Mavi-Banner

Gönderen Konu: Lütfen herkes okusun.  (Okunma sayısı 1757 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Lütfen herkes okusun.
« Yanıtla #30 : Temmuz 21, 2018, 12:23:39 ÖÖ »
Burada bir ortak metin belirlersek etkileyici, anlaşılır bir metin. İlk adımı atarız  herkes bildiği uygulamalarda fake profil olarak bunu paylasır. İnstagram konusuna gelince evet yapılabilir ama cogu insan kendi instagramını eklemeyecek ve takip etmeyecektir.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #31 : Temmuz 21, 2018, 12:35:15 ÖÖ »
korkutmayı farkındalık yaratmak olarak neden anlayamaz ki biri!? Bir böbrek hastasına bak fazla sıvı alma, tuzlu çok yeme sağlığın daha da bozulur deyince o kişi sağlığı için endişelenmez mi? Nasıl bir korkutma düşünülüyo acaba başka!

İşte benim kastettiğim de tam olarak bu @turuncu  Böbrek hastasına şeker hastasına nasıl şunu bunu yeme sana zararlı deniliyor ve o hastalar da dikkat ediyorsa hiv için de aynı uyarılar yapılmalı. Korunmalısın yoksa hiv olursun demenin neresi kötü? Bu onların lehine...

Düşünceleriniz güzel eğer ki lafta kalmayıp uygulamaya geçebilirsek daha da güzel olur. Örneğin herkes kendine bir uygulama seçer oradan kişileri bilinçlendirmeye yönelik iletiler gönderir böylece büyük bir kitleye ulaşabilir insanları bu hastalığı daha iyi tanıtır, ortadaki ön yargıları kaldırabilir ve belki de kendisinde hiv+ olan ama test yaptırmayan kişilere den k de gelebiliriz böylece onlar da tedavisine başlar ve başka insanlara bulaştırma ihtimali de ortadan kalkmış olur. Ben Tinder uygulamasını alabilirim. @Angelowic yaşım 23 bu arada

Yaşına göre gayet olgun düşünüyorsun @mongolmann11 bravo sana...

Burada bir ortak metin belirlersek etkileyici, anlaşılır bir metin. İlk adımı atarız  herkes bildiği uygulamalarda fake profil olarak bunu paylasır. İnstagram konusuna gelince evet yapılabilir ama cogu insan kendi instagramını eklemeyecek ve takip etmeyecektir.

İnsanlar facebook veya instagram profillerine hiv ile alakali şeyleri eklemezler ki. Haklısın. Bu bahsettiğin metin hakkında bir çalışma yapılmalı. Ben öncü olabilirim uygulama konusunda @iss

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #32 : Temmuz 21, 2018, 01:20:50 ÖÖ »
Merhaba.
Türkiye de, pozitif olduğunu bilmeyen çoğu tedavi almayan  tahmini 150.000 HİV POZİTİF birey oldugunu biliyormusun?. Bu uygulamadaki yakışıklı ve sağlıklı görünen bir çok bireyin pozitif olma ihtimali ÇOK AMA ÇOK YÜKSEK.

Eğer sende yakın zamanda korunmasız bir cinsel ilişki yaşadıysan,bu ilişkiden  45 gün sonra  devlet hastanelerinde ücretsiz test olabilirsin.

Ömür boyu ilaç kullanımıyla tedavi edilebilir bir kronik hastalık olan Hiv/Aids e karşı erken bir evrede tanı alabilir, daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsin. Tedavi alarak partnerine bulaşma riskini de ortadan kaldırabilir,onu koruyabilirsin.

ŞANSA BIRAKMA, KONDOM TAK.

www.hivveaids.net

Ben böyle bir metin yazdım alelacele. Üzerinde oynayalım yada sizin metinleriniz varsa kabul gören hangisi olursa onu kullanırız.

umutnerde

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #33 : Temmuz 21, 2018, 01:30:32 ÖÖ »
Benim yapabileceğim ne varsa seve seve yaparım. Keşke binlerce aşk meşk dizilerinin içerisinde @iss arkadaşın yazdığı şekilde bir şahıs olsa ve yaşanılan tüm olayları şüphesini testini hastanede yaşadıklarını tüm süreçleri  içeren bir dizi olsa illaki asıl tema bu olmasa da için de işlense. Sonuçta meraklı bir toplumuz sonuç heyecanla takip edilir ve ayrıca reyting rekoru kırar 😁

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Temmuz 21, 2018, 01:35:20 ÖÖ »
Taslak güzel evet. Neden olmasın. Yarın gün içerisinde diğer arkadaşlarımız da baksınlar fikir edinelim birbirimiz arasında @iss ama kaba haliyle bile güzel olmuş yazı...

kosty

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Temmuz 21, 2018, 08:57:53 ÖÖ »
Merhaba.
Türkiye de, pozitif olduğunu bilmeyen çoğu tedavi almayan  tahmini 150.000 HİV POZİTİF birey oldugunu biliyormusun?. Bu uygulamadaki yakışıklı ve sağlıklı görünen bir çok bireyin pozitif olma ihtimali ÇOK AMA ÇOK YÜKSEK.

Eğer sende yakın zamanda korunmasız bir cinsel ilişki yaşadıysan,bu ilişkiden  45 gün sonra  devlet hastanelerinde ücretsiz test olabilirsin.

Ömür boyu ilaç kullanımıyla tedavi edilebilir bir kronik hastalık olan Hiv/Aids e karşı erken bir evrede tanı alabilir, daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsin. Tedavi alarak partnerine bulaşma riskini de ortadan kaldırabilir,onu koruyabilirsin.

ŞANSA BIRAKMA, KONDOM TAK.

www.hivveaids.net

Bravo arkadaşlar size çok iyi bir farkındalık.

Bu arada metin de baya başarılı olmuş ilk okurken senşn yazdığını değil de bunu hazırladık paylaşalım diyeceğini düşünmüştüm. Ben beğendim.

Ben böyle bir metin yazdım alelacele. Üzerinde oynayalım yada sizin metinleriniz varsa kabul gören hangisi olursa onu kullanırız.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Temmuz 21, 2018, 10:24:30 ÖÖ »
 @iss Çok net olmuş. Kısa ve anlaşılır. Belki tanı testlerinin süreleri eklenebilir ama o ikinci adım olarak da görülebilir.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #37 : Temmuz 21, 2018, 11:05:37 ÖÖ »
@iss Çok net olmuş. Kısa ve anlaşılır. Belki tanı testlerinin süreleri eklenebilir ama o ikinci adım olarak da görülebilir.

Eklemek isteyenler olabilir o nedenle bir süre daha kalsın. @turuncu. Benim aklımda happn ve Lovoo var. Ayrıca fake GPS programı yükleyip profili gezdirmeye düşünüyorum il il bucak bucak.😂

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Temmuz 21, 2018, 11:22:04 ÖÖ »

Eklemek isteyenler olabilir o nedenle bir süre daha kalsın. @turuncu. Benim aklımda happn ve Lovoo var. Ayrıca fake GPS programı yükleyip profili gezdirmeye düşünüyorum il il bucak bucak.😂

Gerçekten öyle bir imkân var mı? @iss örneğin ben Edirne'de yaşıyorum. Hornet Tekirdağ'da İstanbul'da İzmir'de görünebilir mi? Sanki o şehirlerde yaşıyormuş gibi konum ayarı yapılabilir mi? Eğer öyleyse çok mantıklı. Bölge bölge görev edinip yapabiliriz bu dediklerimizi @turuncu

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #39 : Temmuz 21, 2018, 01:50:34 ÖS »
Bence dünyanın açık ara en büyük tetikleyicisi korku, özellikle ölüm korkusudur.
Yapılan arastırmalar dünyadaki en buyuk stres faktörlerinin ölüm ve dışlanma oldugunu ortaya koyuyor.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Temmuz 21, 2018, 01:52:09 ÖS »
Bence dünyanın açık ara en büyük tetikleyicisi korku, özellikle ölüm korkusudur.
Yapılan arastırmalar dünyadaki en buyuk stres faktörlerinin ölüm ve dışlanma oldugunu ortaya koyuyor.

Yani başarılı olacağımızı mı söylüyorsun? :) @Arutha

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #41 : Temmuz 21, 2018, 01:55:37 ÖS »

Bir hocam vardi. Adama siroz korkusunu öyle asilamisti ki,  adam; birak alkol, vermidon icemez hale geldi.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #42 : Temmuz 21, 2018, 01:57:26 ÖS »

Bir hocam vardi. Adama siroz korkusunu öyle asilamisti ki,  adam; birak alkol, vermidon icemez hale geldi.

Tahmin ettiğim gibi bir cevap geldi. Teşekkürler kaptan @Arutha :))

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #43 : Temmuz 21, 2018, 02:55:29 ÖS »

Gerçekten öyle bir imkân var mı? @iss örneğin ben Edirne'de yaşıyorum. Hornet Tekirdağ'da İstanbul'da İzmir'de görünebilir mi? Sanki o şehirlerde yaşıyormuş gibi konum ayarı yapılabilir mi? Eğer öyleyse çok mantıklı. Bölge bölge görev edinip yapabiliriz bu dediklerimizi @turuncu

Evet var play store ye fake GPS yaz en üstte cıkıyor zaten sarı bir smiley ve sarı bir telefon simgesi. Acayip sarj yiyor ama istersen amerikaya bile gidersin fake fake 😂

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #44 : Temmuz 21, 2018, 03:06:50 ÖS »
O iyimiş bak @iss 😃 yapılabilir @Angelowic 😉
« Son Düzenleme: Temmuz 21, 2018, 04:09:57 ÖS Gönderen: turuncu »