Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv-pozitifmiyim değilmiyim  (Okunma sayısı 546 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

murat1279

• Üye
  • *
Ynt: Hiv-pozitifmiyim değilmiyim
« Yanıtla #15 : Temmuz 04, 2018, 10:49:39 ÖS »
ek bilgi: beni hatırlayanlar olacaktır. arkadaslar hiv tanısı almadım inşallah olmazda , hatta duaları kabul olmuştur diye inşallah angelowic ve aruthaya teşekür edeceğim ,ancak hatırlarsanız ben tıp fakültesinde tezliydim ama olanları tez danışmanıma anlattm ve bana artk beraber olamayız dedi. üzüldüm biraz...

Poyraz

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Temmuz 04, 2018, 10:56:59 ÖS »
Buyrun e nabız sonuçlarım

Poyraz

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Temmuz 04, 2018, 10:58:53 ÖS »
Bakın arkadaşlar bütün süreç bu pdf de benim psikolojik destek almama gerek yok yalan konuşan biri gibi yaftalanmak istemiyorum işte ıspatı testlerim

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Temmuz 04, 2018, 11:13:10 ÖS »
ek bilgi: beni hatırlayanlar olacaktır. arkadaslar hiv tanısı almadım inşallah olmazda , hatta duaları kabul olmuştur diye inşallah angelowic ve aruthaya teşekür edeceğim ,ancak hatırlarsanız ben tıp fakültesinde tezliydim ama olanları tez danışmanıma anlattm ve bana artk beraber olamayız dedi. üzüldüm biraz...
Neden artık beraber olamayız dedi? Sen zaten dediklerine bakılırsa hiç hiv tanısı almamissin zaten

koz-yatağı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Temmuz 04, 2018, 11:21:40 ÖS »
Murat sen ne anlatiyon kardeş. Başlığı çöp etmişsin,ayrıca yanlış bilgi paylaşımında bulunuyorsun. 6. Ay olayı artık eskide kaldı. 1990 yıllarda, 4 kitapla mezun olan doktorların bilgileri onlar.. son kontrol ve teyit 90. günde yapılır konu kapatılır.

Bu konuya gelirsek,Elisa pozitif geliyor, doğrulama Negatif ise sende bulaş yok demektir, mantık bunu söyler.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #20 : Temmuz 04, 2018, 11:40:28 ÖS »

Duâlar hep kabul olur :) @murat1279 evet hatırladım seni, inşallah 90. gün ve 6. ay testlerinde negatif gelir ve bu konu hayatından tamamen çıkmış olur. 90 gün yetiyor diyor bazı doktorlar ama yine de emin olmak şart. Ayrıca neden neden tez danışmanına olanları anlatıyorsun ki? Keşke hiç bahsetmeseydin. İnsanları bilirsin. Bilmediği şeylerden korkup kaçarlar. Boşver üzülme hiç :)

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Temmuz 04, 2018, 11:50:44 ÖS »
Olmazsa olmasın salla @murat1279 . Gerçi dereyi görmeden paçayı sıvayan da sen olmuşsun.Keşke emin olmadan bahsetmeseydin hiç.
Elit conroller virüsü taşıyan ancak virüsün çoğalamadığı kişilere deniliyor. Tanı testlerinde pozitif çıksalar da HIV RNA testleri saptanamaz ya da uzun zaman pozitif olsa bile çok az miktarda çıkıyor. Genelde İskandinav kökenlilerde görülür. Bu ömür boyu ilaçsız yaşamak ya da hiç enfekte etmemek anlamına gelmiyor. Şu anda elit controllerların viral yükünün artmadığını biliyoruz. Ama ilerde artıp artmayacağını bilemiyoruz. O yüzden onlar da viral yükleri artmasa da ART tedavisi görebilirler ileride sorun yaşamamaları için.

bilebilelades

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Temmuz 05, 2018, 12:31:57 ÖÖ »
@Poyraz ya dayanamadım cevap vericem kusura bakma. Kardeşim 3 yıldır hivmiyim deilmiyim diye bi kızılaya gidip, bi ne doktoru olduğu belli olmayan doktora gidip uğraşacağına git bi üniversite hastanesinde enfeksiyon bölümü profesörüne muayene ol.. 3 yıldır bunu yapmayıp hala burdaysan, sen sadece dalga geçiosun demektir bizimle ( aslında kendinle) . İnsanlar sağlık için burada senin saçma sapan uydurmasyonlarınla uğraşmak için değil. Normal doktorların hivle ilgili birşey bilmediğini bize hatırlatmana gerek yok, biz zaten biliyoruz bu ağlanacak durumu. Doktor demeye bin şahit tiplerle olan tartışmanı, 2.dunya savaşı tadında anlatıp birşey başarmış hissi vermene hiç luzum yok. Ya bir profesöre görün ya da git kumda oyna.
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2018, 12:36:02 ÖÖ Gönderen: bilebilelades »

delirtiler23

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Temmuz 05, 2018, 01:28:56 ÖÖ »
Elit kontrol demek ilac kullanmadigi halde virusun sanki ilac kullaniyormus gibi pasif halde beklemesi demek yani ilac kullanan bir birey rna negatif cikar kullanmazsa milyonlari veya binleri bulur ama elit kontrol ilac kullanmasada belli  bir sure veya ongurulemeksizin rna negatif kalip virus vucuduna zarar veremeyecektir. Ama bu su demek degildir elit kontrolde olsan elisa anti hivtestinde pozitif cikarsin antikorlar hala vucudunda omrub boyunca kalir. Yani sen anti hivtestine gore negatifsin yerinde olsam p24 ve anti hiv bakan bir test olup konuyu kapatirdim. Simdiki solicegim ek bilgidir rna testleri tani amacli kullanilmaz o yuzden normal test yaptirin diyor herkes. Ve elit kontrol cok nadir gorulen bir durumdur ve anti hiv testlerinde daima pozitif cikacaktir rna negatif olsa bile.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Temmuz 05, 2018, 07:08:25 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba benim eski hesabim gitti yeni hesap açtım mert poyraz dı eski hesabımın adı arkadaşlar hikayemi hatırlarsınız eliza testlerim pozitif doğrulama ve hiv Rna testlerim negatif geliyordu testlerim beni red listesine almıştı ameliyat için 3 gün önce test verdim bi baktım eliza direk negatif vermiş bende kızılaya gittim bakın direk negatif geldi diye en yetkili kişi ile konuştu doktor hiv virüsü ile benim vucudum karşılaşmış ama bağışıklık sistemim çok kuvvetli olduğu için vucut bu virüsü silmiş kopya olarak sadece 1 adet varmış kanımda hiç çoğalmayacakmış korkmamam lazımmış sennhiv pozitif değilsin diyede altını çiziyorum dedi o zaman neden kan veremiyorum dedim bağışıklık sistemi zayıf olan biri bu virüsü sizden alabilir  dedi bende kızdım sesimi yükselttim oda bana kızdı siz durumunuzu bile bile kan veriyorsunız dedi bende şimdi ben hiv pozitifmiyim dedim yok değilsin dedi 3 gün önceki eliza negatif testini gösterdim buna brn güvenmiyorum dedi kızılayın testleri çok duyarlı dedi benim kafam karıştı doktora madem ben bu virüsü yendim incelenmem gerekmez mi dedim belki tedaviye yardımcı olur dedim kafası birmilyon oldu benim vereceğim bilgi bu kadar dedi özellikle hastanede çalışan arkadaşlara  soruyorum tam 3 yıldır 20 test yaptırdım hepsi devlet hastanesinde elizalar pozitiif doğrulama ve HivRna negatif geldi 3 gün önce verdiğim eliza testi ise doğrulamasız direk negatif geldi ben nasıl bir yol izlemeliyim eğer inanmaz iseniz 2015 YILINDAN bu yana yaptırdığım tüm testleri atabilirim

seni gayet iyi hatirliyorum. Bir arkadasimiz yanlislikla onaylamis saniyorum. Konuyu kilitliyorum. Bir kopya cikmismis. Nasil bir RNA testi o?
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2018, 07:13:37 ÖÖ Gönderen: Arutha »