Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kolonoskopi yapılması  (Okunma sayısı 530 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Görkem84

• Katılımcı Üye
  • *
Kolonoskopi yapılması
« : Nisan 17, 2018, 11:24:41 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar kolonoskopi yaptırmam gerekiyor aile genelinde tarama yapılmasını istedi doktor diğer bireyler yaptırdı benimde yaptırmam gerekiyormuş Genvoya kullanırken kolonoskopi nasıl olacak? Belli bir saat yemek yok ve içersi tamamen boşaltılıyor bu durumda ilaç vücuda girmezse diye endişem var kolonoskopi yaptıran varmı veya hiç tedavisine etkileri konusunda bilgisi olan varmı? Ayrıca hiv tedavisi alan biri istediği hastanede kolonoskopi yaptırabilir mi?

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Kolonoskopi yapılması
« Yanıtla #1 : Nisan 17, 2018, 11:44:46 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar kolonoskopi yaptırmam gerekiyor aile genelinde tarama yapılmasını istedi doktor diğer bireyler yaptırdı benimde yaptırmam gerekiyormuş Genvoya kullanırken kolonoskopi nasıl olacak? Belli bir saat yemek yok ve içersi tamamen boşaltılıyor bu durumda ilaç vücuda girmezse diye endişem var kolonoskopi yaptıran varmı veya hiç tedavisine etkileri konusunda bilgisi olan varmı? Ayrıca hiv tedavisi alan biri istediği hastanede kolonoskopi yaptırabilir mi?

Kolonoskopi öncesi hiv testi istenmez zaten. Dogal olarak bir sorun yaşamazsın pozitif olmanla alakalı. Genelde sabah yapılır Kolonoskopi. Diyelim yarın sabah yaptıracaksın bu aksam 18 den sonra bişey yememen ve lavman ilacını kullanman lazım. Eger genvoyayı aksam içiyorsan sadece bugun için erkene çek mesela öglen 2-3 gibi al. Yarin yine devam edersin kendi saatine göre. Bir gün geri çekersen sıkıntı olmaz.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Görkem84

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 17, 2018, 11:56:38 ÖÖ »
Teşekkür ederim kendi dr uma da soruyorum gelen cevaba göre yaptıracağım benim medula açık ordan bakabilirler kolonoskopi den önce kapattırayım sıkıntı olmasın.

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 17, 2018, 12:44:21 ÖS »
Ben, kolonoskopi yaptıracağım sırada yapılan tetkikler sonucu öğrendim pozitif olduğumu. Hiv in derdine düşünce, kolonoskopi öylece kaldı. Bir kaç ay sonra kendime gelince enfeksiyon doktoruma sordum, kolonoskopi yapılmayacak mı diye? Yaparız ama genel cerrah, rahatsızlığının sebebi Hiv den kaynaklıdır diye yapmamıştır dedi.
Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah kelebek demiş.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Nisan 17, 2018, 02:20:01 ÖS »
Ben de kolonoskopi yaptırdım özelde, hiç de hiv testi yapmadılar. Zaten, kullanılan aletleri sterilize etmek ve gerekli önlemleri almakla yükümlüler. Birinden çıkardıkları gibi öbürüne kullanmamalılar.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Görkem84

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 17, 2018, 08:28:37 ÖS »
Bende özel de yaptıracağım endişem Genvoya tedavisinde nasıl olacak dı onuda anladım ilaç saatini değiştirip kolonoskopi den sonra eski haline getireceğim.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 17, 2018, 08:53:02 ÖS »
Bende iki kere yedim 8)

Lanet bağırsak temizleyici şuruplar  :o

En sevdigim yanı narkozu yiyip mala baglamak  :D

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 18, 2018, 11:41:05 ÖÖ »
Ben de kolonoskopi yaptırdım özelde, hiç de hiv testi yapmadılar. Zaten, kullanılan aletleri sterilize etmek ve gerekli önlemleri almakla yükümlüler. Birinden çıkardıkları gibi öbürüne kullanmamalılar.

Ben de özel hastaneye gittim. Şikayetim, sık ishal olmamdı. Belli bir yaştan sonra, kadınlarda göğüs kanseri riski ne kadar yaygın ise erkeklerde de kolon aynı sıklıkta olduğunu öğrendim. Korktum ve hemen genel cerraha giderek şikayetimi söyledim. Kolonoskopi yapalım dedi ve reçete verdi. Ayrıca kan aldılar ve yapılan kan tahlilinden sonra beni tekrar hastaneye çağırdılar. İşte orada öğrendim hiv + olduğumu. Artık ondan sonra da enfeksiyon doktorunun müdavimi oldum. Tamamen tesadüf eseri öğrendim. Şimdi anlıyorum ishalin sebebini; kefir kullanmaya başlamıştım. Kefir bağırsakları çalıştırır ve temizler.
@Mavera arkadaşım, dediğin gibi, birinden çıkarıp diğerinde kullanmıyorlar o aleti mutlaka. Fakat, benden hiv testi istendi. Belki o doktor daha önce bir hiv + hasta tecrübesi yaşamış olabilir. İyi ki de istemiş ;)
Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah kelebek demiş.