Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hıv+ sonrası  (Okunma sayısı 753 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kural19001900

• Yeni Üye
  • *
Hıv+ sonrası
« : Ağustos 12, 2018, 09:47:46 ÖÖ »
Merhaba,arkadaşlar
Sizlere sormak istediğim bazı konular var;lütfen yardımcı olun
Öncelikle ilk açıklamam :Ben askerim, doğuda görev yapıyorum iki yıldan beri.   İzin kullandım 30 gün tam bir yıl önce.  İzinde ise çok eşli dönemim oldu.Yaklaşık  üç dört bayan ile birlikte oldum.Bir bayan ile birlikte olduğum zaman konuşma sohbet sırasında bana (ağzından kaçırdığını düşünüyorum): "Ben on yıl sonra öldükten sonra çocuğuma bir ev bırakmam gerekiyor."dedi.Ben de :neden, on yıl sonra öleceğini nerden biliyorsun dedim ve konuyu değiştirdi. Bu tür hastalık ile ilgili bir bilgim olmadığı için ben de hiç düşünmedim.
İlişkiden iki üç gün sonra akıntı başladı.Vücudumun belirli yerlerinde kızamık gibi şeyler çıktı.Özel hastanenin yolunu tuttum ve şikayetimi anlattım bana Bel Soğukluğu olduğumu ve antibiyotik ilaçlar ile bir şeyin kalmaz dedi.Kullandım akıntım ve kızamık gibi olan şeyler gitti.
   İznimin bitimi ile görev yerime geldim.İki ay sonra grip oldum.Bu gripteki yorgunluğu halsizliği hiç yaşamadım daha önce sanki felç gibiydim.Bir hafta sonra düzeldim.Ama 1 ay sonra tekrar başladı grip, bu sefer ki daha da ağırdı hayatımda ilk defa bir grip olduğum zaman,sanki  felçli gibi hissetmiştim kendimi.Her neyse onu da atlattım.Bu arada  ar ara boğaz ağrısı şikayetim de oldu.
Şimdi aradan tam bir yıl geçti.Bende beze çıktı 3 günde bir olmasa da haftada kesin bir ishal oluyorum.Ellerimde deri döküntüleri var. Dökülmekten nerdeyse parmak uçlarım hissiz olmaya başladı.Kollarımda toz gibi deri döküntüsü oluyor arada arada bir böbrek ağrısı başladı.
~İnsan kendi vücudunu tanımaz mı? Var ışte bir şeyler~
Benim Doğuda görevim bitmesine 2 ay var görevi mesleği bırakıyorum ve iki ay sonra test yaptırdığım zamanki sonuçları çok merak ediyorum
1-) Pozitif sonuç aldıktan sonra Aile Hekimim bunu bilir mi?Öğrenebilir mi?
2-) Pozitif sonuç aldıktan sonra sigortam olmaz ise ücretsiz ilaç alamıyor muyuz?
3-)Pozitif sonuç aldıktan sonra "er geç" HİV+ kazanıyor mu ilaç dahi kullansak?
4-)Pozitif sonuç aldıktan sonra doktor seni başından sağar gibi davranıyor mu? (Örnekler var bunun için) https://www.google.com.tr/amp/s/www.ntv.com.tr/amp/saglik/hiv-pozitiflerin-hak-ihlalleri-raporu,h5NH7cLZO0KAUA8o0yiNGw
5-)Pozitif sonuç aldıktan sonra ilaç kullanmaz ve devamlı kötü alışkanlıkların (sigara alkol uyuşturucu) üstüne arttırarak gidilirse 2 yılı geçer mi yaşam sürem? İntihar etmemek için bu yol daha mantıklı geliyor.
En son ise şimdi bile bazen düşünüyorum kafama sık gitsin diye beni korkutan şeyler hayatın bir anlamı yok oluyor sizler de yaşamıssınızdır bunun çaresini nasıl buldunuz pozitif olmanın ve aklıma çok kötü şeyler geliyor o ilişki yaşadığım bayanı gidip vurmak ve nasıl olsa katil oldum olmaya gidip korunmasız ilişkiye girip bilerek bu illeti bütün insanlara bulaştıran o kişilere katliam yapmak karşıda ki insana neden bu hastalığı bulastirdi diye ve en son iş kafaya sık gitsin tüm ciddiyetim ile söylüyorum nolursunuz bana yol gösterin nasıl baş ettiniz bu durum ile ne yaptınız pozitif sonuç aldıktan sonra neler yaşayıp bunu atlattiniz ve nasıl yol izlemem gerekiyor ben de aynı sonucu aldıktan sonra...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: Hıv+ sonrası
« Yanıtla #1 : Ağustos 12, 2018, 01:40:30 ÖS »
Selam @kural19001900

Neden kendini hiv pozitif olmuş gibi şartlandırıyorsun. En doğru cevabı testler veriyor. Ya negatif ya pozitif çıkacaksın. Sonrasında ne yapacağına karar vereceksin. Özel laboratuvarlarda da test olabilirsin. 2 ay beklenen şart mı? Hangi şehirde görev yapıyorsun? İzin alma şansın olmuyor mu hiç çarşıya fln
Ayrıca biraz da psikolojik sıkıntılar yaşıyor olabilirsin diye düşünüyorum. Gayet normal...

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 12, 2018, 04:01:55 ÖS »
Selamlar @kural19001900 sorularına sırasıyla cevap yazmaya çalışacağım.
Öncelikle öpülmuş gözün davası olmaz olsada sana yararı olmaz yani bulup kafasına sıkayım kendimi öldüreyim tarzı düşünceni hemen kafandan at atmakta zorlanıyorsan tedavi al.
1 kesin olarak pozitif olup olmadığını öğren ondan sonra gerçeklerle zaten yüzleşeceksin.
2 medula bilgilerini kapatırsan aile hekimi de dahil hiç kimse görüp öğrenemez.
3 sgk ya 60 tl ödeyerek genel sağlık sigortası (GSS) yaptırıp ilaç alabilirsin.
4 ilaç kullanırsan hiv seni yenemez
5 doktorun seni başından savma hakkı yok eğer çürük yumurtaya denk gelirsen şikayet edersin başka hekimlerden sağlık hizmeti alırsın hekimlerimizin cogu bilgili ve hoşgörülü
6 ben hala madde kullanıyorum over dose yapmaz isen madde intihar etmende işe yaramaz sadece sürünürsün.

kural19001900

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 12, 2018, 09:05:44 ÖS »
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ediyorum.
1,5 aydan sonra mesleği bırakıyorum zaten o zaman test olmayı düşünüyorum.
 Sadece son bir kaç sorum var.Bu belirtiler normal değil insan kendi vücudunu tanır.Aklımdaki bir diğer soru şunlar pozitif sonuç aldiktan sonra ki süreç
 bir mesleğim var.1,5 ay sonra bitiyor.Polislik düşünüyordum o artık olmaz
Gardiyanlik düşünüyordum Polis bekçiliği vs.vs.
Bu tür mesleklere girişte proplem yasar mıyım? Yasarsam ne tür bir iş yapacağımı kafama takiyorum bunları.Bunlar hakkında bilginiz var mı?

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ağustos 12, 2018, 11:06:02 ÖS »
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ediyorum.
1,5 aydan sonra mesleği bırakıyorum zaten o zaman test olmayı düşünüyorum.
 Sadece son bir kaç sorum var.Bu belirtiler normal değil insan kendi vücudunu tanır.Aklımdaki bir diğer soru şunlar pozitif sonuç aldiktan sonra ki süreç
 bir mesleğim var.1,5 ay sonra bitiyor.Polislik düşünüyordum o artık olmaz
Gardiyanlik düşünüyordum Polis bekçiliği vs.vs.
Bu tür mesleklere girişte proplem yasar mıyım? Yasarsam ne tür bir iş yapacağımı kafama takiyorum bunları.Bunlar hakkında bilginiz var mı?

Doğmamış çocuğa don biçiyoruz burada. Gidip test olun sonucu konusuruz dostum. Polislik ve bekçilik yapamazsınız. İlk girişte hiv testi isteniyor bu meslekte. Gardiyanlık için emin değilim.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

renkli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 12, 2018, 11:20:29 ÖS »
Ya ben gerçekten böyle insanları anlamıyorum. Niye bu kadar korkuyorlar HIV testi yaptırmaktan. Saçma saçma yaşadığın olayları anlatacağına git testini yaptır. Nedir bu korku ya? Cuzzamlimiyiz biz hiv+ ler sanki? Hayat devam ediyor yani.

kural19001900

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ağustos 13, 2018, 01:57:58 ÖÖ »
Keşke ithamlarınız biraz daha iyi seviyede olsaydı.
Bu fobikliği bu psikolojiyi sizde yaşamıssınızdır.
Bende çıkan hastalıkları saydım, hayatımda hiç yaşamadığım rahatsızlıklar;bunlar şüpheli ilişki sonrası yaşandı.Test olacağım tabi ki ve ben hıv+ şimdiden kabullenmeye ve bu hastalıkta ne tür yol izlemem gerektiğini öğrenmek im için yazdım. Umarım açıklayıcı olmuştur cevabiniz için de teşekkürler...

Yardımlazım

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ağustos 13, 2018, 05:43:47 ÖÖ »
Allah yardımcın olsun kardeş. Senin sorunun hiv ile değil. Sen nasıl daha test olmadan kendini pozitif sayıp planlar yapmaya başladın. Hayret doğrusu. Hele bi test ol, burdaki arkadaşlar sana ailenden daha çok yardımcı olur zaten...Kafaya da takma olmadıysan ne ala, olduysan da oldun. Diyabet gibi, tansiyon gibi düşün geç...

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ağustos 13, 2018, 04:00:54 ÖS »
@kural19001900  internetten sipariş ver kendi testini kendin yap icin icin kendini yemekten vazgeç.
https://urun.n11.com/diger/hiv-testi-aids-testi-P216516904

kural19001900

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ağustos 13, 2018, 10:46:32 ÖS »
Allah razı olsun arkadaşlar
1,5 ay sonra mesleği temelli bırakıyorum.Bitiyor yani sözleşmem o zaman yaptıracağım.cevaplarınız için teşekkürler

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ağustos 14, 2018, 12:25:41 ÖS »
Allah razı olsun arkadaşlar
1,5 ay sonra mesleği temelli bırakıyorum.Bitiyor yani sözleşmem o zaman yaptıracağım.cevaplarınız için teşekkürler

@kural19001900 neden 1,5 ay daha bekliyorsun anlamadım. Kendine neden bu kadar eziyet ediyorsun? Hemen test ol. Eğer bulaş varsa bunda tek suçlu o kadın değil. Sende suçlusun. Sen kondom kullanmak istedin de kadın sana hayır mı dedi?  Evet, kadın hastalığını bile bile buşaltırdı ise suçlu ama, 3-4 kadın ile beraber olmuşsun ve korunmamışsın. Bunda suçlu aramanın gereği yok. Testini ol, eğer pozitif isen tedavine başla.
Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah kelebek demiş.

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
  • Korkuyorsan, gökyüzüne bak...
« Yanıtla #11 : Ağustos 14, 2018, 01:30:41 ÖS »
Dostum bu foruma ilk yazdığımda ben de fobiktim. 4 ay sonrasında test yaptıracak biriydim. Durmadan sorular soruyordum , belirtilerim çok belli diyordum vs. Dört ay beklemeden forumdaki arkadaşları dinleyerek test yaptırdım pozitif geldi . Şuan tedavime başladım . iyi ki de beklememişim diyorum . Seni en iyi ben anlarım. Bu kafa yapısı çok daha yıpratıcı. Hemen test yaptırmanı öneririm bende . Sonra gel konuşalım burada merak ettiklerini... @kural19001900  bu arada mesleğini dert etme 1.5 ay haberleri olmaZ, yaptır testini .
Do not live to just breath. Do anything you want while you have chance.

kural19001900

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ağustos 16, 2018, 10:18:41 ÖÖ »
Teşekkürler
1.5 ay beklemeyip izin alıp gitmeye çalışacağım. Pozitifliğe(belirtiler çok belli olduğu için) kendimi adapte ettim.Pozitif tanı aldıktan sonra aklıma ne yapacağım ile ilgili tonlarca soru vardı Bi nevi onlara da cevap arıyordum.en yakın zamanda test olacağım inşallah yorumlarınız beni rahatlattı çok sağolun.Pozitif tanı alsamda dünyanın sonu olmadığı ;Negatif tanı alsamda dünya güllük gulistanlık olmadığını az da olsa kavrayabiliyorum yavaş yavaş...

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Ağustos 16, 2018, 11:13:12 ÖÖ »
Herkese Merhaba;

İlk önce @Penthos dan başlıyorum cevaplara.

Sevgili @Penthos İnternetten satılan kart teslerin güvenirlik oranları çok yüksek değil.
Hatta hatalı pozitif sonuçlar verdiği için intihar edenler olmuştu, bu sebep ile testler bir dönem yasaklanmıştı.
Her hangi bir kuruma isim verilmeden test olunabiliyor.

Sevgili @kural19001900

Size gelecek olursak eğer;

Bahsettiğiniz belirtilerin tamamı kanserinde belirtisi.
Belki kanser olmuşsunuzdur.

İshal; kolon, meme, akciğer gibi kanserlerinin belirtisi.
Neden direk HIV diyorsunuz da kanser demiyorsunuz?
Belki beraber olduğunuz kişi kanserdi.

Sizin gibi asker de komuta etme görevine haiz olmuş birinin, birden fazla koşulu göz önünde bulundurmadan tek bir hastalığa odaklanması kabul edilebilir bir durum değil.

Ayrıca;

Karşınızda ki bayan hiv pozitif + bel soğukluğuna haiz olabilir.
Girmiş olduğunuz cinsel ilişkide size bel soğukluğu bulaşması gerçeklemiş olabilir fakat bu hiv bulaşısının olduğu anlama gelmez.

HIV'in belirtisi yoktur, testi vardır.

Unutmayın ki, bir çok hiv pozitif birey tesadüf eseri öğreniyor.
Belirti kaynaklı gidip öğrenen çok az.

Sorularının diğerlerine cevap vermiyorum.
Testini ol sonucunu al öyle bakarız.
Sadece şunu bil yeterli.
SGK sız olduğum dönem dahil olmak üzere ilaçlara ücretsiz ulaşabiliyorsun.
HIV tedavisinde Türkiye gerçekten hatırı sayılır derece de iyi yer de diye düşünüyorum.

Sevgiler.

Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?