Mavi-Banner

Gönderen Konu: muafiyet-çürük asker  (Okunma sayısı 755 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

çaçaron

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: muafiyet-çürük asker
« Yanıtla #15 : Eylül 17, 2018, 06:14:13 ÖS »
bugun gittim aile hekimi yokmuş işi varmış   az önce aradı bi saattir uğraşıyor  . o da bana kızdı aklınca... kendi şehrinde niye yapmadın diye . çıldırmak üzereyim .  e devlette askerlik yoklaması süreç takibine   1 yükümlü yoklama başvurusu tamamlandı  (yeşil)2 aile hekimi muayene işlemleri(henüz tamamlanmadı)  diyor . aile hekimi  www.turkiye.gov.tr/belge-dogrulama dan   doğrulama yapınca iki gün sonra  düşeceksin sisteme diyor . ancak aile hekimi bunu yaptıgında  teknik arıza  diye hata veriyor diyor telefonda . karekod uygulamasıyla diğer belgeyi doğrularken bu bahsettiğim belgeye teknik arıza hatası veriyor. aile hekimi  tekrar  hastaneye sevkimi istedi  sıfırdan  başlamış gibi oldum yani bunu ben nasıl çözecem arkadaşlar  elimde cürük raporu var ama askeriyede görünmüyorum . kadına tecilim var bozdurmammı gerek dedim hayır onla alakalı değil dedi

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Eylül 18, 2018, 08:40:21 ÖÖ »
Bu aile hekimlerinin yapacağı askerlik muayeneleri e-devlet üzerinden yeni bir sisteme geçti. Sistem çok kötü çalışıyor sık sık hata veriyor. Bazense sorunsuz çalışıyor. Şans meselesi biraz. Heralde çok kişinin e-devlete girdiği anlarda çalışamıyor sistem yoğunluktan. Bedellilerin celpleri açıklandığı gün e-devlet iptaldi hiç bir işlem yapılamıyordu.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

çaçaron

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Eylül 19, 2018, 08:56:51 ÖÖ »
evet mavera  . adamcağız bana tarif edin  yapayım diyor . sevki bitir yada muayeneyi tamamla  diye bir buton yokki napsın . samimi birisi allahtan . hızını alamadı o da bana sardı  başka şehirdesin ne diye bana geldin  diye . hasta sayın azmış sana kayıt yaptım dedim bende .   eski barkodlu sevki dogrulama sayfasından doğrulayamadı sistem teknik arıza verdi  . yeniden aynı kagıdı cıkarınca  yeniden hastaneye sevk etmiş oldu  tabi barkod sayısı farklı bu defa . hastaneye gittim  enfeksiyoncu hanım baştan yapacaz yoksa işin içinden cıkamazsın dedi  sevkin üstüne saglık kurulu sevk yazdı . saglık kurulundaki ali  de doktor bişe bilmiyor  biz sana muafyeti verdik  . sorununu aile hekimi ve   askeriyeyele çözecen deyip savuşturdu  . askeriyedeki görevli memurlar da herbiri ayrı telden calıyor  elinde raporun var türkiyede istediğin yerde yaptırabilirsin  buraya gelme diyor  . hastane   çürük raporundan haricen belgelerimi size yollayacak diyorum ondan sanane kardeşim diyorlar  .  enf. doktoru ile aile hekimini telefonda konusturdum  .  aile hekimi tam bir drama yaşıyor anladı kadıncagız hak verdi aile hekimine  . en büyük dram bende tabi ayrı mevzu . bncede enf. doktorunun dediği gibi tekrar yapılması gerekiyor işlemlerin   bir iki hafta bekleyecem  yoksa da öyle bırakacam lanet olsn dedirttiler     şansımı s......kim

çaçaron

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Eylül 21, 2018, 11:58:34 ÖS »
arkadaşlar  nihayet bugün çürüğü aldım .   en son ilk muayenemin  1. sayfasını devlet hastanesinden fotokopisini alıp askerliğe götürdüm  tabi yine yapamadılar şaşırtmadılar . kendi şubeme düşüyormuş muayenem . bugünde kendi şubeme gittim  tanıdık olmasın alllaaaam diye diye .   bölge askerlik şubesi güya   ama personeli zırcahil  diğerine göre . benle muhatap olan suratsız kadın  , nerde kaptın hastalığı dedi hastanede  kaptım  dedim  ;D ;D ;D  keşke sevgilim orospu çıktı ondan kaptım deseydim  ;D ;D ayyy bende hastanede göz enfeksiyonu kaptım  deyip sapasağlam gözünü kırpıştırmazmı . ::) ::) üstüne vazife değilde işte  . bikaç kez mernis adresime gelmesini istemiyorum dilekçe yazayımmı diye soruma cevap alamadım tersledi  daha var aklımı karıştırma niye istemiyorsun falan diye .  o yüzden  kızdırmak istemedim yoksa   diyeceğim laflar hazırdı .hepatit(hiv+ rna+ ) yazıyor raporda  .şapşal kadın  başka bi çalışana bulaşıcı hastalıgı varmış kihkih yapmasınmı .bana dönüp yanlış anlama espri yapıyom diyor bide ::) .içimden le havle çekiyorum yüzümde sahte bi sırıtma . muhatabı engelli bayan bayağı bilinçliydi allahtanda tersledi uyuzu.  aynı engelli bayan en son  hiçbir adrese bilgim gitmesin diye dosyaya  dilekçevari yazıyı  yazdırttı hemen bilgisayardanda iletişim yolunu hiçbiyer yaptı sağolsun.  girişimi yapan kadına kalsaydı sülalede duymayan kalmazdı sanırım .  işlemlerim sırasında  kanunu hastalıklardan ararken  HE I VE  doğrulamayla kanıtlanmış olan mı dedi, evet o dedim girdi . sanırım yukarı çıkınca dosyamla   he ı ve nin aids olduğunu öğrendi inince daha bi suratsızlaştı  :)  sıra bekleyen  ciks bi oğlanda çürükmü aldın kardeş nasıl aldın basitmi bende alayım  hayran hayran bakarak soru  sordu  :o   te alllahım . he çok basitti  hemen verdiler dedim hasedinden çatladı  :) neyse kadın  eski sevkin sayısı ile yeni sevkin sayısını değiştirip raporumu girdikten sonra  müdürün yanına yolladı imza için .  dedim müdür bey net cevap alamadım benim için çok önemli  mernis adresime yazı gitmesin istiyorum . o da başladı annenin babanın bilme hakkı  var nasıl olurda söylemezsin ilerde çocugun olsa sen bilmek istemezmisin . dedim ben güncel bilgileri bildiğim için çocuğum söylesede olur söylemesede , şimdi siz bir ebeveyn olarak  empati kuruyorsunuz ancak  güncel bilgilerden haberiniz yok aileminde haberi yok . öğrenseler çok üzülecekler vs  açıklama yapıyorum yok öğrenmelleri hakları demesi üzerine  ben çıkışınca  allah şifa versin tedavin nasıl  gidiyor fayda görüyormusun demeye durdu ;D ;D  . turp gibiyim belli olmuyormu dedim güldük sıvıştım yanından  . şener şen koşuşuyla terkettim  askeriyeyi . keşke hiç şehir dışında halletmeyeydim .  çok yordu  2 gunde alabilirmiştim . kıssadan hisse  bizim millet samimi geveze  bi o kadarda ota boka burnunu sokan bi millet  kimlere kimlere olmadık izahatlar yaptım işim bitmeyecek korkusuyla . hepsinin ağzına s..... mam gerekti normalde içimde kaldı  :-X :-X ayrıca   askeriye  yollarının  hastalığımın en sosyalleşeceği ve normalleşeceği yerler olacağı hiç aklıma gelmezdi .gerçi ne  tür garabetler  görüyorlar allah bilir :)
« Son Düzenleme: Eylül 22, 2018, 12:23:22 ÖÖ Gönderen: çaçaron »

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #19 : Eylül 23, 2018, 05:55:21 ÖS »

selam @çaçaron haydi geçmiş olsun :)

nasıl hissediyorsun? rahatladın mı? ben muafiyetimi elime aldıktan sonra garip hissettim. hafiflemiş ve mutlu. kendime yemek ısmarladım arkadaşımla sinemaya gittim kahve fln. derken o günümü çok güzel geçirmiştim :)

çaçaron

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Eylül 23, 2018, 08:01:05 ÖS »
selam . aslında  stresliydi pekte bir etkisi olmadı   ilaç kullandıgım için 21 gune gidemezdim  bedelli daha rahat olurdu benim için aradan çıkarmış oldum . o gün sadece o uyuz iş bilmez personellerle muhatap olmicağım icin bir rahatlama geldi icime o kdar .olmadık insana gereksiz izahat yapmak  sinirlerimi gerdi sevinemedim öyle .burukluk var . askere gitmeyi isterdim
« Son Düzenleme: Eylül 23, 2018, 10:26:08 ÖS Gönderen: çaçaron »

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #21 : Eylül 24, 2018, 08:55:14 ÖS »
selam . aslında  stresliydi pekte bir etkisi olmadı   ilaç kullandıgım için 21 gune gidemezdim  bedelli daha rahat olurdu benim için aradan çıkarmış oldum . o gün sadece o uyuz iş bilmez personellerle muhatap olmicağım icin bir rahatlama geldi icime o kdar .olmadık insana gereksiz izahat yapmak  sinirlerimi gerdi sevinemedim öyle .burukluk var . askere gitmeyi isterdim

Boşver. Böyle yazılmış çizilmiş kaderin. Gitmek isterdin ama engel var. Buruk olmasın için. Bu böyle diye düşün ve önüne bak. Daha neler bekliyor kim bilir seni @çaçaron :)