Mavi-Banner

Gönderen Konu: Lütfen herkes okusun.  (Okunma sayısı 1542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: Lütfen herkes okusun.
« Yanıtla #45 : Temmuz 21, 2018, 04:51:20 ÖS »
@iss Çok net olmuş. Kısa ve anlaşılır. Belki tanı testlerinin süreleri eklenebilir ama o ikinci adım olarak da görülebilir.

Eklemek isteyenler olabilir o nedenle bir süre daha kalsın. @turuncu. Benim aklımda happn ve Lovoo var. Ayrıca fake GPS programı yükleyip profili gezdirmeye düşünüyorum il il bucak bucak.😂

Gerçekten öyle bir imkân var mı? @iss örneğin ben Edirne'de yaşıyorum. Hornet Tekirdağ'da İstanbul'da İzmir'de görünebilir mi? Sanki o şehirlerde yaşıyormuş gibi konum ayarı yapılabilir mi? Eğer öyleyse çok mantıklı. Bölge bölge görev edinip yapabiliriz bu dediklerimizi @turuncu

Evet var play store ye fake GPS yaz en üstte cıkıyor zaten sarı bir smiley ve sarı bir telefon simgesi. Acayip sarj yiyor ama istersen amerikaya bile gidersin fake fake 😂

Seni seviyorum ben yaa @iss  hemen indiriyorum :)) gerçekten çok iyi oldu bu dediklerin :)) planlarımızı uygulamamızda çok yardımcı olacak, en azından başka şehirlerden başlayabilirim :))  yalnız indirdim hemen @iss ücretsiz kullanmak için cihazın boş kaynaklarını kullanmasına izin verin diyor? ne anlama geliyor bu? izin vereyim mi? :)
« Son Düzenleme: Temmuz 21, 2018, 04:59:19 ÖS Gönderen: Angelowic »

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #46 : Temmuz 21, 2018, 05:36:00 ÖS »
Ben verdim bi sıkıntı cıkmadı ama tutar sende cıkarsa ne diyeyim ki bilemedim😀
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #47 : Temmuz 21, 2018, 05:43:42 ÖS »
O iyimiş bak @iss 😃 yapılabilir @Angelowic 😉

yapalım yapalım 😀 @turuncu

walla izin versem mi vermesem mi bilemedim @iss  turuncu bi denesin önce sorun olmazsa bende denerim 😀

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #48 : Temmuz 21, 2018, 05:59:28 ÖS »
Bende ilk etapta güzel kız fotoları buldum onunla dikkat cekicem bu aksam bir profil olusturucam
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #49 : Ağustos 10, 2018, 10:26:19 ÖÖ »
insanları yaşadığı şehirlerde hiv hastası birileri var diyerek korkutarak test olmalarını kondom kullanmalarını sağlayabiliriz. Bu korku onun iyiliği için olacak sonuçta. Belki test olup pozitif çıkacak...

Tam da amaç bu.  Test olmaları ve korumaları konusunda farkındalık yaratmak. Bunun için korku tabi biraz olmalı

@iss biraz değil fazlasıyla korku olmalı bence. Kişinin kendisinin de tehdit altında olduğunun bilinci verilmeli. Benim içime sindi bu taktik arkadaşlar. Yapabiliriz yanii. İyi bir farkındalık oluşturabiliriz...

Ahahah melekk yaaa bir anda kara melek oldu. Napıyorsun vur dedik öldürdün 😄😄 hiv pozitif bireyler olarak her yerde, her ilişkiye girdiğiniz kişi olabiliriz mesajı versek yeter :) @Angelowic  gerisi hiv virüsü hakkında bilinçlendirme ... onu da foruma yönlendirip bilgilendiririz.

Bence dünyanın açık ara en büyük tetikleyicisi korku, özellikle ölüm korkusudur.
Yapılan arastırmalar dünyadaki en buyuk stres faktörlerinin ölüm ve dışlanma oldugunu ortaya koyuyor.

Yani başarılı olacağımızı mı söylüyorsun? :) @Arutha

Bir hocam vardi. Adama siroz korkusunu öyle asilamisti ki,  adam; birak alkol, vermidon icemez hale geldi.

Selam arkadaşlar. Konuştuğumuz projeyi hayata geçirdim ben bu sabah itibari ile. Haberiniz olsun...

@hk @bedevi @Mavera @acısada_öldürmez @iss @Arutha @turuncu  @OnlyRedLeftFromRainbow
« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2018, 10:31:29 ÖÖ Gönderen: Angelowic »

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
  • Korkuyorsan, gökyüzüne bak...
« Yanıtla #50 : Ağustos 10, 2018, 01:19:38 ÖS »
Arkadaşlar ben de açarım profil ama bugün açamam biraz psikolojik yıkığım.
Bugün genvoya yazdırdım 3 kutu . Sonra kemik erimesi için endokrinoloji ye gittim . Odada 3 doktor . Birine hocam hocam diyorlar falan . Her neyse dosyam ile gitmiştim . Hiv pozitifim dedim onlar dosyaya bakmadan . Kullandığın ilaç var mı dediler. Çantamdan genvoyayı çıkarttım uzattım . Dokunmaya çekindi hocam hocam dedikleri adam . Sonra masasına koydum . Etken maddesi neymiş çevirsene ilacı diyor . Adam temas edince öleceğini falan sanıyordu herhalde ... yazık ya ...

Sonra döndüm geri enfeksiyon sekreterine. Dedim böyle böyle oldu .. aa diyor o nedenmiş. Ne oluyormuş yani dokununca , boşver bilgisiz cahil insanları dedi . Resmen sekreter doktordan bilgili ya ...

modum düştü işin özeti. Yarın katılırım profil olayına . Seviyorum sizleri . Öpüldünüz
Do not live to just breath. Do anything you want while you have chance.

prel

• Üye
  • *
« Yanıtla #51 : Ağustos 10, 2018, 02:35:53 ÖS »
Bugün ilk ilacımı Ecz. aldım. Yalnız randevu beklerken iki kişinin elinde ilk tanı konduktan sonraki testlerini yaptırmaları için verilen  test istek formlarını gördüm biri çok üzgündü elleri titriyordu. İçeri girip çıkınca yanına giderim dedim ama çıktığımda  gitmişti. Tahmin ettiğimizden bile hızlı ilerliyor bu şey gerçekten önlem alınmalı. Zaten ilk tanı aldığımda şunu söylemiştim kendime “ben bile olduysam gerçekten tehlike çok büyük.” paylaşmak istedim. Herkese sağlıklı günler dilerim.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #52 : Ağustos 10, 2018, 04:01:53 ÖS »
angel kardeşim bu konu ile ilgili düşüncelerimi daha önce söylemiştim hatırlarsan...o bakımdan kimsenin şevkini, hevesini kırmak istemem...inşallah başarılı bi aktivite olur..ama benim kafam yatmaz bu işe..

hiv konusunda bi farkındalık yaratılacaksa bence öncelikli  yapılacak şey negatifleri bilinçlendirmekten ziyade mevcut pozitiflerin toplumda yaşadıkları önyargıyı ortadan kaldırmak olmalı...

yan başlıkta bi kardeşimiz yazmış: üniversitedeki hoca bile bizlere vebalı, cüzzamlı gözüyle bakıyor..saç ekim merkezinden ,tüpbebek merkezlerine kadar dışlanıyoruz..2.sınıf insanlar olarak görülüyoruz..

geçen bi ağız sağlığı merkezine gittim...ağzımda geçmeyen bi sıkıntı vardı...adama baştan pozitif olduğumu ama tedavi gördüğümü söyledim..adamın yüzü düştü bi an...3 kat eldiven geçirdi eline...metazorik olarak baştan sağma bakıp, sepetledi beni iyimi... çıkarken ulan dedim bi daha pozitif olduğumu söylersen bi yerde diye kendime kızdım...

sırf hiv olduğu için işinden atılan,ayrımcılığa uğrayan kardeşlerimiz var...adam bu işi yapıcam ama yarınlarda hiv olduğum için işten atılırmıyım diye kendini yiyor mecburen..ailevi sorunlar yaşayan pozitifler var...adam hiv pozitif diye karısı bunu koz olarak kullanıyor...sırf pozitif oldu diye bunu aileler arası şantaj malzemesi olarak kullanıyor..

hiv pozitif olup tedavi alma şansı olmayanlar işin daha vahim tarafı..kadın özbek ,kırgız yada tatar falansa zaten yandı...kendi memleketinde ölümü beklemektense burada aids evresine gelene kadar çalışıyor ve hastalığın yayılmasına sebep oluyor...iyide napsın bu kadın...açlıktan ölmektense millete hiv bulaştırmayı tercih ediyor kendince..devlet yakalıdığını deport ediyor...iyide yakalanamayanlar ne olacak..daha geçen manisadaki olayla ilgili başlık açtık..daha bilmediğimiz neler var neler ....

şimdi bi pozitifler bu kadar sorun, sıkıntı yaşarken ben bu halimle toplumu rehabilite edicem diye uğraşmam...kendi derdime,, yada benim gibi pozitif olanların derdi bence daha öncelikli...

zaten bu toplumun yüzde 98 nin gözünde günahkar, yoldan çıkmış, ölümü haketmiş, belasını bulmuş , göründüğümüz gerçeği ortada iken kendimi dahada ötekileştiremem..

lgbt için eyleme varım, pozitifler için eylem yaparım, sokak hayvanları yasa tasarısı için meydanlara çıkarım, ama bana ne gözle baktığını bildiğim (%98) bi toplum için kılımı kıpırtmam...

not:bu benim kişisel görüşüm...kimsenin hevesini kırmak istemem..bu arada sevgili iss bilader nerelerde :)

umutnerde

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #53 : Ağustos 10, 2018, 07:50:15 ÖS »
Bazan hergün yaşadığım konuştuğum insanların acaba bilseler  ne olur demek bile aklıma gelince ürküyorum ve diyorum ki bir yere kadar çevrendekiler var sonrasında her zaman yanliziz. Bu nedenle @bedevi kardeşim çok doğru yazmış bizi biz anlarız ki o yüzden birbirimize sahip çıkmalıyız. Ben kişisel olarak pozitiv değilken bile AIDS hastasına bile normal şekilde davranıp insan olarak yaklaşmıştım. Toplum olarak malesef bu tür konular da çok geriyiz. Araştırma yönümüz yok sadece kulaktan duyma şeylere inanıyoruz. Prof. bana hastalığı  hiv pozitif adlandiracagi yerde ÂIDS diyorsa gerisini siz düşünün sokaktaki insan ne düşünür....

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #54 : Ağustos 11, 2018, 07:23:28 ÖÖ »

angel kardeşim bu konu ile ilgili düşüncelerimi daha önce söylemiştim hatırlarsan...o bakımdan kimsenin şevkini, hevesini kırmak istemem...inşallah başarılı bi aktivite olur..ama benim kafam yatmaz bu işe..

lgbt için eyleme varım, pozitifler için eylem yaparım, sokak hayvanları yasa tasarısı için meydanlara çıkarım, ama bana ne gözle baktığını bildiğim (%98) bi toplum için kılımı kıpırtmam...

not:bu benim kişisel görüşüm...kimsenin hevesini kırmak istemem..bu arada sevgili iss bilader nerelerde :)

Selam @bedevi olabilir bu senin düşüncen ve saygı duyarım. Ben öyle düşünmüyorum ne yazık ki. Ayrımcılık yapmadan bütün insanları aynı kefeye koyuyorum. Bana ne gözle bakarlarsa baksınlar. Ben onlara yardım etmiş oluyorum. Bir insan bir hayat demek arkadaşım. Dokunmak gerek. Ayrıca çok güzel reaksiyonlar alıyorum ben. Dakika 1 gol 1 resmen. Detaylarını aktaracağım zamanla. Bu arada evet yaa @iss nerelerdesin sen? :)
« Son Düzenleme: Ağustos 11, 2018, 11:08:23 ÖÖ Gönderen: Angelowic »