Mavi-Banner

Gönderen Konu: HİV BULAŞMA RİSKİ VARMIDIR ?  (Okunma sayısı 578 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozgurcelik

• Yeni Üye
  • *
HİV BULAŞMA RİSKİ VARMIDIR ?
« : Aralık 18, 2017, 03:16:52 ÖS »
MERHABA BİR SORUM OLUCAK VE SİZDEN BU KONUDA YARDIM İSTİYORUM , UZUN YILLARDIR TIRNAK YEME VE PARMAK ETLERİMİ ISIRMA SORUNUM VAR BUNU YAŞAYANLAR BİLİR BAZEN PARMAK UCLARINDA ETKLERDE KANAMALAR YARALAR YAPAR , CİNSEL İLİŞKİLERİMDE SÜREKLİ KONDOM KULLANIRIM KONDOMA TAKIP CIKARIRKENDE COK DİKKAT EDERIM HATTA HER İLİŞKŞDEN SONRA İCİNE SU DOLDURUR DENERİM DELİK YIRTIK OLUSMUSMU DİYE , DUNKU 2 AYDIR ARADA CİNSEL ILISKI YASADIGIM BAYANLA İLİŞKİ YASARKEN Bİ ARA PENİSİMİ DÜZELTMEK İCİN TUTTUGUMDA VAJİNAL SIVI PARMAKLARIMA BULASTI SONRA FARKETTIM O PARMAGIMDA 2 3 MM CİZGİ SEKLİNDE B KANAMA OLUSMUS SIVININ DEGDIGI YERDE HEMEN ELİMİ YASTIGA SİLDİM İLİŞKİ BİTTİKTEN SONRADA ELİMİ YIKADIM ISLANINCA BAKTIM YARA YUMUSADI HERALDE PARMAGIMI SIKINCA KAN CIKMAYA BASLADI ISIRMA SONUCU OLUSAN O KESİKTEN

İLİŞKİ SIRASINDA VAJİNAL SIVININ BURAYA TEMASINDAN DOLAYI Bİ RİSK VARMIDIR TEST OLMAMA GEREK VARMI BİRAZ TAKINTILIYIM DAHA ONCEDENDE HİV FOBİSİ YASAMISTIM TESEKKUR EDERİM
BAZI SİTELERDE VAJİNAL SIVI KANAYAN YARALARA DEGERSE RİSK VARDIR DİYOR

[im/Users/volkanerkan/Desktop/kesik.jpgg][/img]

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: HİV BULAŞMA RİSKİ VARMIDIR ?
« Yanıtla #1 : Aralık 18, 2017, 04:05:40 ÖS »
Anlattığın şekilde hiv bulaşı olan kimse yok literatürde. Ancak teorik olarak düşük risk olabilir. Zamanı gelince test olabilirsin. Sorun çıkacağını ben düşünmüyorum ama emin olmak iyidir. Test süreleri ile ilgili başlık:
http://hivveaids.net/index.php?topic=3143.0

Her zaman kondom kullanmaya devam et.
Takıntı ve benzeri rahatsızlıklar için psikiyatri uzmanına görünebilirsin. Hepsinin tedavisi var.
Klavyenin da CAPSlock tuşuna bir baktır istersen  ;)
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.