Mavi-Banner

Gönderen Konu: Askerlik var ayrıca görücü usulü evlilik eşcinsellik ve hiv yol gösterin arkadaş  (Okunma sayısı 1144 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
askerlikten  muaf  olacaksın

escinsel misin ? bisex misin ? Nesin önce  ona  karar  ver, kadından mı? yoksa  erkekten mi hoşlanıyorsun ?

Eğer  erkekten  hoşlanıyorsan  tabiki ailen  istiyor diye  gidip  bir kadınla  evllilik  yapmayacaksın.

Maddi olarak  kendi ayaklarının  üstünde  durabilen  hiçbir bireye  ne  çevresi ne ailesi ne  akrabası  baskı  yapabilir.

Kimiliğimi 21 yaşında  keşfettim, hayatı  zindan etmek  yerine  kabullendim. 6sene ilişkim oldu iyi yada  kötü  2013 te   bitti. sonra  hiv ile tanıştım 

ama  ailemden  16 yaşında  okul okumak için ayrıldım.Kötü ve zor zamanlar  geçirdim  ama  hiçbir zaman  yanlarına  dönmedim. Uğraştım  çabaladım  ve kariyer yaptım  maddi bağımsızlığımı  kazandım.Sözümün üstüne  söz söyletmem, ters  bir bakışım  ya da olmaz  dediğim şeyi asla  ikiletmezler.

Hayata  dair  bir planın proğramın  hedefin  olursa   yaşamak için aynı zaman da bir umudun da  olur.

hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
@berkcan09 Eşcinselim kabul ediyorum ama evlenmek istiyorum yazmışsın ben anlayamadım bunu :S Eşcinsel bi erkek bi kızla nasıl evlenmek isteyebilir ki. Sanırım biseksüelsin ama farkında mı değilsin ?

@John Wick Valla Allaha şükür ve kendime şükür hiç aciz olmadım. Her düşüşümde daha güçlenerek kalktım ayağa, dehşet güçlü bi psikolojim var ve gurur duyuyorum kendimle. Ben bi trans kadın olarak ne zorluklar yaşadım bu yaşıma kadar, naptım senin gibi mi yaptım. Mücadele ettim ve 30 yaşımda kimliğime kavuştum, hiv pozitif oldum diye ilişkim bitti, 90 gün boyunca o bana destek olcağına ben ona destek oldum (hoş ben çabuk toparladım ve alıştım hiv konusuna destek almaya ihtiyacım kalmamıştı) ben buraya ilk geldiğimde, hatırlayanlar bilirler. Sevdiğim adama bulaştırmaktan ve ameliyatlarımı olamamaktan yakınıyodum sadece, tedavime başladım negatife düştüm ameliyatlarımı oldum sevdiğim adamada bulaştırmadım. Şimdi ailemleyim ve bekarım ee napayım yani vah vah beni terk etti nasıl olur bu yaşayamam ben mi dicem. Aksine böyle olaylar yaşadıkça çok daha güçleniyorum ben, örnek al azcık. Burda ki bi çok kişinin hikayesinin yanında senin sorunun cılız kalır emin ol. Ama hiçbirimiz senin yaptığını yapmıyoz
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
ben çalışıyorum fena olmayan bir gelirim var ancak hayata karşı isteğim yok. Yani şöyle söyliyeyim, ''aman araba alayım, ev alayım, oraya buraya gezmeye gideyim vs. vs.'' hiçbir şey istemiyorum. Şehir merkezine gezmeye bile gitmek istemiyorum. Ama bu durum hivle alakalı değil ben enfekte olmadan önce de hayata olan ilgimi kaybetmiştim. Sevgilimden ayrılmak beni çok kötü yaptı, evet atlattım ama tekrar sevgili edinemeyecek hale geldim. Zaten gayler birbirini fast food gibi hızlıca tüketiyorlar. O yüzden bir başkasının sevgili koleksiyonunda daha yer almak istemem.

hayat çok sıkıcı...

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Valla @John Wick  geleceği şu anda düşünemiyorum. Şu anda düşünmem gereken sorunlarım var. Ailemle yaşıyorum uzun yıllar ayrı kaldıktan sonra. Onlardan çok uzaklaşmadan ayrı eve çıkmak istiyorum. İşimi değiştirmek istiyorum. Askerlik işini hallettim. Daha iyi bir iş bulabilirim diye düşünüyorum.
Pozitifliğin bana artıları da oldu eksileri de. Anneme böbrek donörü olamadım. Bu beni kahretse de yapabileceğim bişey yok. Ağlayıp sızlayıp halimize acıyamam. Diğer yandan askerlik için psikoseksüel!? raporunu nasıl alcam diye kara kara düşünürken direkt muaf olabildim. Kimsenin hayatı harika değil. Herkesin kendine göre dertleri,sıkıntıları var. Herkes seçimler yapıyo. Ama doğru ama yanlış. Sen de seçimler yapmalısın artık. Öyle mi böyle mi napçam ben nasıl olacak gibi soruları sormaya devam etmek yerine mantıklı,tutarlı, sağlam kararlar almalısın.
Ailem gay olduğumu bildiği halde bilmemezlikten geliyor. Evlilik problemi benim de başımda var. Ama şimdi onu düşünecek durumda değilim. Sırası gelince bakarız çaresine. Hiç bişey yapamazsam artık pozitif olduğumu aileme söylerim. Geleceğin ne getireceğini bilmiyoruz. Pozitif olmasaydın şu anda düşündüklerini düşünecek miydin? Muhtemelen hayır... 
Benim formülüm etrafı,insanları çok önemsememek. Zamanında çok yaptım ama bir getirisi olmadı. Kimseye kötülük de etmedim ama iyilik yapmaktan vazgeçtiğim çok oldu. Çünkü insanlar hayatına dalmakta hak buluyor o zaman. Kendini düşün önce. İçine dön. Kafandakileri çözüme ulaşmayacaksa ulaştırmaya zorlamak yerine başka mümkün olabilecek çözüm yolları bul. Ne olacak demekten çok ne oluyor,ne olmalı de. Ve kesinlikle psikiyatrik destek al dostum. Burada rahatsın. İstediğin gibi konuşabiliyosun anlıyorum seni. Bu sana güç veriyor ama geçici rahatlamalar olmasın bunlar senin için. Tercihler yapmalısın.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
@berkcan09 Eşcinselim kabul ediyorum ama evlenmek istiyorum yazmışsın ben anlayamadım bunu :S Eşcinsel bi erkek bi kızla nasıl evlenmek isteyebilir ki. Sanırım biseksüelsin ama farkında mı değilsin ?

@John Wick Valla Allaha şükür ve kendime şükür hiç aciz olmadım. Her düşüşümde daha güçlenerek kalktım ayağa, dehşet güçlü bi psikolojim var ve gurur duyuyorum kendimle. Ben bi trans kadın olarak ne zorluklar yaşadım bu yaşıma kadar, naptım senin gibi mi yaptım. Mücadele ettim ve 30 yaşımda kimliğime kavuştum, hiv pozitif oldum diye ilişkim bitti, 90 gün boyunca o bana destek olcağına ben ona destek oldum (hoş ben çabuk toparladım ve alıştım hiv konusuna destek almaya ihtiyacım kalmamıştı) ben buraya ilk geldiğimde, hatırlayanlar bilirler. Sevdiğim adama bulaştırmaktan ve ameliyatlarımı olamamaktan yakınıyodum sadece, tedavime başladım negatife düştüm ameliyatlarımı oldum sevdiğim adamada bulaştırmadım. Şimdi ailemleyim ve bekarım ee napayım yani vah vah beni terk etti nasıl olur bu yaşayamam ben mi dicem. Aksine böyle olaylar yaşadıkça çok daha güçleniyorum ben, örnek al azcık. Burda ki bi çok kişinin hikayesinin yanında senin sorunun cılız kalır emin ol. Ama hiçbirimiz senin yaptığını yapmıyoz

sevgili beril...hani derler ya:
 minareden düşenin parçası bulunur, bulunur da ; gönülden düşenin parçası bulunmaz...
senin olay aynen bana bu sözü hatırlattı...

sen zaten sevdiğin adamın gönlünde değilmişsin bana kalırsa...hiv işide senin bu durumunu anlamada vesile olmuş neticede...

bişey olmuyorsa olmuyor emin ol...fazla zorlamak iyi değil ...anladığım kadarı ile adam ilk zorlu virajda yan çizmiş..belki ilerde bu ayrılık sana daha fazla zarar verecekti..bugün hiv olayında gerçeklerin meydana çıkması sanki daha iyi olmuş..

şimdi bana bulaştıran kadın 2016 da öldü tesadüf eseri öğrendim geçen ay..eğer kadın bana açık olsa ve yavrum benim durumum böyle böyle dese emin ol bana bulaştırmasına rağmen kadını yarı yolda bırakmazdım...elimden gelen ne varsa yapardım...ilaç temini için her yolu denerdim..ki bu kadın benim sevgilim yada karım değil..sadece müşterisi ve arkadaşıyım diyebilirim..
  senin olayda sen hem hastalığını gizleyip beni terketmesin diye kolpa yapmadın adama karşı hemde adama hastalığı bulaştırmadın...benim karşımda senin davrandığın gibi mertçe davranan biri olsaydı emin ol bu kişiye kene gibi yapışırdım..kapısında yatardım bana açıkladığı için hastalığını...sırtımda götürürdüm onu hastaneye...

ne yazikki senin benim gibi insanlarada böyleleri denk geliyor anasını satayım...acı ama gerçek...

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
@John Wick Anlıyorum seni. Ama inan yaptıkları kimsenin yanına kalmayacak. Sen lanet et bırak Allaha onların işlerini. Düzeltemeyeceğimiz şeyler var hayatta. Dedim ya seçimlerimizle bazen kendi kendimize de zarar veriyoruz. Yanlış anlama beni sakın ama şimdi bulsan o kişiyi sana dese ki 'Eeeh sen de korunsaydın o zaman' Diye. Ne diyeceksin? En fazla söveceksin,lanet edeceksin yani. O yüzden unut onları sen önüne bak.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
@bedevi sesisise mi di bi tabir vardı ya :) o hesap. Ben alıskınım, yıllarca sadece sevgiliden degil, arkadaslarimdan ya da tanimadigin insanlardan da cok darbe aldım ;) sanırım allah bunları yasicagimi bildigi icin zaten bana iyi bi aile vermis bide icime hayvan-doga sevgisini koyuvermis. Bunlar sayesinde aldigim darbeleri cok daha hafif atlatiyom  :)
Merhamet ve sevgi dolu insanlar gunumuz sartlarında malesef ki boyle seylerı sık sık yasamaya mahkumdurlar, ben bu iki özelligimi degistiremicegim icin, insanlardan uzaklasmayı sectim, butun cevremi sildim. Az insan cok huzur demisler :) sanada tavsiye ederim. Diger konuda da ayrı cevap yazmayım onuda burdan cevaplayım. Yazma isinde elestiri amacli degildim, cidden bazen cok güzel yaziyosun. Blog acsan ve boyle kompozisyonlar yazsan tutulur bu konuda saka yapmiyorum. Ailene vakit ayırmana cok sevindim, dahada iyi olursunuz insallah. Bunu daim ettir lutfen herseyden önce bi babasin, o cocuk münezzeh tüm zevklerinden. En onemli sey onun mutlulugu
Su gibi berrak yeni bi hayat.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
@John Wick ikili sohbete dönmeye başladı muhabbet ama bu son yazım olsun bu başlıkta. Dediğim gibi yanlış anlama seni asla yargılamıyorum.Başkasına neden yaptın diyemem kendime bunu demeyi bırakmışken.Olan olmuş artık. Ama o puşt der.O kişiyi unut sil. Onu demek istiyorum.
Ben tanı aldıktan sonra arkadaşlık uygulamalarını falan hepsini kaldırdım attım. Zaten baş belası hepsi. Oradan istediğin gibi birini bulman mucize olur zaten. Herkesin amacı belli. Sildim gitti kafam rahat... Bence sen de bir süre öyle yap. Neden şu anda hayatında birinin olması gerektiğine şartlandırıyorsun kendini? Olmayıversin. Küründen olacaksa salla zaten. Ha çok mu sex istiyo canın onlarca var. Ama onlardan bişey bekleme. Herşey istediğimiz anda hemen olsaydı ohoooo :D Yok öyle bişey. Keşke olsa. Dur bakalım. Zaman ne gösterecek. Belki de seni çok sevecek biriyle beraber olacaksın ilerde. Bunları düşünerek hayat inan yaşanmaz. Hayatında herşey 4-4 lük de bir sevgili mi eksik sanki? Sanmıyorum. O da olmayıversin. Olacağı varsa bi gün olur zaten. Çevreye değil kendine bak sen. Özenme milletin yalandan birlikteliklerine. İnan mutlu değiller. Sıkma canını. Çok düşünme bunları. Acıma kendine. Destek al. Ruhsal değil fizikseldir belki sorunun. Bak @Mavera ne diyo.Beyindeki kimyasallarla ilgili olabiliyor diyor. İlaç kullanmayı dene faydası olur belki. Kendine çalış. Bırak onu bunu.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
@bedevi sesisise mi di bi tabir vardı ya :) o hesap. Ben alıskınım, yıllarca sadece sevgiliden degil, arkadaslarimdan ya da tanimadigin insanlardan da cok darbe aldım ;) sanırım allah bunları yasicagimi bildigi icin zaten bana iyi bi aile vermis bide icime hayvan-doga sevgisini koyuvermis. Bunlar sayesinde aldigim darbeleri cok daha hafif atlatiyom  :)
Merhamet ve sevgi dolu insanlar gunumuz sartlarında malesef ki boyle seylerı sık sık yasamaya mahkumdurlar, ben bu iki özelligimi degistiremicegim icin, insanlardan uzaklasmayı sectim, butun cevremi sildim. Az insan cok huzur demisler :) sanada tavsiye ederim. Diger konuda da ayrı cevap yazmayım onuda burdan cevaplayım. Yazma isinde elestiri amacli degildim, cidden bazen cok güzel yaziyosun. Blog acsan ve boyle kompozisyonlar yazsan tutulur bu konuda saka yapmiyorum. Ailene vakit ayırmana cok sevindim, dahada iyi olursunuz insallah. Bunu daim ettir lutfen herseyden önce bi babasin, o cocuk münezzeh tüm zevklerinden. En onemli sey onun mutlulugu

sevgili beril güzel mesajın için teşekkürler..tanıyı almadan önce çok iyi bi kitap okuyucusu idim..evimin bi odasını kitaplık yaptım.ve bu odayı kitaplardan dolayı girmekte zorlanıyorum...kitap okudukçada kendini yazı ile ifade etmen daha bi kolay oluyor...ama malum tanıyı aldıktan sonra (senle aynı zamanlarda aldık sanki) daha bi kitabın kapağını açıp okuyamadım...kafayı veremiyorum...umarım ilerde bu illet virüsü kabullenip tekrar kitap okumaya devam edebilirim..

daha öncede söylemiştim beril hayvan sevgisi dünyadaki en güzel şey...istanbulda şile ilçesine bağlı bi köyde baktığım 10 civarı köpek ve sayısız kedim var..arabamın , motorumun bagajında her zaman kedi-köpek maması durur...ben bi lokantada yemek yerken yanıma kedi gelse mesela yemek boğazımdan geçmez...onun için genelde bi porsiyonda fazladan söylüyorum genelde...
    aziz nesin üstadın bi lafı var...hayvan sevgisi insanın ,insanlardan kaçışıdır der...çok katılırım bu söze..birebir bendede aynı durum var...
    2012 yılında senin yaşadığın gönül macerasının bi başka versiyonunu yaşadım...şimdi konuyu dağıtmayayım.. çok uzun bi hikaye...sonunun tahmim ediyosun zaten... o tarihten sonra insanlardan kaçıp hayvanlara sığındım..bi daha gönül işine girenin allah belasını versin diyerek yemin ettim...
     gerçektende 2012 den sonra gönül defterimi kapadım...parasını verdim fan fin fonumu yaptım...ama hayat işte bu seferde hiç olmayacak bi yerden bu hiv belasını kaptım..biz gönül işlerinden emekli olduğumuz gibi keşke fan fin fon işlerindende emekli olsaydık belki başıma bu bela gelmeyecekti..

lafı sevdiğim bi sözle bağlayalım: 

Bugünkü aklım olsaydı dün yaptıklarımı yapmazdım ama dün yaptıklarımı yapmasaydım bugünkü aklım olmazdı....

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
konu  kilit
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .