Mavi-Banner

Gönderen Konu: HİV + ALKOL + UYUŞTURUCU  (Okunma sayısı 699 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Samonuru11

• Katılımcı Üye
  • *
HİV + ALKOL + UYUŞTURUCU
« : Ağustos 05, 2018, 11:33:20 ÖÖ »
Merhaba Arkadaşlar,

Hepimizin vardırı bazır alışkanlıkları alkol olsun veya ot olsun veya başka şeyler olsun vs. Bende bunları sürekli olmasada ara ara kullanan biriyim eğlencesine zevkine sadece tedavim yeni ve merak ediyorum bunları kullandığımız zamanlar 1 bira olsa dahi o gün ilscı içmemelimiyimiz ? Yoksa içip arada saat farkı olmalı mı ? Olsa da kaç saat olmalı ? Bu arada ben genyova kullanıyorum. Şimdiden yorumlarınız işin teşekkürler.

umutnerde

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: HİV + ALKOL + UYUŞTURUCU
« Yanıtla #1 : Ağustos 05, 2018, 03:37:12 ÖS »
Ilaci içmemeliyiz nasıl bir soru ? Böyle açıklamalar  çok genç arkadaşlar için ıyi örnek teşkil etmiyor bence. Ilacta  kullanıyorum   içkice bilmem ne de bunları  yapıyorsanız da kendinize saklayın burda ilan etmeye gerek yok. Dediğim gibi iyi örnek değil bunlar. Cevaba gelince benim ilgi alanıma girmediği halde birçok kez sorulmuş ve cevabi da verilmiş bir soru.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Ağustos 05, 2018, 03:46:32 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,

Hepimizin vardırı bazır alışkanlıkları alkol olsun veya ot olsun veya başka şeyler olsun vs. Bende bunları sürekli olmasada ara ara kullanan biriyim eğlencesine zevkine sadece tedavim yeni ve merak ediyorum bunları kullandığımız zamanlar 1 bira olsa dahi o gün ilscı içmemelimiyimiz ? Yoksa içip arada saat farkı olmalı mı ? Olsa da kaç saat olmalı ? Bu arada ben genyova kullanıyorum. Şimdiden yorumlarınız işin teşekkürler.
Sen neyin peşindesin?
Alkolü bir nebze anlarım ama ilaca acı verirsen, direnç gelişeceğine ve acılar içinde hastaneye yatacagina dair bilginde mi yok?

« Son Düzenleme: Ağustos 05, 2018, 08:37:23 ÖS Gönderen: Arutha »

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #3 : Ağustos 05, 2018, 03:55:54 ÖS »
Soruyu soruş şekli yanlış oldu bence ve cümleleri seçemedi @Arutha kızma hemen çok taze daha arkadaşımız :) sormak istediği galiba " hiv tedavime yeni basladım. alkol ve uyuşturucu kullanıyorum bunun bana zararı olacak mı? "

Evet @Samonuru11 ilaç içtiğin için artık içki gece hayatı ot hap date yaşanan ilişkiler uykusuz geceler bunlara malesef artık sünger çekmelisin. En azından çok nadir olmalı. Eski hızlı hayatına aynı yerden devam edemezsin çünkü seni ele geçirmiş bir virüs var. Ölümcül olmasa da bağışıklığını ele geçirmiş ve kendine dikkat etmediğin sürece seni çökertmeye hazır halde bekliyor.

Ben sigarayı bile sırf hiv pozitif olduğum için bırakmışken senin bu eğlencesini zevkine düşkün hallerin hiç kabul edilir değil :)

Uyuşturucuya kesinlikle onay vermiyoruz. Alkol içmek istiyorsan da ilaç önü yada arkası 5 saat geçmesi gerekiyor diye biliyorum. Alkol almadığım için başkalarından duyduklarım bunlar...

Kendine iyi bakmalısın...
« Son Düzenleme: Ağustos 05, 2018, 04:00:23 ÖS Gönderen: Angelowic »

Samonuru11

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ağustos 05, 2018, 04:19:11 ÖS »
Ben sadece ilacı alan arkadaşlar o gün alkol alıyor mu ya da alkol aldıkları gün ilacı içmiyorlar mı onu merak ediyorum yeni olduğum için önceden tartışıldı mı net olarak bilemiyorum.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ağustos 05, 2018, 05:18:45 ÖS »
Sana kötü bir laf eden olmadı zaten merak etme :) @Samonuru11 hepimiz senin döneminden geçtik. Normaldir bu merak edişlerin.

Hemen bir önce ki yorumumu oku. Sonra da merak ettiğin ne varsa site içi arama yaparak bulabilirsin. Yoksa da konu açıp sorabilirsin.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ağustos 05, 2018, 05:46:00 ÖS »
Burda bir çok şey tartışıldı. Arama bölümünden anahtar kelimeleri yazdığın zaman ( alkol,uyuşturucu ..) ilgili konular çıkıyor zaten.
Uyuşturucu maddelerin içinde ne olduğu belli değil. İlaçlarla etkileşim olma ihtimali var. Alkol abartmadıkça alınabilir. İlaçlarla bilinen etkleşimi yok. Ama yine de kusma ihtimaline karşı ilaçla arasına 4-5 saat koymak lazım.  Sigara kimse içmemeli zaten.

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ağustos 05, 2018, 06:56:00 ÖS »
İlaçların alkolle bir etkileşimi yok ama araya 4 saat zaman farkı koy tabi  ilaç emilimi sırasında  ekstradan karaciğeri  yorma. Ama şuna dikkat et uyuşturucu madde kesinlikle kullanmamalısın. İlaçlarımızla etkileşimi  var hemde çok tehlikeli. Direk kalp durmasına sebebiyet verebilir. Öyle maddeler negatif insanlar bile  kullanmamalı zaten. Senin ekstra dikkatli olman gerekir. Diğer bir konu  o ilacı hergün aynı saatte almak zorundasın.  İstisna diye birşey yok. Çok istiyorsan alkolü ilaç saatine göre ayarlarsın. O ilaç hergün içilecek o kadar :)

renkli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ağustos 05, 2018, 07:36:46 ÖS »
Alkol alındığı gün ilac alabilirsin. Ama çok icersen almayı unutabilirsin😁.
Uyuşturucu için ise içme bence. Bende önceden içiyordum. Cd4 çok düşük ilaca başladım. Doktorum cd4 düşüklüğünü uyuşturucuya bağlamıştı. Ayrıca akciğer filmine bakarak, senin cigerlerinin  40 yıllık sigara tiryakisi gibi demişti. Sigara içmiyorum bu arada. 

Samonuru11

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ağustos 05, 2018, 07:37:42 ÖS »
@Angelowic teşekkür ederim anlayış ve yanıtın için benim sorup öğrenmek istediğimde buydu :)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ağustos 06, 2018, 01:38:04 ÖS »

@Angelowic teşekkür ederim anlayış ve yanıtın için benim sorup öğrenmek istediğimde buydu :)

rica ederim @Samonuru11  ne zaman istersen yaz, sıkma canını. problem etme kendine, çok fazla da eğlenceye zevkine düşkün olma sen artık bir pozitifsin ona göre davran :) görüşürüz

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Ağustos 06, 2018, 06:30:24 ÖS »
@Samonuru11 , yeni oldugun icin kafanin karismasi ve aklina bir  suru soru gelmesi cok normal .

alkol, sigara  ve uyusturucu konusunu Arkadaslar  yeterince  aciklamislar  zaten . Bunlar her insan icin zararli ama biz  hiv pozitifler icin cok cok daha fazla  zararli kesinlikle kullanilmamali  bu isin sakasi yok.

Birde Hiv + olarak bizlerin ilaclarini hergun her sart da aksatmadan mutlaka almasi gerekir.  kanimizda  hergun ilacin yeterli dozaji bulunmali aksi taktirde vucudumuzda  saklanip bekleyen hiv  virusleri tekrardan hemen aktif  hale  geliyorlar  ve  en tehlikeliside kanimizda  yeteri dozunun altinda ilac  varsa eger bu ilaca  karsi direnc  gelistiriyorlar..Bu da bizler  icin cok daha zor  bir  surecin baslangici olabilir. 

Bu yuzden ne olursa olsun ilaclar  hergun aksatilmadan ayni saatde  alinmali.. uygun dozun kanimizda surekli bulunmasi saglanmali..
« Son Düzenleme: Ağustos 06, 2018, 06:40:28 ÖS Gönderen: hk »

Aydınlıktakiyolcu

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ağustos 06, 2018, 09:46:19 ÖS »
Dün tatilimin 1. Günü akşam 9da ilacimi aldım. 11.40 ta 2 bira içip günü bitirdim şimdi bizim çocuklar puba gidelim diyorlar gidiyimmi bende ey dostlar içiyimmi

newjen

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ağustos 06, 2018, 09:56:38 ÖS »
@Samonuru11  alkolle ve abartmadan weed ile idare edebilirsin yabancı kaynaklarda recrational drug and hiv diye aratırsan arastırmaları ve etkileri görebilirsin alkol ile genvoyanın etkileşimi yok ama araya 2 saat koy ve haftada 14 birim alkolu geçme. Ayrıca bol bol sıvı tüket pekala haftada bir gün alkol alıp rglenceli yasayıp 6 güm spor ve saglıklı yasayabilirsin arkadaslar biraz abartıyor eğlence hepimize lazım ama mutlaka hergün ilaç alınacak 😊