Mavi-Banner

Gönderen Konu: ilaclarim belli oldu yardımcı olur musunuz ?  (Okunma sayısı 606 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alaz34

• Yeni Üye
  • *
ilaclarim belli oldu yardımcı olur musunuz ?
« : Mayıs 31, 2018, 07:07:05 ÖS »
Dün çok tedirgindim sonuclarimin çıktığını görünce dayanamadım doktoru aradım çok iyi bir insan bugün yanına gittim  Sidatria+ tivicay ile tedaviye başlayacağım.Cd4 235 RNA 27bin küsr arkadaşlar bu ilaçlar nasıl yan etkileri çok var mı? Bana ilaç kullanımında tavsiyeleriniz var mı? Bu ilaçları kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim yeme içme konusunda ne tavsiye edersiniz? İlaçlarımı aldım yarın direnç testi olacağım. yarın akşam İlaç içimine başlayacağım direnç testimin net cikmasi için eczacı da yardımcı oldu çok çekinerek dolaştım ama girdigim eczacı benim sizin gibi çok hastam var dedi bakalım artık inşallah sorun yaşamam.Aşıları CD4 yükselince yapılacak.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: ilaclarim belli oldu yardımcı olur musunuz ?
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2018, 08:32:30 ÖS »
Dün çok tedirgindim sonuclarimin çıktığını görünce dayanamadım doktoru aradım çok iyi bir insan bugün yanına gittim  Sidatria+ tivicay ile tedaviye başlayacağım.Cd4 235 RNA 27bin küsr arkadaşlar bu ilaçlar nasıl yan etkileri çok var mı? Bana ilaç kullanımında tavsiyeleriniz var mı? Bu ilaçları kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim yeme içme konusunda ne tavsiye edersiniz? İlaçlarımı aldım yarın direnç testi olacağım. yarın akşam İlaç içimine başlayacağım direnç testimin net cikmasi için eczacı da yardımcı oldu çok çekinerek dolaştım ama girdigim eczacı benim sizin gibi çok hastam var dedi bakalım artık inşallah sorun yaşamam.Aşıları CD4 yükselince yapılacak.

Rna degeri gayet düşük ve negatife düşme olayın kısa zamanda gerçekleşir. Sidatria yerli bir ilac truvada içeren bir ilac yemekten sonra almalısın.

Tivicay güclü bir ilaçtır. Genelde vitaminlerle etkileşimi vardır. Biraz eski ama güçlü bir kombinasyon. Zamanla tek tablete gecirecektir senide. Gayet güclü ilaclar merak etme cok yan etki beklenmez
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

alaz34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2018, 09:23:01 ÖS »
Teşekkür ederim iss vitamin derken hap olarak mi kullanmamalıyım çeşitli vitaminleri içeren farklı meyveler yiyebilir miyim.İnşallah ileride tek haplı bir tedaviye geçerim.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mayıs 31, 2018, 10:24:36 ÖS »
Teşekkür ederim iss vitamin derken hap olarak mi kullanmamalıyım çeşitli vitaminleri içeren farklı meyveler yiyebilir miyim.İnşallah ileride tek haplı bir tedaviye geçerim.

Greyfurt haric diger meyveleri tüketmende bi sakınca yok. Hap olarak alınan vitaminleri doktoruna sormadan kullanma. Aslında bundan böyle başka kullanacağın ilaçları gelişigüzel  kullanma. Etkileşim hususunda dikkatli olmalıyız hepimiz.

alaz34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 31, 2018, 10:47:05 ÖS »
Iss hemen hemen sorduğum tüm sorularda bana cevap verdiğin için çok sağ ol.İyiki varsın.Bu ilaç kombinasyonunu kullanan arkadaşların düşünceleri benim için çok kıymetli.Site ve sizin sayenizde deneyim ediniyorum herkese teşekkür ederim.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2018, 10:52:22 ÖS »
Daha öncede dikkatimi çekmişti forumda yazmiştim, doktorlarda sidatria yazma sıklasti, yerli ilaca dogru bir geciş var. Aynı kombinasyonu yazan doktorlar var olmasa da sidatria yerli truvada yani stribildin büyük bir kısmı denilebilir. Tivicay yıllardır kullanılıyor, ben triumeq kullanıyorum benim ilacımın içinde de dolutegravir yani senin tivicay ilacın dan var. Yani ikisi de yıllardır kullanılan ve başarılı ilaçlardan. Daha güncel yeni ilaçlar var mı var ama belki cd4 yükseldikçe  ona geçiş yapacaktır. İlacın dan korkma o artık senin cankurtaranın.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Haziran 01, 2018, 08:48:13 ÖÖ »
İlaçların çok iyi ilaçlar hiç korkma.
Tivicay çok eski sayılmaz, şu an en popüler ilaç grubu olan integraz inhibitörlerinin baş aktörü, prensi, parlayan yıldızı, özellikle kimsede direnç gelişimi görülmediği için çok gözde bir ilaç.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

honor

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 01, 2018, 09:58:59 ÖÖ »
Merhaba,
Bu ilaclarla ben de tedaviye baslamistim, cd4 degerim 204 ve rna degerim 34.000 civari idi. İlaclarimi tok karnina aliyordum. Yan etki olarak bende deri dokuntusu hatta yuzumde sebaroid dermatit olusmustu ve bir de ayagimda mantar olustu. İlaclardan dolayi olabilir cunku oncesinde boyle bir rahatsizligim yoktu. 1 ay bu tedaviyi aldiktan sonra doktorumu degistirdim ve suan Genvoya'ya baslatti yeni doktorum, onceki tedavimin kotu oldugundan degil, tek tablet rejimi varken gerek yok dedi senin icin iki ilaca. Yan etkilerim ortadan kalkti mesela suan, yuzumde sebaroid dermatitim yok, ayagimdaki mantar da iyilesti ama ben de gerekli onlemleri aldim krem vs kullanarak. Yani belki ilac yan etkisiydi belki de degildi, 2 aylik surecim bu sekildeydi benim de.
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2018, 10:00:27 ÖÖ Gönderen: honor »

pozitron

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 01, 2018, 11:52:19 ÖÖ »
Bende yeni tanı aldım 11 gündür genvoya kullanıyorum. ilk testte cd4 üm 382 hiv rna  1.100.000 küsurdu. ilaca acil durumlar için stoklama amaçlı- dokturumunda tavsiyesi ile- 15 gün geç başladım. Eğer acil bir durumun yoksa doktoruna da danışarak biraz stok yapmanı öneririm.

ilaçla ilgili hiçbir yan etki hissetmedim umarım sende de bir etki olmaz. ilk kutu bitince tekrar test yapacaklar.

alaz34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 01, 2018, 12:10:36 ÖS »
Mavera teşekkür ederim.  Bu akşam başlıycam ilaçları içmeye ilk içtiğimizde çok etkiliyor mu vücudu? sidatria nasil bir ilaç sence bu ilaçlara vücudumuzun alışması çok zaman alıyor mu?

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Haziran 01, 2018, 12:59:26 ÖS »
Mavera teşekkür ederim.  Bu akşam başlıycam ilaçları içmeye ilk içtiğimizde çok etkiliyor mu vücudu? sidatria nasil bir ilaç sence bu ilaçlara vücudumuzun alışması çok zaman alıyor mu?

Hayır çok ağır yan etki yapan ilaclar degil. Hafif yan etkiler olabilir tabi mide bulantısı, deri döküntüsü veya kabızlık gibi.

alaz34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 01, 2018, 04:49:12 ÖS »
Direnç testi ve HLA için de bugün kan verdim bakalım nasıl sonuçlanacak bu testin sonucuna göre ilaç değişimi yapılabiliyormuş.İnşallah bir sorun yaşamam benim gibi ilaca yeni başlayan arkadaşlar inşallah tez zamanda bu duruma alışırız. Allah hepimize şifa versin. İlaçlardan cekiniyorum inşallah yan etki yapmaz ve şifa verir hepimize.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Haziran 01, 2018, 05:00:15 ÖS »
Direnç testi ve HLA için de bugün kan verdim bakalım nasıl sonuçlanacak bu testin sonucuna göre ilaç değişimi yapılabiliyormuş.İnşallah bir sorun yaşamam benim gibi ilaca yeni başlayan arkadaşlar inşallah tez zamanda bu duruma alışırız. Allah hepimize şifa versin. İlaçlardan cekiniyorum inşallah yan etki yapmaz ve şifa verir hepimize.

Doktorun gayet güzel bir yol izliyor. Cd4 sayın düşük olduğu için ilk başta ikili ilacla basladı ve hla testi istedigine göre vücut biraz toparlanınca triumeq e geciş yapacak.
İlacın dan korkma bir kez daha söylüyorum. Bu şekilde gidersen yan etki görmesen de psikolojik olarak yan etkiler yaşayacaksın ve ilaca bağlayacaksın. Kabız yapsa nolur, bir ay döküntü olsa nolur, bir hafta hafif miden bulansa nolur. Hepsi gececek, hepimizde geçti böyle ufak tefek yan etkiler.