Mavi-Banner

Gönderen Konu: Acil Yardım!  (Okunma sayısı 541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İnception

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Acil Yardım!
« Yanıtla #15 : Temmuz 20, 2018, 10:33:35 ÖS »
İlginiz alakanız için çok çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız, iyi ki en yakınımızdan bile korkup sakladıklarımızı burada en yakınımızmış gibi paylaşıp yardımcı oluyorsunuz, yaptığınız yorumlar içimi rahatlattı özellikle @mehmet0909 verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim, umarım bundan sonrasında bir sıkıntı çıkmaz, hepiniz iyi ki varsınız.

lifeisagame2

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Temmuz 20, 2018, 10:51:57 ÖS »
Aynı dış fırçasını kullandığı için hiv bulaşan birini hiç duymadım. İçin rahatlasın istersen test yaptır kardeşine bir şekilde ikna edip

Herman

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Temmuz 21, 2018, 02:45:35 ÖÖ »
Merhabalar 2 senedir forumu takip ediyorum senin için üyelik oluşturdum. :)
Aynı durumu bende yaşadım. Kısaca bahsediyim. Yeni tanı aldıgım zamanlar kardeşim bisikletten düşmüştü ve kan revan içinde geldi. Bu arada benimde kolum yanmıştı. Ve tam da sargılarımı değiştiriyordum. Tam çıkardım kardeşim kapıdan öyle girince telaşla hemen sarıldım banyoya soktum. Tabi o arada fark etmedim sonradan kafama dank etti. Öyle böyle düşünürken 1 hafta sonrasında çocuk hastalanmaz mı. Boğazlar şiş. Yaz günü bir hasta bir hasta. Allahım yarabbim. Annem diyor ki evvelsi günü çok soğuk su içti o yaptı. Ama benim içimde gene bir ukte. Neyse dayanamadım kardeşimi yokluyorum. Ben Lenf bezleri yüzünden pozitif oldugumu öğrenmiştim. Kardeşimde de Lenf bezeleri şiş mi ona bakıyorum. Bir de kilolu çocuk :D anlaşılmıyor da var mı yok mu. Neyse arıyorum ya elime bir kaç geliyor bişiler. Eyvah ne yapıcam ne yapıcam. Derneği aradım yok olmaz öyle şey dediler. Doktoruma söyledim yok olmaz dedi. Pozitif arkadaşıma söyledim saçmalama dedi. Ama içime düştü işte bi kere. Ama kafayı yiyorum aynı senin gibiyim. Napıcam Napıcam bekle dedim 3 ay geçsin buna eliza testi yaptırıcam. 3 ay geçti ama nasıl geçti. Çocugu her gördüğümde elliyorum şiş mi diye :D Devlete götürsem 18 den küük oldugu için ebeveyn imzası olayı varmış uğraştırır dedim. Hemen buradaki özel hastaneyi aradım. Dedim eliza hiv testi yaptırıcam. Gel dediler şu kadar para. Dedim kardeşime yaptırıcam 18 den küçük. Sıkıntı yok. Tamamdır. Şansıma heralde Hafta sonu denk geldi. Poliklinikler kapalı. Acilden girdik kapıda karşıladılar falan. Dedim bir kağıt alabilir miyim. Elisa (Hiv) testi yazdım kimliği uzattım. Kayıt açtı kadın dedi Labaratuar üst katta. Çıktık kanı verdi ne zaman sonuç çıkar 1 saat. Tamamdır bunu yolladım eve. Gittim kahveye oturdum beklıyorum kara kara düşünüyorum tabi ama burda anlattıgım gibi değilim tabi çok kötü bi durumdayım dokunsalar ağlayacagım. Oldu 1 saat gittim. Dedim sonuçlar tabi buyrun dedi. Getirdiginize göre negatif dedim. Evet negatif dedi. Zıplaya hoplaya eve döndüm yemin ediyorum. Yani başımdan geçenler bunlar, seni çok iyi anlıyorum. Benimde düşüncem bulaş olmamıştır. Çünkü hiv oksijenle temas ettiğinde bulaştırıcılıgını kaybediyor, ölüyor. Dış ortama dayanıksız. Ve ağız yoluyla bulaş olması için ağzında kocaman yaralar olması lazım. Yutsa bile Hiv mide asidinde ölür gene bulaş olmaz. :) Sana tavsiyem için içini yiyordur, varsa çevrenizde bir Özel hastane Ara. Labaratuara bağlanmak istiyorum de. Hiv testi yapıyor musnuz sor %100 yapıyorlardır ve haftasonu götür. Doktor falanda olmuyor genelde hastane bomboş oluyor. Girişte soruyorlar zaten kan testi de izah et ya da benim gibi kağıda yaz fark etmez. Kardeşine de ki ben internneten araştırdım Toksoplazma olabilir de Başka bişi olabilir de kandır götür. ben kolesterol baktırmaya diye götürmüştüm :D Eminim ki negatiftir. Sevgilerimle :)

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Temmuz 21, 2018, 10:56:55 ÖÖ »
Küçük olunca bi şekilde hallediliyor da arkadaşınki 18 yaşında genç bir kız. Ben de 2 yaşında yeğenime yaptırdım. Benimleyken sürekli temas halindeyiz. Öpüyo yalıyo köpek gibi :D Benim de bir kedim var. Bazen tırmalayıp kanatıyor bi yerlerimi. Çocuk çok hasta oldu bi keresinde. İshal,ateş, iştahsızlık,kusma,halsizlik... Dedim ne oluyor! Bu ilaçlar işe yaramıyor ben onu hastaneye götürcem dedim aldım götürdüm. Anne sütü alıyo bi de. O da şüphelendirdi beni. Benden bişey olmasa kendi anne babasından olabilir diye düşündüm. Doktordan Elisa da istedim.  Çok şükür negatif çıktı. İlaçlarını değiştirdi 2 gün sonra kendine geldi. Sevdiklerimiz,yakınlarımız olunca insan endişeleniyor.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #19 : Temmuz 21, 2018, 11:14:41 ÖÖ »
@Herman bir kitap bir eoman bir köşe yazısı okuyormuşçasına akıcı ve güzel bir anlatım dili vardı hikayenin :) Çok hoşuma gitti. 2 senedir forumu takip ediyorsun ve hiç üye olup yorumlar yapmadın öyle mi? Gerçekten bu anlatım diline sahip hoş sohpetli birinin neden 2 senedir bizlerden uzak durduğunu çok merak ettim. Hiçbir yere gitmiyorsun. Senden faydalanmak isteriz, şahsen ben isterim. Burada çok kişiye yardımın dokunacağına inanıyorum. Teşekkür ediyorum ayrıca paylaştığın için. Başka yorumlarını okumak görmek dileğiyle :)