Mavi-Banner

Anket

Tanıyı aldıktan sonra cinsel hayatınız ne yönde değişti ?

cinsel hayatım bitti...kuruçeşmeye taşındım desem yeridir..cinselliğin nasıl yapıldığını bile unuttum nerdeyse.
14 (23.3%)
tanıdan önce ne isem şimdide aynıyım..cinsel hayatımda pozitif olmanın artı yada eksi bi etkisi olmadı diyebilirim
14 (23.3%)
tanıdan sonra dahada çoştum..battı balık yan gider felsefesinden hareket ediyorum..dur durak yok..tutmayın beni..
2 (3.3%)
tanıyı aldıktan sonra bi müddet duraklama yaşadım..şimdi eskisi kadar hızlı olmasada cinsellik kör topal devam ediyor..
20 (33.3%)
gene başladım ama ağzımın tadı kaçtı bi kere..eskisi gibi olmuyor...mazi kalbimde bi yaradır..nerde eski günler..ahhh ahhhh
10 (16.7%)

Toplam Oy Verenler: 58

Gönderen Konu: tanıdan sonra cinsel hayatınızda ne değişti ? (ANKET)  (Okunma sayısı 2282 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
tanıdan sonra cinsel hayatınızda ne değişti ? (ANKET)
« : Mart 19, 2018, 08:43:57 ÖÖ »
arkadaşlar hepinizin malumu pozitif olmak 3 şekilde gerçekleşiyor..
1-cinsel ilişki yolu ile
2-kan yolu ile
3-anne sütü ile..

şimdi bu forumda aktif olan pozitif kardeşlerimizin ekseriyetinin (belkide tamamı-istisnalar hariç) 1.seçenek ile bulaş olduğu konusunda sanırım hepimiz hemfikirizdir..

tamam hiçbirimiz bulaş olmayı istemezdik ama oldu bi kere ..olmuşla ölmüşün çaresi yok demişler..

iyide enfekte olduk diye cinsel hayatımız bittimi , bitecekmi, yada bitmelimi ?  elbetteki hayır..

nasılki yemek-içmek-uyumak bir canlı için ihtiyaç ise cinsel hayatta hayatımızın bi parçası ..tamam bize bu hastalığın bulaşmasında cinsel hayatımızdaki bi takım olayların etkisi olduğu muhakkak ama bi şekildede hayat devam ediyor...

şimdi ben motosiklet ile bi çok kez kaza geçirdim..ama motosiklete binmeye devam ediyorum..cinsel hayatta bunun gibi..her ne kadar bu hastalığa enfekte olmamızda cinsel hayatımızın etkisi olsada bu cinsellikten emekli olmamızı gerektirmiyor..

bende tanı almış pozitif bireylerin cinsel hayatlarının gidişat yönünü gösteren bi anket hazırlayayım en azından genel durum hakkında bi fikir sahibi oluruz diye düşündüm..

eğer seçeneklerden bana hiçbiri uymuyor bedevi diyorsanız başlığın altına kendi durumunuzu yazabilirsiniz..

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: tanıdan sonra cinsel hayatınızda ne değişti ? (ANKET)
« Yanıtla #1 : Mart 19, 2018, 01:43:51 ÖS »
Ben escrtluk yaptığım 1 yıllık dönem dışında, tek eşli yaşayan biriydim ve hala da öyleyim zaten. Tanıdan  sonra o zaman hayatımda olan kişi ile yollarımızı ayırdık. Şimdi yeni bi ilişkim var ve yeni bedenimi keşfetme fırsatım oldu çokta mutlu oldum :) bundan sonra benim cinsel hayatım gayet iyi olur ama sadece sevgilimle tabii ki. Şıklar bana uygun değil o sebeble bi oy kullanmadım :)

Su gibi berrak yeni bi hayat.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2018, 04:41:52 ÖS »
Ben escrtluk yaptığım 1 yıllık dönem dışında, tek eşli yaşayan biriydim ve hala da öyleyim zaten. Tanıdan  sonra o zaman hayatımda olan kişi ile yollarımızı ayırdık. Şimdi yeni bi ilişkim var ve yeni bedenimi keşfetme fırsatım oldu çokta mutlu oldum :) bundan sonra benim cinsel hayatım gayet iyi olur ama sadece sevgilimle tabii ki. Şıklar bana uygun değil o sebeble bi oy kullanmadım :)

yeni ilişkin hayırlı olsun sevgili beril...umarım daha önce yaşadığın ilişkiden gerekli dersleri çıkarmışsındır..gerçi bu dünyada ders hiç bi zaman bitmiyor oda ayrı konu ya neyse...

o zaman seni 2.şıkta görmek dileği ile diyelim..3.şıkta olabilir :)

Rebel34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 20, 2018, 01:21:08 ÖÖ »
Tanıyı aldıktan sonra cinsellikten soğudum. 6-7 ay asexüel bir şekilde yaşadım hatta tiksindim  i. Şimdilerde Eskisi gibi coşkulu olmasa da kör topal devam ediyor. Artık daha seçiciyim ve cinselliğim girdiğim günaha değiyor gibi😂😂😂

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 20, 2018, 07:25:04 ÖÖ »
Ben oyumu verdim.  Oncesinde de her dakika her dakika buluşan, tavsan gibi koklasan, barlara dadanan (tekyone yaşantımda 1 kez gittim) veya hornetlere boy boy resim koyan biri degildim. Duzenli iliskilerim oldu. Ilk iliskim 95 de basladi, 2006 da bitti. 11 sene falan sürdü. Simdi uzun sureli iliskilere kapim kapalı ama kapılardan sigmayan 195 cm boyunda kumral birisini neden reddeseyim.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mart 20, 2018, 07:31:43 ÖÖ »
Tanı almam sevgilim olmasıyla aynı zamanlara denk geldiği için cinsel hayatımda değişen şey tek eşli olmak oldu. Ve tabi her zaman korunmak.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mart 20, 2018, 08:15:44 ÖÖ »
gelen oylamalara bakıp genel bi analiz yapalım dersek:

1-büyük çoğunluk bi duraksama dönemi yaşamış ama toparlanma sürecinden sonra eskisi kadar olmasada cinsel hayatına devam etmiş..

2-gene hiç kimse battı balık yan gider, ölmüş eşşeğin kurttan korkusu olmaz diyerekten işi dahada abartayım dememiş. :) 

3-gene azımsanmayacak bi kitlenin cinsel manada hayatında olumlu yada olumsuz çok bi değişiklik olmamış..valla bu kitleye helal olsun diyorum..

kendi adıma söylersem:  ben 5.şıkkı oyladım..tanıdan sonra eski cinsel hayat bende ne yazıkki sona erdi...cinsellik yaşamıyor değilim...ama bi kere ağzımın tadı kaçtı bende...ya karşımdaki kadında hastalık varda gene bişeyler bulaşırmı, yok ben kadına hastalık bulaştırırmıyım korkusuyla yapılan işten zevk almak ne yazıkki mümkün olmuyor..
(tedavi aldığımı  ve kondom kullandığımı söylememe gerek yok ama genede söyleyeyim.)

wulfwulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 20, 2018, 02:28:34 ÖS »
Ben de sevgilim varken tani aldim, tek esli oldugumuz icin kondomu birakmayi düsünüyorduk ama önce test olalim dedik. Zaten orada ögrendim. Acikcasi bende soguma sadece 2 hafta sürdü. Hiv hakkinda bilgilendikce, dikkat ettigin sürece cokta korkulmasi, utanilmasi gerekmeyen bir hastalik oldugunu ögrendikce rahatladim. Su an iliskim devam ediyor ve düzenli cinsel hayatimiz var.

Biraz sanirim ülkeden ülkeye degisiyor tepkiler, burada (Almanya) insanlar hiv pozitif oldugunu ögrenince öldüm bittim demiyorlar, hatta acik acik profillerine pozitif ama undetectable olduklarini yaziyorlar. pozitif negatif veya pozitif pozitif ciftler de var cevremde. Bence seks hayatini bitirecek cok daha vahim bulasici hastaliklar var. Dokunarak, öperek bulasmayan bir hastaligimiz var, bulasi yöntemlerimizi engellemekte mümkün. Biz bulasiciligi sifira indiren bir yöntemimiz oldugu icin cok sansliyiz. O yüzden cokta takmayin, sevismek güzeldir.  :)
Tani: 08.05.2017 - Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)
CD4: 635, RNA: Undetectable - 05.10.2017 :D
CD4: 645, RNA: Undetectable - 08.01.2018
CD4: 625, RNA: Undetectable - 12.04.2018

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Mart 20, 2018, 03:08:53 ÖS »
Ben de sevgilim varken tani aldim, tek esli oldugumuz icin kondomu birakmayi düsünüyorduk ama önce test olalim dedik. Zaten orada ögrendim. Acikcasi bende soguma sadece 2 hafta sürdü. Hiv hakkinda bilgilendikce, dikkat ettigin sürece cokta korkulmasi, utanilmasi gerekmeyen bir hastalik oldugunu ögrendikce rahatladim. Su an iliskim devam ediyor ve düzenli cinsel hayatimiz var.

Biraz sanirim ülkeden ülkeye degisiyor tepkiler, burada (Almanya) insanlar hiv pozitif oldugunu ögrenince öldüm bittim demiyorlar, hatta acik acik profillerine pozitif ama undetectable olduklarini yaziyorlar. pozitif negatif veya pozitif pozitif ciftler de var cevremde. Bence seks hayatini bitirecek cok daha vahim bulasici hastaliklar var. Dokunarak, öperek bulasmayan bir hastaligimiz var, bulasi yöntemlerimizi engellemekte mümkün. Biz bulasiciligi sifira indiren bir yöntemimiz oldugu icin cok sansliyiz. O yüzden cokta takmayin, sevismek güzeldir.  :)

wulfwulf dost dediklerine katılıyorum..türkiyede hastalığın kendisinden çok hastalığa karşı oluşan kötü önyargı sıkıntı...

bunun eğitim seviyesi ilede alakası yok bence...bi çok doktor bile hastalığa tam hakim değil..

sokakta bi anket yapsak hiv ve aids nedir diye ? sanırım ikisi arasındaki farkı 100 kişide 1 kişi anca bilir...

tamam bi takım dernekler son zamanlarda başta pyd olmak üzere toplumu bilinçlendirmeye çalışıyorlar ama yetersiz..

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 20, 2018, 06:15:24 ÖS »
Şimdi bu konu üzerinde bir yorum yapmak istiyorum. Kimilerine ters gelebilir. Ama böyle bir anketi bırak, konunun açılması bile çok gereksiz ve bir o kadar saçma. Herşeyden önce, ankette ki ifadeler, bilimsel bir amaca hizmet etmiyor. Yani, tanı aldıktan sonra, cinsel aktive durumu, söz konusu bu hastalığı daha da etkiliyor mu? vs gibi birşey için kullanılmadığı ortada.

Tamamen meraktan olduğu belli... İnsanların özel hayatı diye de bir durum var. Benim hastalıktan önce ne kadar çok yiyiştiğim, tanı sonrası ne kadar nokta nokta yaptığım kimseyi ilgilendirmez. Korunduğum sürece, kimsenin söz hakkı da olamaz. Ha velevki, yav kardeşim sana demedik biz korunmanyalara meraktan soruyoruz, ona da dediğim gibi, hiç bir bilimsel yanı yok. Tamamen boş zaman da hazırlanmış..

Son olarak, sanane de diyebilirsiniz. Ama burası yani bu site, insanların birşeyler öğrenmek, en azından doğru düzgün bir bilgi sahibi olmak için başvurduğu bir platformsa, böylesi saçma ve "tanı aldıktan sonra, deyin bakim hala tavşan gibi misiniz?" gibi konulara gelemez. Gelmemeli...
Ey hayat, seni bu kadar kıymetli tutuşum, ölüm sayesindedir.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Mart 20, 2018, 06:34:02 ÖS »
Şimdi bu konu üzerinde bir yorum yapmak istiyorum. Kimilerine ters gelebilir. Ama böyle bir anketi bırak, konunun açılması bile çok gereksiz ve bir o kadar saçma. Herşeyden önce, ankette ki ifadeler, bilimsel bir amaca hizmet etmiyor. Yani, tanı aldıktan sonra, cinsel aktive durumu, söz konusu bu hastalığı daha da etkiliyor mu? vs gibi birşey için kullanılmadığı ortada.

Tamamen meraktan olduğu belli... İnsanların özel hayatı diye de bir durum var. Benim hastalıktan önce ne kadar çok yiyiştiğim, tanı sonrası ne kadar nokta nokta yaptığım kimseyi ilgilendirmez. Korunduğum sürece, kimsenin söz hakkı da olamaz. Ha velevki, yav kardeşim sana demedik biz korunmanyalara meraktan soruyoruz, ona da dediğim gibi, hiç bir bilimsel yanı yok. Tamamen boş zaman da hazırlanmış..
Son olarak, sanane de diyebilirsiniz. Ama burası yani bu site, insanların birşeyler öğrenmek, en azından doğru düzgün bir bilgi sahibi olmak için başvurduğu bir platformsa, böylesi saçma ve "tanı aldıktan sonra, deyin bakim hala tavşan gibi misiniz?" gibi konulara gelemez. Gelmemeli...

can_can kardeşim ben konuyu açarken bilimsel bi  yazı olduğu iddiası ile açmadım...her türlü eleştiriye saygım var ama bu konuyu bu platformda konuşmayacaksak hangi platformda konuşacağız merak ediyorum...

konuyu açarken tabiki işin içine biraz gırgır şamatada katmış olabilirim ama devamlı hastalık,etkileşim konuşmaktan daralanlarda olamazmı acaba..

benim amacım siteyi sadece bi konuda soru sormak sonrada ancak işin düştüğü zaman soru sormaya gelinen bi forum olmaktan çıkarıp her türlü paylaşımın yapıldığı aktif bi forum haline getirmek...

öteki türlü su içtim genvoya ile etkileşim yaparmı muabbeti bi noktadan sonra siteyi durağanlaştırıyor..

not: etkileşim ile ilgili sorular elbetteki sitede yer almalı ama bunun yanında değişik, ilgi çekici konularada yer vermeliyiz bana göre..

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mart 21, 2018, 02:38:06 ÖS »
Sevgili @bedevi dostum,

Öncelikle şu siteye gerçekten büyük emeğin var. Her daim takip ediyorsunuz, elinizden geldiği kadar insanlara yanıt vermeye bir nebze de olsun yaşanmışlıklarınızla hayata tutundurmaya çalışıyorsunuz. Bunu kimse inkar edemez. Allah razı olsun...

Dediklerini kısmen katılmak (yani sürekli bilim, ilaç etkileşimleri, nasıl bulalır vs.den ziyade, biraz olsun kafa dağıtalım.) ile beraber, benim söylemek istediğim, insanların özel hayatının nasıl gidiyor olması biraz rahatsız edici gibi geldi bana. Biraz fevri yorum yazmış olabilirim kusura bakma. Ama birazcıkta olsa hakkaniyetim olduğunu düşünüyorum.

Her neyse, surç-i lisan (yazılışı böyleydi herhalde :)) ettiksek affola... :)
Ey hayat, seni bu kadar kıymetli tutuşum, ölüm sayesindedir.

wulfwulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mart 21, 2018, 03:26:23 ÖS »
Bence yeni tani alanlarin "bundan sonra seks hayatim olmayacak mi?" sorusuna tecrübeli hivdaslarindan kilavuz gibi bir anket.  :D evet bilimsel bir yani yok, siklarda biraz girgir amacli yazilmis ama hepimizin aklina gelen bir soru sonucta ilk tani aldigimizda. Yeni tani alanlar hala tavsan gibi sevisenleri görüp umutlanabilir bence  ::)
Tani: 08.05.2017 - Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)
CD4: 635, RNA: Undetectable - 05.10.2017 :D
CD4: 645, RNA: Undetectable - 08.01.2018
CD4: 625, RNA: Undetectable - 12.04.2018

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Mart 21, 2018, 03:36:49 ÖS »
Sevgili @bedevi dostum,

Öncelikle şu siteye gerçekten büyük emeğin var. Her daim takip ediyorsunuz, elinizden geldiği kadar insanlara yanıt vermeye bir nebze de olsun yaşanmışlıklarınızla hayata tutundurmaya çalışıyorsunuz. Bunu kimse inkar edemez. Allah razı olsun...

Dediklerini kısmen katılmak (yani sürekli bilim, ilaç etkileşimleri, nasıl bulalır vs.den ziyade, biraz olsun kafa dağıtalım.) ile beraber, benim söylemek istediğim, insanların özel hayatının nasıl gidiyor olması biraz rahatsız edici gibi geldi bana. Biraz fevri yorum yazmış olabilirim kusura bakma. Ama birazcıkta olsa hakkaniyetim olduğunu düşünüyorum.

Her neyse, surç-i lisan (yazılışı böyleydi herhalde :)) ettiksek affola... :)

sevgili kardeşim eğer buraya bi kişi konu açıyorsa her türlü yapılacak eleştiriyide peşinen kabul ediyor demektir...küfür ve aşağılama olmadığı sürece her türlü eleştiri olacaktır, olmalıdırda...yok ben bundan gocunuyorum yada benim eleştiriye tahammülüm yok diyen adam forumda konu açmamalı yada yorum yapmamalı..

bu konuda bi sıkıntı yok..hepimiz aynı gemideyiz..hepimizin ortak sıkınıtısı malum..birbirimize destek olacağımız gibi yeri gelecek eleştiride yapacağız...geçen ay misal bi abi vardı şimdi isim yazmayayım..ama kan yoluyla bulaş oldu diyen yeni evli bi abiydi..yapılan eleştirilere dayanamayıp açtığı konunun ve üyeliğinin silinmesini istedi...belki hatırlarsın..nickini yazmak istemiyorum şimdi...be sayın abicim burası bi forum..eğer sen bana eleştiri geliyor ben bunları görmek istemiyorum diyosan bi blog yada vlog aç...forumun amacı tartışma ortamı oluşturmak değilmi zaten..

konuyu kapatmadan önce şunu söyleyeyim dünkü mesajımdada yazdım..

bazı üyeler (senin için demiyorum, genel olarak benim gözlemim) sadece belirli konularda soru sormak için foruma uğruyorlar..soruyu sorduktan sonra anca başka bi sorunları olduğu zaman akıllarına forum geliyor...tamam forumda elbetteki sıkıntılara çözüm aranıcak ama biz pozitiflerin her internete girdiğinde beş on dakkada olsa girdiği, hemen her konuda paylaşımların yapıldığı çok daha aktif bi forum olsa acaba dahamı iyi olur diye düşünüyorum..

misal ekonomi, siyaset,spor, kültür sanat, güncel yaşam,sinema vs.vs gibi konulardada acaba paylaşımlar yapsak nasıl olur...mavera üstad ve diğer arkadaşlar bu konuda ne düşünür bilmiyorum..

bu başlık altında değil belki ama başka bi başlık altında bu konuyu masaya yatırabiliriz...icap ederse ana sayfada yeni  bi link bile açılabilir hiv harici tüm konuların paylaşılabileceği şekilde ..

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Mart 21, 2018, 04:28:03 ÖS »
anketi demin incelerken dikkatimi çeken bişey oldu ..toplamda 4 kişi cinsel hayatının bittiğini oylamış...
tabiki bu kadar az kişi ile yapılan bi anketin sağlam istatiki bilgiler vereceğini iddia edemeyiz ama bu sayı
bana dikkat çekici geldi...neredeyse ankete katılanların yüzde 20 lik bi kesimi cinsellikten uzaklaşmış..

iyide arkadaşlar bu durum normalmi sizce ? ne dersiniz ...ben şaşırdım bu neticeye şahsen...beklemiyordum..

bu arada tanıdan sonra kimse battı balık yan gider deyip işi abartmamış..yada abartan varsada burada abarttığını
işaretlemeyi uygun görmemiş :)