olan herşeyi yemek istiyorum   8)

Ye @candleght ye! Canın neyi istiyosa nasıl yemek istiyorsa öyle ye. Bal olsun şifa olsun 😉😎