Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ben size mecburum  (Okunma sayısı 819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sabaton

• Ziyaretçi
Ben size mecburum
« : Kasım 20, 2017, 10:28:45 ÖS »
Nereden ne şekilde başlamam gerek bilmiyorum. Bi yerlerden başlamazsam da erimeye devam edeceğim. Kendimi bildim bileli paranoyak biriyim. Insanlara belli etmesem de bir korkak zavallıyım ben. Bir insan kendine acır mı? Neden var olduğunu anlamlandırmaya çalışıp bir sonuca varamayan biri kafayı hivle bozarsa ne olur? Ben diyeyim size erir erir erir.. Dün gece bir transeksüelle ilişkim oldu. Ilişki sırasında prezervatif yarıya kadar çıktı ancak penis başına kadar çıkmadı yarısına kadar çıktı. Partnerim kayganlaştırıcı krem de sürdü ve prezervatifi doğru şekilde mi kullandım bilmiyorum. Hiv olmaktan çok aileme bunu nasıl açıklayacağımdan korkuyorum. Hatamdan pişmanım elbette ama ben artık bir kez olsun delirmemek istiyorum. Sizce bulaş riski nedir? Testi ne zaman yaptırmalıyım? Ve eğer pozitif sonuç alırsam delirmemek için ne yapmalıyım? Bir cevaba muhtacım. Lütfen yalnız bırakmayın beni. Anlatabileceğim tek yer burası. Metafiziksel konulardan doğrusal denklemlere çevrem tarafından bir deha olarak tanımlanırken kendi içimde transeksüellere ilgi duyan korkak ve sürekli gerilen bir zavallıyım ben

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Ynt: Ben size mecburum
« Yanıtla #1 : Kasım 20, 2017, 11:01:46 ÖS »
HİV daha  kondomu delerek  bulaşma beceri ve yetisine  sahip değil, penis  başın  yani mukozal  tabaka  kondmun içinde  kaldıysa  ve  cinsel bir sıvı  teması  kan vs olmadıysa  riskli bir durumun  yok zaten

ayrıca cinsel  tercihin  yada  tercihlerin  kimseyi enterese  etmez  nasıl  yaşamak istersen  öyle  yaşa, kimse sana  hesap  sorma  hakkına  sahip değil

riskli bir durumunda  yok  METEFİZİK  DAHİSİ HADİ ATOMU  PARÇALAMAYA  KALDIGIN  YERDEN  DEVAM  ET    ;)
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

tribani

• Katılımcı Üye
  • *
  • “Umudunu kesmeyenlerin hatrına dönüyor dünya”
« Yanıtla #2 : Kasım 20, 2017, 11:09:37 ÖS »
Öncelikle birlikte olduğun kişinin hiv pozitif olduğuna emin misin ? Diyelim öyle hiv diğer virüsler gibi çok kolay bulaşmaz prezervatifsiz ilişkilerde bile bulaşmayabilir yani sandığın kadar kolay değil bulaşı boşuna kuruntuya gerek yok çok aklını kurcalıyorsa test yaptır .
« Son Düzenleme: Kasım 20, 2017, 11:12:15 ÖS Gönderen: tribani »

sabaton

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Kasım 20, 2017, 11:10:55 ÖS »
Teşekkür ederim. Sonlu zamanda insan yaşamına son vermediği sürece her acıya dayanır. Sadece bu nasıl yapılır bunu bilmeyecek kadar korkak ve tedirginim. Prezervatif bilgilendirmesi için minnettarım ben en net şekilde gerçekten minettarım. Ironik yazı için de teşekkür ederim astrofizik ve uzay bükümü dışında fiziğe ilgim yok keşke atomu bir de ben parçalasam ancak game theory ve verilerin grafiksel ispatı için çalışmalar yapıyorum bir gün dehamı dahiye çevirebilirsem nükteli yorumunu anımsayıp gülümseyeceğim. Zihnimin veremediği yanıtı tanımadığım biri verebilir mi? Bunu sağladın ve benim test süresi dışında bir konuda merakım kalmadı. Bir gün lobotomi olmazsam eğer bu cevaba minnetim daima zihnimde kalacak

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #4 : Kasım 20, 2017, 11:40:54 ÖS »
çok ağdalı  yazmışsın  beyin  dağarcığım  iki kere  takla atıp  şarampole  yuvarlanan araba  misali  paramparça  oldu  ;D
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

sabaton

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 20, 2017, 11:55:32 ÖS »
Açıkçası hiv pozitif olduğuna emin değilim. Bana kalırsa elini sıktığım insanlar hatta evrendeki 7 milyar insan hiv pozitif malesef bu kuruntu ve kaygı bozukluğu. Insan yanlış düşündüğünü bile bile neden böyle düşünmeye devam eder bilmiyorum. Aldığım yanıtlar kuşkularımı azalttı. Teşekkür ederim. Test sürelerini biliyorum ama zihnim bir cevabınıza o kadar muhtaç ki. Bu yüzden lütfen bir cevap da buna verin 28.günden sonra olacağım combo testin yüzdelik olarak güvenilirliği nedir? Bunu soruyorum çünkü şuna cevap veremiyorum bulaşma az miktarda da olsa çok miktarda da olsa kesine yakın sonuç 28.günden sonra verir mi combo testi?  Ben sayılara inanırım kendime inanmam ama sayılara inanırım bu yüzden vereceğiniz yanıt benim için çok çok önemli

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #6 : Kasım 21, 2017, 02:26:21 ÖÖ »
@acısada_öldürmez gece gece kahkalara boguldum ustteki yorumundan. Yatmadan neler yazilmis ne dedikodular dönüyo forumda bakayim dedim. Uykum kacti gülmekten :) hay allah seni hep güldürsün emi pozitif insan
@sabaton valla moderatorler kızmasın ama buyuk ihtimal yeni nesil testler guvenilirdir ancak 90da teyit ettir gibi kaliplasmis oneriyi yapicaklar cunku yapmak zorundalar cunku resmi olarak bu böyledir. Ancak bicok uzman yeni nesil testlerde maksimum 6.haftayi yeterli gormektedirler. 90gun olayinda baz alinan vucudumuzun viruse karsi urettigi antikorun uretilmesidir. Normalde bu antikorda buyuk cogunlukta 6.haftaya kadar pozitiflesir, nadiren 3. Ya da 6.aya uzar hatta hic antikor gelistirmeyen bikac vaka bile görülmustur. Antijen ise virusun kendisine ait proteinlerdir p24 te bunlardan biridir. Ve bulas olan birinde en erken donemde pozitiflesmeye baslar. Bulastan 3-5 gün sonra 4. Nesil testlerin bu antijeni yakaladigi bile gorulmustur. Uzmanlara göre bu antijen 21. Ile 28. Gunlerde kanda maksimum seviyelere cıkar ve kendi vucudumun urettigi antikorlar bu antijenlere baglanip sarınca ölcülemez hale gelirler. Haliyle Antijen+antikor bakan testler iste bu yusden bazi uzmanlara göre (cogu avrupada) 21-28 arasi testlere guvenilir gozuyle bakilmakta, bazilarina göre 4 hafta bazilarina gore ise 6 hafta sondur. Ancak dünya saglık orgutu ve CDC tarzi kurumlarin resmi olarak onerdigi son gun 12. Hafta oldugundan, ulkemizde de bu prosedur isler. Ayy gece gece noluyosa bana amma yazdim be :) neyse iste ama dipnot olarak. Zaten senin yasadigini yasayan birine hiv bulasmasi, patates kizartmasini yerken bogulup ölmenden daha zor .
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Kasım 21, 2017, 10:20:59 ÖÖ »
Bu Trans birey, kesinlikle bunda hastalık vardır  bana bulaşmıştır mantığını gütmek ile bu suriyeli bunda Tüberküloz vardır aynı metrobüse binmemeliyim mantığı arasında fark yok.

Şüphelerin dinsin, sana virüs bulaşmaz bu şekilde. Benliğini temizlemek istiyorsan git LGBTİ+ derneklerden birisine bağış yap.
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2017, 11:17:10 ÖÖ Gönderen: Fuat »

sabaton

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Kasım 22, 2017, 06:33:35 ÖS »
Bu fobiyi cinsiyet farketmeksizin yaşıyorum yanlış anlaşılmasın lütfen. Verdiğiniz bilgiler sayesinde rahatım siz olmasanız kafayı yiyecektim. Saygılar..

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Kasım 23, 2017, 07:59:12 ÖÖ »
Hee OKB gibi bişeymisin?  :o

sabaton

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Kasım 23, 2017, 11:46:46 ÖÖ »
Yaşanabilecek en kötü olasılıkları hayal edip kendimi mahvediyorum okbden de beter sanırım

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Kasım 23, 2017, 05:28:15 ÖS »
'Metafiziksel konulardan doğrusal denklemlere çevrem tarafından bir deha olarak tanımlanırken kendi içimde transeksüellere ilgi duyan korkak ve sürekli gerilen bir zavallıyım ben' Demişsin ama çevren ve kendin arasında seçim yapmana gerek yok. Ya da biri iyiyken diğeri kötüymüş gibi hissetmen gerekmiyor. Kendine acıyorsun sen. Metafiziksel konulardan doğrusal denklemlere çevren tarafından bir deha olarak tanımlanırken aynı zamanda özel hayatında translara ilgi duyan biri olabilirsin' Sana biz yardım edemeyiz. Psikolojik,psikiyatrik konularda sana profesyonel destek sağlayabilecek biri olduğunu sanmıyorum burada ama kendine bir iyilik yap, paraya kıy bi zahmet iyi bi doktordan destek al derim. Yardımım böyle dokunsun sana da.

sabaton

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Kasım 23, 2017, 09:10:19 ÖS »
Paradan bir kuruş çekinmiyorum da ilaç kullanmaktan çekiniyorum ilaçlar malesef fikirlerimi etkiliyor ve işlemlere odaklanamıyorum  bir yerde rahatlatırken diğer yandan da iyi şeyleri de uyuşturuyor bu yüzden psikoterapiden bir verim alamadım. Teşekkürler önerileriniz için bu problem beynimde yazdıklarınızdan anladığım şey bu şekilde bulaş olmayacağı sizlere söz veriyorum yazma zahmetiniz adına ve kendi iyiliğim için bu problemi beynimden yok edeceğim. Ilaç çöz7mü olan ama aynı zamanda çözümsüz bir paradoks bu fobiyi zihinsel deneylerle ve mantıkla halletmeyi deneyeceğim

sabaton

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Kasım 28, 2017, 10:51:10 ÖS »
Hepinize teşekkür ederim. Bir haftadır riskleri düşündüm. Işten izin aldım bu sefer denklemleri hiv için oluşturdum. Prezervatifi yanlış bile taksam yarısı çıkmış olsa da ve ilişki süresince kayganlaştırıcı da kullansa partnerim bir üyenin söylediği gibi hiv bulaş riski patates kızartması yerken boğulmamdan daha düşük. Ortada kan ve cinsel sıvı yoktu. Fobisi hastalıktan daha korkutucu sanırım. Bu fobiyle sizleri daha iyi anladım ve empati kurabildim ayrıca bana farkındalık kazandırdı. Her ihtimale karşı 1 ay sonra bir combo test olacağım. Aynı şehirde yaşadığım pozitif üyeler veya fobiklerle de sohbet edip tanışmak isterdim ancak yanlış anlaşılmaya mahal vermek istemem. Ister kan değerinizdeki ister yaşama bakışınızdaki sayılar hep istediğiniz gibi olsun. Tek arkadaşım olan sayılar size de bana da anlam ve değer katsın. Yeniden ilgilenen beni rahatlatan ve yardım eden herkeese sonsuz teşekkürler. Sevginin doğrusal denkleminde aynı fonksiyonu paylaşmak dileğiyle..