Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeniden bulaş olsa  (Okunma sayısı 410 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
Yeniden bulaş olsa
« : Nisan 08, 2018, 10:07:04 ÖÖ »
Arkadaşlar 1 ayı geçkindir detavi alıyorum ve rna çok düştü. Mesela yeni bir ilişkiden daha önce hiv aldığım kişi yada farklı kişiden tekrar bana bulaş olsa bunun tehlikesi nedir,yada zaten tedavi görüyor olmam yeni bulaşan virüsü engellermi?

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yeniden bulaş olsa
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2018, 10:50:31 ÖÖ »
öncelikle rna tam negatif oluncaya kadar cinsel ilişkşye girmemek gerekir.
eger korunmaz olarak tekrar başka bir ilişki yaşarsak eger, riskimiz büyüyor. yeni ve belkide ilaca dirençli virüsler tekrar vucudumuza girer ve tedavi sıkıntıya girebilir. hatta herşey sil baştan başlayıp ilaç değişikliği bile gerekebilir. zorlu bir süreç başlayanilir yani. ayrıca siğer cinsel yolla bulaşan hastalık riskleri de varki , çok baş ağrıtabilir..

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2018, 11:32:43 ÖÖ »
Arkadaşlar 1 ayı geçkindir detavi alıyorum ve rna çok düştü. Mesela yeni bir ilişkiden daha önce hiv aldığım kişi yada farklı kişiden tekrar bana bulaş olsa bunun tehlikesi nedir,yada zaten tedavi görüyor olmam yeni bulaşan virüsü engellermi?

Hala korunmasız ilişki düşünmek kendine vereceğin zararlar kadar karsıdakini de  önemsememek olur ki bunun affedilecek tarafı olmaz. Bazen durulmalı insan ve şükretmeli daha beterini yaşamadığı için. Rna 6 ay boyunca  negatif olana kadar cinsellik konusu risklidir kondom patlaması gibi bir kaza sebebiyle. 6 aydan sonra da sadece doktor kontrolünde cocuk sahibi olmak amacıyla korunmasız ilişki yaşanmalı bunun haricinde sürekli korunmalı pozitif birey.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2018, 11:45:54 ÖÖ »
Öyle bişe düşünmüyorum tabiki ömrümün sonuna kadar böyle bir şey yaşamıcam,sadece helalim ile olacak. Buna allah sahit  olsun... Sadece virüsü araştırıyorum.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 08, 2018, 11:50:46 ÖÖ »
Bahar BOYDAK hocamız şöyle demişti korunma için zaten hivi tedavi etmeye çalışıyorsunuz ne diye bir de hepatit c ile uğraşasınız ki? Düşünsenize hiv ilaçları acaba organlarıma zarar veriyor mu vermiyor mu diye düşünürken hepatit c ve karaciğer ile ilgili düşün dur. Şimdi soruyorum

DEĞER Mİ?

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Nisan 08, 2018, 11:59:01 ÖÖ »
Kusura bakma da, aklında bu tur bir fikir olmasa bu soruyu sormazsın.
İlaçları araştırırsın, yan etkilerine bakarsın, karaciğer fonksiyonlarını düşünürsün.
Hic inandırıcı bulmuyorum bu ifadeleri. Bari karşındakine yazık et ne.

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 08, 2018, 01:20:23 ÖS »
Arutha kardes. Öyle bir düşüncem olsa neden saklayayım,sizdenmi çekinicem. Burda insanlar sorusunu sorar ve çoğu arkadaş medeni bir şekilde cevap verir. Cinsel isteklerimiz olur ama ben bunu ilişkiye girmek için sormadım emin ol. Şu an 3 dileğim olsa üçünüde 10 yıl öncesine dönmek için kullanırdım, işlediğim günahları tekrar işlememek için hastalık için değil. Bu hiv virüsü bana hatalarımı görmeyi gösterdi beni kendime getirdi, hatta bunu bir hastalıktan ziyade bir hediye gibi düşünüyorum bazen.
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2018, 02:17:35 ÖS Gönderen: hk »

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 08, 2018, 01:22:22 ÖS »
Taurus,iss ve hk arkadaşlarım soruma cevab verdiğiniz için teşekkür ederim.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 08, 2018, 03:31:13 ÖS »
Tavsiye edilmeyen birşey her ne kadar ilaç alınsada virüs yapısı gereği çok mutasyona uğrayan bir virüs sürekli kabuğu değişen bir virüs ve vücuta tedaviden dolayı birçok değişik mutasyonda ilaçtan kurtulmuş fakat daha zayıf ve daha dirençli mutasyona uğramış bir virüs bu lanet virüsün o yüzden aşısı yok zaten.birde üstüne tedavi alıyorum diyen ama almamış olan bir insanın virüsü eklenince eşittir süperenfeksiyon..her ne kadar risk düşükte olsa var her bünye için.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Nisan 08, 2018, 10:16:17 ÖS »
Arutha kardes. Öyle bir düşüncem olsa neden saklayayım,sizdenmi çekinicem. Burda insanlar sorusunu sorar ve çoğu arkadaş medeni bir şekilde cevap verir. Cinsel isteklerimiz olur ama ben bunu ilişkiye girmek için sormadım emin ol. Şu an 3 dileğim olsa üçünüde 10 yıl öncesine dönmek için kullanırdım, işlediğim günahları tekrar işlememek için hastalık için değil. Bu hiv virüsü bana hatalarımı görmeyi gösterdi beni kendime getirdi, hatta bunu bir hastalıktan ziyade bir hediye gibi düşünüyorum bazen.
cevabı çok basit.
Olayı Maslow'un piramidi gibi düşün.
Bir insan onaylanmak ve kabul görmek ister.
Eğer tersini yapacağını söylesen sana tepki yağar ve cevap falan alamazdın.
Soru su: Madem öyle bir olasılık yok.
Bunca merak neden?
« Son Düzenleme: Nisan 09, 2018, 01:19:02 ÖS Gönderen: Arutha »