Mavi-Banner

Gönderen Konu: Özel Sağlık Sigortası  (Okunma sayısı 445 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sütliman

• Yeni Üye
  • *
Özel Sağlık Sigortası
« : Ekim 10, 2017, 05:34:27 ÖS »
Herkese merhaba, forumu bir süredir uzaktan takip ediyordum. Dünya genelinde bir stigma problemi olan kötü şöhretli HIV ile yaşayan bizlerin aklına takılanları paylaşabilecekleri faydalı ve donanımlı bir forum için göstermiş olduğunuz çabadan ötürü burada emeği geçen herkese teşekkürü borç bilirim.

HIV tanısı alalı 1 yıldan daha fazla oldu, kafamdaki bir çok sorunun endişenin karşılığını buldum, hayata pozitif süt liman devam ediyorum. :) :) ;)

İşler güçler de çok şükür yolunda ilerliyor. İş görüşmesi yaptığım ve çalışmayı çok istediğim kurumsal bir firmadan iş teklifi aldım. Bana sundukları paketin içinde özel sağlık sigortası da bulunuyor. Ancak özel sağlık sigorta firmalarının sağlık durumunuzu şirkete bildirdikleri ve sonucunda dramatik mevzularla karşılaştığınızı bazı yerlerde okudum, duydum.

Teklifinizi kabul ediyorum ancak özel sağlık sigortasını istemiyorum diyecek olursam IK niye istemiyor ki acaba diyerek beni sorgular mı? Akıllara başka şüpheler düşürür müyüm? vs vs endişeler çukuruna düştüm arkadaşlar. Hatta bu sebeple iş teklifini hiç kabul etmesem mi acaba noktasına kadar geldim.

Eminim forumda özel sağlık sigortası imkanı sunan bir firmada çalışan veya bu gibi konularda ne yapılması gerektiğini bilen vardır diye düşünüyorum.

Sizlerin deneyimleri ve bilgileri benim için kıymetli, lütfen bana akıl verin dostlar.

dipnot: tanı aldığım ilk gün eczacımın tavsiyesiyle medula sistemini kapattırdım, o konuda bir sıkıntı yok. 8)

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Özel Sağlık Sigortası
« Yanıtla #1 : Ekim 11, 2017, 12:10:53 ÖÖ »
Merhaba,
Aynı endişeleri ben de yaşadım. HIV tanısı aldıktan sonra psikolojimin de iyi olmaması nedeniyle iş yerinde yaşadığım sorunlar kafamda dağ gibi olduğundan 3 iş değiştirdim. Bu 3 şirket de özel sağlık sigortası yapıyordu. Hiç birinde en ufak bir sorun ya da deşifre olma gibi bir şey yaşamadım. Normalde sen gidip "ben hiv pozitifim bana özel sağlık sigortası yapar mısınız" dersen hiç bir sigorta şirketi yapmıyor. Ancak işe girerken de hiç bir özel sigorta şirketi bunu tutup kendiliğinden araştırmıyor. Ama ilginçtir senin geçmişte olduğun bir ameliyat ya da sık sık yaşadığın rahatsızlık varsa onu sigorta kapsamı dışında tutacak şekilde kendilerini koruyucu madde koyuyorlar. 3 şirketim de farklı sigortalarla çalışıyordu, ilaç kullanıyordum, medulam vs açıktı ve buna rağmen hiçbirinden böyle bir dönüş almadım.
Takma bunları kafana ve aynen devam et. Hayırlı olsun yeni işin:)