Mavi-Banner

Gönderen Konu: wb pozitif, merhaba hiv pozitif yeni hayatım  (Okunma sayısı 5892 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
wb pozitif, merhaba hiv pozitif yeni hayatım
« : Eylül 29, 2017, 01:10:27 ÖS »
Merhaba arkadaslar. Bugun dogrulama sonucumu almis bulunmaktayim. Hic gecikmeden Salı gunu doktorumla gorusup testlerimi yaptiricam ve tedavime baslicam. Yeni tanı alan arkadaslara da örnek olsun diye bu konu altindan paylasicam gecirdigim asamalari. Tabii adminlerimiz uygun gorurse. Ilk kez degerimi de ogrenmis oldum, yuksek geldi bana. Anti-Hiv degeri 594 ile pozitif vermis. Bu yuzden daha bi hirsla bi an once tedavime baslamak istiyorum. Gidicegim hastane 9 Eylul. Doktoru paylasirim adminlerin izni olursa. Baya iyi bi doktormus, Izmir'de bu alanda en iyisi diyolar. Bakalim :) Saglikli gunler bizimle olsun
Su gibi berrak yeni bi hayat.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: wb pozitif, merhaba hiv pozitif yeni hayatım
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2017, 02:42:06 ÖS »
geçmiş olsun transberil... en zoru belirsizlik aşaması idi bende..artık şüphe kalmayıp olay netleşince taşlar daha bi yerine oturuyor sanki...keşke negatif çıksa idi diyeceğim ama zamanı geriye sarrmak mümkün değil...olayı kabullenip tedavin için doğru adımlar atmak yapılacak en doğru hareket olur...

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2017, 02:45:32 ÖS »
bu arada wb dan gelen pozitif sonucunda bende 3.köprüden atlamayı çok ciddi düşünmüştüm..sonra dedimki iyi hoş köprüden atlamakta yarın öbürgün belki bi kesin tedavi falan çıkar...bana bulaştıran kesin tedavi olup hayatı lay lay lom yaşayacakken ben neden pes edeyim demiştim...hani derler ya kötünün kötüsü var..kendi kendime herhalde bunun daha kötüsü bi motor kazası yapıp tekerlekli sandelyeye mahkum olmak falan diye kendime moral vermiştim...

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Eylül 29, 2017, 03:01:56 ÖS »
Anti hiv değerinin yüksek olmasının anlamı önemi yok, daha yüksek daha iyi/kötü değil yani.

Rna değerin ve cd4 değerin hastalığın evresini belirler.

Tedaviye başlaman için gerekenleri yapmaya bu kadar hevesli olmana sevindim, ben de ilk tanı aldığımda misyon adamı olmuştum 'gereken neyse hepsini yapıcam!' diyordum. İyi ki de öyle yapmışım. Üzülmek, ağlamak, karamsar olmak gereksiz ve zaman kaybı hazırda bu kadar başarılı güzel tedaviler de varken.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #4 : Eylül 29, 2017, 03:02:32 ÖS »
@bedevi tesekkurler. Kesinlikle oyle daha kotu biside olabilirdi, ben yine sansliyim ailem sahip cikti. Trans olup ustune bide hiv olupta hala ailesi tarafindan dislanmayan ender sansli kisilerdenim sanirim. Suan beni uzen sıkan tek bisi kaldi. 1. Erkek arkadasimi bu sebebten kaybetmenin uzuntusu, 2. Ya ona da bulastisa bu vicdanla nasil yasarim korkusu. Onu zamanla unuturum ama ona da bulastirdiysam bunun yuku mahveder beni

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 29, 2017, 03:05:55 ÖS »
Geçmiş olsun, tanı almadan önce o ağır gribimsi hastalığı yaşadınız mı?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #6 : Eylül 29, 2017, 04:21:56 ÖS »
@Mavera Istekliyim oyle de olmak lazim zaten, o virus kanimda suan ozgurce dolasirken. Kim bilir kac tane hücremi cokertiyo. Artı benim savasmam gereken tek sey o virus degil. Kimligime kavusma mucadelesi vericem daha, bu yuzden guclu ve saglikli olmam lazim
@John Wick tesekkur ederim, ben hic bi belirtisini yasamadim. Kimileri zaten bu yuzden yillar sonra da ogrenebiliyo. Neyse ki ben erken tani alip vucudum daha cok etkilenmeden baskilicam bu virusu allahın izniyle

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Eylül 29, 2017, 05:09:33 ÖS »
@bedevi tesekkurler. Kesinlikle oyle daha kotu biside olabilirdi, ben yine sansliyim ailem sahip cikti. Trans olup ustune bide hiv olupta hala ailesi tarafindan dislanmayan ender sansli kisilerdenim sanirim. Suan beni uzen sıkan tek bisi kaldi. 1. Erkek arkadasimi bu sebebten kaybetmenin uzuntusu, 2. Ya ona da bulastisa bu vicdanla nasil yasarim korkusu. Onu zamanla unuturum ama ona da bulastirdiysam bunun yuku mahveder beni

iyide transberil eğer erkek arkadaşın seni hiv sebebiyle terk ettiyse zaten hiç bi zaman senin olmamışki kaybedesin...
boşuna kafayı takma derim bu konuyu...

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #8 : Ekim 03, 2017, 01:47:38 ÖS »
Bugun 9 Eylul hastanesine gittim, sabahtan randevum olmasina ragmen oglene dogru anca girdim ve asistani ile gorustum. Tahliller icin 24 Ekim tarihine gun verdiler, tahlillerden sonra da 1 ay sonrasina. Benim tedavime baslanmasinin uzun surecegi biyer oldugunu anladigim icin. Bozyaka hastanesinden randevu aldim. Hülya hanim iyimis orda. Tahliller icinde persembe gunu olabilcekmisim. Sonuclar cikinca yazicam yine.

yastikyorgan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ekim 04, 2017, 08:46:37 ÖÖ »
Bugun 9 Eylul hastanesine gittim, sabahtan randevum olmasina ragmen oglene dogru anca girdim ve asistani ile gorustum. Tahliller icin 24 Ekim tarihine gun verdiler, tahlillerden sonra da 1 ay sonrasina. Benim tedavime baslanmasinin uzun surecegi biyer oldugunu anladigim icin. Bozyaka hastanesinden randevu aldim. Hülya hanim iyimis orda. Tahliller icinde persembe gunu olabilcekmisim. Sonuclar cikinca yazicam yine.

Merhaba,

Ben Hülya hocanın takibindeyim. Mükemmel bir hoca. Güleryüzlü hanım hanımcık ve en önemlisi sabırlı. Sorduğun her soruya cevap veriyor. Sekreteri Işıl Hanımda oldukça düzgün. Hocanın yaklaşık 150 hastası varmış takibinde olan. Dilersen o bölgede ilacımı aldığım yeri de sana söylerim. Eczanede oldukça bilgili ve anlayışlı.

Yalnız burdan tüm arkadaşları uyarmak isterim. Eczacı beni rehberine ismim ve yanına HIV yazarak kaydetmiş. Görünce hemen uyardım ve düzelttirdim. Malum arayan kim diye bir sürü uygulama var ve başka insanlar nasıl kaydettiyse öyle çıkabiliyor.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #10 : Ekim 04, 2017, 04:18:37 ÖS »
@yastikyorgan bugun tanistim Hülya hanimla. Kendisi dahil, asistani ve sekretere kadar 10 numara insanlardi, cok rahatladim. Tamam nette herseyleri arastirmistim ama bizzat doktordan duymak iyi geldi:) tahlillerimi olduktan sonra. Ay sonu gibi goruselim dedi, Kasım ayının 1i gibide baslariz ilaca dedi. Hormon kullandigimi da soyledim. Senin durumunda insanlar icin ozel bikac ilac var zaten. Hangisini yazicagini belirlemis kafasinda hatta simdiden. Bakalim ay sonu sonuclarim gelsin yazarim. Hangi ilaca baslicam onuda yazarim. Kazamiz mubarek olsun :) ama bisi cok rahatlatti, yas ortalamasi hayli yuksek hiv pozitif kisileri gordum. Gayette saglikli gorunuyolardi, yeni hiv tanisi alipta ölcem sananlara ornek olsun

yastikyorgan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ekim 04, 2017, 10:34:51 ÖS »
Arkadaşlar merak ettiğim bir şey var içtiğimiz ilaçların ot ( esrar ) ile etkileşimi var mıdır? Ya da başka hangi zararlı şeyler var? Mesela gazlı içecekler vs.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Ekim 05, 2017, 07:25:37 ÖÖ »
Arkadaşlar merak ettiğim bir şey var içtiğimiz ilaçların ot ( esrar ) ile etkileşimi var mıdır? Ya da başka hangi zararlı şeyler var? Mesela gazlı içecekler vs.

Gazlı içeceklerin bir etkileşimi olduğunu okumadım. Ancak esrar ve diğer uyuşturucular ayrıntılı olarak araştırılıp denenmemiş ilaçlarımızla, elşmizde veri yok bu yüzden uzak durmamız iyi olur.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Ekim 05, 2017, 08:26:01 ÖÖ »
@yastikyorgan bugun tanistim Hülya hanimla. Kendisi dahil, asistani ve sekretere kadar 10 numara insanlardi, cok rahatladim. Tamam nette herseyleri arastirmistim ama bizzat doktordan duymak iyi geldi:) tahlillerimi olduktan sonra. Ay sonu gibi goruselim dedi, Kasım ayının 1i gibide baslariz ilaca dedi. Hormon kullandigimi da soyledim. Senin durumunda insanlar icin ozel bikac ilac var zaten. Hangisini yazicagini belirlemis kafasinda hatta simdiden. Bakalim ay sonu sonuclarim gelsin yazarim. Hangi ilaca baslicam onuda yazarim. Kazamiz mubarek olsun :) ama bisi cok rahatlatti, yas ortalamasi hayli yuksek hiv pozitif kisileri gordum. Gayette saglikli gorunuyolardi, yeni hiv tanisi alipta ölcem sananlara ornek olsun

tedavi yolunda attığın adım hayırlı olsun transberil...ilaçlara başlayınca eminim daha bi herşey yoluna girecek..moral daha iyi olacak..yalnız anlamadığım gördüğün kişilerin pozitif olduğunu nerden anladın :) enfeksiyon hastalıklarına sadece pozitifler gitmiyor malum...
şaka bi yana ilaç tedavisi ile umarım hormon ilaçları çakışmaz..hormon ilaçlarının etkileşim yapıp yapmadığını iyi araştırmak gerek...birde ilaçları içince hemen bi değişim beklememek lazım sanki...ben 18.gündeyim...çokta bi değişiklik olmadı durumumda..18 gün öncesine oranla...ama bu tabi herkeste aynı olacak değil.inşallah bi an önce etkisini gösterir diyelim...

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Ekim 05, 2017, 08:37:19 ÖÖ »

Gazlı içeceklerin bir etkileşimi olduğunu okumadım. Ancak esrar ve diğer uyuşturucular ayrıntılı olarak araştırılıp denenmemiş ilaçlarımızla, elşmizde veri yok bu yüzden uzak durmamız iyi olur.

mavera üstad gerek bu sitede gerek internet üzerinde çok araştırdım...bilgi kirliliği olmasın ama senin değerli yorumunu almak istiyorum...

tanıdan sonra malum hayatımızda baya bi değişiklik oldu..bende hayatımda radikal değişikliklerde bulundum..yaklaşık 3 yıldır bodybuilding sporu ile uğraşıyorum kendi çapımda tabi..yaş 45...bu yaşta ne kadar olabilirse tabi..

bu sporda beslenmenin önemi çok büyük...gelişme sağlanması için günlük bi protein alımı olması lazım...ben yaklaşık 2 yıldır protein tozu kullanıyorum..besin yoluyla almam gereken proteini alamadığım için...şimdi sitede bazı arkadaşlar başka başlıklarda tüketmede bi sıkıntı yok derken bazıları alınmasa daha iyi olur demişler...bu görüşlerin hangisine itibar edelim...
  şimdi diyeceksinki dr.una sor...ablam bu toz işine karşı..doktora almasın dimi dr.deyince dr.da alma gitsin dedi...yani ablam dr.u manuple etti...  birde ablam ve dr.. sporun benim için önemini bilmiyor...zaten hayatımda bi sürü radikal değişiklik oldu..eğer bide spordan uzak kalırsam benim için büyük sıkıntı...sporda iyi kötü kafayı boşaltıyorum..benim için kafa boşaltma oluyor...

sizin fikirlerinizi önemsiyorum...sizin bu konuda düşünceniz nedir ?