Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kendini halsiz ve yorgun hissedenler... Neler yaşıyorsunuz?  (Okunma sayısı 2750 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
Ynt: Kendini halsiz ve yorgun hissedenler... Neler yaşıyorsunuz?
« Yanıtla #15 : Aralık 18, 2016, 12:13:39 ÖS »
Sadece hiv + ler değil,Halsizlik herkeste olan bişey.Çeşitli bisürü sebebi vardır.Depresyon,stres,takıntı,aşırı uyumak,Bi çok sebepten ötürü olabilir.Hivle alakalı değil seninkisi başka bişeydir.

ayhandemir1986

• Katılımcı Üye
  • *
  • Belirti Hiç Bir şey , Test Herşey.
« Yanıtla #16 : Aralık 18, 2016, 02:22:31 ÖS »
Malum kış ayındayız , Sıcak Soğuk ortamlar YAŞIYORUZ hava değişimlerimde insanlarda halsizlik görülebilir normal yani bence bunun yanı sıra Saç dökülmesi, egzama rahatsızlığı olan insanların şuan egzamaların azması , reima rahatsızlığı olan arkadaşların problemleri, soğuk havanın VİCUDU ZARARLI olduğunu biliyoruz VİCUT teni ısıtmak için daha çok çalışıyor . Vitamin ve soğuktan korumak gerek özellikle C vitamini tüketmemiz lazım. Eklerimizde çatlamalar olabilir bunun içinde nemlendirici krem kullanılabilir.  Fırsatçı üst solunum enfeksiyonlarının Zaman'ı ( GRİP,NEZLE, vb ) Mide gribi , ishal , faranjit  vb hastalıklarla sık sık karşılaşılabilir. Tabiki şufa var hiv+ daha dikkatli ve yıllık aşılarının OLMASI bu olaylara biraz daha uzak Kalındığını göstermiştir .

HAYIRLI  PAZARLAR.
Bir düşün Gözlerin Görmüyor,kulakların duymuyor. .

poz.poz.

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Aralık 19, 2016, 02:38:07 ÖÖ »
Valla yorgunluktan çok uykusuzluk durumu söz konusu, oldum bittim hep geç yatardım, şimdi artık uyumadan önce çarpıntı da var. Tam uykuya dalacakken çarpıntıyla aniden uyanıyorum o an fark ediyorum ki nefes alışım durmuş, çok derin nefes alarak kendime geliyorum. Uyku apnesi gibi bir şey mi bilemedim bir dahaki kontrolümde doktora anlatmayı düşünüyorum. Zaman zaman gün içinde uykuya ihtiyacım oluyor, biraz kestiriyorum ama onun dışında anormal bir yorgunluğum yok.
Yaza yaza düşürücem hükümeti :D ATARLI  POZ.POZ <3

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Aralık 19, 2016, 09:53:04 ÖÖ »
Ciddi şekilde kefir öneriyorum. Hayatınızdan eksik etmeyin Mümkünse her gün için.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Aralık 19, 2016, 10:21:06 ÖÖ »
Valla yorgunluktan çok uykusuzluk durumu söz konusu, oldum bittim hep geç yatardım, şimdi artık uyumadan önce çarpıntı da var. Tam uykuya dalacakken çarpıntıyla aniden uyanıyorum o an fark ediyorum ki nefes alışım durmuş, çok derin nefes alarak kendime geliyorum. Uyku apnesi gibi bir şey mi bilemedim bir dahaki kontrolümde doktora anlatmayı düşünüyorum. Zaman zaman gün içinde uykuya ihtiyacım oluyor, biraz kestiriyorum ama onun dışında anormal bir yorgunluğum yok.

Anksiyete de olabilir. @poz.poz. hayatından çay ve kahveyi çıkar, hiç içme bir hafta bak bakalım nasıl olacaksın, ben faydasını gördüm. Artık sadece böğürtlen elma çayı falan içiyorum.
« Son Düzenleme: Aralık 19, 2016, 10:22:01 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #20 : Aralık 19, 2016, 12:47:08 ÖS »
o hepmizde var dostum, negatif pozitif farketmez.büyük olasılıkla anksiyete yaşıyorsun.dönem dönem gelir gider o öyle,çokta şaapmamak lazım . ben öyle yapıyorum  :D
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

drpositivee

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Aralık 19, 2016, 11:24:46 ÖS »
Aynı durumu bende yaşıyordum ama sporla beraber tüm yorgunluğum gitti. Spor ve spor sonrası artan seratonin hem stresi azaltıyor hemde iyi hissettiriyor. Bariz şekilde bunun etkilerini gördüm :)

poz.poz.

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Aralık 21, 2016, 04:41:47 ÖÖ »
@Mavera    :)   Doktordaydım çıkmadan anlattım, ne kadar kahve içiyorsun dedi, bir buçuk-iki dedim. Bir iç dedi. Başta ne fark edecek diye düşündüm ama muhtemelen o da bir buçuk ikiyi bardak diye düşündü. 8-9 bardak 2 litreye yakın yapıyor diyemedim, hiç ses etmedim  :D
Hayatımdan çok şey çıkarırım ama bunu değil, ancak şöyle olur azaltırım. Artık gece içmeyi bıraktım erken uyumak için, faydası oluyor. Yazdığım bu mesajın saati dediğimi çürütüyor ama eskisine göre erken uyuyorum :)

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Aralık 22, 2016, 12:21:14 ÖÖ »
@Mavera    :)   Doktordaydım çıkmadan anlattım, ne kadar kahve içiyorsun dedi, bir buçuk-iki dedim. Bir iç dedi. Başta ne fark edecek diye düşündüm ama muhtemelen o da bir buçuk ikiyi bardak diye düşündü. 8-9 bardak 2 litreye yakın yapıyor diyemedim, hiç ses etmedim  :D
Hayatımdan çok şey çıkarırım ama bunu değil, ancak şöyle olur azaltırım. Artık gece içmeyi bıraktım erken uyumak için, faydası oluyor. Yazdığım bu mesajın saati dediğimi çürütüyor ama eskisine göre erken uyuyorum :)

Kahveden ben de vazgecmem. Türk kahvesi mi içiyorsun ? Nescafe ise türk kahvesine dön. Daha faydalı hem daha az içersin.

poz.poz.

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Aralık 22, 2016, 08:27:04 ÖS »

Kahveden ben de vazgecmem. Türk kahvesi mi içiyorsun ? Nescafe ise türk kahvesine dön. Daha faydalı hem daha az içersin.

termosta filtre kahve oluyor genelde onu içiyorum gün boyu, suda çözünen kahveleri pek sevmiyorum bazen de türk kahvesi içerim  :)

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #25 : Aralık 22, 2016, 08:36:58 ÖS »
Valla bende günde 10 12 arası Netscape'e filtre yada Türk kahvesi içiyorum ve içmezsem eksikmişim gibi hissediyorum. Sanırım kahve bagımlısı oldum
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Aralık 22, 2016, 09:05:58 ÖS »
Kahve ve sigara en sevdiğim düşmanlarım benim de maalesef

lacivert0606

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Mayıs 11, 2017, 09:21:21 ÖÖ »
Selamlar ,

Son 2 haftadır kendimi aşırı derece yorgun ve halsiz hissediyorum, iş yerine geliyorum içimden hiç bir iş yapma isteği yok.İlaçlara başladıktan sonra ilk kez grip oldum ve 1 haftadır hafifte olsa devam ediyor.Bademciklerim biraz şişmişti yavaş yavaş iniyor onlarda.Grip için ilaç kullanmıyorum.Fakat bacaklarımda ki halsizlik, enerjim çok düşük ve hiç keyfim yok.Bu durumun sigarayı bırakamadığım içinde olabileceğini düşünüyorum.

Sevgiler,Saygılar....

Suat Soylu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Haziran 04, 2017, 05:54:48 ÖÖ »
Senelerce depresyon ve OKB tedavisi gördüğüm için, depresyonum derinleşti, son iki senelik takıntım ise HIV+'liğim nedeniyle yaşayabileceklerimin düşünceleri...uyku...uyanıklık...kitaplar...müzik...filmler...ve bir nev'i "hey joe"ya sesleniş...
Tam birini aştım derken yeni bir şeyin çıkması...gelenin gideni aratması dediklerinden...bendeki "bilinç akışı" değil çağlayıp coşması...bazen olur ya, hayat seni bir yerden alır bir yere koyar hadi buradan devam et, der...yorgunluğumuz bundan aslında ilaç, kahve, iş bahane...

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Haziran 04, 2017, 09:37:42 ÖÖ »
HIV pozitiflerde psikolojik yorgunluk-tükenmişlik-halsizlik sendromunun altında bazen hormonel nedenler yatar.

HIV'in kendisinden dolayı veya integraz inhibitörleri kaynaklı hipogonadizm (testosteron eksikligi), pozitiflerde sıklıkla görülür.

Testosteron eksikliğinin belirtileri; halsizlik, depresyon, cinsel istekte azalma, konsentrasyon ve fonksiyon eksikliğidir.

Bir ürologa testosteron seviyenizi ölçtürüp, düşük çıkması halinde gerekli önlemleri almaniz gerekir.