Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni Tanı ve Sağlık Sigortası Bulunmaması  (Okunma sayısı 558 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Werbres

• Yeni Üye
  • *
Yeni Tanı ve Sağlık Sigortası Bulunmaması
« : Mayıs 06, 2018, 12:16:12 ÖÖ »
Herkese iyi geceler,

Thy kabin memurluğu sağlık taramasında bugün pozitif olduğumu öğrendim. Yıkıldım.. herkeste olduğu gibi ama bende ekstra durum var. Yüksek lisans yapıyorum, yaşım 27 ve bu iş için işimden ayrıldım. Sigortam bir aya bitecek. Sigortasız olan var mı? Başlıklarda aradım ama sanırım doğru kelimeyi bulamadım o yüzden başlık çıkmadı. Bana yardımcı olabilecek birileri var mı ? Selamlar...

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yeni Tanı ve Sağlık Sigortası Bulunmaması
« Yanıtla #1 : Mayıs 06, 2018, 12:30:14 ÖÖ »
Herkese iyi geceler,

Thy kabin memurluğu sağlık taramasında bugün pozitif olduğumu öğrendim. Yıkıldım.. herkeste olduğu gibi ama bende ekstra durum var. Yüksek lisans yapıyorum, yaşım 27 ve bu iş için işimden ayrıldım. Sigortam bir aya bitecek. Sigortasız olan var mı? Başlıklarda aradım ama sanırım doğru kelimeyi bulamadım o yüzden başlık çıkmadı. Bana yardımcı olabilecek birileri var mı ? Selamlar...

THY ye alınmayacaksın buna kendini alıştırsan iyi edersin. İşsiz oldugunda gss ye 61 TL prim ödeyerek muayene, tahlil ve ilaçlarını ücretsiz olarak alabilirsin.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mayıs 06, 2018, 12:32:00 ÖÖ »
Çok geçmiş olsun.
Durumuna çok üzüldüm.
Genek sağlık sigortası yaptırabilirsin.bu sayede tedavini olursun.
Ayda 53 tl olması lazım.
Yüksek linans yapınca öğrenci olmuş olmuyor musun?
Eğer olmuyorsan
Genel sağlık sigortası yaptiramayacak durumdaysan tedavi göreceğin doktor sana yol gösterecektir.
Sgk ya göndereceğin yazı ile ilaçlarını temin edebilirsin.

Biz burdayız istediğin zaman istediğini sorabilirsin
Doğrulama testi yapıldı mı?

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 06, 2018, 01:03:16 ÖÖ »
Kabin memurluğu alım şartlarında hiv pozitif olmakla ilgili bir ibare yoksa seni bu yüzden eleyemezler. Mesela polis okullarına girmeden önce hiv bakılır çünkü kanunlarında yazar. Bu meslekte var mı böyle bir şey? Hiv pozitif doktor bile varken kabin memurluğu nedir yahu? Oldu olacak hiv pozitif overlokçu da olmasın.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #4 : Mayıs 06, 2018, 08:14:13 ÖÖ »
Öncelikle geçmiş olsun. Üzüldüm @Werbres
Daha önce çalıştığın yerden burası için ayrılığına göre, Thy kabin memurluğu çok istediğin bir meslek. Lakin hiv pozitif senin için kötü bir sürpriz olmuş.
Ve @iss haklı yani inşallah alırlar da ama almamaları yüksek ihtimal @Taurus THY'den bahsediyoruz farkında mısın? Bir ara bayan hosteslerden kırmızı ruju yasaklayan THY'den. Neyse umarım işe alırlar. Bu hepimiz için emsal niteliğinde ve sevindirici bir haber olur. Bol şans diliyorum.

Werbres

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 06, 2018, 01:09:44 ÖS »
Öncelikle geçmiş olsun. Üzüldüm @Werbres
Daha önce çalıştığın yerden burası için ayrılığına göre, Thy kabin memurluğu çok istediğin bir meslek. Lakin hiv pozitif senin için kötü bir sürpriz olmuş.
Ve @iss haklı yani inşallah alırlar da ama almamaları yüksek ihtimal @Taurus THY'den bahsediyoruz farkında mısın? Bir ara bayan hosteslerden kırmızı ruju yasaklayan THY'den. Neyse umarım işe alırlar. Bu hepimiz için emsal niteliğinde ve sevindirici bir haber olur. Bol şans diliyorum.

Herkese çok teşekkürler. Evet çok istediğim bir yerdi. Evraklarımı toplycm yine. Bir ihtimal... doğrulama yapılmadı. Sadece doktor hiv e rastlandı kanında ama %100 diyemeyiz dedi. Bilmiyorum negatif olma ihtmali nedir

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mayıs 06, 2018, 01:30:21 ÖS »
@webres bu ihtimal var.
Doğrulama sonucu gelmeden hiv pozitif sayılmazsınız.
ilaç tedavine de başlanmaz.
Öncelikle Doğrulama sonucunu bekle.
Yalancı pozitif çıkma ihtimali var.
Burdan sonucunu paylaşırsın.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 06, 2018, 04:06:46 ÖS »
Kabin memurluğu alım şartlarında hiv pozitif olmakla ilgili bir ibare yoksa seni bu yüzden eleyemezler. Mesela polis okullarına girmeden önce hiv bakılır çünkü kanunlarında yazar. Bu meslekte var mı böyle bir şey? Hiv pozitif doktor bile varken kabin memurluğu nedir yahu? Oldu olacak hiv pozitif overlokçu da olmasın.
kanunda evet yok ama ne yazıkki artık birçok meslekte bakilmaya başlandı ben kağıdı fabrikaya verdiğinde iişte istediğimiz testler bunlardi dedi o testte anti hiv yoktu ama bana sormadan yapıldı ve ben fabrikaya verdim ha kanun işledimi iişledi is basvuru kağıdında anti hiv yoktu kanun çiğnen medi
Hiç bilgi yoktur ki güç sayılmasın!

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Mayıs 06, 2018, 08:42:46 ÖS »
Şimdi gerçekçi olmamız gerekiyor, maalesef Thy kılı kırk yarıyor eleman alırken, hiv pozitif çıkan birini işe alacağını sanmıyorum. Bu şanssız olmuş senin için evet. Tedavi başlamak için de sağlık sigortan olmalı bunun için önceki işine geri dönebiliyorsan bence thy'den ümidi kes ve oraya dönmeye çalış bir şekilde.

Korkma, tedavi ile sağlıklı ve normal yaşayabilirsin, sevgilin olabilir, evlenebilirsin, korunarak ilişki yaşayabilirsin, tedavi ile dr kontrolünde sağlıklı çocuğun da olabilir. Sadece thy de çalışamamak kötü ama her şeyin sonu değil.

Aklına takılan her şeyi sorabilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.