Mavi-Banner

Gönderen Konu: Gental Sigil  (Okunma sayısı 1741 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1982

• Üye
  • *
Gental Sigil
« : Temmuz 06, 2016, 09:35:23 ÖÖ »
Slm ardslar 1 yıldır ilac kulaniyrum srbtrd. Cd sayım 1000.hiv rena negatif.bütün genital bolgemi siğil sardı cildiye gttim yaktılar çok utaniyor vede korkuyorum hep bogelmi olucak

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Gental Sigil
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2016, 12:51:56 ÖS »
Siğiller le ilgili gerekli testleri oldunuz mu?
HPV, HSV v.s?
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

1982

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 06, 2016, 01:23:08 ÖS »
CildeYe gerk yok dedi vicudun almış önceden bu mikrobu hiv pozif lerde genlde ara ara bu vakalar oluyor dedi Buharlı yakıcı gaz ufledi utancimdan zaten hiç bişey sormadım bu siller tenin le aynı renkte yainca o an belli oldu ben sadce iki sivlce sanmıştım meğer bütün genetal bölgem silmiş gerk ki olsa Dr. Aşı filan derdi iki üç kez  daha aynı işlem olucak dedi inanin çok utanç verici bir duygu

1982

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2016, 01:30:10 ÖS »
Hiv Dr. Ma utancimdan sogliyemedim.sadce cildiye Dr bliyor

1982

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 06, 2016, 01:31:58 ÖS »
Nyse sanrim aynı poblemi yasiyan ards yok sanrim kimse yazmadin göre hayrli bayramlar

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Temmuz 06, 2016, 03:32:37 ÖS »
Nyse sanrim aynı poblemi yasiyan ards yok sanrim kimse yazmadin göre hayrli bayramlar
Aramızda bazı arkadaşlar zaman zaman genital siğillerle olan problemlerinden bahsetmişlerdi.
Karşındaki doktor nihayetinde,utanmana gerek yok,hiv virüsünü de hpv yi de aynı yoldan aldığını bilir ve anlayış gösterir.
Geçmiş olsun..
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

korkukorku

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Temmuz 06, 2016, 04:03:41 ÖS »
Gecmis olsun arkadaş. Zor bir durum gerçekten ama utanmamanı sağlayacak ve koşarak doktora gidebileceğin birsey soyleyim mi? Bunlar benim agzimda var ve kanser yapıcı tip. Ayrica yanar mi nasil yakarlar hic bilmiyorum. Agzimda hergün farkli lezyonlar çıkıyor. O yuzden halinden rahat ol. En azindan ulasilip yakilabilecek biryerdeler. Sadece kendini moral ve beslenme tarzinda guclu tutman herekecek. Bense nerde nasil yakabilirim hic bilmiyorum...

1982

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Temmuz 06, 2016, 09:43:21 ÖS »
Korkukorku çok geçmiş olsun dostum hiv pozfmsinz sizde

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Temmuz 07, 2016, 11:45:18 ÖÖ »
Yok korkukorku pozitif değil, hpv ağzında boğazında kolay kolay çıkmaz insanın, bence boşuna korkuyor

Senin durumunda, evet, cd4 sayımız yüksek olsa da bağışıklığımız bazen çok güçlü olamayabiliyor bu siğiller siğil virüsü (hpv) ile enfekte olmuşsun bir kere, bu yüzden zaman zaman çıkacaktır. Çıktıkca tedavi olacaksın, bağışıklığına daha dikkat edeceksin. Erkeklerde kanser yapma riski pek yok. Ama tabi moral bozucu sadece. Siğil lezyonları dururken kimseyle cinsel olarak birlikte olma, ortak havlu, bornoz, külot, hamam, küvet, sauna, jakuzi vs kullanma, başkalarına da bulaşmasın.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

korkukorku

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 07, 2016, 02:00:18 ÖS »
Evet 60 da negatif testim var.size gore kesin negatif. Ama agzim karman corman hergün daha da kötü oluyor. Bosuna korku demeyelim sayın admin çünkü sürüntü testinde çıktı hpv agzimda tip 18 olarak. Ve sabah kanlı sekilde balgam ve tükürük vardı. Yarin lablar aciksa birde frengi testi olucam acayip lezyonlar var agzimda çünkü.  Sizce hangi testi olmaliyim bilen var mi. Vdrl mi tpha mi yoksa rpr ya da baska mi. Cunku her test icin yok erken donemde gostermez yok gunu gelmemis diye bir suru bilgi var. Bu arada agzimda lezyonlar da var hpv icin 2 adet ama hala yaktiramadim maalesef. Ilgilenen bulamadim bir turlu kime gitti isem baska yere yolluyor. Uroloji kbbye kbb cildiyeye vs. Bu arada yarin 68. Gun. Tesekkurler.

1982

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Temmuz 07, 2016, 02:57:29 ÖS »
Olmamış incir bul inciri kır ucunu o çıkan sütü azindki siilere sur bir hafta günde bir kez dene  iigilcek dene mutlaka ben denedim bi kaç yerime kayboldular

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Temmuz 07, 2016, 03:49:01 ÖS »
Evet 60 da negatif testim var.size gore kesin negatif. Ama agzim karman corman hergün daha da kötü oluyor. Bosuna korku demeyelim sayın admin çünkü sürüntü testinde çıktı hpv agzimda tip 18 olarak. Ve sabah kanlı sekilde balgam ve tükürük vardı. Yarin lablar aciksa birde frengi testi olucam acayip lezyonlar var agzimda çünkü.  Sizce hangi testi olmaliyim bilen var mi. Vdrl mi tpha mi yoksa rpr ya da baska mi. Cunku her test icin yok erken donemde gostermez yok gunu gelmemis diye bir suru bilgi var. Bu arada agzimda lezyonlar da var hpv icin 2 adet ama hala yaktiramadim maalesef. Ilgilenen bulamadim bir turlu kime gitti isem baska yere yolluyor. Uroloji kbbye kbb cildiyeye vs. Bu arada yarin 68. Gun. Tesekkurler.

Özele de gitsen, devlete de gitsen öncelikle doktorunuzla konuşmak ve danışmak istiyorum demelisin. Gerçi devlette doktorla görüşmeden test yaptıramıyorsun. Onlara gününü anlatınca sifiliz testinden en uygun olanını yapar. Özele gidersen hiv için boşuna combo teste para bayılma. Negatifsin çünkü.
There's a light guiding my way.

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Temmuz 07, 2016, 03:50:19 ÖS »
>:( >:( >:( >:(

Pozitifbirhayat

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Temmuz 23, 2016, 12:16:24 ÖÖ »
Slm ardslar 1 yıldır ilac kulaniyrum srbtrd. Cd sayım 1000.hiv rena negatif.bütün genital bolgemi siğil sardı cildiye gttim yaktılar çok utaniyor vede korkuyorum hep bogelmi olucak
Merhaba, çok geçmiş olsun. Genital siğil tamamen yok olmuyor ve günlük yaşamına çok dikkat etmelisin. Ben hiv tanısı almadan çok uzun zaman önce genital siğil ile tanıştım. Özel bir genel cerrah doktoruna muayene olmuştum ve hem tedavi şeklini detayları ile anlattı hemde gerekli tüm testlerimi yapmıştı. Testlerim temiz çıkmıştı fakat bir an önce karar verip koterizasyon yöntemi ile (yakma işlemi) tedavi için start vermem gerekiyordu. Genital bölgemde 2-3 siğil vardı. Kendi isteğimle tamamen uyutularak ilk işlemi yaptırdım. Doktorum büyük bir titizlikle ve ameliyathane de bu işlemi yaptı. Fakat bu siğil virüsü kanama ve yara olan bölgelerde tekrarlayabiliyor demişti. İlk işlemden sonra Aldara Krem ile günlük tedaviye devam ettik. Ortalama 1 yıl içinde siğil yakma işlemini 4-5 kere tekrarladık, çünkü her yara sonrası tekrarladı. Yakma işlemi sonrasında tamamen sıvı beslendim ve genital bölgenin zorlanmaması için çok dikkat ettim. Kolonoskopi bile yapıldı ve iç kısımda birşey var mı yok mu kontrol edildi.

Aradan 5 yıl geçtikten sonra siğil yine tekrarladı ve 1-2 tane elle hissedilmeyen, gözle çok dikkatli bakıldığında görülen siğiller oldu. Yeni bir doktor buldum. Çünkü eski doktorum başka bir şehire gitti. Yeni doktor özel muayenehanesinde işlem yapıyor fakat yeni bir lazer yöntemi çıkmış, hiç bir acı hissetmiyorsun dedi. Micro incelikte enjektör ile anal bölgeyi uyuşturuyor ve siğilleri sadece 10 dk içinde ağrısız kanamasız yakıyor. Tabi bu son doktorumun hem muayene hemde siğil yakma ücreti biraz yüksek ama gerçekten çok etkili bir yöntem, günlük hayatına hiç bir engel olmadan devam edebiliyorsun.

Anal bölgede siğil problemi olan kişilerin ilişkiye girmemesini tavsiye ediyorum. Malum bölge çok hassas ve her kanama sonucu siğillerin çıkmasına yol açıyor. Ayrıca aşı olman gerekmiyor faydası yok.

Hiv ile 1.5 yıl önce tanıştım. Siğil olduğunda hiv tanısı almamıştım.

Sormak istediğin birşey olursa çekinmeden sorabilirsin.

Sağlıkla kal

Lahana

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Temmuz 26, 2016, 08:52:33 ÖÖ »
Utanma ya ben de yaktirdim genital bolgemde cikan sigili. Suna dikkat et, o bolgedeki tuyleri jilet veya agda ile alma makasla kisaltacaksin sadece.