Mavi-Banner

Gönderen Konu: Denetim ve bulaş riski  (Okunma sayısı 577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Epriano

• Yeni Üye
  • *
Denetim ve bulaş riski
« : Nisan 15, 2018, 10:31:38 ÖS »
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Malum buluşların çoğu cinsel ilişkide oluyor. Cinsel ilişkilerin çok aktif şekilde yapıldığı yerlerden birisi devlet kontrolünde genelevler. Ne zaman önünden gecsem kuyruk olur. Peki ya orda hasta olduğunu bilmeyen insan hayat kadınına bulaştırmis olsa ve hayat kadını akut döneminde başka insanlara bulaştırır. Bu tür yerlerde bulaş olmamasının ve hiv li kadına hiç rastalanmamasinin nedeni nedir? Oradaki kadınlar bulas olmasın diye herhangi bir ilaç vs. mı kullanıyorlar? Yada bulaş oluyorda devlet bilgilendirme mı yapmıyor? Görüşlerinizi alabilir miyim? Bu arada oraya gidenlerin çoğunun korunmadigini düşünüyorum

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Denetim ve bulaş riski
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2018, 10:37:56 ÖS »
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Malum buluşların çoğu cinsel ilişkide oluyor. Cinsel ilişkilerin çok aktif şekilde yapıldığı yerlerden birisi devlet kontrolünde genelevler. Ne zaman önünden gecsem kuyruk olur. Peki ya orda hasta olduğunu bilmeyen insan hayat kadınına bulaştırmis olsa ve hayat kadını akut döneminde başka insanlara bulaştırır. Bu tür yerlerde bulaş olmamasının ve hiv li kadına hiç rastalanmamasinin nedeni nedir? Oradaki kadınlar bulas olmasın diye herhangi bir ilaç vs. mı kullanıyorlar? Yada bulaş oluyorda devlet bilgilendirme mı yapmıyor? Görüşlerinizi alabilir miyim? Bu arada oraya gidenlerin çoğunun korunmadigini düşünüyorum

Şimdi senden öncekinin orada korunup korunmadıgını bilemezsin. Yeterli denetim yapılıyor mudur onu da biz bilemeyiz. Ne yapmak lazım kişi oraya gidiyorsa korunmak zorunda. Kendi önlemini kendin almalısın. Böylelikle korkmana gerek kalmaz.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Epriano

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 15, 2018, 10:42:54 ÖS »
Tabi ki korunmak zorunda fakat oraya giden kesim biraz farklı olduğu için çoğu korunmuyor ve hayat kadını başka birilerine bulaştıriyor. O kişi gidip başkasına bulaştıriyor vs vs. Ama bakıldığında şuana kadar genelevler de hiv vakasının olmaması veya olsa bile devletin bunu açıklaması çok ilginç.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 15, 2018, 10:55:46 ÖS »
Genelevler nasıl işliyor bilmiyorum ama orada çalışanların çalışmaya devam edebilmeleri için sağlıklarını korumaları gerekiyor. Kendini bilmez müşteriler korunmak istemese bile çalışanlar işine devam edebilmek için korunmaya önem veriyordur diye düşünüyorum.

Epriano

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 15, 2018, 11:08:48 ÖS »
Genelevler nasıl işliyor bilmiyorum ama orada çalışanların çalışmaya devam edebilmeleri için sağlıklarını korumaları gerekiyor. Kendini bilmez müşteriler korunmak istemese bile çalışanlar işine devam edebilmek için korunmaya önem veriyordur diye düşünüyorum.
internet üzerinden edindiğim bilgilere göre hafta 2 kez muayene 3 ayda bir cybh testleri oluyorlarmis fakat ne kadar yeterli bu bilmem sonuçta o 3 ay boyunca yüzlerce kişiyle birlikte oluyor

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Nisan 16, 2018, 07:38:24 ÖÖ »
Evet akut dönem özellikle en bulaşıcı zaman olduğu için, genelevlerde her zaman korunmak lazım. Geçen hafta bir pozitif gelir kondomsuz yapalım üç kat para vercem der kadın kabul eder, bulaşır, test olsa bile çıkmaz, 1 hafta sonraki genç heycandan acemilikten kondom unutur direkt olaya girer ve en yüksek virüs rna lı akut dönemdeki kadınla korunmadan ilişkiye girerek kendisi de enfekte olur!!!!

Tanımadığınız, tek eşli olmayan, cinsel ilişki öncesi doktor onayıyla tasdik almadığınız (ki bu nikah öncesi oluyor sadece) herkesle cinsel ilişkide korunmalısınız, bu kadar basit.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 16, 2018, 08:24:42 ÖÖ »
Selam @Mavera bu evlilik öncesi tahliller önceden Sadece kan uyuşmazlığı ile sınırlı idi şu anda hiv testi mecburi yapılıyor mu yapılyor ise bu zorunlu durum yıl olarak ne zaman başladı.?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Nisan 16, 2018, 12:51:50 ÖS »
Selam @Mavera bu evlilik öncesi tahliller önceden Sadece kan uyuşmazlığı ile sınırlı idi şu anda hiv testi mecburi yapılıyor mu yapılyor ise bu zorunlu durum yıl olarak ne zaman başladı.?

Zorunluluk olması için yasa olması lazım, ancak medeni kanun çok eski hala sadece sifiliz, verem, ve şizofreni gibi akıl sağlığı hastalığı bakılmasını şart koşuyor. O zamanlar hepatit-hiv yoktu.

Ancak şimdi evlenme raporu verecek her aklı başında hekim hepatit b, c, hiv bakıyor çünkü bu hastalıklar varsa ve bilinmezse eşe hatta bebeğe geçebilir, ve bunun suçlusu raporu veren hekim olur, ek olarak akdeniz anemisi taşıyıcılığı da bakılıyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 16, 2018, 05:54:17 ÖS »
evet uzun zamandır bakılıyor hbsag anti hcv ve anti hiv.bu üç virüs tehlikeli virüsler grubuna giriyor ve yapılıyor.

Epriano

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Nisan 16, 2018, 06:09:37 ÖS »

Zorunluluk olması için yasa olması lazım, ancak medeni kanun çok eski hala sadece sifiliz, verem, ve şizofreni gibi akıl sağlığı hastalığı bakılmasını şart koşuyor. O zamanlar hepatit-hiv yoktu.

Ancak şimdi evlenme raporu verecek her aklı başında hekim hepatit b, c, hiv bakıyor çünkü bu hastalıklar varsa ve bilinmezse eşe hatta bebeğe geçebilir, ve bunun suçlusu raporu veren hekim olur, ek olarak akdeniz anemisi taşıyıcılığı da bakılıyor.
  mavera kardeşim kemülisans testi elisa testinin bir türü müdür? çoğu yer kemülisans testi yapıyor fakat testlerde elisa yazıyor bu konu hakkında herhangi bir bilgin var mı?

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #10 : Nisan 16, 2018, 07:01:02 ÖS »
Geneleve giden bi adam korunsun bi zahmet...

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Nisan 16, 2018, 09:19:33 ÖS »
Konuyu uzatma ve test ol.
Tavsiyemiz budur
Konu kilit.
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2018, 07:52:47 ÖÖ Gönderen: Arutha »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Nisan 17, 2018, 07:17:35 ÖÖ »

mavera kardeşim kemülisans testi elisa testinin bir türü müdür? çoğu yer kemülisans testi yapıyor fakat testlerde elisa yazıyor bu konu hakkında herhangi bir bilgin var mı?

Evet. Aynı şey.