Mavi-Banner

Gönderen Konu: wb pozitif, merhaba hiv pozitif yeni hayatım  (Okunma sayısı 5895 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: wb pozitif, merhaba hiv pozitif yeni hayatım
« Yanıtla #75 : Ekim 28, 2017, 08:24:52 ÖS »
@Mavera'cım bir soru sormak istiyorum. Neden bu kadar iyisin? ya da iyi niyetlisin? :) Umuyorum ki arkadaşta senin gibi düşünerek yazmıştır.
Ey hayat, seni bu kadar kıymetli tutuşum, ölüm sayesindedir.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #76 : Ekim 28, 2017, 08:48:53 ÖS »
@Mavera'cım bir soru sormak istiyorum. Neden bu kadar iyisin? ya da iyi niyetlisin? :) Umuyorum ki arkadaşta senin gibi düşünerek yazmıştır.

Mavera ciddi anlamda Kalitedir...

Yazı kalıtesınden ve yorumlarından insan kendini çok ama çok belli eder...

Bazı insanların eline bir görev sorumluluk verilir, bilinmeden, Adam kendini adam sanar... Saçma sapan yorum yazar vs vs, ve sen karsı cıkınca, ona yetkı verıldıgı ıcın bılmeden sırf egosunu tatmın etmek ıcın saçma sapan şey yapar.

çok guzel bır söz vardır çok beğenirim; Çingeneyi Kral yapmıslar, ilk önce Anne ve babasını astırmıs kellesını almıs,

Bilmiyorki ne yapacağını...

buda o hesap...

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #77 : Ekim 28, 2017, 08:53:13 ÖS »
Teşekkür ederim, eskisi kadar iyi değilim aslında, sen beni bir de eskiden tanısaydın  ;D çok çok çok iyi olmak çok zor bu dünyada, öğrendiğim bir şey varsa budur. Senin de trans arkadaşımızı savunmaya koşman çok güzel bir davranış keşke bu konularda herkes senin kadar düşünceli ve hassas olsa.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #78 : Ekim 28, 2017, 09:27:58 ÖS »
Gerek bu forumun kuruluş amacı, gerekse sizlerin varlığı, biz pozitifleri ayakta tutuyor. Bizler birbimize her konuda sahip çıkmalıyız. Empati kurmayı bilelim ki, insan olduğumuz her daim aklımızda olsun.

Bu arada @genvoya dostum sonuna kadar haklısın. Bir de iskender yemeğe biraz ara ver :) Düzenli spor yap sen. Ara ara takip ediyorum ama işlerden dolayı fazla giremiyorum. Kendini, ilaçlarını ve sağlığını adım adım takip etmen çok güzel...
Ey hayat, seni bu kadar kıymetli tutuşum, ölüm sayesindedir.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #79 : Ekim 28, 2017, 09:39:00 ÖS »
@genvoya çok içten yazıyorsun, içi dışı bir dürüst bir insansın anladığım kadarıyla, ama internette herkesin görebileceği bir ortamda yazı yazarken biraz daha frenlememiz lazım kendimizi. Nikimize, anonimliğimize güvenmeyelim, sıkıntı yaşayabiliriz. Hakaret, bela vs. okumayalım, ya da mesela küfür etmeyelim (sen zaten etmedin de), olur mu? Bu yüzden onaylayamadım en son yazını, sırf seni koruyabilmek için, yoksa sözlerinde haksız olduğun için değil.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #80 : Ekim 28, 2017, 09:59:19 ÖS »
Gerek bu forumun kuruluş amacı, gerekse sizlerin varlığı, biz pozitifleri ayakta tutuyor. Bizler birbimize her konuda sahip çıkmalıyız. Empati kurmayı bilelim ki, insan olduğumuz her daim aklımızda olsun.

Bu arada @genvoya dostum sonuna kadar haklısın. Bir de iskender yemeğe biraz ara ver :) Düzenli spor yap sen. Ara ara takip ediyorum ama işlerden dolayı fazla giremiyorum. Kendini, ilaçlarını ve sağlığını adım adım takip etmen çok güzel...

Can can merak etme dostum,

1,5 iskender 3 ayda 1 olan bır olay onun dısında yaşanmıyor,

her sabah duzenlı Taze sıkılmış Portakal suyu yada Nar suyu ıcıyorum 1 adet kek ıle beraber, (kek ne kadar iyi emin değilim tek şüphelendiğim bu konu)

onun dısında uyanır uyanmaz  1kaşık polen bal ve arısütü karısımı atıyorum ağzıma.--- düzenli hergun--- aynen genvoyayı attığım gibi----

Hafta içi 2 gun balık , 2 gun Kırmızı et ve 3 gun sebze ve baklıyat takılıyorum... umarım doğrudur.

Ama Balık ve Tavuktan asla tavız vermıyorum tum hafta boyunca...

Meyve yemıyorum :( sadece nar veya portakal suyu ... tatlı asla ilgimi çekmiyor...

1.90 boyum var ve 80 e düştüm :( umrım 84 86 yı tekrar bulurum spor yaparak
Fit vücudum.. ama çok kilo kaybettım tanıyı aldıgım zamandan beri

1.90 86 tanıdan önce... spor yaptım 4 yıl...

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #81 : Ekim 28, 2017, 10:02:15 ÖS »
@genvoya çok içten yazıyorsun, içi dışı bir dürüst bir insansın anladığım kadarıyla, ama internette herkesin görebileceği bir ortamda yazı yazarken biraz daha frenlememiz lazım kendimizi. Nikimize, anonimliğimize güvenmeyelim, sıkıntı yaşayabiliriz. Hakaret, bela vs. okumayalım, ya da mesela küfür etmeyelim (sen zaten etmedin de), olur mu? Bu yüzden onaylayamadım en son yazını, sırf seni koruyabilmek için, yoksa sözlerinde haksız olduğun için değil.

Sen Herşeyin en iyisini bilirsin arkadaşım...

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #82 : Kasım 01, 2017, 12:59:34 ÖS »
Benim adım Beril. Adımı kendim koyma sansina sahip oldum, 5 Haziran 1987 yılında yanlıs bedende dunyaya geldim. Dogustan basladi benim hayatla savasım, 3 defa ölümden döndüm. Kalbim kırıldı defalarca, yokluk gordum, aldatildim kandirildim kullanildim. Cok hatalar yaptim, her hatamın bedelini de odedim. Her yıkıldıgımda daha güclü kalktım ayaga. Simdi hiv pozitifim, ve kimlik savasım devam ederken, kanımda ki o viruscuklerle de savasıyorum. Ancak bu sefer yardımci askerlere ihtiyacim var bu savasta. O askerlerde TRIUMEQ ilacımla geliyo artik. 1 Kasım tarihi itibari ile ilacimi almis bulunmaktayim. Doktorum 2 yıl a kadar ayda ya da 3 ayda bir hastaneye gidip olucagimiz igne tedavisi gelicegini soyledi. Pro140 tan farkli bisi herhalde o, kendimiz yapmiyoruz. Hadi hayırlısı insallah hepimiz icin.
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #83 : Kasım 01, 2017, 04:46:45 ÖS »
Duruşuna ve mücadelene hayranım @TransBeril  umarım istediklerin gerçekleşir ve her iki savaşında da her zaman muzaffer olursun

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #84 : Kasım 01, 2017, 05:04:24 ÖS »
hadi hayırlısı olsun beril..hiv konusunda baya bi yol aldın..ilacı almakla zaten işin zor tarafı bitmiş oldu...sırada hormon ameliyatı var zannedersem..inşallah o işde hallolurda istediğin bedende yaşayabilirsin..

bu arada hata yapmayan insan hiç bi işe bulaşmayan, hayatı sadece seyreden ,pasif insandır bana göre...elbette hata yaptık ve yapacağız...mühim olan tekrardan ayağa kalkmak..boksta bi tabir var...düştüğün zaman değil ayağa kalkamadığın zaman kaybedersin diye...bizde düştük bi şekilde artık nasıl düştüğümüzün çokta bi önemi yok...ama ayağa tekrardan kalkmaya mücadele ediyoruz bi şekilde..

Nietzsche nin çok güzel bi lafı var beni öldürmeyen yara güçlendirir...hep aklıma geliyo bu aralar...bizlerde iyi bi yara aldık bu virüsü kapmakla ama ölmedik...hala mücadelemiz umudumuz sürüyor..

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #85 : Kasım 01, 2017, 05:47:43 ÖS »
bu arada bu videoda sana gelsin beril...

https://www.youtube.com/watch?v=oOjDUBipwGM

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #86 : Kasım 01, 2017, 06:08:13 ÖS »
@Mavera bana diyene bak hele. Burda uye olan olmayan yuzlerce kisiye örnek olan ve moral veren, özgüvenli-bilgili ve pozitif insan. Tesekkur ederim sana çok.

@bedevi videoyu izledim tesekkur :) daha acar acmaz ben Ibrahim. Pargali dönme Ibrahim diyince bastim kahkahayi hatta :) sırada ameliyatlar var evet. 1 ay sonra ki sonuclarimi goturucem Cerraha. O zaman yapicakmis ameliyatlari. Gurur duymaliyiz herbirimiz kendimizle, güclü olmak erdemliktir. Dayaniyoruz, direniyoruz karsiliginda ödül mutlaka verilir.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #87 : Kasım 01, 2017, 06:13:58 ÖS »

@TransBeril  kız doktorunla  konuşacam  sağ memenle sol memeni simetrik  yapmasın, kaslı kaslı  erkekleri  elimizden  alıyorsunuz  kızlardan nefret ediyoggrummmmmm  ;D ;D ;D ;D
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #88 : Kasım 01, 2017, 06:23:38 ÖS »

@TransBeril  kız doktorunla  konuşacam  sağ memenle sol memeni simetrik  yapmasın, kaslı kaslı  erkekleri  elimizden  alıyorsunuz  kızlardan nefret ediyoggrummmmmm  ;D ;D ;D ;D

:D koptum  yaaa. Valla ben kaslı erkek tercih etmiyom, o yüzden memislerimi güzel yapsin doktor mümkünse. Zaten korkutuyo beni adam her gorusmemizde takcazmi cikarcazmi diye soruyo bana  ;D Hatta ve hatta @acısada_öldürmez ben su naftacı denilenlerdenim :) 30lu yaşlar candır  :P

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #89 : Kasım 01, 2017, 06:38:56 ÖS »
@acısada_öldürmez
cok tesekkur ederim

insallah dedigin gibi hersey en kisa  surede duzelir..

bende bakirkoy civarinda  oturuyorum, dr sadi konuk hastenesine  gidebilirim o halde ?