Mavi-Banner

Gönderen Konu: Pozitif Biri İle Evlenmek  (Okunma sayısı 2075 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Life13

• Yeni Üye
  • *
Pozitif Biri İle Evlenmek
« : Ocak 09, 2018, 11:44:54 ÖS »
Merhaba,
Her ne kadar işim anlatmak üzerine olsa da şuan anlatımımda bir hata olursa şimdiden hepinizden özür dilerim. Ama burayı benim gibi sevdiği bir insan yada kendisi bu virüsü kapınca büyük bir telaş ile okuyan birçok kişi olacağını düşündüğümden sadece paylaşmak istedim. Ben pozitif bir birey değilim, daha önce bu konu ile ilgili çok bilgili biri de değildim. Ama nişanlım bana durumundan bahsedince her şey değişti. İkimiz için de çok zor bir süreç oldu ki o süreçte bu formu okumak bana çok şey kattı bu yüzden size haberiniz olmasa da bana kattıklarınızdan dolayı teşekkür ederim. Şuan birkaç aylık evliyim ve ön yargılara kapılmadan bu kararı aldığım için her gün şükrediyorum. Sizde her gün kendinize değer verip kendinizi severek uyanın yeni güne sakın karamsarlığa kapılmayın çünkü sizi siz olduğunuz için seven insanlar olacak belkide vardır da. Ve o insanlar siz iyi olun diye her gün gözünüzün içine bakacak o yüzden hep mutlu, umutlu olun ki sizi sevenlere de bu yansısın.Birde asla unutmayın siz sadece kronik hastalığı olan ve yaşamına devam eden herkes gibi bir bireysiniz dışlanacak hele ki sevilmeyecek biri asla değilsiniz. Bunu yapanlar keşke asıl kendi hastalıklı ruhlarını fark edebilseler. Çünkü HIV virüsünün çaresi belli ama kötü niyetli, etrafa sadece içlerindeki fesatlığı dağıtan hastalıklı ruhların malesef ne tıpta ne de insanlıkta çaresi yok. O yüzden bırakın onlar etrafınızda sadece yaşadıklarını sansınlar. Özetle bunlara rağmen size değer verecek sizi rahatsızlığınıza bakmadan sevecek insanlar da mutlaka olacak bunu bilin istedim :)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Pozitif Biri İle Evlenmek
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2018, 12:38:54 ÖÖ »
Güzel düşüncelerin ve desteğin için teşekkür ederiz :) keşke daha çok kişi senin gibi düşünse, hayat hepimiz için çok daha kolay olurdu.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2018, 01:32:31 ÖÖ »
Bir omür mutluluklar dilerim size, iyi dilekleriniz icinde tesekkurler. Pozitif tani alinca iliskisi bitenler sinifindanım bende ama uzulmedim hic. Dediginiz gibi gercekten seven o dogru kisinin gelmesi elbette mumkun ve olucakta inaniyorum
Su gibi berrak yeni bi hayat.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 10, 2018, 03:21:30 ÖÖ »
Keşke senin gibi olabilse herkes @Life13. Sevgiyi,saygıyı,insanlığı gerektiği şekilde gösterebilse. İleride çocuklarında huzurlu bir hayat nasip etsin Rabbim ailene!

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2018, 09:26:50 ÖÖ »
allah mutluluğunuzu daim etsin...umarım hikayenizi bizimle daha tafsilatlı şekilde paylaşırsınız...eminim bi çok arkadaş ilgiyle okuyacaktır..

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #5 : Nisan 08, 2018, 10:02:26 ÖS »
Yüreğine sağlık. Gerçekten çok hoş şeyler yazmışsın. Hep mutlu olun. Sizin gibi düşünen insanlar daha fazla olsa keşke :)

Life13

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 08, 2018, 10:53:36 ÖS »
Öncelikle hayat yoğunluğundan foruma girip size cevap veremediğim için kusura bakmayın. Bunun yanı sıra güzel yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince evlilik sürecimi burada sizinle paylaşmaya çalışacağım ki evlenmek isteyen bir kişiye bile küçücük bir faydam olursa ne mutlu bana. Eşim şuan negatif gözüküyor artık çok şükür. 6 ay geçtikten sonra kendimizi hazır hissedersek normal yolla çocuk yapmayı planlıyoruz :) Kendince Hıv pozitif bireyler için teori üretenlere de NOT: Bunca aydır aynı evde pozitif olan eşimle yaşıyorum ve ŞOK ŞOK ŞOK tükrük,aynı eşyayı kullanmak(Kesici kişisel bakım aletleri hariç),aynı lavaboyu kullanmaktan hatta aynı yastığa baş koymaktan dolayı bende pozitif olmadım. Gerekli bazı şeylere dikkat edince neymiş insanlar mutlu mesut yaşayabiliyormuş. Lütfen çevrenizdeki kişilere bir virüsten daha fazla kalıcı hasar vermeyin ön yargılarınız ile ! ;)

hürgeneral

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 08, 2018, 11:29:07 ÖS »
Ömür boyu mutluluklar dilerim darısı başıma :)

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 09, 2018, 06:06:27 ÖS »
Valla bende aynı şeyi yapardım dürüst olması beni gerçekten sevmesi düşünmesi önemli olan ne insanlar var bırakın bunu bu birşey değil gerçekten eşi kanser tanısı alıyor onu bırakmıyor sonuna kadar yanında oluyor ama bu ne yazık ki yabancı ülkelerde olan birşey gerçi türkiyede de nadir de olsa böyle örnekler var.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #9 : Nisan 10, 2018, 07:57:28 ÖS »
Allah herkesin kalbine göre versin. Gerçekten.

Gay yada lezbiyen dostlarımı bir kenara koyup, evlilik düşünen bütün heterosexuel arkadaşlarım için iyi dileklerimi iletiyorum..

İyi insanlar çıksın karşınıza hep...
« Son Düzenleme: Eylül 23, 2018, 05:56:37 ÖS Gönderen: Angelowic »

Life13

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 03, 2018, 09:49:52 ÖÖ »
Açmış olduğum konuyu okudukça şuan buraya durumumu nasıl, neresinden anlatayım bilemedim.Biliyorum belki burası yeri de değil ama ben burada bulunan insanların samimiyetini görünce gerçekten bilmediğim bu konu üzerine bana objektif yorum yapabileceğinizi düşündüm. Çünkü böyle bir şeyi sizden başka sorabilecek kimsem yok. Bildiğiniz üzere bir yılı doldurmamış bir evliliğim var. Eşim bana pozitif olduğunu ve bulaş hikayesini nişanlılık evresinde anlattı. Hikaye biraz akla yatkın gelmese de üzerinde durmadım. Geçmişi kurcalamanın alemi yoktu cinsel yolla veya başka türlü ne fark eder ki sonuç önemliydi. Tüm ihtimalleri göze alıp şükür diyebileceğim mutlu olduğum bir evlilik yaptık. Aylarca kötü geçti desem yalan olur. Tamam eşimle ilgili aklıma takılan, gözüme çarpan bazı şeyler vardı ama bu gerçekten çok bariz belli olan şeyler değildi. Tabi bu takılanlar da bir gün eşimin baya geçmişte kalmış bir mesajını tesadüfen görmem ile açığa kavuştu. Biri ile gayet sevgili modunda konuşmuştu ve konuştuğu kişi erkekti. Durumu kendisine sorduğumda artık her şeyi itiraf etti. Ama benim için birçok şey şimdi açıkta kaldı. Yanlış anlamayın bu durumu asla yargılamıyorum çünkü bunun kişinin tercihi olmadığını biliyorum. Bilmediğim şey şu bir insan tüm bunları saklayıp evlenip açığa çıkınca da evet ben yıllarca gay olduğumu kabul edip yaşadım, evlenmeyi de düşünmedim.(Baskı yapacak bir ailesi yok)Ama seni görünce gerçekten aşık olup severek evlendim yeni bir sayfa açabileceğimi düşündüm diyen bir adam var karşımda. Böyle birşey mümkün mü? Ne kadar yazı okudumsa cevap bulamadım. NOT: Bizim dememiz ile mi karar vereceksin diyenler olabilir. Bilmiyorum saçma belki ama hem mantığım hem kalbim için elimden geleni yapmak istiyorum.Böyle bir konu ile vaktinizi alıyor olduğum için de çok özür dilerim.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Haziran 03, 2018, 10:45:46 ÖÖ »
İnsanlar zaman zaman gittikleri yoldan dönebilirler, bu dönüşe bir kişi yada bir olay da vesile olabilir.
Eşiniz evlilik öncesi hayatında bir yada bircok erkekle birlikte olmus olabilir, bu eşinizin bisexuel oldugu anlamına gelir. Yani hem kadın hem erkekle birlikte olabilen bedenen ve ruhen.
Erkeklerle birlikte oldugu o camianın insanlarının bircogunun sıkıntılı, istikrarsız veya  tehlikeli oldugunu görüp kendine yeni bir sayfa açmiş ve onu bu yoldan sizin sevginiz döndürmüş. Ayrıca evlilik sonrası bir ihanet vukuatı da yok. Bir kadın acısından bakıldığında kocam bir erkekle de birlikte olmuş düşüncesi ön plana cıkar ve rahatsız eder farkındayım ama bence kafanızda belirecek düşünce şu olsun. "kocam hayatını değiştirmeye benle başladı, isteklerini, içgüdülerini  frenlemesinin tek sebebi benim."

Emin olun bu fren Kocanız içinde kolay degil. Kendi iç dünyasında mücadeleler verdi ve veriyor. Bu mümkün bir durumdur. Güveniniz sekteye uğrasa da sürekli gidip sizi bir erkekle aldatacak kaygısı belirmesin. Mutluysanız geçmişin izlerini silin atın bence. Tabiki burada Siz de çizgilerini belirleyin ve bunu ona söyleyin.
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2018, 10:48:35 ÖÖ Gönderen: iss »
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Life13

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 03, 2018, 11:05:38 ÖÖ »
Bana geniş bir açıdan konuyu ele alıp açıkladığın için teşekkür ederim. Aklımı karıştıran kısım şurası konu artık açığa çıkıp konuşmaya başlayınca açık açık sordum nişanlılık evresinde sosyal medyadan konuştukları da olmuş. Buna açıklaması zamanla engelleyeceğim kendimi uğraşıyordum dedi ne kadar doğru o onun vicdanına kalmış. Hadi bunu da aşabilirim desem kendisine sorduğumda eminmisin çay olduğuna beni sevip evlendin ise bisexuel olmuyormusun dediğim zaman bilmiyorum bundan önce bayan bir sevgilim olmadı yada cinsel anlamda bişey yaşamadım cevabını aldım. Benim aklımı karıştıran bu kısım. Herşeyi göze alıp devam edip birgün karşıma ben bu evliliğin içinde özgür hissetmiyorum bu ben değilim derse ihtimali benim elimi kolumu bağlıyor. HIV pozitif olması bile daha kolay bir konuydu hergün ilacını alıyordu o kadar. Bunda gerçekten köşeye sıkışmış gibi hissediyorum.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 03, 2018, 11:46:35 ÖÖ »
@Life13 merhaba
Yaşadıklarını ve nasıl hissettiğini gayet iyi anlayabiliyorum. Bence kendini şu aşamada yıpratmamalısın. Aklında geçmişe dair soru işaretleri oluşabilir. Hala böyle şeyler hissediyor mu diye kendince sorabilirsin. Ve kendini yetersiz hissedebilirsin. Bunları hissetmen de inan bana o kadar normal ki! Peki nasıl üstesinden gelebilirsin?

Öncelikle, cinsel arzunun yerinde olması gerekir. Seni arzuluyor, seni istiyor ve kur yapıp şımartıyorsa bu iyiye işarettir. Seni kıskanıyor olması gerekir. Onu kıskandırmak için numaralar çevirme ama anlarsın işte yeri geldiğinde bunu yapıyor olması lazım. Bunlar gerçekten seni sevdiğini gösterir. Ve korktuğun şeyin yani bu evlilikte ben ben değilim demesinin gerçekleşeceğini zannetmem. Daha önce erkeklerle deneyim yaşamış ancak bunu bırakmış insanlar tanıyorum ben.

Şöyle de bir durum var. Hiç erkekle deneyim yaşamamış ama evlendikten sonra erkeklerle cinsellik yaşayan erkeklerin sayısı da azımsanacak oranda değil. Yani her halükarda her kadının senin korkularına sahip olması gerekir.

Karşıdaki kişinin kadın ya da erkek farketmez partnerini aldatmış ya da aldatıyor olması kabul edilebilir bir durum değildir. Herkesin ilişkisine saygı göstermesi gerekir. İlişki demek karşıdakine söz vermek demektir. Ben bana özel olanı yani mahremimi seninle paylaşıyorum, sen benim için teksin çünkü sadece sen bu alanda var olabilirsin demektir. sadece cinsel alan olarak düşünmeyiniz. Sevgilinizin boynundan öpebilirsiniz ama arkadaşınızı öpmezsiniz mahremdir. Sevgilinizin elini tutup yürüyebilirsiniz ama arkadaşınızla bunu yapmazsınız. Bunlar da mahremdir. İşte bu alanın ihlal edilmesi, partnerin kalbini kırar onu psikolojik olarak çökertir ve duygusal açıdan ciddi zarar verir. Hiç kimsenin bunu karşısındaki kişiye yapma hakkı yoktur. Efendim ben böyle hissediyorum çok üzgünüm diyemez.

Evlilik bu yüzden bir ahddir. Ahde vefa gerekir. Bu ahde girişmeden önce iyi düşünülüp iyi karar verilmelidir. Bu ahdde gizli amaçlar, içten pazarlıklar olmaz. ben inanıyorum ki eşiniz bunları düşünmüştür. Gidip bu konuda açığını aramak da doğru olmayacaktır. Bence eşinize bu konuda güvenin. Ve sizi iyi hissetirmesine izin verin.

Atalarımız gerçekten doğru söylemiştir. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar diye. Aksi bir durum olursa bu kendiliğinden ortaya çıkar.

sadece önemli olan sözünün eri olmaktır. Bu kavram artık çoğu insan için bir şey ifade etmiyor olsa da sözünün eri diye nitelendirdiğiniz biri varsa lütfen o kişiye sahip çıkın ve hiç bırakmayın. Altın gibi kıymetlidir o insanlar.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Haziran 03, 2018, 11:50:08 ÖÖ »
Bana geniş bir açıdan konuyu ele alıp açıkladığın için teşekkür ederim. Aklımı karıştıran kısım şurası konu artık açığa çıkıp konuşmaya başlayınca açık açık sordum nişanlılık evresinde sosyal medyadan konuştukları da olmuş. Buna açıklaması zamanla engelleyeceğim kendimi uğraşıyordum dedi ne kadar doğru o onun vicdanına kalmış. Hadi bunu da aşabilirim desem kendisine sorduğumda eminmisin çay olduğuna beni sevip evlendin ise bisexuel olmuyormusun dediğim zaman bilmiyorum bundan önce bayan bir sevgilim olmadı yada cinsel anlamda bişey yaşamadım cevabını aldım. Benim aklımı karıştıran bu kısım. Herşeyi göze alıp devam edip birgün karşıma ben bu evliliğin içinde özgür hissetmiyorum bu ben değilim derse ihtimali benim elimi kolumu bağlıyor. HIV pozitif olması bile daha kolay bir konuydu hergün ilacını alıyordu o kadar. Bunda gerçekten köşeye sıkışmış gibi hissediyorum.

Cevabı böyleyse hayatının bayanlarla olan kısmını ilk defa deniyor ve o da şu an karmasık bir psikolojide. Bu basaraamayacagı anlamına gelmez. Ama illaki sizin acınızdan bir risktir. Pozitif olmasına gay olmasına anlayıp gösterdiğim birinin birgün gitme ihtimali sizi de yoruyor elbette. Gercekten karmasık bir durum. Hani hem kızlarla hem erkeklerle takılan birinin taraf secmesinden ziyade, bir deneme olayı bu.
Yerinizde olsam ilişkiniz ruhen ve cinsel anlamda sorunlu değilse ve eger sizde onu kaybetmeme taraftarıysanız, saglam bir konusma yapıp ona bunca fedakarlığın karsılıgında sizi üzecek bir şey yapmicagına sizi inandıramazsını ister ve devam ederdim.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.