Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ağrı kesici  (Okunma sayısı 412 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
Ağrı kesici
« : Mayıs 13, 2018, 10:06:23 ÖS »
İyi akşamlar kardeşlerim. Bazen baş ağrılarım oluyor,bu günkü gibi. Genvoya kullanıyorum, aceba genvoya aldıktan 2 saat sonra falan arveles yada başka ağrı kesici alsam etkileşim olurmu?

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Ağrı kesici
« Yanıtla #1 : Mayıs 13, 2018, 10:15:40 ÖS »
İyi akşamlar kardeşlerim. Bazen baş ağrılarım oluyor,bu günkü gibi. Genvoya kullanıyorum, aceba genvoya aldıktan 2 saat sonra falan arveles yada başka ağrı kesici alsam etkileşim olurmu?

Arveles direk etkileşimde degil ama böbrekleri yorar o nedenle Parol tercih et.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 13, 2018, 10:31:27 ÖS »
Sevgili iss. Ayda 1 yada 2 ayda bir falan almakla böbreklere sıkıntı yaparmı arveles, şu an evde bu var, birde zaten böbrek rahatsızlığım var

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mayıs 13, 2018, 10:40:26 ÖS »
Sevgili iss. Ayda 1 yada 2 ayda bir falan almakla böbreklere sıkıntı yaparmı arveles, şu an evde bu var, birde zaten böbrek rahatsızlığım var

Hayır canım o kadar da değil. Ama içtiğin zamanlar yine de kendi ilacın dan 2 saat sonra iç ve bol su tüket.

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 13, 2018, 10:45:45 ÖS »
İss kardeşim.  Senden bir ricada bulunabilirmiyim benim için çok önemli ve teknolojiden anlamıyorum ve yabancındilim yok. Senden ricam cozaar, delix,coraspin isimli ilaçlar genvoya ile etkilesimi varmı, araştırma yada sorabileceğin yer varmı,bana bunun cevabını verebilirsen çok makbule geçer kardeşim

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mayıs 13, 2018, 11:02:31 ÖS »
İss kardeşim.  Senden bir ricada bulunabilirmiyim benim için çok önemli ve teknolojiden anlamıyorum ve yabancındilim yok. Senden ricam cozaar, delix,coraspin isimli ilaçlar genvoya ile etkilesimi varmı, araştırma yada sorabileceğin yer varmı,bana bunun cevabını verebilirsen çok makbule geçer kardeşim

Aspirin ve delix genvoya ile etkileşmiyor. Cozaar adlı ilacın etkileşim de ama minor dedigimiz orta halli etkileşimde. Genvoya sabit kalıyor ama cozaarın etki mekanizmasına müdahale ediyor gibi düşün. Bunu doktoruna danış derim. Belki saat aralığı koyar.

Yalnız bu üç ilac birbiriyle etkileşimde. Yani birlikte alınmasında sakınca var. Doktoruna bunu hatırlat. Çünkü kan sulandırıcı tarzı ilaçlar, iyi ayarlanması gerekir.

Genvoya için endişe edilecek bir durum yok. Diger konuyu gittiginde bir görüş mutlaka.

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 14, 2018, 08:03:26 ÖÖ »
Anladım kardesim tsk ederim

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #7 : Mayıs 14, 2018, 11:15:40 ÖÖ »
Bende bu konu altından devam edeyim.

Zaman zaman boyun ağrılarım oluyor. Tutulmuş gibi. Muscoflex kas gevşetici alıyorum öyle durumlarda. Sizce sakıncası var mıdır? Teşekkürler

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 14, 2018, 11:50:37 ÖÖ »

Zaman zaman boyun ağrılarım oluyor. Tutulmuş gibi. Muscoflex kas gevşetici alıyorum öyle durumlarda. Sizce sakıncası var mıdır? Teşekkürler

Sirdalud var olaydir :D

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #9 : Mayıs 14, 2018, 12:00:08 ÖS »

Onu hiç bilmiyorum  :) @Darkness ben yan etkisi en az olan ilaçları tercih etmeye çalışıyorum açıkçası. Bi de böbreklerimizi en az yoracak olanlar.

Ben77

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 15, 2018, 02:50:28 ÖÖ »
Selamlar, Liverpool Universitesinin bizler için tasarladığı bir uygulama var. Android ve Apple store'dan indirebilirsiniz. Telefonumda sabit bulunmasın derseniz de direk websitesinden etkilesim olup olmadığı araması yapabilirsiniz. ingilizce durumunuz nedir bilmiyorum ama en. Azından çeviri yöntemiyle fayda sağlarsınız. İlacın etken maddesini ve genvoyanin etken maddesini yazıp sonuca ulaşılabilecek çok basit bir uygulama. Uygulama ismi,

Liverpool hiv Ichart.

Cem Güray

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ağustos 06, 2018, 10:02:18 ÖS »

Ben truvada +isentress kullanıyorum. Doktor sırdalud yazdı. Kullanmamda sıkıntı olur mu acaba. Emtrisitabin iki farklı formda görünüyor. Gerçi baktım bir sorun yok sanırsam ama yinede danışmak istediğim.
🎶