Mavi-Banner

Gönderen Konu: Teşekkürler  (Okunma sayısı 591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İnsan

• Yeni Üye
  • *
Teşekkürler
« : Haziran 22, 2018, 03:47:36 ÖS »
Merhaba, Üniversiteyi bitirmesine 1 yıl kalmış bir tıp öğrencisiyim. Tüm çocukluğum boyunca doktor olmak istemiş hiv konusunda hep araştırmacı olmuş biriydim. Ancak hiçbir zaman gerçek insanlarla bir araya gelme şansım olmadı. Bu siteyi keşfedeli kısa bir süre oldu ve bana çok şey kattı her bir hikaye. Başımdan ufak bir hadise geçmeden önce hiv pozitif insanların aslında sorumsuz korunmaya dikkat etmeyen çok eşli ilişkilere açık insanlar olduğunu düşünüyordum(kusura bakmayın) ancak her insanın aslında ne kadar yakın olduğunu gördüm sadece küçük bir hata ya da tek bir şanssızlık. İnanın fazlasıyla açık görüşlü olmama rağmen benim bile kafamda önyargılar vardı bu site sayesinde sizin duygularınızı anlayabildim kendimi sizin yerinize koydum bazen dakikalarca ağladım bazen tüm işimi bırakıp tek tek gönderilerinizi okudum. Bana çok şey öğrettiniz hem insaniyet hem de mesleki açıdan hepinize çok çok teşekkür ederim. Hiv pozitif değilim ama 1 sene sonra doktorum desteğe ihtiyacınız olan her an burada olduğumu bilmenizi isterim. Kendinize çok çok iyi bakın hayat üzülmek için çok kısa hep gülün ilaçlarınızı asla ihmal etmeyin. Hep inandığım bir şey var her işte bir hayır vardır her olanın bir sebebi vardır ve başıma bundan daha kötü ne gelebilir diye düşündüğünüzde her zaman çok daha kötüsü vardır. Umarım yazdıklarm içinde sizi kıran ya da yanlış anlayacağınız bir cümle olmamıştır tamamen iyi niyetle yazdığımı bilmenizi isterim. Hoşça kalın...

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Teşekkürler
« Yanıtla #1 : Haziran 22, 2018, 04:04:44 ÖS »
Merhaba, geleceğin doktoru olarak böyle bir bilince sahip olduğun için biz sana teşekkür ederiz, fakültede öğretilmiyor bazı şeyler evet.
Umarım doktor olunca ve gerçek pozitif hastalarla karşılaşırsan da bu görüşün değişmez, ve her yerde pozitif hastalara yapılan haksızlıklarla mücadele edersin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

İnsan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 22, 2018, 04:26:39 ÖS »
@Mavera geri dönmene çok sevindim :)) evet bu gerçek anlamda büyük bir eksiklik bir tıp öğrencisi nile cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda tam anlamıyla fikir sahibi değil mesela hiv üzerine hiçbir zaman dersimiz olmadı. Yaşadığımız toplumun fazlasıyla muhafazakar olması ve gitgide muhafazakarlaşması bu konuda ne yazıkki dışlanmayı arttırıyor. Doktorlar dahil profesyonel bakamıyorlar bu gerçekten çok üzücü. Mücadelemde ne kadar başarılı olurum bilmiyorum ama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım bir gerçek umarım gerçek anlamda bir şeyler başarabilirim.çok teşekkürler.. lütfen yazmaya  ve paylaşmaya devam edin. İnsanlar sizin de hissedebilen bireyler olduğunuzu unutmasın.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #3 : Haziran 22, 2018, 05:00:49 ÖS »
Merhaba @İnsan Türkiyenin senin gibi doktorlara ihtiyacı var hatta dünyanın. Umarım mezun olup hastaların arasına karışınca da aynı bilinçte hiv dostu bir doktor olarak ilerlersin. Ben çok başarılı olacağına inanıyorum. Kendi doçent doktorumdan biliyorum. Sevmeden olmaz bu işler demişti. Sen de seviyorsun bu işi öyle hissediyorum. Yolun açık olsun. Umarım hiv konusunda çok ileri noktalara gelir milletine faydalı olursun. Başarılar...

İnsan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2018, 09:54:42 ÖS »
@Angelowic çok teşekkür ederim. Bir ihtiyacınız olursa her zaman burdayım..

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2018, 10:15:11 ÖS »
@insan okulunu başarı ile bitirmeni ve nice uzun yıllar sağlıkla mutlulukla mesleğini icra etmeni dilerim.

Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim.
Ben artık önyargı konusunu çok takmıyorum.

Takmanın bir faydası yok.
Bizim jenerasyonumuz bu ön yargıyı yaşayacak.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 23, 2018, 08:56:51 ÖÖ »
@Angelowic çok teşekkür ederim. Bir ihtiyacınız olursa her zaman burdayım..

Teşekkür ederiz @İnsan senden öğreneceklerimiz olacağına inanıyorum.

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 23, 2018, 03:38:38 ÖS »
Kendine yakışır, çok güzel bir isim bulmuşsun @insan. Evet, önce insan olmalı, sonra doktor, mühendis, avukat vs. İşini para ya da hırs için değil de insan sağlığına adamış bilinçli genç doktorlar ile karşılaşınca, umutlarımız yeniden yeşeriyor. Biz teşekkür ederiz.
Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah kelebek demiş.

İnsan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 23, 2018, 05:09:20 ÖS »
Herkese çok çok çok teşekkür ederim geri dönüş yaptığınız için çok mutlu oldum. Bu sitede işleyiş nasıl tam bilmiyorum ama üyelerden eposta al kısmını açmıştım. Sadece dertleşmak için bile yazabilirsiniz sahte bir hesapla ya da herhangi bir kişisel bilgi vermeden. Umut ederek insanların bilinçlenmeyeceğni biliyorum o yüzden sizin gibi paylaşan, sesini duyurmak için uğraşan insanların artması ümidiyle... kendinize çok iyi bakın

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 23, 2018, 05:16:08 ÖS »
Hoşgeldin @İnsan. Buraya vakit ayırarak tıbbi bilginle destek olacak olman çok güzel.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 24, 2018, 11:01:14 ÖS »
Bizlerde sana teşekkür ederiz @İnsan
Göreve başladığın ilk enfeksiyon polikliniğinde ziyaret etmek çok isterim seni önümüzdeki yıllarda hem misafirin hem hastan olarak :)