Mavi-Banner

Gönderen Konu: wb pozitif, merhaba hiv pozitif yeni hayatım  (Okunma sayısı 5888 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: wb pozitif, merhaba hiv pozitif yeni hayatım
« Yanıtla #15 : Ekim 05, 2017, 09:09:32 ÖÖ »
Bugun hic sıra beklemeden tahlillerimi verdim. Herhangi bi onyargida gormedim. Hatta kan alan kisi amma cokmus tahlilin dedi, yaa dedim gorende ölcem sanır :) bahane ile dalak bobrek ciger herseyimiz bakilmis oldu. Bunlarda sorun cikmasin yeterki, tek derdimiz hiv olsun. Millet cesit cesit hastalikla ugrasiyo, omru hastane koselerinde geciyo. Allahim esirgesin, halimize sukur. Ben cok memnun kaldim Bozyaka hastanesinden. Izmır de tedavi alicak herkese tavsiye ederim, @yastikyorgan o tarz seylee kullaniyosan uzak dur bence. Tiryakilik varsa da destek al, omrum boyu uyusturucu kullananlari anlayamamisimdir. Ben tum cilelerimi dertlerimi ayık kafala cektim-cekiyom, guclu olmak lazim herzaman. Yoksa sorunlarla bas edemez insan
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Ekim 05, 2017, 10:57:57 ÖÖ »
Arkadaşlar merak ettiğim bir şey var içtiğimiz ilaçların ot ( esrar ) ile etkileşimi var mıdır? Ya da başka hangi zararlı şeyler var? Mesela gazlı içecekler vs.

Gazlı içeceklerin bir etkileşimi olduğunu okumadım. Ancak esrar ve diğer uyuşturucular ayrıntılı olarak araştırılıp denenmemiş ilaçlarımızla, elşmizde veri yok bu yüzden uzak durmamız iyi olur.

mavera üstad gerek bu sitede gerek internet üzerinde çok araştırdım...bilgi kirliliği olmasın ama senin değerli yorumunu almak istiyorum...

tanıdan sonra malum hayatımızda baya bi değişiklik oldu..bende hayatımda radikal değişikliklerde bulundum..yaklaşık 3 yıldır bodybuilding sporu ile uğraşıyorum kendi çapımda tabi..yaş 45...bu yaşta ne kadar olabilirse tabi..

bu sporda beslenmenin önemi çok büyük...gelişme sağlanması için günlük bi protein alımı olması lazım...ben yaklaşık 2 yıldır protein tozu kullanıyorum..besin yoluyla almam gereken proteini alamadığım için...şimdi sitede bazı arkadaşlar başka başlıklarda tüketmede bi sıkıntı yok derken bazıları alınmasa daha iyi olur demişler...bu görüşlerin hangisine itibar edelim...
  şimdi diyeceksinki dr.una sor...ablam bu toz işine karşı..doktora almasın dimi dr.deyince dr.da alma gitsin dedi...yani ablam dr.u manuple etti...  birde ablam ve dr.. sporun benim için önemini bilmiyor...zaten hayatımda bi sürü radikal değişiklik oldu..eğer bide spordan uzak kalırsam benim için büyük sıkıntı...sporda iyi kötü kafayı boşaltıyorum..benim için kafa boşaltma oluyor...

sizin fikirlerinizi önemsiyorum...sizin bu konuda düşünceniz nedir ?

Benim çok bilgi sahibi olduğum bir konu değil. Değişik çeşit protein tozları var bazıları vücuda zararlı olabiliyor uzun vadede böbrek karaciğer yorabiliyor. Hiv ilaçları da böbrek karaciğer üzerinden işlenen ilaçlar olduğu için tehlikeyi anlıyorsundur. Ben her şeyin doğal olarak alınması taraftarıyım, tıbbi zorunluluk olmadıkça vitamin ilacına da karşıyım.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Ekim 05, 2017, 11:02:58 ÖÖ »
http://hivforum.tumblr.com/tagged/protein

Dr Joel sadece protein olanlar zararsız diyor, ancak içindekiler kısmı dikkatli okunmalı. Başka şeyler katkı maddeleri vs olmamalı. Kreatin içerenler kan tahlilinde kreatin yüksekliği gösterebilir dru telaşlandırabilir diyor.

Tek derdin protein ise yemeklerle de protein alınabilir bence. Çok çok çok kaliteli ve güvenilir olmayan içinde bir sürü katkı ve başka maddeler olan protein tozlarından uzak durulmalı.
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2017, 11:03:52 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

sessizmavi035

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Ekim 05, 2017, 11:44:03 ÖÖ »
Beyler bayanlar yetkililer 2 gündür soru soruyorum siliyorsunuz.problem nedir.sikinti nedir.....bileyim bende....rahatsızlık vermeyim.....

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Ekim 05, 2017, 12:22:09 ÖS »
http://hivforum.tumblr.com/tagged/protein

Dr Joel sadece protein olanlar zararsız diyor, ancak içindekiler kısmı dikkatli okunmalı. Başka şeyler katkı maddeleri vs olmamalı. Kreatin içerenler kan tahlilinde kreatin yüksekliği gösterebilir dru telaşlandırabilir diyor.

Tek derdin protein ise yemeklerle de protein alınabilir bence. Çok çok çok kaliteli ve güvenilir olmayan içinde bir sürü katkı ve başka maddeler olan protein tozlarından uzak durulmalı.
anladım mavera üstad..teşekkürler ilgin için..o zaman kreatin ve katkı içermeyen protein tozunu alabileceğim en az miktarda kullanmaya çalışacağım...eskiden kreatinde kullanıyordum..gelişim için kreatin çok faydalı ..ama karaciğer ve böbrekler aşırı yük bindirdiği için kreatine veda edeceğim demektir..
yemeklerle alınan protein kana geç karışıyor üstad..spordan sonra hemen alınan whey proteinin hem gelişim için hem toparlama için çok faydası var..yoksa kullanmamak tabiki en garanti çözüm..

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #20 : Ekim 05, 2017, 04:21:05 ÖS »
Beyler bayanlar yetkililer 2 gündür soru soruyorum siliyorsunuz.problem nedir.sikinti nedir.....bileyim bende....rahatsızlık vermeyim.....

Başlıklarını ben onaylamıyorum. Sadece test sonucu ve süresi ile ilgili soruyorsun çünkü. Test süresi ile ilgili tüm bilgiler burada üşenmedim yazdım sen de üşenmeden okursan aslında cevap bulacağını düşünüyorum:

http://hivveaids.net/index.php?topic=3143.0

Onun dışında kişiye özel test sonucu yorumlama, tasdik, pohpohlama, 'oh ne güzel negatifsin karşim raat ol korkma' demiyoruz. Sitemizin amacı bu değil. Test kağıdında negatif veya pozitif yazar zaten. Bu başlıktaki süre ve kurallara uymuşsanız daha neden soruyorsunuz?
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2017, 04:33:39 ÖS Gönderen: Mavera »

sessizmavi035

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Ekim 05, 2017, 05:05:53 ÖS »
Tamam peki çok teşekkür ediyorum ALLAH cc sağlık sıhhat versin afiyet versin.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #22 : Ekim 18, 2017, 07:08:03 ÖS »
Merhaba arkadaslar. Bugun sonuclarim cikmis ama malesef haftaya carsamba ogrenebilcem, cunku ppd testi yetismedi. Bu cum gunu belli olcak o, gerci simdiden belli gibi hic bi kabarma kizarma yok. Sinek isirigi gibi ufacik bi kirmizi nokta. Ama doktorun ilaca baslamadan once dosyaya eklemesi sart herhalde ppd sonucunu. O sebeble haftaya carsambaya randevu verdi sekreter. Bugun ayriyetten genel cerrah ile gorustum. Gecircegim 3 estetik operasyon ile ilgili. Gazi hastanesinde hiv pozitif bireyleri ameliyat yapiyolarmis ama. Degerlere bakiyolarmis, sanirim ameliyati bunyem kaldirir mi kaldirmaz mi diye. O sebeble cikicak sonuclarimi hastaneye gostericekmis doktor. Hastane de test isteyebilir dedi. Haftaya hersey netlik kazanicak. Dua edin bi aksilik cikmasin, kimligime kavusma acisindan o ameliyatlar cok muhim benim icin. Bakalim cd4 ler rna sayisi falan. Hepsi haftaya bugun bu sayfada :)

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ekim 18, 2017, 08:57:31 ÖS »
Merhaba arkadaslar. Bugun sonuclarim cikmis ama malesef haftaya carsamba ogrenebilcem, cunku ppd testi yetismedi. Bu cum gunu belli olcak o, gerci simdiden belli gibi hic bi kabarma kizarma yok. Sinek isirigi gibi ufacik bi kirmizi nokta. Ama doktorun ilaca baslamadan once dosyaya eklemesi sart herhalde ppd sonucunu. O sebeble haftaya carsambaya randevu verdi sekreter. Bugun ayriyetten genel cerrah ile gorustum. Gecircegim 3 estetik operasyon ile ilgili. Gazi hastanesinde hiv pozitif bireyleri ameliyat yapiyolarmis ama. Degerlere bakiyolarmis, sanirim ameliyati bunyem kaldirir mi kaldirmaz mi diye. O sebeble cikicak sonuclarimi hastaneye gostericekmis doktor. Hastane de test isteyebilir dedi. Haftaya hersey netlik kazanicak. Dua edin bi aksilik cikmasin, kimligime kavusma acisindan o ameliyatlar cok muhim benim icin. Bakalim cd4 ler rna sayisi falan. Hepsi haftaya bugun bu sayfada :)

İnşallah sorun aksilik çıkmaz Allah şifa versin :)

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Ekim 18, 2017, 09:34:13 ÖS »
@TransBeril  umarım iyi sonuçlar alırsın! Benim sana önerim ameliyatlarını negatife düştükten sonra ol. Cd4 lerin yükselir, kendini daha iyi hissedersin. İlaçlar o kadar etkili ki 3 ayı bulmuyor negatife düşmek. Hakkında hayırlısı canım.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #25 : Ekim 18, 2017, 10:34:32 ÖS »
@TransBeril  umarım iyi sonuçlar alırsın! Benim sana önerim ameliyatlarını negatife düştükten sonra ol. Cd4 lerin yükselir, kendini daha iyi hissedersin. İlaçlar o kadar etkili ki 3 ayı bulmuyor negatife düşmek. Hakkında hayırlısı canım.
@turuncu sagolasin, elbette dediginde cok haklisin. Bakalim haftaya gorucem vucudumun son halini. Doktora da soylucem zaten. Degerlerde ameliyat olmama engel bisi var mi diye.
@John Wick amîn cumlemize sagolasin. Burda hiv+ arkadaslarin actiklari konulardan etkilenmiyom desem yalan olur. Bicok saglik sorunlariyla bogusuyolar, hergun lenfim sistimi, agzimda aft varmi, bedenimde herhangi bi farklilik var mi diye inceler oldum. Allah bunlari yasayan arkadaslarimiza acil sifalar versin. Yasamayanlari da esirgesin

samemavi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Ekim 19, 2017, 12:26:00 ÖÖ »
@TransBeril korkma  bende bir süre hergün öyle uyandım hiçbirşey yaşamadım kanla bulaştan sonra hpv oldum birde!Daha önceden vardı bağışıklık düşünce çıktı belki. Ama hergün bi yerimde birşey oluacak diye uyanma çünkü olsada çözümleri var dikkatide elden bırakmadan tabi..İzmirdeyim bende ne zaman bir problem yaşarsan burdan doktor içinde edindiğim bilgileri deneyimleri senle paylaşırım..Umarım en kısa zamanda sağlığına ve istediğin yaşama kavuşursun

baran25

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Ekim 19, 2017, 12:40:24 ÖÖ »
@TransBeril geçmis olsun öncellikle ben önceden biseksuel idim ilk tani aldiigmda bir avukat ile beraberdim erkekti o negatif ben pozitif cikmiştim ama beni birakmadi ne pahasina olursa olsun

Tanidan sonra sadece bayanlarla beraber olmaya karar verdim ve fransiz birisiyle iletisim kurdum istanbulda o dondü fransaya arada geldi bulustuk beraber olduk kondom kullandik genellikle ama bi kac kere korunmadkk ama icine boşalmadim kesinlikle oral seks oldu ama korunmasiz sonra o döndü fransaya ve bi müddet sonra ona açikladim hiv pozitif oldugumu cok kizmisti bana agladi günlerce gitti test odu negatif cikti ama beni sevmekten asla vazgrcmedi

Bunlari neden anlattim cünku erkek arkadasin seni hic ama hic sevmemis ve en önemlisi hiv hakkinda cahil oldugunu düşunuyorum seni biraktigina göre ...

Ppd testi icin neden bekledi doktor beni hic bekletmedi hemen basladik genvoya ya sonradan ppd testimi götürdüm sikinti yok dedi bana ...

Hayallerinin peşinden git nasil istiyorsan öyle yaşa ama allahtan hic bir zaman uzaklaşma hakkinda hayirlisi olsun

@yastikyorgan bende arada esrar iciyorum bence etkilesim olmaz ama bunu kimse garanti edemez

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #28 : Ekim 19, 2017, 08:40:09 ÖÖ »
sonuçlar inşallah iyi çıkar transberil... bende turuncuya katılıyorum... 2 cephede savaşmak için acele etmesen daha iyi değilmi...bana kalırsa önce hivi bi sisteme koy...diğer operasyonları daha sonra gündeme alırsın.hem bu arada hiv ilacına bünyen alışmış olur. .acele etmeye gerek yok diye düşünüyorum...ama genede doktorlara danışmakta fayda var..

bu arada arkadaşıma hiv bulaşmış olabilir diyordun...test sonucu belli oldumu arkadaşının merak ettim ?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #29 : Ekim 19, 2017, 12:01:27 ÖS »
Tesekkurler hepinize. @samemavi35 @baran25 @bedevi
Ben dun aradim sonuclar ciktimi diye, 1 tanesi haric hepsi cikmis ama tedaviye baslamayi etkilicek bi test degil o dedi. Sonra siger testlerini yaptirdin mi dedi. Bende ppd cuma belli olcak dedim, o zaman onumuzdemi carsambaya verelim randevuyu dedi. Doktorla degil sekreterle konustum zaten. Haftaya da doktor Milano da olucakti. Asistani ile gorusucem, en gec 1 Kasım gibi baslariz tedavine demisti. Sanirim kendisi donunce yazicak ilaci. Erkek arkadasima gelince, 21. Gunde duo ultra yaptirdi negatif cikti ama hala fobi icerisinde cok korkuyo. Kendisine ici dahada rahat etsin diye bide combo test onerdim. Firsat bulabilirse bu haftasonuna kadar yaptircak onuda ama 90 gunde teyit ettirin onerilerinden dolayi. Kesin ve dogru sonucu o zaman cikicak diye dusunuyo. 2 ay daha bu fobi ile nasil gecircek bilmiyom. Kendisi ile irtibat icindeyiz, iliskimiz bitti zaten. Herseyde bi hayır vardir. Hiv olayi cikmasa, cok sevdigim aileme ragmen onunla yurt disina yerlesicektim. Belkide ordaken bisi olcakti ve iliskimiz biticekti. Yaban ellerde bi basima cok daha agir seyler yasardim o zaman. Saf sevgiyi sadece ailemizden ve hayvan dostlarimizdan gorebiliyoz. Bide senin gibi sansli olanlar eşlerinde de gorebiliyo bunu @baran25