Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sokak hayvanları sana birşey söylüyor!!  (Okunma sayısı 1028 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Sokak hayvanları sana birşey söylüyor!!
« Yanıtla #30 : Şubat 14, 2018, 06:38:44 ÖS »
Sevgilime ne alayım diye kara kara düşünen ya da keşke sevgilim olsaydı da bende hediye alsaydım diye iç çeken forum halkı, ovarlok makinesi ayağınıza geldi😁
Hemen kendi belirlediğiniz yada üstte yer alan sitedeki hayvan dostlarından birine 3-5 kilo olsun mama bağişi yapın, hem siz sevinin hem sokak hayvanları.

bizim millette nerde o düşünce iss dost...adam gider manitasına sevgililer gününde hediye hayvan alır..bi müddet sonra heves geçince, bakımda zor gelince hayvanı sokağa atarlar...

ben ne zaman bi otele gitsem yanımda bi torba alıyorum...kahvaltıda yada diğer öğünlerde salam,sosis açık büfeden aşırıp otelin civarındaki sokak hayvanlarına ikram ediyorum..yanımdaki kişiler genelde bana deli gözüyle bakıyorlar..bunca yıldır belki onlarca otele gittim...daha benim gibi şu açık büfeden iki parça salam alayımda ,otelin civarındaki aç kedi-köpekleri doyurayım diyen benden başka birine rastlamadım iyimi ?

nice restaurant yada otelde atıklar çöpe atılıyor...her gittiğim yerde atıkları çöpe atacağınıza hayvan barınaklarına,yada sokak hayvanlarına verseniz daha iyi olmazmı diye soruyorum..daha bi tane otel yada restaurantın yaa sahi öyle yapalım dediğine şahit olmadım...geneli bu adam kafayı üşütmüş şeklinde bakıyorlar..yada işimiz gücümüz bitti sokak hayvanlarınımı besleyeceğiz şeklinde cevaplar aldım...

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #31 : Şubat 14, 2018, 06:55:10 ÖS »
Sevgilime ne alayım diye kara kara düşünen ya da keşke sevgilim olsaydı da bende hediye alsaydım diye iç çeken forum halkı, ovarlok makinesi ayağınıza geldi😁
Hemen kendi belirlediğiniz yada üstte yer alan sitedeki hayvan dostlarından birine 3-5 kilo olsun mama bağişi yapın, hem siz sevinin hem sokak hayvanları.

bizim millette nerde o düşünce iss dost...adam gider manitasına sevgililer gününde hediye hayvan alır..bi müddet sonra heves geçince, bakımda zor gelince hayvanı sokağa atarlar...

ben ne zaman bi otele gitsem yanımda bi torba alıyorum...kahvaltıda yada diğer öğünlerde salam,sosis açık büfeden aşırıp otelin civarındaki sokak hayvanlarına ikram ediyorum..yanımdaki kişiler genelde bana deli gözüyle bakıyorlar..bunca yıldır belki onlarca otele gittim...daha benim gibi şu açık büfeden iki parça salam alayımda ,otelin civarındaki aç kedi-köpekleri doyurayım diyen benden başka birine rastlamadım iyimi ?

nice restaurant yada otelde atıklar çöpe atılıyor...her gittiğim yerde atıkları çöpe atacağınıza hayvan barınaklarına,yada sokak hayvanlarına verseniz daha iyi olmazmı diye soruyorum..daha bi tane otel yada restaurantın yaa sahi öyle yapalım dediğine şahit olmadım...geneli bu adam kafayı üşütmüş şeklinde bakıyorlar..yada işimiz gücümüz bitti sokak hayvanlarınımı besleyeceğiz şeklinde cevaplar aldım...

pizza hut'ta kampanya vardı. Pizza Hut, Dominos'tan20 gömlek üstte pizza yapar ama konu o değil.
Ne kadar yersen ye günleri olurdu. Aynısını yapardım.
Hey gidi günler...
Gelip geçti hepsi, fırtınaya maruz kalan yapraklar gibi.
« Son Düzenleme: Şubat 14, 2018, 07:09:44 ÖS Gönderen: Arutha »
Is brightest day, in blackest night!

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #32 : Şubat 14, 2018, 08:39:19 ÖS »
Keşke herkes sizler gibi duyarlı olsa dostlar. Tamam belki kendileri çekinir bir köpeğe yaklaşmaya ya da tiksinebilir bir sokak kedisinin başını okşamaya. Ama girip iki dakikada 3kilo mama bağışlasa 10 TL tutar. Biz sadece buna yönlendirmek için bişeyler yapmaya çalışıyoruz.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #33 : Şubat 14, 2018, 09:12:13 ÖS »
Keşke herkes sizler gibi duyarlı olsa dostlar. Tamam belki kendileri çekinir bir köpeğe yaklaşmaya ya da tiksinebilir bir sokak kedisinin başını okşamaya. Ama girip iki dakikada 3kilo mama bağışlasa 10 TL tutar. Biz sadece buna yönlendirmek için bişeyler yapmaya çalışıyoruz.
olabildiğince her sabah götürüyorum.
Bazen alfa ve beta arasında sorun çıkıyor. Her yemeği alfa kapıyor, beta kemiğe dönüyor.
Ben de betayı uzağa götürüp yemek veriyorum gerekirse alfayı kovuyorum. Benden şisman kerata.
Özellikle sokağa bırakılan golden retriever cinsleri aciz kalıyor. Bir hav sesinden kaçıyorlar. Yavrular evde simartiliyorlar, hevesler geçince sokağa salınıyorlar. Zaten saldırgan değiller, hırsızı bile eve alırlar.
Muhabbet kuşum Limon ölünce iki gün ağladım. Milletteki vicdana bak.
« Son Düzenleme: Şubat 14, 2018, 09:16:57 ÖS Gönderen: Arutha »
Is brightest day, in blackest night!

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #34 : Şubat 16, 2018, 04:02:00 ÖS »
Arkadaşlar sevdiğim bi fıkra var…fıkra aşağıda …bu fıkradan biyere varacağım

Bir gün bankta bir adam otururken yanına başka bi adam gelir ve oturur. Oturduktan sonra sigara paketini çıkarıp bir sigara yakar. Aradan az bi süre geçtikten sonra adam sigara içene şöyle der ''Kaç yıldır sigara içiyosun? '', Adam cevap verir '' 15 yıldır içiyorum''. Adam karşıdaki arabayı ve evi göstererek ''Eğer 15 yıldır sigara içmeseydin bu ev ve araba senin olabilirdi '' der. Sigara içen adam diğer adama '' O ev ve araba senin mi? '' der. Adam cevap verir '' Hayır benim değil'' . Sigara içen adam '' O ev ve araba benim '' der ve diğer adam arkasına bakmadan olay yerinden uzaklaşır

şimdi sizde bilirsiniz çevremizde bi takım insanlar var…pinti ,cimri..kimseye bi kuruşluk faydası olmayan tipler…biz bunlara kısaca cebinde akrep taşıyan kişiler diyoruz….çok güzel
bi hadis var: 
  bir insanın gerçek zenginliği , onun bu dünyada yaptığı iyiliklerdir.. der hadiste…

hayatta en kanımın ısınmadığı insanlar bu tip insanlar olmuştur…hani durumun müsait değil anlarım, cebinde para yoksa neyi vereceksin..ama benim sözüm para içinde yüzüp kimseye beş kuruşluk faydası olmayan tiplere…varyemez derler böylelerine…canını al parasını alma bu tiplerin…istifçidir bunların bir çoğu…kuran kerim  humeze suresi bu tipleri anlatır aslında..

bu pinti tiplerin ne insana ne hayvana ben bi hayır yaptıklarını görmedim…hani parayı öte tarafamı götüreceksin oda yok…Vehbi koç götüremediki  mübarek sen nasıl götüreceksin…