Mavi-Banner

Gönderen Konu: İlaç Yazdırma ve Randevu Hakkında Bilgi  (Okunma sayısı 322 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

olumlu

• Katılımcı Üye
  • *
İlaç Yazdırma ve Randevu Hakkında Bilgi
« : Temmuz 05, 2018, 05:28:19 ÖS »
Selam dostlar,

Umarım herkes iyidir.

Benim ilaç yazdırma süresi ile ilgili bir sorum var. Medusa’yı kapattığım için en erken ilaç yazdırma tarihinizden emin olamadım. 27 Aralık 2017’de rapor yenileyerek Stribild’den Genvoya’ya geçmiştim. 13 Temmuz 2018’de Cuma gününe randevu aldım Haseki’den. Bu tarihe göre ilacı almam konusunda sorun olur mu?

Ayrıca randevuyu saat 11’e aldım. Kan verme ile ilgili süre problemi yaşar mıyım diye merak ediyorum. Öğleden sonra kan alma devam ediyor mudur?

Galata

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: İlaç Yazdırma ve Randevu Hakkında Bilgi
« Yanıtla #1 : Temmuz 05, 2018, 11:22:40 ÖS »
İlaçları 15 gün öncesinden de verebiliyorlar diye mi 13üne aldın? normal şartlarda 27 civarı alman gerekirdi çünkü. öğleden önce alman daha iyi olmuş, cd4 ve virüs yükü için öğleden sonra kan kabul etmiyor benim gitmiş olduğum hastaneler

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 06, 2018, 01:58:13 ÖÖ »
Merhaba Ben de Hasekideyim. Sabah randevuları çok hızlı ilerliyor. 10.00 daki randevuya yarım-1 saat önceden gireniliyorsun. Benim çoğu zaman öyle oldu. Her zaman öyle mi bilemiyorum.Öğleden sonra kan almıyorlar malesef. Sabahtan gitmen gerekir. Kan alma bölümü acayip kalabalık oluyor ama haberin olsun.
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2018, 02:01:34 ÖÖ Gönderen: turuncu »

olumlu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2018, 07:02:44 ÖÖ »
Evet 15 günlük duruma göre tarihi aldım. Sonraki tarihlerde müsait olamıyorum Ağustos başına kadar iş nedeniyle.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Temmuz 06, 2018, 07:16:14 ÖÖ »
Medulla dan takip etmeye gerek yok aslında, elinizde kalan ilaç sayısına bakın, her gün aksatmadan içiyorsanız tabii ki, 15 ten az kaldığı zaman yazdırabilirsiniz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

olumlu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 06, 2018, 09:43:06 ÖÖ »
Teşekkürler @Mavera :)

O noktada aklıma takılan ufak bir durum var. Son raporu aldığım zaman Stribild kullanıyordum. Yaklaşık bir hafta boyunca elimde kalan son Stribild ilaçlarını bitirdim.

Yeni ilaç raporunun başlaması ile birlikte mi geri saymaya başlamalıyım yoksa mevcut ilaç sayısını mı baz almam gerekir?

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Temmuz 06, 2018, 11:20:03 ÖÖ »
Teşekkürler @Mavera :)

O noktada aklıma takılan ufak bir durum var. Son raporu aldığım zaman Stribild kullanıyordum. Yaklaşık bir hafta boyunca elimde kalan son Stribild ilaçlarını bitirdim.

Yeni ilaç raporunun başlaması ile birlikte mi geri saymaya başlamalıyım yoksa mevcut ilaç sayısını mı baz almam gerekir?

Yeni ilac raporundan itibaren saymaya başla
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

toprak111

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ağustos 27, 2018, 01:05:26 ÖS »

Paylaşım Ayarları
Hiçbir hekim verilerimi görmesin (SMS kodu veya şifrematik ile onay zorunlu)

Bu kutucuğu işaretlediğiniz takdirde, ayrıca bir paylaşım talebinde bulunmadığınız sürece aile hekiminiz ve diğer doktorlar sağlık kayıtlarınıza onayınız olmadan erişemez.

Dilediğiniz zaman bu seçeneği kapatarak ilgili erişimi onayınıza bağlayabilirsiniz.
Aile hekimim verilerimi görsün (Önerilen)
Muayene olduğum hekim verilerimi görsün (Önerilen)
Muayene olduğum hastanedeki tüm hekimler verilerimi görsün
Sağlık Bakanlığındaki tüm hekimler verilerimi görsün (e-nabızda böyle birsey var. medusa başvurusu yerini tutar mı?)

NoH8

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ağustos 27, 2018, 05:03:12 ÖS »

Paylaşım Ayarları
Hiçbir hekim verilerimi görmesin (SMS kodu veya şifrematik ile onay zorunlu)

Bu kutucuğu işaretlediğiniz takdirde, ayrıca bir paylaşım talebinde bulunmadığınız sürece aile hekiminiz ve diğer doktorlar sağlık kayıtlarınıza onayınız olmadan erişemez.

Dilediğiniz zaman bu seçeneği kapatarak ilgili erişimi onayınıza bağlayabilirsiniz.
Aile hekimim verilerimi görsün (Önerilen)
Muayene olduğum hekim verilerimi görsün (Önerilen)
Muayene olduğum hastanedeki tüm hekimler verilerimi görsün
Sağlık Bakanlığındaki tüm hekimler verilerimi görsün (e-nabızda böyle birsey var. medusa başvurusu yerini tutar mı?)

Hayır medula kapatmanın yerini tutmuyor. Yine de medulaya girip bilgilerine ulaşabilir doktorlar ve eczacılar. O yüzden muhakkak dilekçe verip medulani kapatmalısın.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Ağustos 28, 2018, 07:39:41 ÖÖ »
Hayır o özellik bir işe yaramıyor. Dilekçe ile başvurmak lazım.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.