Mavi-Banner

Gönderen Konu: Öpüşme İle hiv virüsünün bulaşma riski nedir?  (Okunma sayısı 734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Canerkçk06

• Yeni Üye
  • *
Öpüşme İle hiv virüsünün bulaşma riski nedir?
« : Ekim 24, 2017, 08:11:08 ÖS »
Öncelikle hiv pozitif arkadaşlara sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum. Ben 14 gün önce vajinal korunmalı bir ilişki yaşadım. Bunun dışında öpüşme oldu. 15. Günde gidip test yapmama gerek var mı? Ya da kaçıncı gün test yaptırmam uygundur. Bugün düzen laboratuvarını aradım tükürük ile de buluşabileceğini söyledi. Sizce ne yapmalıyım. ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Öpüşme İle hiv virüsünün bulaşma riski nedir?
« Yanıtla #1 : Ekim 24, 2017, 10:27:37 ÖS »
Öpüşme ile hiv bulaşmaz. Ağız içinde kan olmadıkça.

Acil test olmana gerek yok. Cinsel hayatı olan çok partnerli her insan gibi rutin olarak,uygun zamanda ücretsiz elisa testi olabilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 24, 2017, 11:06:39 ÖS »
Laba sorarsan havadan da bulaşır der test yapmak için

Canerkçk06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 24, 2017, 11:27:46 ÖS »
Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim çok partnerli biri değilim sadece talihsiz bir olay yaşadım anlık gelişen bir olaydı. Tek bir partnerim var buraya yazarken bile çok utanıyorum herhangi bir kanama yoktu ve öpüşme dışında korunmasız birşey olmadı. Yarın 15. Gün test yaptırmalımıyım?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ekim 25, 2017, 07:13:28 ÖÖ »
Hayır

90'dan sonra ücretsiz elisa yaptır öylemesine, çok kafana takıyorsan.

Bundan sonra da her zaman korunmaya devam et.

Konu kilit.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.