Mavi-Banner

Gönderen Konu: Dicle Üniversitesi Hivli hasta Haberi  (Okunma sayısı 595 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Okaliptüs80

• Katılımcı Üye
  • *
Dicle Üniversitesi Hivli hasta Haberi
« : Ocak 07, 2018, 08:03:11 ÖS »
Merhabalar..

Hepimiz yıl bitmeden bu korkunc olayı bir süre dinledik
Haberlere göre hamile kadını ameliyat etmeyen saglık personeller ve doktorlar hakkında sorusturma baslatılmıs.
Sizce bu süreci nereden takip edebiliriz ?
Bu saglık calısanlarının nasıl cezalandırılacaklarını nereden görebiliriz ? Fikri olan varmı.
Yada benim bilmedigim baska bir gelişme oldumu ?

Bu olay emsal teşkil etmesi açısından aslında peşini bırakmamamız gereken bir olay olarak düsünüyorum.  >:(

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Dicle Üniversitesi Hivli hasta Haberi
« Yanıtla #1 : Ocak 07, 2018, 09:46:54 ÖS »
Derneği arayıp sorabiliriz onlar bu konuda gelişmeleri takip edeceklerdir mutlaka
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 07, 2018, 10:02:26 ÖS »
Doktorlar hakkında soruşturma açıldı diye biliyorum. Bence dernek ilgilenmeli bu olayla. Özellikle şu döner sermayeye adıma para yatırın öyle gireyim ameliyatı iddiası iğrenç. Allah o doktorlara gün yüzü göstermesin, kazandıklarını da hastalıklara harcasınlar. Başka bir şey demiyorum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ocak 07, 2018, 10:04:24 ÖS »
Ben de özellikle eline iğne batan asistan drun sonucunu öğrenmek istiyorum. Çünkü ona hiv bulaşmayacağından eminim. Çünkü hasta zaten tedavi altında bulaşıcılığı yok gibi, çünkü parmağa iğne batmasıyla bulaş olayı riski zaten düşük, ve doktora da pep tedavisi başlandı bile. E tüm bunlara rağmen bulaş olması mümkün değil. Drlara verilecek cezanın yerine eline iğne batsa bile dra bulaş olmadığının gösterilmesi çok çok çok önemli bence. Bu cerrahların en büyük korkusu bu değil mi 'ya ameliyat sırasında elime bir şey batarsa/keserse hastadan bana da hiv geçer!' Diye korkmuyorlar mı? Geçmediğini görünce artık yaygara koparmazlar diye umuyorum.

Ama tabi doktorun hiv pozitif olmaması haber özelliği taşımayacak. 'Aidsli hastadan doktora aids bulaştı!!! Aidsli aidsli hep uuu!' Diye kırmızı kocaman başlıklar atmak ve herkesden kolayca tık almak varken.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 08, 2018, 08:50:47 ÖÖ »
Drlara bir halt olmaz. Kendilerine höt dense kıyameti koparırlar ancak kendileri insanlikdışı davranış gösteermede emsalsizler. Mukemmel drlar var ama kötü ve karektersiz olan cok. Eskiden takibim cerrahpasadaydı. Bir iki dr mükrmmel ama cidden ruh hastası olan kendini tanrı sanan tiplerde çok.hastanelere ilaç icin gidip tahlilide 6 ayda bir yaptirmak en iyisi

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ocak 08, 2018, 10:59:08 ÖÖ »
öncelikle Hivli DEĞİL!!! ' HIV + ' :)

Tahminimce daha önceki birçok olay gibi bu da unutulur gider, daha sonra bu tarz başka bir haber gündem olur vs vs...

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 08, 2018, 12:51:31 ÖS »
Yapan yaptığıyla kalıyor ne yazıkki bu ülkede..