Mavi-Banner

Gönderen Konu: GENVOYA VE ETKILERI YENI PAYLAŞIM AÇMAK ZORUNDA KALDIM...  (Okunma sayısı 6222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

littlemonster

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: GENVOYA VE ETKILERI YENI PAYLAŞIM AÇMAK ZORUNDA KALDIM...
« Yanıtla #105 : Ekim 11, 2018, 02:16:07 ÖS »
RNA negatif olduğumuz sürece hiv nedeniyle başka rahatsızlıklara yakalanma ihtimalimiz var mı ? Genvoyanın prospektüsünde bu durumla ilgili bir yazı okumuştum tamamen koruma sağlamayabileceğine dair, yanlışım varsa eğer düzeltin
Rna Undetectable :) 12.10.17

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #106 : Ekim 11, 2018, 04:30:17 ÖS »
Hiv ilaçları adı üstünde hivden korur. Truvada belki hepatit b den de koruyabilir. Diğer hastalıklarla tabi ki karşılaşabiliriz. Grip, cybhler,mantar vs. HİV ilaçları aynı zamanda fırsatçı enfeksiyonlara karşı da korur. Yüzde yüz değil tabi. Tedavi almayan bir hiv pozitif daha çok fırsatçı enfeksoyonlarla karşılaşır. Bağışıklığı git gide düştüğü için.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #107 : Ekim 11, 2018, 07:57:50 ÖS »
Bende turuncu arkadasıma katılıyorum. Hiv ilacları direk seni hastalıktan korumaz hiv hariç. Ama hiv ilacları kandaki virüsleri öldürdüğü için zamanla bağışıklık sitemi güçlenir, kendine gelir. Bağışıklık kendine geldikçe, vücudunda asker sayısı (cd4) arttıkça bazı düşmanları yenebilir, bazılarıyla da daha güçlü savasabiliriz.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #108 : Ekim 11, 2018, 08:21:42 ÖS »
arkadaslar konuyu ben açtım
konuyu saptırmayın, mavera hocamdan haber beklıyorum siz kendı derdınızdesıız

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #109 : Ekim 12, 2018, 07:44:26 ÖÖ »
Sevgili @genvoya öncelikle sonunda tedavi olmaya karar verdiğin için çok tebrik ederim! Çok sevindim.

İlacın genvoyayla hafif etkileşimi var citol dozu çok az artabiliyor bu yüzden düşük doz başlamak iyi olmuş.

Unutmamalısın : bu ilaç mucize değil ilk günden ilk haftadan her şeyi değiştirmeyecek. Düzenli kullanırsan 1-2 ay içinde eskisine göre olaylara hayata bakış açının değiştiğini, panik bozukluk durumlarının düzeldiğini göreceksin. Kontrollere de gideceksin tabi ki.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Alp32

• Üye
  • *
  • Eskiler mi güzeldi, eskiden mi güzeldik?
« Yanıtla #110 : Ekim 12, 2018, 11:23:17 ÖÖ »
Arkadaşlar bugün bende 11. hapımı yuttum. Ağız içi aft ve dil üstünde ki pas rengi tamamen kayboldu. uçuk kalmadı. kasık lenflerim şişkinde ama şu an çok az derecede şişlik var. HIV adına herhangi bir şey hissetmiyorum, fakat ilaç sanki ilaç kullandığımdan bu yana sabah uyandığımda midem de hafif bir yanma hissediyorum 5-10 dklık ve onun dışında bağırsaklarımda gaz ve sabah sabah büyük hacet görme olayım başladı. Onun dışında bir şikayetim yok. Ha bir de unutkanlıktan şüpheleniyorum ama onu belkide hastalığı kafaya taktığım için olabilir diye çok fazla takmamaya çalışıyorum. benzer durumları yaşayanlar var mı?

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #111 : Ekim 13, 2018, 11:02:51 ÖS »
Sevgili @genvoya öncelikle sonunda tedavi olmaya karar verdiğin için çok tebrik ederim! Çok sevindim.

İlacın genvoyayla hafif etkileşimi var citol dozu çok az artabiliyor bu yüzden düşük doz başlamak iyi olmuş.

Unutmamalısın : bu ilaç mucize değil ilk günden ilk haftadan her şeyi değiştirmeyecek. Düzenli kullanırsan 1-2 ay içinde eskisine göre olaylara hayata bakış açının değiştiğini, panik bozukluk durumlarının düzeldiğini göreceksin. Kontrollere de gideceksin tabi ki.

Mavera hocam merhaba

belkı ınanmayacaksınız ama ılk sabah etkısını gordum

ve bugunde ıyıydım 2 gundur yanı

tek sıkıntı dun gece, baş bölgemde ınanılmaz ter ıle uyandım (gece yarım ıcıyorum yatarken ilacımı citoles i, genvoyayı değil)
10 15 dakıka uyuyamadım ter basmasından ve avuc içi yanmalarından, 2 kez uzerımı degıstırdım tişörtümü, bız halen tişörtle yatıyoruz sıcak yerde yasadıgımız ıcın...

sonra hafıfledı ve uykuya dalmısım sabah gayet ıyı...

panık falan yok , dedım hayırdır ne oluyor bana....

Türk kahvemı ıctım işe gıdınce, yine bırsey yok, uyku hali sersemlık falanda yokişin garıbı, umarım bu sekılde devam eder... tek sıkıntı mıde bulantısı olustu, gece 4 gıbı mıde bulantısıyla uyandım ve emedur attım tekrar yattım aman aman defıl ama etkısı oldu sanırım

2 gun oldu mavera...

umarım bu sekılde devam eder ve duzelırım, gidip elını öpeceğim doktorun,

Herkese iyi aksamlar, bıde su iştahım açılsa ne mutlu olacağım.