Mavi-Banner

Gönderen Konu: yardımcı olur musunuz  (Okunma sayısı 795 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gondol

• Yeni Üye
  • *
yardımcı olur musunuz
« : Mayıs 07, 2018, 12:32:52 ÖS »
arkadaşlar merhaba.

öncelikle böyle bir site kurdugunuz ve benim üyeliğimi kabul ettiğiniz için teşekkur ederim.

korunmasız alıcı konumunda eş cinsel ilişki yaşadım. şüphe ve kaygılarımdan sonra test olmaya karar verdim. fakat yaşadığım şehirde özel laboratuvar olmadığı için hemen olamadım. taa ki, ankara seyahatine kadar. ankaraya gittiğimde, test oldum. (düzen lab)

test sonucunu geri dönüş yolunda mail yoluyla öğrendim. p24 antijen 001- hıv1/2 antı 006 ( 35.gün)

bugun 51.günüm hastaneden yeni geldim. devlet hastanesinden randevu aldım. özellikle erkek doktor istedim. daha rahat konuşayım,istediğimi sorayım diye. odasına girdim. hemen birkaç metre ötesinde sekreteri var. böyle birşey olabilir mi? hasta-doktor dışında 3.kişi olabilr mi? oturdu bizi dinliyor. yarım yamalak derdimi anlattım.

60 yaşlarında,çatık kaşlı doktor,bırak yardımcı olmayı neredeyse yakamdan tutup odasından kovacaktı. yüzüme bile bakmadı. böyle kötü bir duygu yok,moralim inanılmaz bozuldu.dokunsalar ağlıyacağım.

sonuç çıktı. anti hıv - 0,43 negatif ve birkaç test sonucu daha var. sonucu göstermek için tekrar odasına girdim. tamam birşey yok! sert birşekilde söyledi. değerler hakkında bir soru sormak istedim,çok kötü bi bakışka bir şey yok dedim ya dedi. en son odasından çıkarken çok şüphe duyuyorsan 6.ay tekrarla dedi. moralim çok bozuldu. bırak yardım almayı,doktor daha da kötü yaptı beni. özel hastaneye gidecek durumum şu süreçte yok. eminim oraya gitsem böyle olmazdı. devlet olunca böyle oldu.

bu konu için sizden özür diliyorum.
bırak bilgilenmek,biraz konuşmak istiyorum. ve ben internete girdikçe daha çok çıkmaza giriyorum. o yüzden buraya yazıyorum ve başka sitelere girmiyorum.
üzgünüm,özür dilerim.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: yardımcı olur musunuz
« Yanıtla #1 : Mayıs 07, 2018, 05:45:36 ÖS »
Bazı doktorlar homofobik olabiliyor bazıları komple zinaya karşı bazıları herkese karşı suratsız vs vs. Yaptırdığın testler yeterlidir. Eger bu sürecte baska korunmasız bir ilişkin daha olmadıysa konuyu kapatabilirsin. Bundan sonra hep korun. İçin rahat olsun 
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mayıs 07, 2018, 06:19:35 ÖS »
@gondol  sen dogru olani yapmissin merak etme.

Iss arkadasimin da  belirttigi  gibi  Bazi kisiler malesef bu sekilde davranislar  sergileyebiliyorlar, buna takilip moralini bozma.

Yaptirdigin testler  yeterli ve sonuclari net.

bu arada  baska bir  iliskin olmadi ise konuyu kapat ve  asla  korunmadan iliski yasama .
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2018, 06:20:27 ÖS Gönderen: hk »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mayıs 08, 2018, 07:28:26 ÖÖ »
Test soruları ile ilgili tüm bilgiler burada:
http://hivveaids.net/index.php?topic=3143.0

Doktorun tavrını takma

Eşcinsel ilişki hiv için en tehlikeli ilişkidir sitedeki çoğumuz bu şekilde enfekte olduk! Lütfen lütfen lütfen LÜTFEN ilişkilerinde HER ZAMAN korun! Kondom kullandırt. İstisnasız! YOKSA HİV POZİTİF OLABİLİRSİN! Yani daha nasıl anlatayım bilemiyorum.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #4 : Mayıs 08, 2018, 08:59:03 ÖÖ »
@gondol merhaba.

Evet diğer arkadaşlarımın dediği gibi. Malesef doktorlarımız hep şeker gibi olmuyorlar. Ve sana öyle şeker olmayan bir doktor denk gelmiş. Keşke bayan bir doktora gitseydin. Erkek doktorlara nazaran daha ılımlı oluyorlar. Sen sonuca bak boşver doktoru.

Ayrıca bu sefer paçayı yırtmış olabilirsin evet ama bir sonraki sefere affetmez hiv seni. Ne olur Korun ve korunmaları gerektiğini söyle gerekirse ilişkiye girme kondom kabul etmeyen kişilerle ama hep korun. Lütfen. Kendine yapma bunu...

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 08, 2018, 10:59:55 ÖÖ »
Bu tip doktorları duydukça kendi doktoruma bir kez daha hayran kalıyorum. Benim doktorum kadın ve her konuyu rahatlıkla konuşuyoruz. Kadın erkek diye değil de, insan olarak ayırmak lazım bazı doktorları. Negatif olduğun halde bu kadar olumsuz davranışlara maruz kalmışsın. Biz pozitifler neler yaşıyoruz neler. İşte bu durum sana ders olsun ve sakın korunmadan ilişkiye girme, hatta çevrendeki arkadaşlarını da korunmasız ilişkinin nelere mal olacağı konusunda uyar. Sen artık yaşaya**k tecrübe sahibi oldun.
Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah kelebek demiş.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 08, 2018, 04:55:29 ÖS »
@yalnızadam evet haklısın. Kadın erkek değilde insan olarak ayırmalı. Ama çoğunluk bayan doktor diye düşünüyorum. Daha ılımlı daha rahat oluyorlar.

Bende şükrediyorum kendi doktoruma. İnanılmaz bir insan. Bayan kendisi. Doçent. Üniversite hoca. Melek gibi bir doktor. Çok mutluyum onun hastası olduğum için...

antalyadan_

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 08, 2018, 07:14:23 ÖS »
Bu ülkede mutlu mesut yaşamak imkansız, herkes bir diğerini üzmek için bu kadar çaba gösterebilir mi yaa!!!

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 08, 2018, 07:24:12 ÖS »
@antalyadan_ her ne kadar kötü insanlar olsada bu hayatta iyi insanlarda var. İyi insanlar iyiki var... Böyle düşün sende. Yaşanmaz bir dünya deme. İyiliği gör. Kötüleri boşver...

antalyadan_

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 08, 2018, 07:49:52 ÖS »
@antalyadan_ her ne kadar kötü insanlar olsada bu hayatta iyi insanlarda var. İyi insanlar iyiki var... Böyle düşün sende. Yaşanmaz bir dünya deme. İyiliği gör. Kötüleri boşver...

öyle yapacak bir şey yok, yaşamaya devam. Allah hepimize peygamber sabrı versin.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 08, 2018, 09:38:58 ÖS »
Bence biraz psikolojik olarak seni bu sekilde düşünmeye iten şeyler var @antalyadan_

Neden böyle düşünüyorsun? Kim ne çektirdi sana. Hastalığımız gibi pozitif olalım demiyor muyuz...
Ne demiş yeşilçam, hayat sevince güzel sevince tatlı günler. Bir kuşu kelebeği bir taşı sevin yeter..

antalyadan_

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 08, 2018, 10:32:49 ÖS »
dostum bu gercek, boyle. Hepimiz tum TR vatandaslari cekiyoruz acisini, yerimizde sayiyoruz.Kimsenin bir digerine saygisi, guveni kalmadigi icin kimse de elini tasin altina koymuyor ve ideallerimizi gerceklestiremeyip sadece hayatin mucadeleden ibaret olduguna inanmaya zorlaniyoruz. Benim buna itirazim var! O sekilde yani :) neyse umarim politize oldugu dusunulmez yazdiklarimin. Eger oyle dusunurseniz de onaylamayin mod arkadaslar :)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mayıs 08, 2018, 11:39:16 ÖS »
@antalyadan_ bence mutlu olmaya çalış.

Sen bardağın boş tarafına bakıyorsun. Ben dolu tarafına  :)

Galiba yaşın biraz olgun. Benimde gençliğime ver. Bir çiçek kokusu bile mutlu edebiliyor beni. Sende hayattan zevk almaya bak. Çünkü inan değmez. Bir daha hiçbir ana doğurmayacak seni. Unutma...

antalyadan_

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mayıs 08, 2018, 11:52:00 ÖS »
@antalyadan_ bence mutlu olmaya çalış.

Sen bardağın boş tarafına bakıyorsun. Ben dolu tarafına  :)

Galiba yaşın biraz olgun. Benimde gençliğime ver. Bir çiçek kokusu bile mutlu edebiliyor beni. Sende hayattan zevk almaya bak. Çünkü inan değmez. Bir daha hiçbir ana doğurmayacak seni. Unutma...

dostum guzel tavsiyelerini kesinlikle dikkate alacagim, okuyup gecmedim, dusundum okurken. Sevgiler,

gondol1

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Mayıs 23, 2018, 11:13:17 ÖÖ »
merhaba

şifremi unuttuğum için yeni üyelik aldım.

daha önce bu konuya ileti göndermiştim ama yayınlanmamış. sanırım fobikçe geldi.
yazdıklarınıza cevap vereyim,teşekkur etmek için geleyim dedim.
bilgi ve mesajlar için tekrardan sağolun.
herkese sağlıklı günler diliyorum.