Mavi-Banner

Gönderen Konu: Tedavi altinda olup başka birine bulastirma  (Okunma sayısı 949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yeniden_Başlasın

• Katılımcı Üye
  • *
  • 11.05.2018 Hiv+ Tanısı Aldım
Ynt: Tedavi altinda olup başka birine bulastirma
« Yanıtla #30 : Eylül 25, 2018, 02:46:05 ÖS »
@Angelowic konuya kazayla beni etiketlemişsin ;D

Basa_gelen_cekilir

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Eylül 25, 2018, 04:15:43 ÖS »
Sevgili arkadaslar dun foruma giremedim yeni okuyabildim yazıları.
Bu konu başlıgını saçma bulan arkadaslar olmuş. Cevap yazmak zorunda olmadıklarını hatırlatmak isterim.
Bu konu başlığını açarken amacım HIV+ bireyleri korunmasız ilişkiye yonlendirmek kesinlikle değildi, olamaz da. Zaten sorulan sorudan bu yorum nasıl yapılabilir aklım almıyor.
 Ben yaklaşık 3 yıldır tedavi goruyorum bir çogunuza gore eski sayılırım. Korunmasız ilişkiyi ozendirebilmem mumkun mu?
Arkadaslar hiç mi aklınıza gelmiyor evet korunuyorum ama karşı tarafa bir etkim olmuşmudur diye?
Tedaviye son derece uyan ve korunmasız seks yapmayan biri olarak bu benim aklımda yer ediyor.
Başlığı açarken bahsettiğim gibi yapılan araştırmalar bulaş olmayacagını destekler nitelikte ama acaba aramızda bu durumun tersini yasayan oldu mu diye masum bir soruydu.
Buranın bir iletişim, paylaşım ve destek platformu oldugunu unutmayalım lutfen. Guzel cevap veren arkadaslara ayrıca teşekkur ediyorum.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #32 : Eylül 25, 2018, 04:57:54 ÖS »
benim şahsi fikrim:

eğer bebek yapmak gibi bi düşünce yoksa her zaman korunmalı....

bebek amacı varsada korunmama kararı , muhakkak bi enfeksiyon hekimi ile beraber alınmalı diye düşünüyorum...

Resifadami

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #33 : Eylül 25, 2018, 07:16:45 ÖS »
Kendisine değil, o partnerine kendisiyle bundan bir önceki ilişkilerinden sonra başkasından bulaştığını düşünüyor. Ancak en son ilişkilerinde partneri bunu dememiş kendisi korunmak istemiş. Kendisi hiv pozitif değil anladığım kadarıyla.

Kesnlikle Mavera doğru anlamışsın 🤔 Partnerimin geçen sene benimle ilişki yaşadığı Eylül ayından sonra  enfekte olduğunu düşünüyorum. Çünkü geçen seneden sonra ilk defa bu 31 temmuz 2018 de görüştük. Ondan önce ki senelerde hep görüşmelerimiz böyle aralıklı idi.

Hayır yani @Mavera ilk okumasında anlıyor ve anlatıyor hâla arkadaş çelişki yok mu diyor arkadaş yta postları okumuyor ya da yeterince dikkatli okumuyor. Benim anlatımım gayet açık ve ayrıntılı.

Evet arkadaşım haklısın ben okurken atladım galiba ben seni hiv pozitif sandım ondan kafam karıştı.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #34 : Eylül 25, 2018, 09:34:29 ÖS »
Sevgili arkadaslar dun foruma giremedim yeni okuyabildim yazıları.
Bu konu başlıgını saçma bulan arkadaslar olmuş. Cevap yazmak zorunda olmadıklarını hatırlatmak isterim.
Bu konu başlığını açarken amacım HIV+ bireyleri korunmasız ilişkiye yonlendirmek kesinlikle değildi, olamaz da. Zaten sorulan sorudan bu yorum nasıl yapılabilir aklım almıyor.
 Ben yaklaşık 3 yıldır tedavi goruyorum bir çogunuza gore eski sayılırım. Korunmasız ilişkiyi ozendirebilmem mumkun mu?
Arkadaslar hiç mi aklınıza gelmiyor evet korunuyorum ama karşı tarafa bir etkim olmuşmudur diye?
Tedaviye son derece uyan ve korunmasız seks yapmayan biri olarak bu benim aklımda yer ediyor.
Başlığı açarken bahsettiğim gibi yapılan araştırmalar bulaş olmayacagını destekler nitelikte ama acaba aramızda bu durumun tersini yasayan oldu mu diye masum bir soruydu.
Buranın bir iletişim, paylaşım ve destek platformu oldugunu unutmayalım lutfen. Guzel cevap veren arkadaslara ayrıca teşekkur ediyorum.
Son derece anlamsiz da olsa bir yanıt geldigine gore konuyu kilitliyorum. 3 yıldır pozitifsin ; her şeyi biliyorsun ama ilaç kullanıp, korunurken bulaşı olup olmayacağını bize soruyorsun öyle mi?
Cevap yazmama karisamayacagini hatırlatmak istedim.
« Son Düzenleme: Eylül 25, 2018, 10:03:48 ÖS Gönderen: Arutha »
Is brightest day, in blackest night!