Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kitap Önerisi Olan?  (Okunma sayısı 324 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
  • Life goes on nomatter what.
Kitap Önerisi Olan?
« : Mayıs 21, 2018, 07:55:55 ÖS »
Merhaba sevgili dostlarım ,

Bayram için deniz kenarı bir yerlere çadırımı kurup doğayla başbaşa kalmayı planlıyorum. Bu sırada okumam için önerebileceğiniz kitap veya kitaplar var mı ?

Öncelikli tercihim sağlık,  yaşam , beslenme diyetetik, insan pskolojisi içerikli bilimsel kitaplar olabilir .

Şimdiden çok teşekkür ederim . Çadır kampı seven varsa beklerim . İstikamet Muğla tarafı :)
Doğmadan öncede yoktuk. Ölümden sonra da yokuz. Doğmadan önceki yokluğumuza üzülmezken; ölümden sonraki yokluğumuza üzülmek anlamsız.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: Kitap Önerisi Olan?
« Yanıtla #1 : Mayıs 21, 2018, 10:00:33 ÖS »
Sevgili @OnlyRedLeftFromRainbow 😊

Ne güzel planlar yapmışsın öyle. Çok hoşuma gitti. Severim bende, doğa ile başbaşa ruhun dinlendiği etkinlikler.

Şuan okuduğum kişisel gelişim kitabı var istersen netten bir bak Sıkıntı Yok - Kelly McGonial 📚

Ayrıca muğla harika bir yer, severim ama kız kardeşim Kuşadasında üniversite okuyor, yazlığımız var ve her yaz ordayım 😊

Kalbim hep Ege'de 🌺

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 22, 2018, 06:46:24 ÖÖ »
1) Gen-Siddhartha Mukherje
2) Yeni Bir Dünyaya Uyanmak- Murat Sayan
3) Yılanlar, Gündoğumları ve Shakespeare- Gordon Orians
4) Kurtlara Söyle Eve Döndüm- Carol Rifka Brunt
5) Kitapkurdu Sevgilim- Jane Green
6) Yeni Bir Hayat- Aydın Tözeren
7) Üvey- Mehmet Bilâl

Listelediğim kitaplardan, 4-5-7 edebiyat, 4-5 roman ve AIDS salgını dönemleri de anlatılıyor.

Üvey'de HIV tanısı alan bireyin ilk günleri ve psikolojisini anlatan bir hikâye var.

Yeni Bir Hayat kimsenin adını ağzına almaya cesaret edemediği bir dönemde yayınlanmış bi kitap. Türkçe'ye çevrilirken kitabın adını tam olarak çevirmeye cesaret edememişler.

Kitapkurdu Sevgilim'den birkaç tane Taksim meydanındaki festival alanında var.

Murat Sayan'ın kitabını Pozitif Yaşam'dan temin edebilirsiniz.

Diğer kitaplar şu an kitapçılarda mevcut.

Güzel okumalar.

guffy

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 22, 2018, 07:31:20 ÖÖ »
Adresin Muğlaysa Datça’ya git Datça muhteşem,Palamutbüküne,Knidos’a...Ah özledim şimdi.

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 22, 2018, 04:36:32 ÖS »
Adresin Muğlaysa Datça’ya git Datça muhteşem,Palamutbüküne,Knidos’a...Ah özledim şimdi.

Eskiden hep Datça ya giderdik ailemle, çok severim bende . Şuan için Fethiye gibi istikamet ama yaz bitmeden uğramaya çalışacağım . Özledim çünkü oraları :)

@Carsonfrankie Çok çok teşekkür ederim . Hepsini okumaya çalışacağım ama internetten sipariş ile temin edebilirim ancak , yada D&R a da bakacağım . Gen i en başa koymuşsun, Öncelik sırası değildir di mi sıralama ? Aradığım tür bunlardı az biraz lafı dolandırmış olmama ramen anlamışsın nokta atışıyla.

@Angelowic  Öyle gerekti , biraz doğa ile baş başa kalıp kararlar almam lazım .. Kitap önerini de not defterime ekledim . Bir gün buluştuğumuzda yüz yüze konuşuruz kitap hakkında ,okumuş olacağım için. Kuşadası’nı gezemedim hiç :/  İzmir’de mi yaşıyorsun normalde?
Doğmadan öncede yoktuk. Ölümden sonra da yokuz. Doğmadan önceki yokluğumuza üzülmezken; ölümden sonraki yokluğumuza üzülmek anlamsız.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 22, 2018, 04:58:08 ÖS »
Hayır normalde İstanbul Bakırköy biraz deliyim o yüzden 😊 ailem orada. Kuşadasında yazlığımız var ve kız kardeşim de orada üniversite okuyor. Bende Konya da bulunuyorum şuan okul yüzünden 1 sene kadar daha 😁 Mevlana gibi oradan oraya dönüp duruyorum 😇 @OnlyRedLeftFromRainbow İnşallah. Güzel bir ruhun var. Arkadaşlığımız daim olsun...

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 23, 2018, 09:14:03 ÖÖ »
@Angelowic öyle işte... süreç olarak şüpheli temastan 2 hafta sonra ateş-farenjit- gece terlemesi- baş ,eklem, kas ağrısı-boyundaki ve kasıktaki lenf bezinde şişme yaşamıştım. Geçen hafta 4. Hafta idi grip gibi bir hastalık geçirdim . Bu arada halsizlik yoğundu tabi . Durmadan diğer lenf bezlerimi kontrol ediyordum ve bu sabah da ensemdeki ( kulak arkası ) şişmiş olarak uyandım. Ara ara gece terlemesi de devam ediyor . Yatak baya bildiğin ıslanmış oluyor gece uyandığımda .
Durum böyle olunca bende bayramdan sonra 1 ay izin hakkım var onu kullanıp testleri yaptırmaya karar verdim ki cd4 kaybım olmadan tedavime başlayım. Temmuz başı test yaptırdığımda 2.5 ay geçmiş olacak .(10. Hafta) Hala negatif gelir mi diye düşünüyorum ama Birde ortada şüpheli temas var .
Bugün derneği arayıp askeri durumumdan bahsedeceğimi bakalım ne diyecekler .

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 23, 2018, 09:52:12 ÖÖ »
@OnlyRedLeftFromRainbow anladım arkadaşım  :-\ walla ne desem ki. sağlığın elbette askerlikten önemli bu şekilde devam edemeyebilirsin daha kötü şeyler çıkabilir. E peki test olduktan sonra ne olacak? Tedaviye başladın diyelim. Askeriye ne diyecek bu duruma öğrendikleri an muafiyet alırsın o kesin de, öğrenmemelerini nasıl sağlayabiliriz acaba? Neyse bende bi araştırayım bu konuyu bakalım

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 23, 2018, 11:43:08 ÖÖ »
@Angelowic Pozitif yaşam derneğini aradım . Askeriye ye mutlaka bildirilir . Ayrıca hastalık olarak değil direk hiv+ olarak bildirilir ve ilişiğin kesilir dedi . Askerliğe Elverişli Değildir olarak görülür sisteme girildiğinde dedi. İş ile ilgili bana ne denli sorun yaratır bilemiyorum. Telefondaki kadın herkeste farklılık gösterdiğini belirterek askerlik sonuna kadar  5 ay daha beklenilebilir dedi . Tabi buda bir risk almak sonuçta . O yüzden ben gideyim Bayram bitince 1 aylık izin hakkımı kullanayım ve testlerimi yaptırayım . Çürüğe de ayrılayım eğer sonuç pozitifse. Bir şekilde bir iş bulurum elbet . Makine mühendisliği olmazda başka bir iş olur...Yada arabamı satıp elime geçen parayla ,YDS ve ALES çalışıp yüksek lisans oradan akademisyenlik kovalayabilirim .
Sonuç olarak beklemek istemiyorum , Temmuz’un ilk haftası test zamanı Benim için ...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 23, 2018, 12:00:30 ÖS »
Dernek benim düşündüğüm gibi cevaplar vermiş. Göze alıyorsan askerliğin çürüğe çıkmasını. Yap o halde bekleme. Negatif çıkma ihtimalin de var tabi. Bi bakmışsın hiv değilsin 😊

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 23, 2018, 12:57:16 ÖS »
@Angelowic hakkımızda hayırlısı ya ....  ben şehit olmayı göze alarak askere gelmiştim . Durum farklı boyut kazandı...
bekleyip göreceğiz . teşekkür ederim sana da Yanımda olduğun için . Çok önemli ve rahatlatıcı birşey bu

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 23, 2018, 04:21:49 ÖS »
aynen  öyle hakkımızda hayırlısı @OnlyRedLeftFromRainbow negatif çıkarsan yine bizimle olacak mısın, katılacak mısın sohbetlerimize :)

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mayıs 23, 2018, 05:03:15 ÖS »
@Angelowic negatifi pozitifi yok. Fırsat buldukça girerim tabiki foruma.
Sana starbucksta oturup sohbetli kahve sözüm olsun bu arada 

OnlyRedLeftFromRainbow

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 03, 2018, 02:00:47 ÖS »
Merhaba arkadaşlar , sıkıntı Yok ve Yeni bir hayat ı satın aldım . Ama başlayamadım daha rafta Bayram tatilini bekliyor .

Bu kez immünoloji kitabı önerisine ihtiyacım var . Erkek arkadaşıma Doğum günü hediyesi olarak alabileceğim. Okuyan beğenen öneren varsa yazabilir mi lütfen.

Teşekkür ederim şimdiden, iyi günler

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 28, 2018, 11:16:37 ÖÖ »
selam arkadaşım @OnlyRedLeftFromRainbow ne haber nasılsın? :)