Mavi-Banner

Gönderen Konu: aids  (Okunma sayısı 914 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ressam

• Yeni Üye
  • *
aids
« : Ekim 23, 2017, 09:08:16 ÖS »
aids hastası normal hayatına ne kadar  sürdürebiliyor ve hastaneye basvurdugunda  ne gibi bir saglık tedavisi uygulanıyor bilgi verebilir misiniz

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: aids
« Yanıtla #1 : Ekim 23, 2017, 09:17:56 ÖS »
biraz okumayı denesen

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 23, 2017, 09:31:21 ÖS »
aids hastası normal hayatına ne kadar  sürdürebiliyor ve hastaneye basvurdugunda  ne gibi bir saglık tedavisi uygulanıyor bilgi verebilir misiniz
Düzenli ilaç tedavisine devam ettikçe normal insanlar gibi hayatına devam eder, hayat beklentisi de sağlıklı insanlar gibidir nasıl bir tedavi uygulanacağına gelince bunu doktor belirler

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 23, 2017, 10:56:50 ÖS »
Öncelikle bütün hiv pozitifleri aids hastası olarak nitelendirmeyelim. Erken tanı ve tedavi önemi çıkıyor burada ortaya. CD4 ler 200 altına düşmedikçe sorun yok.Tedaviyle bu ihtimal zaten yok çünkü viral yük kanda hızlıca temizleniyor saptanamaz seviyede oluyor ve cd4 ler yükseliyor. 1200 üstü cd4 olan hiv pozitifler var. Bu çoğu negatif insandan fazla iyi bir durum. Ayrıca çoğu pozitif tedavilerini ayakta görür(yani sadece hastaneyi ilaç yazdırmak için ve rutin kan tahlilleri için ziyaret eder) ve hiçbir sağlık sıkıntısı olmaz tedavilerine sadık kaldıkları sürece. Hepimizin içtiği bir veya iki tablet ilaçlar hastane yüzünüde 3 aydan 3 aya rutin kontroller sırasında görüyoruz. Kısaca yut ilacını yaşa hayatını diyoruz :D

Bambino

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 24, 2017, 12:05:59 ÖÖ »
@Matland bende sana konu dışı bişey sorabilir miyim?

Bugün Ankara Numune'de 6. Hafta için test yaptırmaya gittim. Intaniyeci hatuna elisa kacinci jenerasyon dedim 1 dedi. 1 mi kaldı ya dedim. Sordun cevabimi verdim dedi. Hastanelerde yapilan testler artik 3 veya 4 değil mi?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ekim 24, 2017, 07:20:49 ÖÖ »
Günümüzde aids de artık şeker tansiyon kalp hastalığı gibi sıradan bir hastalık, hap ile tedavi ediliyor, kişi haplarını her gün hiç aksatmadan içerse

Hem sağlıklı olup öyle kalıp NORMAL yaşayabiliyor
Hem de bulaşıcılığı çok çok çok azalmış oluyor

Bu yüzden hiv tanısı almış herkese hemen tedavi öneriliyor artık.

Önemli olan hapları hiç aksatmamak ve bırakmamak. Devlet bu tedaviyi karşılıyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 24, 2017, 09:27:45 ÖÖ »
@Matland bende sana konu dışı bişey sorabilir miyim?

Bugün Ankara Numune'de 6. Hafta için test yaptırmaya gittim. Intaniyeci hatuna elisa kacinci jenerasyon dedim 1 dedi. 1 mi kaldı ya dedim. Sordun cevabimi verdim dedi. Hastanelerde yapilan testler artik 3 veya 4 değil mi?

hemşireye güvenmiyorsan hastanede ilgili personele sorabilirsin.