Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ben Bir Halt Ettim  (Okunma sayısı 823 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
  • Korkuyorsan, gökyüzüne bak...
Ben Bir Halt Ettim
« : Ağustos 12, 2018, 06:03:38 ÖS »
Arkadaşlar biraz önce annemi aradım. Ankara'dan kalk gel sağlığım ile ilgili konuşmamız gereken bir konu var diye. Kendisi bu akşam yola çıkacak. Hiv+ olma durumumu açıklayacağım. Açıklamam gerekiyor malesef, sizlere söyleyemeyeceğim sebeplerden dolayı. Sizden olaya nasıl girmem konusunda taktik istiyorum.  Ben yarın ilaç tedavimle ilgilenen doktorun odasında söylemeyi düşünüyorum ama gece burada olacağı için bana söyletecektir. Ne söyleyim. Direk ben hiv + im mi demeliyim. Gerçi o ne aids mi yani gibi bir tepki verecek kadar konuya uzaktır. Anca İncir Reçeli'nden gördükleri kadar biliyordur desem yeri. Tavsiyenize çok ihtiyacım var...

Söyleme demeyin, o tren kaçtı şu saatten sonra.
Do not live to just breath. Do anything you want while you have chance.

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Ben Bir Halt Ettim
« Yanıtla #1 : Ağustos 12, 2018, 06:12:07 ÖS »
annem aradı ve direk dedi ki bu kesin eşcinsellik ile ilgili,AIDS mı oldun..... Olay kadın ya.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 12, 2018, 06:34:34 ÖS »
Bence o soruyu sorduysa evet hiv pozitifim de ve sonra rahatlatmaya başla. İlaçlarını kullandığın sürece sıkıntı olmayacağını uzun yıllar birlikte olacağınızı falan söyle. Birkaç laf duyacaksın buna hazır ol. Kendini savunma. O lafları da yut gitsin.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 12, 2018, 06:52:11 ÖS »
Büyük bir olay @OnlyRedLeftFromRainbow  şans ve sabir dilerim.
Anlaşılan anne biraz cin sen yinede yavaştan al ben palaspandras  söyledim zaten bir kankam birde annem biliyor ama bir tepkide almadım sayılır. Biraz muhafazakar olduğu icin garibim kız arkadaşlarıma beddua etti o kadar :)
Sen bağışıklık la ilgili gibi biseyler gevele daha kesin sonuç çıkmadı vb işte Sonra o zaten anlar.

logitech

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ağustos 12, 2018, 06:56:31 ÖS »
Eşcinsel olduğunu biliyor olmasi çok güzel. Bunu da anlayacaktır. Ama psikolog eşliğinde de söyleyebilirdin.
Keşke beni de bilse çevrem

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ağustos 12, 2018, 07:55:45 ÖS »
Zor bir durum. İlk etapta bağışıklık sistemimle ilgili bir sorun var ama ne olduğunu sana doktor daha iyi anlatır.İlaç kullanıyorum. Şu anda iyiyim falan diyebilirsin. Korkutmamak adına.

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ağustos 12, 2018, 08:07:26 ÖS »
@Taurus  şimdi yol boyunca kendini yer bitirir diye .. Gel konuşuruz merak etme bugün yarın ölmüyorum dedim.

@Penthos benim annem baya geniştir aslında ama buna ne tepki vereceğini kestiremiyorum malesef.

@logitech aynen biliyor. Baya zor pskolog dönemleri geçirdi ilk gay olduğumu söylediğimde. Şuan daha güçlü bir kadın. Bunu da anlayacaktır elbet. Çevremde bir tek ailem biliyor beni. Onuda sevdiğim insanlara yalan söylemek zorunda kalmak istemediğim için söylemiştim 18 yaşımda :) İlk aldığım tepki abinden beklerdim, senden beklemezdim olmuştu...

Majesty

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ağustos 12, 2018, 09:06:19 ÖS »
Ben anneme söylerken kanımda bir virüse rastlanmış eğer kesin olduğu anlaşılırsa ömür boyu ilaç kullanmak zorunda kalıcakmışım şeker veya tansiyon hastaları gibi demiştim.

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ağustos 12, 2018, 09:42:17 ÖS »
Benim de ailemden hayatımda tek sakladığım şeydi. Doktorumla açıklamayı çok düşündüm bakalım nasıl denk getireceğim. Olmadı açıklayıp üniversite hastanesindeki bir enfeksiyon doktorundan birinci kaynaktan açıklama rica ederim. İl Sağlık Müdürlüklerindeki Bulaşıcı Hastalıklar Birimleri de çok nazik ve ilgili genelde.

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ağustos 12, 2018, 09:42:46 ÖS »
Cesaretin için tebrikler...

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ağustos 12, 2018, 10:06:52 ÖS »
@Ankagogh Poz teşekkür ederim. Anlık cahil cesareti mi yaptım ne yaptım bilemiyorum. Yarın detayları yazarım annem geri ankaraya dönerken...

littlemonster

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ağustos 13, 2018, 12:18:38 ÖÖ »
ben test olduğum zaman pozitif çıkar çıkmaz söylemiştim, cin gibi zaten o zaman ki moral bozukluğumdan bir şeylerin ters gittiğini anlamıştı, ben de açıklamak zorunda kaldım.

ben annemi enfeksiyon doktoruma götürmüştüm, çünkü bizim de ilk zamanlar yaptığımız gibi internetten araştırıp 10 sene öncesinin haberleriyle karşılaşıp, eksik ve yanlış bilgilerle canlarını sıkabiliyorlar, bir uzmanın ağzından korkulacak bir şey olmadığını duymak rahatlatmıştı. Belki senin için de bu yöntem iyi olabilir, geçmiş olsun 
Rna Undetectable :) 12.10.17

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Ağustos 13, 2018, 07:31:57 ÖÖ »
Herkes ailesini tanır, benim annem mesela çok endişeli vesveseli biri hayatta kaldıramaz bunu, öğrense yıkılır kendisi hastanelik olur Allah korusun felç geçirir ölebilir bile! Babamsa çokrahat bir insan, ona söyledim ilk tanı alınca yanıma geldi doktorumla görüştü, ne gerekiyorsa yapıcaz dedi bana destek oldu.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ağustos 13, 2018, 03:01:21 ÖS »
Evet arkadaşlar biraz önce annemi geri Ankara otobüsüne bindirmiş bulunuyorum. Beklediğimden çok daha olgun karşıladı. Öyle şoka girme falan yok. Birlikte enfeksyon doktorum ile de görüştük.  Bana hatta eşcinsel olduğumu söylediği zaman daha çok endişe verici bir durumdu, bunda tedavisine uyarsın, daha düzenli yaşayıp, sağlıklı beslenirsin gibi nasihatlerde bulundu. Yolda gelirken tahmin etmiş zaten araştırdım dedi...

NoH8

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ağustos 14, 2018, 03:40:18 ÖÖ »
Görüşmemizin güzel geçmesine sevindim.