Mavi-Banner

Gönderen Konu: Truvada?  (Okunma sayısı 123 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sevgi20

• Yeni Üye
  • *
Truvada?
« : Eylül 09, 2018, 11:00:49 ÖS »
Merhaba arkadaslar kafama takılan 1-2 soruya tecrubelı arkadaslarımız cevap verırseniz cok mEmnın olurım 3 hafta once igne batması sonucunun ertesı gunu enfeksıyon uzmanına gıttım ıgne sahıbının pozıtıf olup olmadıgını bılmıyoruz enfeksıyon uzmanı pozıtıf oldugunu bılmedıgımız ıcın pep tedavısıne baslamak ıstemedı ama ben ısrarcı olunca kendı paranla truvada al 1 ay kullan dedı. 3 haftadır devam edıyorum truvadaya. İçime dusen kurt pep tedavılerınde truvada yanında baska bır kombın ılac verılıyormus bana sadece truvada verdı. Ilacın kendı kendısıne vırus uretme gıbı bır durumu soz konusu mu. Esımde 2 gundur aft bogaz agrısı ucuk cıktı hepsı peş peşe cıkınca cok tedırgın oldum düsük risk oldugu ıcın korunmamıstım. ilacı 1-2 kere ac karnına almak durumunda kaldım bu ciddi bir soruna neden olur mu. Daha once kanser atlattıgım ıcın Hastalık hastası bır ınsanım ve bununla ılgılı tedavı goruyorum. Sehır dısında oldugum ıcın enfeksıyon uzmanına gıtme sansım su an ıcın yok. Bu hafta tup bebege baslıcaz bi şokla karıslasmaktan cok korkuyorum. Lutfen mesajımı yayınlayın gercekten psıkolojım darma duman

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Truvada?
« Yanıtla #1 : Eylül 10, 2018, 07:30:02 ÖÖ »
İğne batmasıyla hiv bulaşı olma ihtimali düşük ki daha karşı tarafın hiv pozitif olduğunu bilmiyorsun, ki hiv pozitif olmama ihtimali daha fazla. İğne nerede nasıl battı bu arada?

Evet truvada prep için kullanılıyor pep te bir ilaç daha eklenmeli ama senin pep ihtiyacın olup olmadığı tartışılır zaten.

Hayır ilaç kendi kendine virüs üretmez. Hayır aç karnına alman truvadayı etkilemez

Psikiyatrik tedavi alıyorsun doktorunla konuş takıntılarından kurtulamıyorsan

İçinş rahatlatmak için pep bittikten 3 ay sonra test olabilirsin ben sorun çıkacağını düşünmüyorum.

Hepatit bulaşı riski daha yüksek oluyor hepatit markerlarına da bakılmalı mutlaka, antihbs pozitif ise koruyuculuğun vardır hepatit b bulaşı olmaz.

Aynı soruyu tekrar tekrar sormayalım başlık açmayalım.
« Son Düzenleme: Eylül 10, 2018, 07:35:43 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.