Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv pozitif ve negatif kız arkadaşım  (Okunma sayısı 1586 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: Hiv pozitif ve negatif kız arkadaşım
« Yanıtla #15 : Şubat 04, 2018, 12:25:26 ÖÖ »
Konu çok dağıldı arkadaşlar, benimde kafam karıştı dikkatsiz davranıp attığım kaynağı eksik okumuşum kusura bakmayın, şimdi şu şekilde toparlıyorum herkesin anlıcağı şekilde
Öncelikle; İğne batması vakalarında şuan resmi olarak 6. aya kadar test olunması gereklidir, 1 yıl diye bişey yok ve bu 6 ay "İĞNE BATMASI" için geçerli. Cinsel yolla maruziyet için değil.
@Medikalist Arkadaşımız bulaş ihtimali %0.03 gibi çok düşük ihtimal dahilinde enfekte olmuş, ancak olay sonrası yönetime bildirseydi ve PrEP tedavisi alsaydı belkide enfekte olmucaktı.

RNA Sayısı ise 1.690.000 olduğu için, wb beklemeden tedavisine başlanmış (bazı doktorlar PCR sonucundan sonra, WB beklemeden tedaviye başlayabiliyo)

NOT= Türkiye sağlık bakanlığı da dahil olmak üzere, erken tanı ve teşhis için 4. nesil testlerin kullanılması öneriliyo, enfekte olan sağlık çalışanımıza antijen-antikor taraması yapan 4. nesil test yapılsaydı 3. ay önce ki testin de poz vericekti ancak kendisine sadece antikor taraması yapan testle bakıldığı için 6. aya sarkmış.

Umarım açıklayıcı olmuştur, lütfen kafa karışıklığı yaratmayalım artık, konu gerçekten çok karıştı
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Drylife

• Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Şubat 04, 2018, 10:30:47 ÖÖ »
Hastane yönetimime bilgi verdim bu hususu o yönden bir sıkıntım yok.

6 ay önceki yapılan genel muayene eliza testinde negatif titre değeri çıkmış o sebepten bu olayın 6 ay içerisinde gerçekleştiği düşünülüyor 6 ay içerisindede bu batma olayları tek aklıma gelen oldu.
 cinsel bir durum yaşasam zaten çekinmeden paylaşacağımı bilmenizi isterim o şekildeki bir yapıya sahip insan değilim ... fobik yaklaştığımı düşünmeyiniz lütfen şuanda şu hususu ele alırsak sevinirim şuanki test sonuçlarına göre pozitifim ve bu illeti nereden kaptığım tam olarak saptanamıyor ...
doktorum titre değeri hakkında bir miktar söyledi ama inanın net olarak hatırlamıyorum ...
Hiv rna testinde yanılma olabilir mi ? Daha önce böyle bir durumla karşılaştınız mı ?

Ardı ardına dahada agırlaşan şekilde hasta oluyordum test olmaya karar verdim demişsiniz  ilk yapılan test elizamı pozitif geldi sizde yapılan şüpheli iğne batmasından sonra ilk pozitif aldıgınız test elizamı.?
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2018, 10:39:57 ÖÖ Gönderen: Drylife »

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #17 : Şubat 04, 2018, 01:04:36 ÖS »
@Medikalist Çünkü sen dediğin gibi 6 ay önce enfekte olmamışsın. Wb 45 ile 60.günden itibaren net sonuç verir. Wb belirsiz sonucu enfekte olduktan sonra ilk 1 ay içinde bakılırsa belirsiz sonucu veriyo, sık görülen bi durum. Böyle durumlarda 2 hafta sonra wb tekrarlanır. Bence daha net düşün 1-2ay içinde bulaş olmuşsun sen
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2018, 01:06:05 ÖS Gönderen: TransBeril »

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #18 : Şubat 04, 2018, 02:37:45 ÖS »
@Emre92 nickli arkadaşımız da hiç cinsel ilişki yaşamadığı halde, pozitif tanısı almış biri. Nerden enfekte olduğunu hatırlamıyo o da, hele ki sen direkt olarak hastane ortamındasın, hatırlamadığın bi dikkatsiz davranışın yüzünden zor olan bi bulaş şekli yaşamışın. Wb sonucunun belirsiz sonuç vermesi, yeni enfekte olduğunun kanıtı. Wb p24 dahil birçok virüse ait proteinleri arar ve bu proteinler 2ile 4 hafta arasında kanda görülür hale gelir. Bu yüzdende 6.haftadan itibaren yapılan wb ler doğru sonuç vermeye başlar. Daha erken yapıldığında ise, seninki gibi belirsiz sonuçlar verebiliyo, forumda örnekleri görüldü. 2 hafta sonra yapılan wb leri pozitif geldi. Seninde 2. wb sonucun pozitif gelicek. Aksi zaten mümkün değil o kadar rna sayısı ile. Peki mesleki olarak noldu ? çünkü artık hastalara müdahale edemezsin

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Şubat 04, 2018, 03:56:50 ÖS »
@Medikalist Çünkü sen dediğin gibi 6 ay önce enfekte olmamışsın. Wb 45 ile 60.günden itibaren net sonuç verir. Wb belirsiz sonucu enfekte oldukran sonra ilk 1 ay içinde bakılırsa belirsiz sonucu veriyo, sık görülen bi durum. Böyle durumlarda 2 hafta sonra wb tekrarlanır. Bence daha net düşün 1-2 içinde bulaş olmuşsun sen

Gerçekten hatırlamıyorum yani cinsel odaklı bir durum yaşamadım ancak kanla temasımız vs oluyor bilemiyorum ki beril hanım gerçekten sebebi sürekli sorguluyoruz eldivensiz çalışmamaya çalışan dikkatli davranmaya çalışan biriyim ancak gerçekten sebebini bulamıyorum sadece bu olaylar örgüsü aklıma geliyor ... elimde yara vardı belki kanla temas etti vs inanın bu hususu bende değerlendiremiyorum çünkü mesleki iş dışında bulaş yolunun olabileceği bir durum yaşamadım ...inanın başkasının başına bu durum gelse bende bu anlatılanları güvenilir bulmazdım ama şuan bu durumu yaşadığım için hayretler içerisindeyim...
3 kez kendine iğne batırdın, hastaneye bildirmedin ve PEP almadin.
Epey dikkatlisin.
Is brightest day, in blackest night!

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #20 : Şubat 04, 2018, 03:58:59 ÖS »
@Medikalist Çünkü sen dediğin gibi 6 ay önce enfekte olmamışsın. Wb 45 ile 60.günden itibaren net sonuç verir. Wb belirsiz sonucu enfekte oldukran sonra ilk 1 ay içinde bakılırsa belirsiz sonucu veriyo, sık görülen bi durum. Böyle durumlarda 2 hafta sonra wb tekrarlanır. Bence daha net düşün 1-2 içinde bulaş olmuşsun sen

Gerçekten hatırlamıyorum yani cinsel odaklı bir durum yaşamadım ancak kanla temasımız vs oluyor bilemiyorum ki beril hanım gerçekten sebebi sürekli sorguluyoruz eldivensiz çalışmamaya çalışan dikkatli davranmaya çalışan biriyim ancak gerçekten sebebini bulamıyorum sadece bu olaylar örgüsü aklıma geliyor ... elimde yara vardı belki kanla temas etti vs inanın bu hususu bende değerlendiremiyorum çünkü mesleki iş dışında bulaş yolunun olabileceği bir durum yaşamadım ...inanın başkasının başına bu durum gelse bende bu anlatılanları güvenilir bulmazdım ama şuan bu durumu yaşadığım için hayretler içerisindeyim...
https://www.cdc.gov/hiv/basics/pep.html

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Şubat 04, 2018, 07:16:30 ÖS »

3 kez kendine iğne batırdın, hastaneye bildirmedin ve PEP almadin.
Epey dikkatlisin.

Ne yazık ki bu benim zaafiyetim yüzünden oldu ... Kim istemez emin olun böle bir durum yaşamak ve  şuanda iyi bir durum yaşamıyorum ...Lütfen bu şekilde üzerime gelmeyin ...
vallahi burada ayrımcılık yapmam.
Madem beceremiyorsun, yapmayacaksın bu işi. Kütüphane görevlisi değilsin sonuçta. Bu ciddi bir iş.
Beril muhteşem bir insan. Bense bir insan hakkında ne düşünüyorsam çok sertce söyleyebilirim.
İki seçenek var, birincisi söylediklerin doğru değil.
İkincisi söylediklerin doğru ama isinde çok ama çok kötüsün. Bu işi yapacak niteliklere sahip değilsin.
Hangisi daha korkunç bilmiyorum.
Birincisine zaafiyet derler; üçüncüye ne derler bilmiyorum.
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2018, 07:32:02 ÖS Gönderen: Arutha »

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #22 : Şubat 04, 2018, 07:34:47 ÖS »
Arutha yorumların için teşekkür ediyorum ama benim mesleki hayatta ve sosyal hayatta nasıl biri olduğumu bilemezsin bir çok insanın hayatının kurtulmasına vesile oldum yalnız olduğum zamanlarda oldu ... Bir dakika düşünmeden 20 yaşındaki işçi insanları kurtulmak pahasına kimsenin kabul etmediği giremediği enkazlara kuyulara göçüklere girmişliğim oldu çaresizliği yaşadığım zamanlar oldu emin ol böyle bir durumla karşılaştığında en iyi şekilde sana yardım elimi uzatmak isteyen insanlardan biri olurdum fikirlerine saygı duyuyorum ve buradaki insanlarla ilk defa görüşüyor ve konuşuyorum ben iğneyi kendime çevirip batıracak halim yok bu konuda ön yargılı olmazsanız sevinirim kimsenin çalışıp çalışmayacak durumunu belirlemek kimsenin hakkı değildir ... 10 yılımı verdim bu mesleğe eğitimlerim olsun gelişmişliklerim olsun en iyi şekilde insanlara fayda vermeye çalıştım kalbimi Ancak Allah bilir ... Birilerini lütfen önce tanıyınız sevgilerimle ... @Arutha sizlerede çok teşekkürler @TransBeril ...

anladım. 10 yıl içinde bu durumları hastaneye bildirmem gerektiğini öğrenemedim diyorsun. Bu durumda ikinciyi seçiyorum.
Burada harika insanlar var, doğruysa sana yardım ederler. Ben sana karşı empati kuramam. Bilinen en önemli tıp kurallarını ihlal etmiş olanlara tahammül edemem.
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2018, 07:47:03 ÖS Gönderen: Arutha »

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #23 : Şubat 04, 2018, 07:59:25 ÖS »
@Arutha  Senin mizacını herkes anlayamaz, ters psikoloji yapıyosun. Sorgu memurları gibisin maşallah :) insan masumda olsa suçlu hisseder kendini sen üstüne gidince :)

Konuya gelince kilitlenme zamanı geldi, çünkü inandırıcılığını yitirdi ama kilitlemeden önce bu yazıları okuyan insanlar yanlış anlamasın diye açıklamamı yapıcam elbette.

Öncelikle konuyu açan kişi, ilk önce 3. ve 6. ayda 2 kez test oldum demiş, sonrasında ise ilk testimi iğne batmasından 6 ay sonra oldum yazarak, kendisi ile çelişmiştir.
BU forumda birçoğumuz pozitifiz ve tanı aldıktan sonra yapılması gerekenler ve izlenmesi gereken prosedürleri çok iyi biliyoruz, konun sahibi (pozitif olduğunu iddaa eden arkadaş) ise yeni tanı ve tedaviye başlamış birinin yazması gerekenleri belirtmemiş. Cd4 sayısını rna sayısını net şekilde yazmamış ve son olarak bombayıda pozitif olduğu halde hastalara müdahale edebildiğini, işini etkilemediğini söylerek patlatmıştır. Çünkü pozitif bireyler sağlık alanında ancak geri hizmet birimlerinde çalışabilirler. Hastalara müdahale etmeleri imkansızdır, böyle birşeye izin vericek hastane ya da baş hekimler çok ciddi tazminat ödemek ve ceza almak zorunda kalırlar. Bu site biz pozitifler için var olan biyerdir, elimizden geldiğince fobiklere de yardımcı olmaya çalışıyoz ama iyi niyetimizi suistimal ediyosunuz. Pozitif bireyler olarak toplumdan destek görmesi gereken bizlerken, tüm siteler ve doktorlar siz fobiklerin soruları ile uğraşıyo.

Ayrıca 6 aya uzayan vakalar çok nadir görülmüş olduğu üzere, en son 1990 yılında rapor edilmiştir. Günümüz teknolojisinde, hiçbir insan evladının 3ay sonrasına sarkması mümkün dahi değildir. Bu sebeble birçok ülkenin halk sağlığı merkezleri, güvenilirlik sürelerini 6 haftaya kadar çekmiştir.

Son olarak, ip sorunu düzeldiği an, bundan sonra burda trollük yapmaya çalışanları tespit ettiğim an, bilişim suçlarına şikayet edicem. (insanları galeyana getirmek ve asılsız bilgiler yazmaktan ötürü)

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Şubat 04, 2018, 08:47:48 ÖS »
@Arutha  Senin mizacını herkes anlayamaz, ters psikoloji yapıyosun. Sorgu memurları gibisin maşallah :) insan masumda olsa suçlu hisseder kendini sen üstüne gidince :)

Konuya gelince kilitlenme zamanı geldi, çünkü inandırıcılığını yitirdi ama kilitlemeden önce bu yazıları okuyan insanlar yanlış anlamasın diye açıklamamı yapıcam elbette.

Öncelikle konuyu açan kişi, ilk önce 3. ve 6. ayda 2 kez test oldum demiş, sonrasında ise ilk testimi iğne batmasından 6 ay sonra oldum yazarak, kendisi ile çelişmiştir.
BU forumda birçoğumuz pozitifiz ve tanı aldıktan sonra yapılması gerekenler ve izlenmesi gereken prosedürleri çok iyi biliyoruz, konun sahibi (pozitif olduğunu iddaa eden arkadaş) ise yeni tanı ve tedaviye başlamış birinin yazması gerekenleri belirtmemiş. Cd4 sayısını rna sayısını net şekilde yazmamış ve son olarak bombayıda pozitif olduğu halde hastalara müdahale edebildiğini, işini etkilemediğini söylerek patlatmıştır. Çünkü pozitif bireyler sağlık alanında ancak geri hizmet birimlerinde çalışabilirler. Hastalara müdahale etmeleri imkansızdır, böyle birşeye izin vericek hastane ya da baş hekimler çok ciddi tazminat ödemek ve ceza almak zorunda kalırlar. Bu site biz pozitifler için var olan biyerdir, elimizden geldiğince fobiklere de yardımcı olmaya çalışıyoz ama iyi niyetimizi suistimal ediyosunuz. Pozitif bireyler olarak toplumdan destek görmesi gereken bizlerken, tüm siteler ve doktorlar siz fobiklerin soruları ile uğraşıyo.

Ayrıca 6 aya uzayan vakalar çok nadir görülmüş olduğu üzere, en son 1990 yılında rapor edilmiştir. Günümüz teknolojisinde, hiçbir insan evladının 3ay sonrasına sarkması mümkün dahi değildir. Bu sebeble birçok ülkenin halk sağlığı merkezleri, güvenilirlik sürelerini 6 haftaya kadar çekmiştir.

Son olarak, ip sorunu düzeldiği an, bundan sonra burda trollük yapmaya çalışanları tespit ettiğim an, bilişim suçlarına şikayet edicem. (insanları galeyana getirmek ve asılsız bilgiler yazmaktan ötürü)
evet mizacim öyle biraz. Ben kotu polis değil, bir nevi Law and order'daki Barba'yım. Sense bölüm lideri Olivia Benson'sin.başta yumuşak davranıp, sonra hakli olarak çıldıran. SVU' yiz yani.  ;D
Yalana tahammül edemem ama herkes söyler,bunu anlarım. Ne var ki biri pozitifleri kullanmaya kalkar,içimdeki Hulk çıkar.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #25 : Şubat 04, 2018, 10:17:07 ÖS »
Konunun sahibi olan arkadaş kendi rızası ile iletilerini silmiş, biz sildik sanılmasın lütfen