Mavi-Banner

Gönderen Konu: Askerlik İşlemlerini Tamamladım  (Okunma sayısı 787 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Askerlik İşlemlerini Tamamladım
« Yanıtla #15 : Ekim 17, 2018, 09:44:24 ÖS »
@turuncu eve bilgilendirme gelmiş kütüğüne  bağlı  şubeyede belge gitmiştir. Şubedeki memur bana öyle  demişti  ya kütükteki şubeden alıcan ya eve gelicek diye böyle bir tercih sunabiliyorlar sadece. Şubeye gitsin desende eve bilgilendirme  yazısı geliyor. Kütüğüne  bağlı şubeden  belgeni  ister şimdi al ister işin ne zaman düşerse.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ekim 17, 2018, 10:19:37 ÖS »
ah ahh

18 ay yaptım gay oldugum halde babalar gıbı

ama acıyorum o gecen aylara

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #17 : Ekim 20, 2018, 09:51:30 ÖÖ »

Merhabalar...
Arkadaşlar askeriyeden posta gelmiş.Şöyle yazıyor; Hakkınızda verilen "Askerliğe Elverişli Değildir" kararlı sağlık raporunuz askerlik şubemize ulaşmıştır.Sağlık raporunuz almak üzere askerlik şubemize müracaatınızı rica ederim.
 Bahsettiler sağlık raporu muafiyet raporu olsa gerek di mi? Ben eve gelmesin demiştim.O yüzden bilgilendirme geldi diye düşünüyorum.Sizde de böyle mi oldu?

@turuncu ne kadar süre geçti bu güne kadar? benim de gelmedi daha merakla bekliyorum :D eve gelmez inşallah

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Ekim 20, 2018, 11:48:05 ÖÖ »
@Angelowic hemen hemen 1 yıl. Geçen sene aralıkta girmisim kurula. Şimdi bi de celp dönemi ya. O yüzden gelmiştir zaten.  Takibini yap bence canım. Eve gelmesin dediysen gitmez ama. Ben öyle demiştim 3 4 defa vurgulaya**k 😃
Askeri şubeden muafiyet raporumu aldım dün. Téşeķküler arkadaşlar 😊

kayracan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Ekim 24, 2018, 06:29:20 ÖS »
Merhabalar herkese şimdiden ben  yeni  üyeyim   :)
Ben geçen  hafta  muafiyetimi  aldım  tecil  ettiricektim  yeni  üniversite  mezunuyum  ancak  asal  yoklama  sisteminde aile  hekimine gittim. Durumu  bildiği  için bana sağlıklı  raporu  veremedi  ve uzun  işlemler sonunda bende muafiyetimi  aldım  .  Aslında üzgün değilim fakat  yaşanılan coğrafyada oldumuz için  iş ve  hayat koşullarında bu belgeyi  nasıl  sunucağım  ve ne diyeceğimi  tam  olarak  bilmiyorum   inanın  bu  konuda yardımcı  olursanız sevinirim.Çünkü  memurluk  sınavlarına hazırlıyorum  çoğu  kamu  kurumu  bu  raporu  sıktıntı  çıkarır  m  ? .Birde  şuan  muafiyet  nedeni  : as.elverişli  değildir  onay  bekleniyor yazıyor.Peki  onay  geldiğinde  ben  kağıdımı  şubeden aldığımda  e- devlette  askerlik  durum  belgesi  muafiyet  nedeninde ne yazıcak  ?  tanı  yazıcak  mı  ?  yoksa  sadece  askere  elverişli  değildir  m  ?  Şimdiden  hepinize teşekkür ederim  . Bu  siteni  olmasına  ayrıca  çok  ama  çok  sevindim .

çaçaron

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ekim 24, 2018, 07:55:19 ÖS »
@kayracan kamu atamasında sıkıntı olmuyor arkadaşım bakanlığa yolladı hiv raporunu ailesinin dibine atadılar . özelden çekinmek lazım devlet memuriyetinden değil

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Ekim 25, 2018, 09:34:51 ÖÖ »
@kayracan kamu atamasında sıkıntı olmuyor arkadaşım bakanlığa yolladı hiv raporunu ailesinin dibine atadılar . özelden çekinmek lazım devlet memuriyetinden değil
Ben de sağlık özrü atamasını duymuştum. Şu an kpss öğretmenlik ataması için hazırlanıyorum. Arladaşın öğretmen mi ?nasıl bir yol izlemiş?

kayracan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ekim 25, 2018, 01:34:07 ÖS »
Yalnız zaten  2019  kamu  alımını  şimdiden azalttılar .  Ben  adliye  sınavlarına  bakanlıkların kendi yaptığı  alımlara  başvurucam onlarda  sıkıntı  olur m ?  bunu  öğrenmek  istiyordum  tabi  birde  özel   kurumlarda  dahil  muaflık  kağıdım  istendiğinde  sizce ne demeliyim  ? 

çaçaron

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Ekim 25, 2018, 06:22:00 ÖS »
@Ankagogh Poz  mesleğini paylaşmimde enfeksiyon bölümünden tedavisi enf uzmanınn oldugu ücüncü basamakta sürekli yapılması gerektirmahiyetinde sağlık kurulu niteliğinde üc prof imzalı raporunu bakanlığa yollamış .bu kadar
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2018, 10:07:18 ÖS Gönderen: çaçaron »

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Ekim 27, 2018, 05:42:09 ÖS »

@Angelowic hemen hemen 1 yıl. Geçen sene aralıkta girmisim kurula. Şimdi bi de celp dönemi ya. O yüzden gelmiştir zaten.  Takibini yap bence canım. Eve gelmesin dediysen gitmez ama. Ben öyle demiştim 3 4 defa vurgulaya**k 😃
Askeri şubeden muafiyet raporumu aldım dün. Téşeķküler arkadaşlar 😊

takibini yapacağım @turuncu teşekkür ederim 😇

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Ekim 29, 2018, 09:01:31 ÖS »
Üstümden büyük bir yük gitti. Ailem askerden muaf olduğumu artık biliyor. Sadece şaşırdılar. Sebebini sorguladılar. Bağışıklığım zayıf kan değerlerimi kontrol altında tutmam gerekiyor, muaf olma hakkım vardı kullandım dedim. Tam adını sordular ama puan açıklamak istemedim. Annem bir kaç kez ilaçlarımı görmüş bir sorun olduğunu tahmin ediyorlarmış zaten. Sağlığımın iyi olduğunu, sıkıntı olmadığını anlattım. Neyse şimdilik konu kapansın dedim ve kapandı.

dertlibiri

• Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Ekim 30, 2018, 12:02:05 ÖÖ »
Üstümden büyük bir yük gitti. Ailem askerden muaf olduğumu artık biliyor. Sadece şaşırdılar. Sebebini sorguladılar. Bağışıklığım zayıf kan değerlerimi kontrol altında tutmam gerekiyor, muaf olma hakkım vardı kullandım dedim. Tam adını sordular ama puan açıklamak istemedim. Annem bir kaç kez ilaçlarımı görmüş bir sorun olduğunu tahmin ediyorlarmış zaten. Sağlığımın iyi olduğunu, sıkıntı olmadığını anlattım. Neyse şimdilik konu kapansın dedim ve kapandı.

Senin adına çok sevindim dostum burda bu konuda endişelerini okumuştum. Her şey daha güzel olur inşallah.
"Umut daha ölmedi."

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Ekim 31, 2018, 10:20:30 ÖS »

Hadi geçmiş olsun  :) @Ankagogh Poz