Mavi-Banner

Gönderen Konu: GEÇMEYEN BOĞAZ AĞRISI OLAN ARKADAŞLARA DUYURULUR...  (Okunma sayısı 2737 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
GEÇMEYEN BOĞAZ AĞRISI OLAN ARKADAŞLARA DUYURULUR...
« : Ekim 23, 2017, 06:18:47 ÖS »
Arkadaslar herkese selam,

Benim için çok ama çok önemli bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim, Başımdan geçen önemli bır konu umarım sizede faydası olur.

Eylül 1 ıtıbarıyle yutkunma güçlüğü batma ,dil üzerinde hassasiyet, yemek yemek bırsey ıcmek cehennem azabı oldu,taze sıkılmıs portakal suyunu bıle içemıyordum o kadar kötü yanıyorduki, anneme bıle yalan soyledım mideme yaramıyor sabahları sıkma dedım kadıncağıza,halbuki mideme falan yaramıyor değil, içtiğim zaman cehennem gibi yakıyordu boğazımı ve içemiyordum kalanı lavaboya döküp uzerıne su tutuyordum bellı olmasın dıye---çok çok kötü bir durum----
İlacımı yazan Docent doktora 17.10 tarıhınde gıttıgımde bu durumdan bahsettım , 01.09 tarıhınden berı yemek ıcmek ezıyet oldu hocam dedım,15 tane iğne yedim novosef ,4 çeşit boğaz spreyı kullandım banamısın demedı, 3 gün iyi olur gibi oldu ve tekrar yenıden basladı dedım. (ve 2 gun oncesıne kadar halen vardı.)

Telefonunun ışığı ile boğazıma baktı,

tamam dedı sana bır ılac yazacagım ,

2 kutu yazdı 1. kutuyu bitir iyileşme olmazsa 2. kutuya devam et dedı ZOLAX 200 MG, 1 tanede gargara yazdı onu kullanmadım cunku zaten aynısından 2 sıse bıtırdım eylulden berı.

ılacın kullanma kagıdını okudum , netten bıraz arastırma yaptım, bız pozitifleri en çok vuran sey candida denen mantarmıs,

bağışıklık sistemi zayıfladığı için ,normalda candida ıle baş edebılen savunma mekanızmamız maalesef edemez duruma dusuyormus ve gunlerce aylarca gecmeyen boğaz ağrısı yutkunma güçlüğü vs vs şeyler ile mücadele edıyormusuz.

Kısaca soylemek ıstediğim şey şu arkadaslar, Hiv pozitifseniz özellikle,  eğer sizde günlerce geçmeyen boğaz ağrısından yakınıyorsanız kesinlikle tedavi olduğunuz doktorunuza bu benım sıze vermıs olduğum bılgıyı verın (neden dersenız enfeksıyon uzmanı bana genvoyayı yazan doktoruma bunu soylemeden evvel bana bırsuru UZMAN DOKTOR  yazdı boğaz ıcın ılacları, ve hıcbırısıde fayda etmedı)

İnanın bana gercekten tüm doktorlar herseyı bılmıyor,özelliklede bızım pozitif oldugumuzu bılmeyen doktorlar , normal savunma mekanızmamız calısıyormus gıbı dusunerek bıze ılac yazıyorlar bunu anladım.

oysa bız pozitiflerin (anladığım kadarıyla) grip için veya herhangı basıt bır hastalık ıcın yıne bızım ılacımız ayrı oluyor, bu hapın kullanma klavuzunda bıle yazıyor immün yetmezlığı olan hastalarda kullanılır dıye...

Umarım boğaz ağrısı çeken ezıyet çeken arkadaslara bu yazım bır nebze olsun fayda eder.

Herkese iyi akşamlar. ( Bu arada 2 gundur Şeytanın kulağına kurşun yediğim yemeklerı rahatlıkla yıyorum 4 adet kaldı hapım onuda bıtıreceğim)

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: GEÇMEYEN BOĞAZ AĞRISI OLAN ARKADAŞLARA DUYURULUR...
« Yanıtla #1 : Ekim 23, 2017, 07:58:24 ÖS »
Geçmiş olsun genvoya.

Bizim için öenmli bir bilgi bu. Teşekkür ederiz.
There's a light guiding my way.

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 23, 2017, 11:11:35 ÖS »
@genvoya bu bilgiler için çok teşekkürler. Zira, benim de en büyük korkularımdan birisi, boğaz ağrısı. Kendimi bildim bileli, her sene özellikle aralık ve ocak aylarında bademciklerim şişiyor. Ve en az 2 hafta da geçiyor. Birçok ilaç kullandım. Birçok antibiyotik kullandım. Hatta geçen sene en son "penisilin" ile anca indirebilmişti doktor. Aldırmayı çok istedim ama kimi doktor alayım kimisi ise hayır boşver bademcik önemli almayalım diyordu. Karasızdım.

Tabi bunlar tanı almadan önce olan olaylar. Şimdi şükür bir şişlik yok ama kışın ne olacağını bilemiyorum. Korkuyorum herhangi bir ilaçla etkileşim olur mu? Zaten hıv+ olduğum için artık birçok doktor ameliyatta etmek istemeyecek :) Bakalım neler olacak...
Ey hayat, seni bu kadar kıymetli tutuşum, ölüm sayesindedir.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ekim 24, 2017, 07:25:15 ÖÖ »
Cd4 kaçtı senin kandida genelde bağışıklk baya zarar görmüşse olur. Normal insanlarda bu kadar şiddetli olması beklenmez. Normal bağışıklıkta boğaz ağrısı ve beyaz leke yapan mikroplar penisiin türevi antibiyotiklerle tedavi edilir. Candida mantar olduğu için mantar ilacı zolax iyi gelir evet.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Bugyy

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 24, 2017, 09:56:42 ÖÖ »
Arkadaş bununla ilgili ilaç kullanmadan kurtulacaginiz bir tedavi soyluyorum. Beni surekli bogaz agrisindan bademcikten kurtaran budur. Kuru dut ve süt. Kuru dutu süt ile ezerek mama gibi pisiriyorsunuz mama kivamina gelecek. Sonrada ilik ilik bir guzel yiyorsunuz. 1 saate kalmadan bogazda nekadar iltihap varsa söküp atıyor.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 24, 2017, 03:10:11 ÖS »
Ben çok çektim o Candida dan. Bademciklerim şiş sanıyordum ama değildi. Sadece boğazın etrafında bir ağrı oluyodu. Yemek borusunda inanılmaz tahriş ve yutkunamama, dil üzerinde beyaz,sarı tabaka ve yarıklar ve bunlarla birlikte dişeti kaşıntıları tabi. Ki bunlar 1000 üstü cd4 lerle oldu. Oluyo yani. Cd4ler yüksek olsa da. Sigara,kahve,çay,iyi beslenmeme de aşırı tetikliyor.
Doktorum mantar kültürü testi yaptırdı. Candida çıktı. İlk bana da Zolax ve Mikostatin damla yazıldı. Haftalık kullandım. Tablet boğazımı 1 haftada geçirdi. Dilimdeki yarıklar ve beyaz tabaka da mikostatinle 3 haftayı buldu geçmesi. Bıraktım. Sonra yaklaşık 3 ay sonra tekrar başladı. Aynı sorun olabileceğini düşündük. Ama doktor bu sefer daha etkili bir tablet yazdı. Yine haftalık kullanımlık. Adını hatırlamıyorum ama antifungal bir ilaç. İyi geldi. Arada yine yarılmalar gördükçe gargara ve mikostatin kullanıyorum, geçiyor. Bu evet pozitiflerde sık olan bir durum.
Böyle belirtiler yaşayan herkes doktorundan mantar kültürü testi istemeli. Ona göre ilaç kullanmalı. Cidden işkence çünkü. Kana karışması da büyük tehlikeler yaratıyormuş.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ekim 24, 2017, 04:13:34 ÖS »
@genvoya bu bilgiler için çok teşekkürler. Zira, benim de en büyük korkularımdan birisi, boğaz ağrısı. Kendimi bildim bileli, her sene özellikle aralık ve ocak aylarında bademciklerim şişiyor. Ve en az 2 hafta da geçiyor. Birçok ilaç kullandım. Birçok antibiyotik kullandım. Hatta geçen sene en son "penisilin" ile anca indirebilmişti doktor. Aldırmayı çok istedim ama kimi doktor alayım kimisi ise hayır boşver bademcik önemli almayalım diyordu. Karasızdım.

Tabi bunlar tanı almadan önce olan olaylar. Şimdi şükür bir şişlik yok ama kışın ne olacağını bilemiyorum. Korkuyorum herhangi bir ilaçla etkileşim olur mu? Zaten hıv+ olduğum için artık birçok doktor ameliyatta etmek istemeyecek :) Bakalım neler olacak...
Özellikle benım kullandığım bu antibiyotiğin etkısının olacağını düşünmüyorum,
neden dersen zaten genvoyayı yazan kendı kontrol olduğum enfeksiyon hastalıkları Doçent Doktor yazdı bunu bana,
Diğer hiv ilaçları ile etkileşime gırermi bılemıyorum,
O yuzden özellile belirttim boğazından rahatsızlığı olan arkadaslar ozellıkle hıv konusunda tedavı oldugu doktora derdını anlatsın , çunku diğer uzman doktorlar örneğin kulak burun boğaz profesoru bıle sen hiv pozitif olduğunu söylemediğin surece, sana negatıfsın gozuyle bakıp, negatıflerın boğaz ağrısı ıcın verılen ilaçları yazıyor
anlatmak ıstediğim bu ayrıntı işte, bende bılmeden kbb uzmanının yazdığı 15 tane novosef iğneyı vuruldum 4 çeşit boğaz spreyı ve gargara kullandım zerre kadar fayda etmedı, cunku bagısıklığım zayıf ve hıv pozitifim, o iğneleri vurulan o spreylerı kullanan normal negatıf bır ınsan 3 bılemedın belkıde en gec 4 gunde normale doner , fark burda işte.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ekim 24, 2017, 04:21:16 ÖS »
Cd4 kaçtı senin kandida genelde bağışıklk baya zarar görmüşse olur. Normal insanlarda bu kadar şiddetli olması beklenmez. Normal bağışıklıkta boğaz ağrısı ve beyaz leke yapan mikroplar penisiin türevi antibiyotiklerle tedavi edilir. Candida mantar olduğu için mantar ilacı zolax iyi gelir evet.
Mavera hocam yazmıstım sana ılk kan tahlılımde ağustos ayındaki ilk kanda 534 hatta sen öğretmıstın bana hesaplamayı doktorum bıle o hesaplamadan ben söylediğimde şaşırmıstı  :)  , bu en son 17.10 tarıhınde gıttığım zaman 529 olmustu cd 4   lf dusmustu cd4 16.20 den 18.20 olmustu cd8 de yukselmıstı. ama lf dustugu ıcın cd4 dusuk cıktı,sanada yoneltmıstım bu soruyu nasıl olur dıye.

Candidaya gelınce;

Ben Kışın bıle bakın kesınlıkle abartmıyorum , kıtır kıtır buz yıyen adamım ve soğuk su içerım kısın bıle , yıllardır grip olmadım boğaz ağrısı yutkunma gucluğu bilmem, (Allah ta gostermesın) , Hayatım boyunca sadece 1 defa bademcıklerım dustu 3 gun yattım o zamanda 12 13 yasımda falandım ondan sonra kesınlıkle olmadı.

Bazı arkadaslar lenf bezının şiş olduğundan atesten gripten terlemeden falan bahsedıyor ya, işte bunlarında hıcbırısı bende olmadı, demekkı bagısıklığım dusunce benıde boğazdan vurdu.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ekim 24, 2017, 04:33:25 ÖS »
Ben çok çektim o Candida dan. Bademciklerim şiş sanıyordum ama değildi. Sadece boğazın etrafında bir ağrı oluyodu. Yemek borusunda inanılmaz tahriş ve yutkunamama, dil üzerinde beyaz,sarı tabaka ve yarıklar ve bunlarla birlikte dişeti kaşıntıları tabi. Ki bunlar 1000 üstü cd4 lerle oldu. Oluyo yani. Cd4ler yüksek olsa da. Sigara,kahve,çay,iyi beslenmeme de aşırı tetikliyor.
Doktorum mantar kültürü testi yaptırdı. Candida çıktı. İlk bana da Zolax ve Mikostatin damla yazıldı. Haftalık kullandım. Tablet boğazımı 1 haftada geçirdi. Dilimdeki yarıklar ve beyaz tabaka da mikostatinle 3 haftayı buldu geçmesi. Bıraktım. Sonra yaklaşık 3 ay sonra tekrar başladı. Aynı sorun olabileceğini düşündük. Ama doktor bu sefer daha etkili bir tablet yazdı. Yine haftalık kullanımlık. Adını hatırlamıyorum ama antifungal bir ilaç. İyi geldi. Arada yine yarılmalar gördükçe gargara ve mikostatin kullanıyorum, geçiyor. Bu evet pozitiflerde sık olan bir durum.
Böyle belirtiler yaşayan herkes doktorundan mantar kültürü testi istemeli. Ona göre ilaç kullanmalı. Cidden işkence çünkü. Kana karışması da büyük tehlikeler yaratıyormuş.

Turuncu kardes yazdıklarınının bırebır aynısını yaşadımhaftalarca, yemek yemeye bırseyler ıcmeye hasret kaldım. Ve aynen sana yazılan ikiliyi yazdı banada docent.

Bu yazımda pozitif arkadaslara asıl ve özellikle anlatmak istediğim şey; Geçmeyen bu tür ısrarlı ağrı ve yanmalarda, Mutlaka ama mutlaka Hiv tedavısı olduğu Doktora anlatması ve bence hıv tedavısı olduğu Doktorda --bu benım dusuncem sadece-- kesınlıkle yard. docent, docent veya profesor olmalı,  su sozumu tekrarlıyorum, boğazımız ağrıdığı zaman kıme gıderız? tabıkı kbb ye gıttığımız kbb uzman dahı olsa ,hiv oldugumuzu soylemezsek bıze normal değerlere sahıp negatıflere yazdıgı ılacları yazıyor, hiv olduğumuzu soyledık diyelim; o zamanda eğer yıne hıv hakkında yeterlı bılgıye sahıp değilse yıne bıze yaramayan ılaclar verebılıyor,Ütüne bastırdığım özellikle konu bu, ve bu sekıldekı paylasımlar bız buradakı pozitifler ıcın kesınlıkle cok onemlı, cd4 sayısı hesaplamayı ben nerden bılecektım nerden yapacaktım Mavera kardes öğretmese, normal zamanda cd4 nedir deseler o nedir ki derdım. İlaç ismi vermek İlaç önermek tabıkı yanlıs katılıyorum ama insanların en azından aklının bıyerınde kalıyor ve doktora bunu soyleyıp belkıde yonlenmesını sağlayabılıyor, Şu an tedavı olduğum Doktor a da burdan okuduğum öğrendığım kadarıyla genvoya gelecekmıs hocam ama sanırım daha odenmıyormus dedığımde gercekten cok sasırmıstı bayagı bılgılenmıssın bu konuda demıstı bana ve cd4 degerın su an normal o zaman senı genvoya ıle baslatalım deyıp bana 20 gun sonrasında randevu vermıstı.Burada paylasılan bırcok bılgı gercekten bızler ıcın cok onemlı.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Ekim 25, 2017, 05:59:44 ÖS »
gerçektende faydalı bi paylaşım olmuş...dikkatle okudum yazılanları...bende artık candida mantarımdan şüphelenmeye başladım...doktora ağzımda ve boğazımda yara var demiştim bi iki kere ,her seferinde hiv ilaçları baskıladıkça geçer dedi...ama geçeceği falan yok...
yarın bi ara zolax ve mikostatin alacağım eczaneden..reçete falan istemezler sanırım...bide ikisini beraber mi  kullanacağız bu ilaçların...nasıl kullanacağımızı herhalde eczacı söyle...denemekten bi zarar gelmez diye düşünüyorum..

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Ekim 25, 2017, 06:30:23 ÖS »
HAYIR! Doktora danışmadan ilaç kullanmamalıyız!
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ekim 25, 2017, 06:58:52 ÖS »
@bedevi  Adı geçen ilaçlar (CANDİDA ALBİCANS) için gerçekten etkili. Ama sende bu mantarın olup olmadığını bilmek için doktorundan mantar kültürü testi istemelisin. Zaten testte candida çıkarsa doktorun bahsedilen ilaçları ya da benzerlerini yazacaktır. Kendi kafana göre kullanma. Öyle bir öneride kesinlikle bulunmuyorum kendi adıma.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ekim 25, 2017, 07:11:23 ÖS »
gerçektende faydalı bi paylaşım olmuş...dikkatle okudum yazılanları...bende artık candida mantarımdan şüphelenmeye başladım...doktora ağzımda ve boğazımda yara var demiştim bi iki kere ,her seferinde hiv ilaçları baskıladıkça geçer dedi...ama geçeceği falan yok...
yarın bi ara zolax ve mikostatin alacağım eczaneden..reçete falan istemezler sanırım...bide ikisini beraber mi  kullanacağız bu ilaçların...nasıl kullanacağımızı herhalde eczacı söyle...denemekten bi zarar gelmez diye düşünüyorum..

Doktorunun telefonu varsa bi sor istersen belki bilgisi olmayabılır
bırde doktorum dedığın heralde enfeksıyon uzmanıdır ve hiv hakkında bılgı sahıbıdır
özellikle söylediğim bu işte ,

Soru: Doktorun enfeksıyon uzmanı mı ve hiv hakkında bilgi sahıbı mı?

(Devlet hastanesınde enfeksıyon doktoruna ben hiv pozitifim western sonucumu almak ıstıyorum dediğim zaman kadın bana tecavuzcuymusum gibi baktı, yanı , inanın bana enfeksıyon uzmanı bıle hıv hakkında bılgı sahıbı olmayabılıyor)

Eğer seni tedavı eden doktorundan bahsedıyorsan bu ilaçtan bence bahset ona , ve örnek ver buda anlattığım şeyleri soyle doktoruna

ama maveranın dediği gibi bence senı tedavı eden doktoruna sormadan direk alıp kullanma. Zaten yazacaksa ikisini beraber yazıyor aynı anda kullanmanda sakınca yok cunku bırısı gargara , gargara ama agzında gezdırdıkten sonra yutuyorsun.çocuk şurubu gibi birşey , ama hap kesınlıkle çok ama çok etkılı.

Doktorunun telefonu varsa bence mesaj at yada ara sor sonra kullan.Boğaz ağrısı eziyetı çekme.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ekim 25, 2017, 07:56:25 ÖS »
@bedevi  Adı geçen ilaçlar (CANDİDA ALBİCANS) için gerçekten etkili. Ama sende bu mantarın olup olmadığını bilmek için doktorundan mantar kültürü testi istemelisin. Zaten testte candida çıkarsa doktorun bahsedilen ilaçları ya da benzerlerini yazacaktır. Kendi kafana göre kullanma. Öyle bir öneride kesinlikle bulunmuyorum kendi adıma.

Turuncu kardes kesınlıkle yazdıklarında haklısında,

Abicim, Detayı ile anlatıyorum ben,

İlk kez ilacımı yazdırmak için randevumu aldım ve gittim özelden,asistana falan gorunmedım , direk Doçent (bastıra bastıra yard. doçent,Doçent veya prof diyorum diye kızmayın sakın)

İş konusu sağlık ise kesınlıkle ve kesınlıkle üniversite araştırma hastanesınden bu uzmanlara özelden görunmekte fayda var, diğerlerini geçin abicim, kim ne derse desin

ben tanı aldıktan sonra hıv harıc 3 cesıt dertle ugrastım ve hıcbırısı uzmanda dahıl fayda etmedı

çunku biz Pozitifiz ve Negatıf ınsanların vucudu gibi savunması gibi sağlıklı değil hücrelerımız

Bana Genvoyayı yazan doktoruma , hocam dedım 1 eylulden berı dilim ve yutak kısmım, ---- bakın dikkatınızı çekerım, bademcıklerımde şişme ağrı vs sorun yok, ates yok, boğazımda sıkıntı yok------ sadece dilimin uzerı ve yutak kısmım sankı jiletle kesılmıs gıbı, ne yemek ne bırsey içmek hepsı ızdırap dedım,15 tane novosef iğne vurdurdum ve 4 çeşit sprey be gargara kullandım ama nafıle 3 gun ıyı oldu yıne basladı dedım.

telefonunun ışığını yaktı a de dedi , baktı bır ılac yazacagım 2 kutu ama 1 kutuyu bıtır gecmezse 2. basla dedı

Ve gercektende dediği gibi oldu 1 kutuda 7 adet var ve 1 haftada bıttı , ama ben geçmesine rağmen 2. kutuya devam ettım ve bu gece sonuncu tabletı atacagım.

Bunlar gercekten gereklı ve belkıde bır cok ınsanı mutlu edecek paylasımlar.

Aldara krem mesela 10 numara abı kım ne derse desın

hpv vs vs Mavera hocam ve dıger yorumcular sızlerde sonuna kadar haklısınız yorumlarınızda , 2003  sanırım yanlıs olmasın popoma baktı 3 4 tane ele gelen siğil gordu ve test mest yapmadan dırek aldarayı yazdı ve dikkatlı kullanmamı soyledı, eczaneden aldıgım zaman eczacıda aynı seylerı soyledı, dediklerı gıbı uyguladım gercekten bıttı ve bırdaha cıkmadı.

Mutlaka ve mutlaka bu paylastıgımız ilac isimlerını doktorumuza hatırlatmak lazım belkıde bılmıyordur, alıp hemen kullanma taraftarı değilim bende,

Şu an bı yazıda ayak sağ baş parmağındakı mantara şu ilaç iyi gelıyor dese sür dese vallahı gıder bulur alırım, ama bu krem hap degıl, hap olsa yıne benı tedavı eden doktoruma sorarım.

Lütfen yazdıklarımda ayrıntılara dikkat edin arkadaslar.

Ben Pozitif olduğumu inanılmaz bir şekilde öğrenmiştim, Müşteri ziyaretı için şehir dısına çıktım, sol tarafımda benı yürütmeyecek şekilde sıkıstırma olustu, sabah bırsyeım yoktu öğlen 11 gıbı başladı ve şehrıme dönene kadar artık yürüyemeyeck durumda oldum, gastroenteroloji uzmanı doktor mıdeme bastırdı falan , kan tahlılı ıstedı, elisada ıstemıs ben farkında degılım,

3 saat sonra benı aradılar acil gemenız lazım kanınızda mikrop var dedıler ,gittim tekrar kan verdım western olayı ıle doğrulandı,,

Ne yaşadım o an? o süreçte?

Ruh , hayalet gibiydim,

İlk soru kendime acaba ne zaman öleceğim?  :)

Sonra bu site , yazılanlar yorumlar vs vs...

ve diğer hiv hakkında yazılanlar

haa dedim ölmeyecekmişim ben hemen , bankadakı paramı , anamdan babamdan kalan tarlaları, hangı yeğenıme bıraksam hesabı yaparken, hepsınden geri vazgeçtim.

daha önce , lcwaikiki,colins,defacto, dan alışveriş ederken,

Pozitif olduğumu öğrendiğim zamandan beri , Kığılı,Mudo,polo,lacoste,cat,ve beymenden almaya başladım.
önceden 2.00 tl ye corap alırken şimdi adidastan almaya başladım mis gibi parfum kokuyor  :)

Pozitif olduğumu öğrendiğim zamandan beri,

Canımdan daha değerli olan kişi sadece ANNEMMİŞ ... onu anladım hayatta.

Bugün öğle yemeğinden sonra 4. Genvoyayı yuttum, Hiçbir sıkıntı yok, sadece zaman zaman Panikatağım azıyor onuda vişne suyu ve ayran içerek yatıstırıyorum,

Kuzu gerdan aldım dün aksam 5 parça haşlaması inanılmaz guzel oluyor tavsıye ederım, haşlama suyunada limon ekleyıp içince harıka oluyor  :)

Allah ın verdiği dert eğer öldürmüyorsa, inanılmaz Güç veriyor Bedene...

Herkese iyi akşamlar...

nötr

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ekim 26, 2017, 01:28:29 ÖÖ »
@genvoya kardeş bende de hpv siğili var en de aldara kullanıyorum. doktor ve eczacı sana nasıl kullanman gerektiğini söylediler ve kremi ne kadar kullandıktan sonra siğiller kayboldu?