Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ağır sifiliz...  (Okunma sayısı 636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Thegoodfather35

• Yeni Üye
  • *
Ağır sifiliz...
« : Mart 24, 2018, 08:19:40 ÖS »
Arkadaşlar merhaba siteyi uzun zamandir takip ediyorum oncelikle Allah herkesin yardimcisi olsun.benim sorunum şu ocak ayinda korunmasiz bir ilişkiden bana sifiliz bulasi oldu.subat ayinda penisimde sifiliz sankiri cikti ve subat ortasi gibi cok asiri derecede eklem agrisi bas donmesi ve halsizlik yapti.bu arada subat ortasinda hiv+ oldugunu sonradan ogrendigim biriyle ben aktif olarak korunmasiz oral korunmali anal iliskim oldu.bunu ogrendikten sonra 23 subatta elisa testi verdim.hiv negatif geldi ama sifiliz + geldi.takibe alindim.20 martta tekrar kan verdim hiv yine negatif geldi. Bu arada 23 subatta sifiliz icin bir hafta arayla 3 doz 2.4 deposilin igne vuruldum.ama hala arada basdonmesi halsizlik oluyor.birde vucudumda gogsumde kizariklik var baya.sivilce gibi.benim takildigim nokta elisa testi icin  hiv+ kisi ile iliskiden 34 gunden sonra degisme olurmu acaba?testi devlet hastahanesinde oldum. Cok panik yapiyorum.birde sifiliz geciren arkadaslardada bukadar halsizlik basdonmesi ve goguste kizariklik oldumu...cevaplar icin simdiden tesekkurler
« Son Düzenleme: Mart 24, 2018, 09:36:21 ÖS Gönderen: Thegoodfather35 »

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Ağır sifiliz...
« Yanıtla #1 : Mart 24, 2018, 10:15:22 ÖS »
korunmasız oral seksle bulaşma ihtimali yok. anal ilişkide de korunmuşsun zaten fakat elisa testi için şüpheli ilişki sonrası 3.haftadan sonra 45-90 günlük süre önerilir.

rainbow

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 24, 2018, 10:37:20 ÖS »
@Thegoodfather35 bende sifilis olmustum...bende sadece kızarıklı olmustu avuc ıclerımden baslayıp kollarım gogsunde sırtımda vs gıbı bolgelerde bunun dısında hıcbır sey yoktu bende ...

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #3 : Mart 25, 2018, 02:48:39 ÖÖ »
hiv+ ya da hiv statüsü belirsiz diye iki gruba göre ayrı ayrı test süresi yok. Gün herkes için aynı, 4.jenerasyon antijen-antikor ikili bakan laboratuvar testlerinde 6.hafta kesin sonuçtur (güncel cdc raporuna göre)

Sifiliz olan birinin hiv ile enfekte olması daha kolaydır, yapılan araştırmalar daha öncesinde başka bir cybh ile enfekte olmuş bireylerin, hiv ile daha kolay enfekte olduğunu göstermiş. Sifiliz poz olan partnerinizden mi bulaş oldu acaba ?
Olduğunuz test türü nedir ?
Su gibi berrak yeni bi hayat.

DesertRose

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 25, 2018, 04:40:33 ÖÖ »
Nasil yani ya???
✔ocak ayinda iliskinden frengi kaptin
✔subat ayinda sikayetlerin basladi
✔sikayetlerinin oldugu donemde biri ile seks yaptin...

Peki sen karşi tarafi bu sikayetlerin konusunda bilgilendirmismiydin?

Frengi teshisi konduktan sonra bu kisiyi uyardin mi? Frengi oral seks ile de bulasabiliyor.

Kisinin hiv + oldugunu nasil ogrendin?

Kisi tedavi aliyormuymus?

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mart 25, 2018, 01:58:01 ÖS »
sifiliz son zamanlarda türkiyede çok yaygın bi hal almaya başladı...bulaşmasıda çok kolay...

ben tanıdan önce 2 yada 3 kere sifiliz geçirdiğimi biliyorum..antibiyotik kullanımı ile tedavisi mümkün..

sifiliz ve hiv in belirtileri birbirine çok benziyor..hatta bende elizada pozitif çıkınca inşallah ölçüm yapan makina sifilizi , hiv olarak görmüştür diye baya bi umutla beklemiştim.. ama nerdeeeee :(

http://www.jinekolognet.com/frengi.asp

xxxx

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 25, 2018, 05:11:10 ÖS »
Genelde 6 haftada birlesiliyor ama 8 hafta 12 hafta diyen de var. Doktorlar 4. haftayi bile son bulabiliyor. Ingiltere 4. hafta cok supheli durumlarda 8. hafta diyor. ABD damardan alinan testler icin 45 gun diyor. Almanya fransa ve avustralya HIV-1 icin 42 gun diyor. HIV 2 ihtimali Turkiye icin cok dusuk o yuzden onu cok umursamamak lazim. Arkadaslar beni biliyor arada sapitiyorum ben de ama yukaridaki ulkeler bizden bu konuda daha bilgililer ve daha cok istatistige sahipler diye dusunuyorum. Bu nedenle 6-8 hafta baya guvenilir diye dusunuyorum.

https://www.gov.uk/guidance/hiv-testing

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 14, 2018, 03:10:50 ÖS »
Bugün sifiliz için penisilimi vurdum. Korkunç bir acısı vardı birkaç dakika ağrısı çok fenaydı. Allah'tan tek doz ile doktorum hemen iyileşirsin  dedi. Keşke hiv'den de kurtulmak bu kadar kolay olsaydı. İnşallah hiv'den de bu kadar kolay kurtulacağımız günler  yakındır. Aman arkadaşlar siz siz olun korunmadan asla ilişkiye girmeyin. Hatta tek eşli olun. Bu çileleri cekmeyin.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #8 : Mayıs 14, 2018, 04:22:25 ÖS »
Geçmiş olsun @Tigris

Zaten yeterince ders aldık hayattan, korunmasız ilişki yüzünden kaptık bu hastalığı. Ama ben pişman değilim biliyor musun? Yani bana o kadar farklı değerler kattı ki, çok fazla şeyler öğrendim. Bakış açım değişti hayata karşı. Neredeyse iyi ki hiv olmuşum diyeceğim 💚

Sürekli dua etmiyorum çaresi bulunsun diye. Aklıma bile gelmiyor hasta olduğum. Hasta değilim ki  :) Gerçekten böyle hissediyorum. Yani acınacak bir halimiz yok. Kanser olsaydık 6 ay ömrün kaldı deselerdi?

Hayatı sevmeyi öğrendim. İnsanları, kuşları ve ağaçları. Değer vermeyi küçük şeylere. Ne kadar hata yapmışım geçmişte bunu öğrendim. Kendimi sevmeyi öğrendim. Dünyayı  sevmeyi...

Yine ama yine söylüyorum. Korunmasız ilişki yasak arkadaşlar. Geleceğiniz için lütfen korunun....
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2018, 04:29:34 ÖS Gönderen: Angelowic »

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 14, 2018, 04:42:02 ÖS »
Teşekkür ederim. Seninle aynı duygular içindeyim. Korunmasız ilişkilerim oldu. Aman hiv'li biri beni mi bulacak derdim. Nasil olsa Türkiye'de sayı olarak az kişiler derdim. Ne kadar da yanılmışım. Muhtemelen önce sifilizi kaptım sonra da hiv'i. Çünkü sifilizli birine hiv bulaşma ihtimali sifiliz olmayan birine göre 5 kat fazlaymış.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 14, 2018, 06:05:11 ÖS »
Arkadaşlar merhaba siteyi uzun zamandir takip ediyorum oncelikle Allah herkesin yardimcisi olsun.benim sorunum şu ocak ayinda korunmasiz bir ilişkiden bana sifiliz bulasi oldu.subat ayinda penisimde sifiliz sankiri cikti ve subat ortasi gibi cok asiri derecede eklem agrisi bas donmesi ve halsizlik yapti.bu arada subat ortasinda hiv+ oldugunu sonradan ogrendigim biriyle ben aktif olarak korunmasiz oral korunmali anal iliskim oldu.bunu ogrendikten sonra 23 subatta elisa testi verdim.hiv negatif geldi ama sifiliz + geldi.takibe alindim.20 martta tekrar kan verdim hiv yine negatif geldi. Bu arada 23 subatta sifiliz icin bir hafta arayla 3 doz 2.4 deposilin igne vuruldum.ama hala arada basdonmesi halsizlik oluyor.birde vucudumda gogsumde kizariklik var baya.sivilce gibi.benim takildigim nokta elisa testi icin  hiv+ kisi ile iliskiden 34 gunden sonra degisme olurmu acaba?testi devlet hastahanesinde oldum. Cok panik yapiyorum.birde sifiliz geciren arkadaslardada bukadar halsizlik basdonmesi ve goguste kizariklik oldumu...cevaplar icin simdiden tesekkurler
doğru oralda risk olmaz ama?durumunu bir netleştir.bu soruyu bilerek sormadın umarım...

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 14, 2018, 06:10:06 ÖS »
içinrahat oolsun tabi partneri 2 lt tükürük boşalttı ise uufaklığa o sakat işte :o