Mavi-Banner

Gönderen Konu: Enfekte olduğunuzda yaşadığınız ilk belirtiler nelerdi?  (Okunma sayısı 5234 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: Enfekte olduğunuzda yaşadığınız ilk belirtiler nelerdi?
« Yanıtla #30 : Kasım 28, 2017, 12:24:38 ÖS »
Sevgili @Mavera Test olup sonucu belli olanlar, aylarca fobiden kurtulamayip defalarca test olanlar (haftada 1 test olanı bile var )  bas edilmez yani bu forumda dibine kadar haklisin. Onlara tavsiyem doktorsitesine zoru sorsunlar. Yuzlerce binlerce birbirine benzer sorular ve cevaplar dolu orda

Ama @hk sende oyle bi yazmisin ki, test olanlari galeyana getircek cinsten. Once pozitif sonra 2 negatif sonra bidaha pozitif. Rapid test disinda oldugun test turlerini belirt bari eger @Mavera onaylarsa. Cunku insanlar test oluyo 21.gunde duo yapipta bunun sonucu nettir diyen uzmanlar var ya da 28 gun ya da 6 hafta. @hk ucu kapali yazdigi icin bu tarz testler olanlarin kafasini karistirabilir. O yusden ben en azindan oldugu test isimlerini yazmasi gerektigini dusunuyom (duo,combo,elisa vb. )

Konu basligi ile alakalida bisi yazmak istiyorum, ozellikle buraya uye olmayipta sadece yazilanlari okuyan negatif insanlar icin. Pozitifler sizleri kiskaniyo ya da sizi anlamiyo diye bisi yok ama hak verirsiniz ki bu sitenin ana amaci oncelikle pozitif bireylere manevi yardım ve destek amacli. Sizler icinde sevgili moderatorler testlerle alakali ve bulasma yollari ile alakali bilgilendirici sabitlenmis konular acmislar zaten. Hak verirsiniz ki, fobi yasayan insan sayisi pozitif insandan daha cok, bu yuzden eger buforumda mesaj onayi olmasaydi, bu fobi basliklarindan asıl pozitiflerin basliklari kaybolup gidicekti, baska bi site daha var masallah oranin halini gormusunuzdur hepiniz, ben pozitif birinin konusunu gormedim orda. Tum basliklar olunan testler ve bunla alakli sorulardan olusmus. Bu yuzden testlerinizi istenilen günlerde olun ve sonuclariniza guvenip konuyu kapatin ve dilerim ki hep negatif kalın. Belirtilere de cok aldanmayin, sadece test olun.
Su gibi berrak yeni bi hayat.

rekli35

• Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Kasım 28, 2017, 12:43:20 ÖS »
Test ile alakalı bu sorulara ÖZELLİKLE MEVERA SEN ARKADASIM;

YÜREĞİNİ TÜKETEREK CEVAP VERİYORSUN YA,

BEN GERÇEK 1 POZİTİF OLARAK BUNLARI OKUYUNCA DELİYE DÖNÜYORUM.

SEBEBİ; TEST İLE ALAKALI OLARAK ZATEN FARKLI ZAMANDA , TONLA BU SORULARA CEVAP VERMİŞSİNİZ,

ADAMLAR Bİ AÇSINDA ONU OKUSUN YAHU...

BİZİM DERDİMİZ BİZE YETER...

DALGAMI GEÇİYORLAR,KAFAMI BULUYORLAR ANLAMADIM...

EĞER DALGA GEÇİP KAFA BULUYORLARSA, ALLAH EN KISA ZAMANDA KAPILARINDA GÖSTERSIN BU HASTALIĞI...

BEN HER GÜN GİRİYORUM , ACABA HİV HAKKINDA YENI BIR GELISME VAR MI DİYE,

Adamlar yazmış yok su gun ne olur bugun ne olur, sunu yaptım bunu yaptım acaba hiv oldum mu saçma sapan sorular

Abi sordukları tum soruların cevabı zaten bu sitede var,

Ciddi anlamda bu soruları okuyunca üzülüyorum ve kızıyorum.

Haydar Dümen e sorulan sorulara benzıyor burdakı bazı sorular ve bazılarının artık bızımle dalga gectiğini düşünüyorum,

Mavera hocam sen karar ver burda sorulan bazı sorular , aşağısa yazdıklarımla aynı mantıkla yazılmamıs mı sence?

Kız arkadaşım doğum kontrol hapı kullanmak istemiyor. Ben de prezervatiften sıkıldım. Acaba doğam kontrol hapını ben içsem işe yarar mı?   :o

Genvoya emin ol kimsenin dalga geçtiği yok haklısın çok daha öncelikli konular var sizi fazla rahatsız etmemeliyiz. Çok zorluk yaşadığınızı ben şahsen öyle anladım ki o üç harfin şüphesi bile beni mahfetmeye yetti (hala da şüphem var ama)kanımca diğer arkadaşlarda aynı durumda. Sıkıntılı günlerimin hafiflemesinde bu sitenin payı büyük oldu.  Sizlere teşekkür ederim. İnşallah kesin tedaviye ulaşılır.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #32 : Kasım 28, 2017, 02:45:35 ÖS »
Merhaba arkadaslar. Uzun zamandir test yaptirmiyorum, bi test yaptirayim dedikten sonra hiv+ tanisini aldim. Ilac kullanimina basladiktan sonra vucudumda meydana gelen olumlu degisikliklerden bahsetmek istiyorum. Agiz hijyenine onem veren biriyim. Ancak tedaviye baslamadan onceki son 3-4 aylik sure icinde dis etlerimde agri ile birlikte enfeksiyon meydana geldi. Agiz bakimini en ust seviyeye cikarip gecirsem de en kisa zamanda kendini tekrar ediyordu. Buna ek olarak asiri terleme sorunum vardi. Basta kozmetik yontemler ile kontrol altina almaya calismistim ancak terleme katlanarak artti. Oyle ki efor gerektirmeyen bir iş yapsam bile vucudumun her yerinden ter fiskirir hale gelmisti. Taniyi alip ilac kullanimina basladiktan sonra hem diş eti sorunumdan hem de terleme sorunumdan kurtuldum. Bunlarin disinda hatirladigim ciddi bir saglik sorunu yasamadim. Bunda taniyi aldigimda cd4 seviyesinin 500 lerde olmasinin  etkili oldugunu dusunuyorum. Saglikla kalin.

Diş eti problemi bendede baslamıstı

Yılda 1 kez dıslerımı temızletırım, 10 yıllık gayet nazık hanımefendı bır doktorum var , 1 yıl evvel gıttıgımde temızlık yaptı ve 2 3 kez daha gıtmek zorunda kaldım, doktorum cok ılgınc dedı her zaman tek seferde temızlık yapardık ve bıterdı dedı, hiç aklıma gelmedı hiv oldugum, demek ondan kaynaklanıyormus.

1,5 ay oldu ılacımı kullanmaya baslayalı, en kısa zamanda tekrar gıdecegım temızlık ıcın, bakalım sonuc ne olacak merak edıyorum.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #33 : Kasım 28, 2017, 02:50:07 ÖS »
Sevgili @Mavera Test olup sonucu belli olanlar, aylarca fobiden kurtulamayip defalarca test olanlar (haftada 1 test olanı bile var )  bas edilmez yani bu forumda dibine kadar haklisin. Onlara tavsiyem doktorsitesine zoru sorsunlar. Yuzlerce binlerce birbirine benzer sorular ve cevaplar dolu orda

Ama @hk sende oyle bi yazmisin ki, test olanlari galeyana getircek cinsten. Once pozitif sonra 2 negatif sonra bidaha pozitif. Rapid test disinda oldugun test turlerini belirt bari eger @Mavera onaylarsa. Cunku insanlar test oluyo 21.gunde duo yapipta bunun sonucu nettir diyen uzmanlar var ya da 28 gun ya da 6 hafta. @hk ucu kapali yazdigi icin bu tarz testler olanlarin kafasini karistirabilir. O yusden ben en azindan oldugu test isimlerini yazmasi gerektigini dusunuyom (duo,combo,elisa vb. )

Konu basligi ile alakalida bisi yazmak istiyorum, ozellikle buraya uye olmayipta sadece yazilanlari okuyan negatif insanlar icin. Pozitifler sizleri kiskaniyo ya da sizi anlamiyo diye bisi yok ama hak verirsiniz ki bu sitenin ana amaci oncelikle pozitif bireylere manevi yardım ve destek amacli. Sizler icinde sevgili moderatorler testlerle alakali ve bulasma yollari ile alakali bilgilendirici sabitlenmis konular acmislar zaten. Hak verirsiniz ki, fobi yasayan insan sayisi pozitif insandan daha cok, bu yuzden eger buforumda mesaj onayi olmasaydi, bu fobi basliklarindan asıl pozitiflerin basliklari kaybolup gidicekti, baska bi site daha var masallah oranin halini gormusunuzdur hepiniz, ben pozitif birinin konusunu gormedim orda. Tum basliklar olunan testler ve bunla alakli sorulardan olusmus. Bu yuzden testlerinizi istenilen günlerde olun ve sonuclariniza guvenip konuyu kapatin ve dilerim ki hep negatif kalın. Belirtilere de cok aldanmayin, sadece test olun.

Evet
o siteye 1 2 defa bende gırdım ve tam mahalle ağzı ıle yazılar yazılmıs, dalga gecmeler vs vs inanılmaz basit.

Lvan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Kasım 28, 2017, 03:37:25 ÖS »
7 gün önce tanı koyuldu. Tanı konulmadan 1 hafta önce çok ağır bi şekilde hastalandım. Boğaz ağrısıyla gece uyandım. Sadece boğaz ağrısı vardı. Boğazımın sağ tarafında bi yara vardı sanki her yutkunduğumda o yaraya bıçak değiyor gibiydi. Çok canım yanıyodu. Çok geçmeden aynı gün içinde ateş ve halsizlik eklendi boğaz ağrısına. 23 yaşındayım daha önce böyle bi halsizlik yaşadığımı hatırlamıyorum. Sürüne sürüne hastaneye gittim. Göz kapaklarımı açamıyodum. Dizlerim kırılmıştı sanki. Ayakta zor duruyodum. Beni ağlatacak derecede bi halsizlikti. Elim kolum tutmuyodu. Vücudumda bi virüsün beni bu şekilde dirençsiz hale soktuğunu düşündüm. Ama hiv olduğunu hiç düşünmedim. Acilde iğne yaptılar. 1 saat sonra kendime geldim. 6-7 saat sonra tekrar birden bi ateş başladı. Üşüme titreme. Aşırı titreme. Tekrar hasteneye gittim bu sefer serum takıldı 2 tane. Yine kendime geldim. İlaç yazdılar antibiyotik falan. Eve döndüm. Serumun etkisi geçtiğinde tekrar aşırı titreme üşüme başladı. Ateşim çıkıyodu birden. Doktoru aradım bizim yapabileğimiz bişey yok ilaçlarını kullanacaksın dedi. İlaçlarımı içtim kendime geldim. 1 hafta boyunca ilaç içtim. Kendime gelmiştim. İlaçlar bitti. Test yaptırmak istedim. Hastalandıktan 1 hafta sonra gittim test yaptırdım pozitif çıktı. Doktor üniversite hastahanesinde  testi tekrarlamamı istedi. Diğer gün bi üniversite hastahanesinde tekrarladım testi. Yine pozitif çıktı. Doktor hemen tedaviye başladı. 5 gündür genvoya içiyorum. Hayat devam ediyo. Devam etmek zorundayım biliyorum. Ama insan yinede ruhsal bi çöküntü yaşıyo. Buraya daha sayfalarca yazabilirim galiba😀. Çünkü çok yeniyim daha 5 gün oldu tedaviye başlayalı. Herkesle konuşulmuyo malesef. Buraya yazmak iyi geldi bana :)

aras

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Kasım 28, 2017, 05:02:01 ÖS »
Hayatım boyunca yaz kış hiç bir şekilde gece terlediğimi hatırlamazdım. Lakin tanı almadan bir süre önce deli şekilde terlediğimi fark ettim. Sonra tanı almış oldum. Sanırım sebebi buydu. Sonrası hiç terlemedim..

Anladim

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Kasım 28, 2017, 06:14:52 ÖS »
7 gün önce tanı koyuldu. Tanı konulmadan 1 hafta önce çok ağır bi şekilde hastalandım. Boğaz ağrısıyla gece uyandım. Sadece boğaz ağrısı vardı. Boğazımın sağ tarafında bi yara vardı sanki her yutkunduğumda o yaraya bıçak değiyor gibiydi. Çok canım yanıyodu. Çok geçmeden aynı gün içinde ateş ve halsizlik eklendi boğaz ağrısına. 23 yaşındayım daha önce böyle bi halsizlik yaşadığımı hatırlamıyorum. Sürüne sürüne hastaneye gittim. Göz kapaklarımı açamıyodum. Dizlerim kırılmıştı sanki. Ayakta zor duruyodum. Beni ağlatacak derecede bi halsizlikti. Elim kolum tutmuyodu. Vücudumda bi virüsün beni bu şekilde dirençsiz hale soktuğunu düşündüm. Ama hiv olduğunu hiç düşünmedim. Acilde iğne yaptılar. 1 saat sonra kendime geldim. 6-7 saat sonra tekrar birden bi ateş başladı. Üşüme titreme. Aşırı titreme. Tekrar hasteneye gittim bu sefer serum takıldı 2 tane. Yine kendime geldim. İlaç yazdılar antibiyotik falan. Eve döndüm. Serumun etkisi geçtiğinde tekrar aşırı titreme üşüme başladı. Ateşim çıkıyodu birden. Doktoru aradım bizim yapabileğimiz bişey yok ilaçlarını kullanacaksın dedi. İlaçlarımı içtim kendime geldim. 1 hafta boyunca ilaç içtim. Kendime gelmiştim. İlaçlar bitti. Test yaptırmak istedim. Hastalandıktan 1 hafta sonra gittim test yaptırdım pozitif çıktı. Doktor üniversite hastahanesinde  testi tekrarlamamı istedi. Diğer gün bi üniversite hastahanesinde tekrarladım testi. Yine pozitif çıktı. Doktor hemen tedaviye başladı. 5 gündür genvoya içiyorum. Hayat devam ediyo. Devam etmek zorundayım biliyorum. Ama insan yinede ruhsal bi çöküntü yaşıyo. Buraya daha sayfalarca yazabilirim galiba😀. Çünkü çok yeniyim daha 5 gün oldu tedaviye başlayalı. Herkesle konuşulmuyo malesef. Buraya yazmak iyi geldi bana :)

Şüpheli olaydan kaç gün sonra test yaptırdınız ve hangi test?

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #37 : Kasım 28, 2017, 08:34:45 ÖS »
@Lvan ,  cok gecmis olsun ,keske  gelmeseydin ama yinede aramiza  hos  geldin.

ozllikle yeni arkadaslar icin bu forum cok onemli ( benim icin de oyle idi ) insanin kafasinda milyon soru oluyor, bu forumda  hepsinin cevaplarini bulabilirsin. cok degerli ve  bilgi arkadaslar  var  sag olsunlar, her zaman destek oluyorlar.

7 gun once  tani alip ilacina iki gun icinde  hemen baslaman guzel , bu senin icin motive edici olur,burada  aylarca bekleyen arkadaslar  var. bende tanidan sonra bir ay kadar test sonucu felan  beklemistim simdi bende  6 gundur genvoya  kullaniyorum.
dedigin gibi  hayat devam ediyor,

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #38 : Kasım 28, 2017, 08:38:56 ÖS »
sevgili @TransBeril , haklisin testlerin detayini yazabilirdim ama burada ben belirtiler konusuna ornek vermeye calismistim :)

cok sukur  mavera  gayet net ve acik olarak tum testleri anlatti ve bence konu kapandi , fobikligin sonu yok malesef.

Lvan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #39 : Kasım 28, 2017, 10:45:45 ÖS »

Şüpheli olaydan kaç gün sonra test yaptırdınız ve hangi test?

Bilgisizliğim ve dikkatsizliğimden dolayı birden fazla şüpheli olay yaşadığım için hangisinden bulaştığı hakkında bir fikrim yok. 1 sene önce test yaptırdığımda negatifti. Tanı koyulmadan 1 hafta önce değişik bir şekilde hastalandığım için test yaptırmak istedim. Yani en fazla 1 sene olmuştur diyebilirim. Bu arada yukarıda saydığım belirtilerin içine gece terlemelerini eklemeyi unutmuşum. Boğaz ağrısı, ateş, halsizlik ve gece terlemeleri. Özellikle göğüs ve göğsümün tam arka tarafı yani sırtım anormal bir şekilde su gibi oluyodu geceleri. Sadece göğsüm ve sırtım damla damla terliyodu geceleri. Daha önce hiç bu şekilde terleme görmemiştim vücudumda. Çok garipti.

Lvan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Kasım 28, 2017, 11:05:39 ÖS »
@Lvan ,  cok gecmis olsun ,keske  gelmeseydin ama yinede aramiza  hos  geldin.

ozllikle yeni arkadaslar icin bu forum cok onemli ( benim icin de oyle idi ) insanin kafasinda milyon soru oluyor, bu forumda  hepsinin cevaplarini bulabilirsin. cok degerli ve  bilgi arkadaslar  var  sag olsunlar, her zaman destek oluyorlar.

7 gun once  tani alip ilacina iki gun icinde  hemen baslaman guzel , bu senin icin motive edici olur,burada  aylarca bekleyen arkadaslar  var. bende tanidan sonra bir ay kadar test sonucu felan  beklemistim simdi bende  6 gundur genvoya  kullaniyorum.
dedigin gibi  hayat devam ediyor,

Teşekkür ederim. Sanada çok geçmiş olsun. Doktor normalde hastalara 15 gün sonra ilaca başlıyoruz dedi. Hastalar evde 15 gün kıvranıyolar test sonuçları çıkınca ilaca başlıyoruz normalde dedi. Ama seninle hemen başlamak istiyorum ilaca dedi. Birde sifiliz varmış bende. Hem hiv hem sifiliz yani. Diğer adı frengi sanırım. Oda cinsel yolla bulaşıyormuş. Sifiliz için 3 tane penisilin iğnesi yazdı. 3 hafta boyunca 1 er hafta arayla vurduracaksın dedi. Neyseki penisilin iğnelerle sifilizi ortadan kaldırabiliyoruz dedi. Onun için canın sıkılmasın sakın dedi. Keşke hiv ide 3 tane iğneyle ortadan kaldırabilsek dedi gülüştük beraber. Bi yandanda esprilerle bana moral vermeye çalıştı. Doktor konusunda çok şanslıyım galiba. Grip aşımı hemen yaptırdı. Bu hafta zatürre aşımıda yaptırcak. Hastahanede beni göndermediği bölüm kalmadı. Nöroloji, göz, fizik tedavi, cildiye... Akciğer filmi, kemik filmi, ekg... 10-15 tüp kan alındı. Bütün vücudumu takibe aldı. Nöroloji

Lvan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Kasım 28, 2017, 11:19:32 ÖS »
Söylemeyi unuttum. Doktorum pozitif yaşam adlı bi kitap verdi bana. İnternetten okuduğun yada kulaktan dolma yanlış şeyler yerine bu kitabı okumanı istiyorum dedi

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #42 : Kasım 29, 2017, 12:08:12 ÖÖ »
@Lvan, doktorun bayagi iyiymis sanslisin..
nerede tedavi oluyorsun?

Lvan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #43 : Kasım 29, 2017, 12:45:26 ÖS »
@Lvan, doktorun bayagi iyiymis sanslisin..
nerede tedavi oluyorsun?

Adanada tedavi oluyorum. Üniversite hastahanesinde

poz.poz.

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #44 : Aralık 01, 2017, 04:56:04 ÖÖ »
Ben de HIV'in hiçbir özel belirtisi olmadığı hatırlatmasını yaparak yaşadıklarımı aktarayım.

Rahatsızlıklar; Gün geçtikçe artan yutkunma zorluğu ve sonunda yutkunamama, şiddetli boğaz ağrısı, boğaz içini kaplamış bembeyaz renkli bir tabaka, 1 ay boyunca kısılan ses.
Konulan tanı; kriptik tonsillit

Yaklaşık 2 yıldır tedavi alan 4,5 yıllık bir pozitifim.
Devamını da yazacaktım ama bu başlığın altına yazıp yazmamakta kararsızım çünkü hepsi pozitif olmayan insanların da zaman zaman yaşadığı sağlık sorunları. yaklaşık 2 yıldır tedavi alan 4,5 yıllık bir pozitifim ve tedavi görmediğim süre içinde burada yazılanlara benzer sorunlar yaşadım. Fobiklere yeni bir kapı açmamak adına devamını getirmemeyi tercih ediyorum :)
Yaza yaza düşürücem hükümeti :D ATARLI  POZ.POZ <3