Mavi-Banner

Gönderen Konu: Üniversite Hastanesi - Diş Tedavisi  (Okunma sayısı 348 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yeniden_Başlasın

• Katılımcı Üye
  • *
  • 11.05.2018 Hiv+ Tanısı Aldım
Üniversite Hastanesi - Diş Tedavisi
« : Eylül 16, 2018, 01:11:13 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,
Türkiye'de epey isim yapmış bir özel üniversite hastanesinde diş tedavisi olmayı düşünüyorum.
Sırasıyla;
1) Kistli diş çekimi
2) Gömülü 20'lik diş çekimi
3) Kanal Dolgu
4) Implant
5) Detertraj
işlemleri yapılacak.
Forumda medula ile ilgili pek çok şey okudum kafam allak bullak oldu. Sormak istediğim bir kaç soru var;
-Yukarıda saydığım bu işlemler için hastane Hiv testi ister mi?
-Medulam açık hastane hiv pozitif olduğumu görür mü?
-Medulamı kapatırsam avantajı nedir? Dezavantajı nedir?

Hiv takibimi yapan Enfeksiyon Uzmanı "Hiv olduğunu bilse de doktor gerekli sterilizasyonu sağlayıp işlemi yapmak zorunda" dedi.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Üniversite Hastanesi - Diş Tedavisi
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2018, 10:04:56 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,
Türkiye'de epey isim yapmış bir özel üniversite hastanesinde diş tedavisi olmayı düşünüyorum.
Sırasıyla;
1) Kistli diş çekimi
3) Kanal Dolgu
4) Implant
5) Detertraj
işlemleri yapılacak.
Forumda medula ile ilgili pek çok şey okudum kafam allak bullak oldu. Sormak istediğim bir kaç soru var;

Hiv takibimi yapan Enfeksiyon Uzmanı "Hiv olduğunu bilse de doktor gerekli sterilizasyonu sağlayıp işlemi yapmak zorunda" dedi.

Bildiğim kadarıyla maalesef öyle bir durum söz konusu değil.
Doktorun hastayı reddetme hakkı var.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 16, 2018, 11:34:19 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,
Sırasıyla;
1) Kistli diş çekimi
3) Kanal Dolgu
4) Implant
5) Detertraj
işlemleri yapılacak.

özel hastane ise ister kardeşim hiv testi için demezler ama kan almamız lazım derler ve alırlar çünkü senin operasyon biraz kanlıbir operasyon.

Annembabam

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2018, 04:47:29 ÖS »
Cene cerrahi olan normal bir dis polikiliginde yaptirabilirsin. Ben cene kisti aldirdim 6 ay sonrasindada implant yaptirdim. Ben hiv megatifim ama dis hekimi sadece basta her hastaya oldugu gibi soru soruyor ve kanamayla alakali bir sorunun olup olmadigini soruyor. Bunu genelde her dis hekimi sorar cunku pihtilasmada sorunu olan kisilere ozel ilac tedavisi uyguluyorlar. Istanbulda bagdat caddesi taraflarinda temiz klinikler var gidebilirsin.

toprak111

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Eylül 16, 2018, 06:12:41 ÖS »
Istanbul aydın diş hastanesi tahlil aramıyor. Çok ilgililer...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #5 : Eylül 16, 2018, 06:46:33 ÖS »

selam @Yeniden_Başlasın

Hiv olduğunu bilmese de gerekli sterilizasyonu sağlayıp işlemini yapmak zorunda... bunu unutmayın..

@Arutha doğru söylüyor. 2 sene önce istanbul 4.leventte gayet pahalı bir diş polikliniğinde doktor beni hiv olduğum için red etmişti. üzücü olmuştu çıkışta hüngür hüngür ağlamıştım.

o yüzden hepinize söylüyorum. diş tedavisi için doktorlara hiv pozitif olduğunuzu söylemeyin.

çaçaron

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Eylül 16, 2018, 08:33:34 ÖS »
@mehmet0909   kaç kere özel ünide dişini yaptırdın ?    ben üniversite hastanesine gittim dolgu yaptırdım gecen hafta  . hastalıgın varmı dedi  hiv harici söyledim nerdeyse diyecektim hivide yuttum . sizin fakülteden geldi biri tam işleme başlayacakken  hemofili oldgunu söyledi  güvenmiyorum artık diye geveledi . bende allahtan dememişim dedim içimden   . benden sonrada sizden biri geldi aidsmiş der mer . tüm önlemlerini alıyorlar zaten  senn söylemen sadece  pskolojini bozacak . kokrak fobik bi doktorsa eli ayagı zangır zangır titreyecek olmayacak iş olacak belkide  . malum hiv yönetimini enfeksiyoncu dediğimz kimi uzman ve diğer bıranş dışı uzmanlar hekimler bilmiyorken bi diş hekiminn hivin h sini bilme ihtimali bizim  hivden önce hivin ne oldgunu bilme ihtimalimizle aynı nerdeyse  .

Yeniden_Başlasın

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Eylül 17, 2018, 11:34:39 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,
Sırasıyla;
1) Kistli diş çekimi
3) Kanal Dolgu
4) Implant
5) Detertraj
işlemleri yapılacak.

Bildiğim kadarıyla maalesef öyle bir durum söz konusu değil.
Doktorun hastayı reddetme hakkı var.
Bu reddetme devlet hastanesi içinde geçerli mi?

Yeniden_Başlasın

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Eylül 17, 2018, 11:39:26 ÖÖ »

selam @Yeniden_Başlasın

Hiv olduğunu bilmese de gerekli sterilizasyonu sağlayıp işlemini yapmak zorunda... bunu unutmayın..

@Arutha doğru söylüyor. 2 sene önce istanbul 4.leventte gayet pahalı bir diş polikliniğinde doktor beni hiv olduğum için red etmişti. üzücü olmuştu çıkışta hüngür hüngür ağlamıştım.

o yüzden hepinize söylüyorum. diş tedavisi için doktorlara hiv pozitif olduğunuzu söylemeyin.
Bende onu diyorum işte. Diyelim ki Hiv pozitif olduğumuzu söylemedik. Özel de olsa burası sonuçta büyük bir üniversite hastanesi. Doktor, asistan ekip ya da sekreter sisteme girdiğinde benim Hiv pozitif olduğumu ve raporumu görmeyecek mi?

Yeniden_Başlasın

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Eylül 17, 2018, 11:41:10 ÖÖ »
@mehmet0909   kaç kere özel ünide dişini yaptırdın ?    ben üniversite hastanesine gittim dolgu yaptırdım gecen hafta  . hastalıgın varmı dedi  hiv harici söyledim nerdeyse diyecektim hivide yuttum . sizin fakülteden geldi biri tam işleme başlayacakken  hemofili oldgunu söyledi  güvenmiyorum artık diye geveledi . bende allahtan dememişim dedim içimden   . benden sonrada sizden biri geldi aidsmiş der mer . tüm önlemlerini alıyorlar zaten  senn söylemen sadece  pskolojini bozacak . kokrak fobik bi doktorsa eli ayagı zangır zangır titreyecek olmayacak iş olacak belkide  . malum hiv yönetimini enfeksiyoncu dediğimz kimi uzman ve diğer bıranş dışı uzmanlar hekimler bilmiyorken bi diş hekiminn hivin h sini bilme ihtimali bizim  hivden önce hivin ne oldgunu bilme ihtimalimizle aynı nerdeyse  .
Medulan açık mı kapalı mı? Üniversite hastanesi sağlık durumunu sistemde görmedi mi?

Yeniden_Başlasın

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Eylül 17, 2018, 01:34:52 ÖS »
Mavera'nın da bu konu hakkında fikrini almak isterim açıkçası.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Eylül 17, 2018, 01:55:47 ÖS »
Medulanı kapatırsan ne pozitif olduğunu ne de raporunu görebilirler. Ama neden kapalı diye de sorabilirler. Ya da hiç bakmadan direkt sana sorabilirler diyabet,tansiyon,enfeksiyon hastalıkların var mı diye. Nasıl olacağını buradan söylemek zor.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Eylül 17, 2018, 02:30:12 ÖS »
1-kanlı büyük işlem yapılacaksa isteyebilirler
2-medullan açıksa doktor sisteme girip ilaç raporlarına veya kullandığın ilaçlarına bakarsa görebilir
3-medulla kapatılırsa kimse raporunu ilacını göremez, hiv pozitif olduğunu sen söylemeden bilemez, ama ilaç alırken eczaneler sorun yaratabiliyor bilgisizlerse bu konuda-işini bilen eczanede sorun olmuyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Yeniden_Başlasın

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Eylül 17, 2018, 03:40:06 ÖS »
2-medullan açıksa doktor sisteme girip ilaç raporlarına veya kullandığın ilaçlarına bakarsa görebilir
3-medulla kapatılırsa kimse raporunu ilacını göremez, hiv pozitif olduğunu sen söylemeden bilemez, ama ilaç alırken eczaneler sorun yaratabiliyor bilgisizlerse bu konuda-işini bilen eczanede sorun olmuyor.
1- Diyelim ki test istediler ve pozitif olduğum ortaya çıktı. Özel Üniversite Hastanesi'nin beni reddetme hakkı var mı?
2- Sen olsan medullayı kapattırır mıydın?
3- Medullan kapalıyken basit sağlık raporu alabilir misin?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Eylül 17, 2018, 04:42:49 ÖS »
1- Diyelim ki test istediler ve pozitif olduğum ortaya çıktı. Özel Üniversite Hastanesi'nin beni reddetme hakkı var mı?
2- Sen olsan medullayı kapattırır mıydın?
3- Medullan kapalıyken basit sağlık raporu alabilir misin?

1-Hayati tehlike/acil müdahele gereği olmayan durumlarda, hastane 'ya bizim onun için gerekli ekipmanımız yok' ayağına yatarak reddedebilir.
2-benim medullam çoktan kapalı, kafam daha rahat.
3-sağlık raporu alacağın doktor sistemde medulladan bakar ve bu niye kapalu gözüküyor derse sorun olabilir.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.