Mavi-Banner

Gönderen Konu: Böbreklerimde Sorun!  (Okunma sayısı 331 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Galata

• Katılımcı Üye
  • *
Böbreklerimde Sorun!
« : Eylül 21, 2018, 03:40:24 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba, Prezista Nörvir Truvada kullanıyordum ve 2 buçuk ay önce Triumeq’e geçtim. İlaca başladıktan 2 hafta sonra kan verdim ve Kreatinin değerim 1.27 çıktı, bundan 1 buçuk ay sonra da 1.43 çıktı. Yine bundan 1 hafta sonra sınıra döndü 1.17 oldu fakat 24 saatlik idrar testindeki Kreatinin değerim 1863 yüksek çıktı. Yani benim anlamadığım böbrekleri zarar görenlerin geçirildiği ilaç olan Triumeq neden benim böbreklerime zarar veriyor? Ultrasonda da parankim ekojenitesi grade 1 artmıştır (renal parankimal hastalık? lehine) diyor. Doktorum ilacınla bi alakası olduğunu sanmıyorum dedi ama ilaç değişikliğinin hemen ardından bu problemin ortaya çıkması tuhaf değil mi? Haftaya tekrar gel bakalım dedi fakat ben bekleyemediğim için size yazmak istedim. 2 buçuk ayda neler oldu, durumum pek iyi gibi gözükmüyor :( teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Böbreklerimde Sorun!
« Yanıtla #1 : Eylül 21, 2018, 07:26:29 ÖÖ »
Evet dediğin gibi aslında triumeq in böbrek zorlamaması beklenir.

Başka ilaçlar veya katkı destek vitamin maddeleri protein tozu vs kullanıyor musun?

Altta yatan başka bir böbrek sorunu da olabilir taş, idrar geri kaçışı, nefrotik sendrom, vs gibi. Bir nefroloğa gözükmeni tavsiye ederim.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Galata

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 21, 2018, 09:09:20 ÖÖ »
Başka hiçbir şey kullanmıyorum. Haftaya doktoruma gidince Nefroloğa yönlendirir sanırım; geçenlerde hiv pozitif kişilerde deneyimli nerolog önerisi sormuştum zaten bu yüzden ama kimse cevap vermedi, İstanbul için.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #3 : Eylül 22, 2018, 09:18:39 ÖS »
@Galata çok geçmiş olsun arkadaşım...

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Eylül 23, 2018, 01:30:16 ÖS »
Başka hiçbir şey kullanmıyorum. Haftaya doktoruma gidince Nefroloğa yönlendirir sanırım; geçenlerde hiv pozitif kişilerde deneyimli nerolog önerisi sormuştum zaten bu yüzden ama kimse cevap vermedi, İstanbul için.
zarar vermiyorsa demekki doğumsal genetik bir durum var geçmiş olsun.

Galata

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Eylül 23, 2018, 03:41:21 ÖS »
@Angelowic çok teşekkürler, 1 haftadır depresyon moddayım ya böbreklerim işlevini yitirmeye başladıysa diye :( çok zor şeyler çok...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Eylül 23, 2018, 04:29:34 ÖS »

@Angelowic çok teşekkürler, 1 haftadır depresyon moddayım ya böbreklerim işlevini yitirmeye başladıysa diye :( çok zor şeyler çok...

yaaaaa :( kıyamam sana @Galata lütfen yüksek tut moralini. böbreklerin işlevini yitirmeyecek çok daha iyi ve güçlü olacaksın. ben inanıyorum...

Galata

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Eylül 23, 2018, 05:23:53 ÖS »
@mehmet0909 Bu genetik durum bunca sene sonra Triumeq ilacına geçince mi ortaya çıktı ben anlamadım, neyse bakalım Nefrolog ne diycek. @Angelowic dualarınızı eksik etmeyin umarım önemli bir şeyler çıkmaz :(

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Eylül 23, 2018, 05:51:09 ÖS »

@Angelowic dualarınızı eksik etmeyin umarım önemli bir şeyler çıkmaz :(

dualarım seninle @Galata 🙏🙏

Galata

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Eylül 25, 2018, 05:42:56 ÖS »
Kreatinin değerlerim normal seviyeye dönmüş (1.04). Bir ara Cataflam içmiştim 3-4 gün, ona bağladılar değerlerin ani yükselişini. Günde 4-5 litre su iç ve 2 hafta sonra kontrole gel dedi. Umarım ultrasondaki Grade 1 büyüme de bir an önce normale döner ve bir sorun kalmaz.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Eylül 28, 2018, 07:35:08 ÖS »

Umarım ultrasondaki Grade 1 büyüme de bir an önce normale döner ve bir sorun kalmaz.

inşallah @Galata