Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv aşısında son durum  (Okunma sayısı 591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Ziyaretçi
Hiv aşısında son durum
« : Eylül 28, 2017, 07:06:32 ÖS »
http://hivcure.com.au/2017/09/28/working-backwards-bnabs-hiv-vaccine/

Yukarıdaki adreste hiv aşı çalışmalarına ilişkin son durum anlatılmış. Şimdi bilindiği üzere bir kişi hiv ile enfekte olduktan sonra vücut bu virüsü yok edebilmek için bir takım antikorlar üretiyor. Bu antikorlar üretildiği için zaten testlerde pozitif çıkıyoruz. Yani hive yönelik üretilmiş antikor var kanımızda. Tabi bu antikorlar hivin içine girip virüsü yok edemedikleri için işe yaramıyorlar. Fakat nadiren elite controller dediğimiz insanlarda bu virüsü etkisizleştiren antikorlar üretiliyor yani virüsün hücrenin içine girip onu enfekte etmesini önleyen antikorlar. İşte bu antikorlara bnAbs demişler. Sonra dünyanın çeşitli yerlerindeki bu insanlardan elde edilen antikorları toplayıp bir aşı geliştirme çabası içine girmişler ve bununla ilgili 5 çalışma yapılıyor. Öncelikle bu çalışma hivi önlemek için ama olursa kür için de ilerleme belki sağlanabilir. Yani aşıyla birlikte bu antikor bireye verildiğinde vücut bu antikorlardan geliştirerek kendi kendine hivi yenebilecek bir düzeye gelecek. Şu deli danalardan üretilen antikor da bu 5 çalışmadan bir tanesi.

Çalışmaların bir kısmı insanlar üzerinde denenirken, bir kısmı henüz denenmedi. Geçenlerde yine benzer şekilde başarılı bir antikor çalışmasının insanlar üzerinde denenmeye başlayacağını okumuştum. Bu çalışma da tüm hiv türlerini yok etmede etkin bir çalışma olacakmış.

iparilogos

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Hiv aşısında son durum
« Yanıtla #1 : Eylül 28, 2017, 07:10:20 ÖS »
ne kadar çok çalışma var ya, artık takip edemiyorum :)

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #2 : Eylül 28, 2017, 07:24:18 ÖS »
Bu tarz arastirmalarla ilgili son durumlari paylastiginiz icin tesekkur ederim. Ozellikle genc yasta enfekte olmus arkadaslar icin bu arastirmalarin olumlu sonuclanmasi tez vakitte gerceklesir insallah.
Su gibi berrak yeni bi hayat.

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 28, 2017, 10:03:01 ÖS »
Matland, eminim bir gün kürün bulunduğunu da sen haber vereceksin bize. Çok teşekkürler.
Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah kelebek demiş.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 28, 2017, 10:11:15 ÖS »
Matland, eminim bir gün kürün bulunduğunu da sen haber vereceksin bize. Çok teşekkürler.

ben o kadar yaşayacağımı düşünmüyorum. Başka arkadaş umarım bu haberi burda paylaşır.

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Eylül 28, 2017, 10:32:57 ÖS »

ben o kadar yaşayacağımı düşünmüyorum. Başka arkadaş umarım bu haberi burda paylaşır.

Neden böyle düşündüğünü anlamadım Matland. Bir sorun yoktur inşallah. Burada hepimize çok yardımın dokunuyor. Her derdimize çare bulmaya çalışıyorsun. Ama, seni hiç dinlemedik. Kusura bakma
Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah kelebek demiş.

samemavi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 28, 2017, 10:34:04 ÖS »
Merhaba!Ben kesin tedaviye tanık olacağıma inanıyorum.Henüz 22-23 yaşındayım.Hayatım boyunca imkansız olumlu tesadüflerle karşılaştım.Şimdi cinsel yolla olmadığım zor olan bi bulaşla karşı karşıyayım.Bununda güzel bi tesadüfe dönüşeceğine inanıyorum.Hep beraber umarım o mutlu güne kavuşuruz! Birde tanıdan sonra  hiçbir eşcinsel ortamım arkadaşım bulunmamasına rağmen pozitif tanıdan sonra tedavi olduğum Egehaumda pozitif bir arkadaş kazandım.Geçen 5 gün süren eklem aşırılarım boyunca keyfim yerine gelsin siye çaba sarf etti 🙏🏻 Belki ileriye dönük çok kapı kapandı hayatta planlara dair ama yepyeni kapılarda açıldı..

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 28, 2017, 10:40:13 ÖS »

Neden böyle düşündüğünü anlamadım Matland. Bir sorun yoktur inşallah. Burada hepimize çok yardımın dokunuyor. Her derdimize çare bulmaya çalışıyorsun. Ama, seni hiç dinlemedik. Kusura bakma

teşekkür ederim. hiv dışı sağlık sorunlarım var. ama buranın konusu değil.

O yüzden diyorum ya. Hiv kaptım diye vah vah etmeyin. Bir ilaçla tedavi olabiliyorsunuz. Allah dermansız dert vermesin.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #8 : Eylül 28, 2017, 10:54:56 ÖS »
teşekkür ederim. hiv dışı sağlık sorunlarım var. ama buranın konusu değil.

O yüzden diyorum ya. Hiv kaptım diye vah vah etmeyin. Bir ilaçla tedavi olabiliyorsunuz. Allah dermansız dert vermesin.
[/quote]

cok gecmis olsun. Allah acil sifalar versin, kesinlikle cok kotu seyler var, insani elden ayaktan dusurup acilar agrilar icinde yataklara dusuren. Ustelik bu halde yillarca cekiyolar. Halimize bin sukur
Su gibi berrak yeni bi hayat.

samemavi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 29, 2017, 12:06:14 ÖÖ »
@Matland Geçmiş olsun elimizden birşey gelse keşke senin için!

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Eylül 29, 2017, 12:28:42 ÖÖ »
@Matland kalp veya kolestrol mu var :( ne çabuk unuttun bana dediklerini seni hocaya götürmüşlerdi onada mı inancın kalmadı hani 30 unda hastalığa yakalanacaktın sonra kurtulacaktın bu bile umut değil mi :( böyle düşünmene çok üzüldüm keşke yanında olsaydım dertleşirdik be abi :/
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

Bebegim

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Eylül 29, 2017, 01:31:57 ÖÖ »
Çok geçmiş olsun @Matland  lütfen böle karamsar olma...sorun her neyse...insanlar ne hastaliklarla mücadele ediyor ve kazanıyor ALLAHIN izniyle...inş seninde tez vakitte tüm sıkıntıların geçer.  RABBIM acil şifalar versin inş....Benimde kocam pozitif...sigarayı bir türlü biraktiramiyorum ona buda beni çok üzüyor...😓😓karacigerinde yağlanma var,üstelik şeker çıktı 1 yıl dolmak üzere insülin kullanıyor eşim....hiv pozitif olalı tam 4 yıl dolmak üzere...biraz kilolu zayıflamasi lazım spor yapıyor ama zayiflayamiyor..ve bütün bu sıkıntıları beni çok üzüyor ...😓😓😓kocamı çok seviyorum...ve onu her an kaybetme korkusuyla yaşıyorum......😓😓😓😓😓RABBIME çok dualar ediyorum...Kocamın acısını göstermesin bana inş diye....tez vakitte bu hastalığın çaresi bulunur inş..bunun içinde dualar ediyorum.....

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Eylül 29, 2017, 08:20:06 ÖÖ »
matland üstad allah şifa versin umarım herşey güzelir..

aşı konusuna gelirsek önleyici bi aşı olacağından bize bi faydası olacağını sanmıyorum...

ama matland üstadın dediği gibi önleyisi bulunursa belki kesin tedavi edici bi yöntemde bulanabilir
gibi geliyo..

benim umudum israil , avustralya gibi ülkelerin prestij için bu tedaviyi bulabiliceği yönünde...ingiltere,
amerika gibi ülkelerde bulunsa bile ilaç tröstleri bu tedaviyi pozitif bireylere uygulamayacağı yönünde olur
diye düşünüyorum...bu adamlar için hiv li hastalar pazar ve para demek...adam böyle bi potansiyeli bırakırmı
hiç sanmam....amerika,ingiltere gibi ülkelerde bulunsa bile gilead gibi dev ilaç firmaları eminim tedavinin
patentini satın alıp  bu tedaviyi hayata geçirmezler..

benimki sadece bi tahmin tabi...

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Eylül 29, 2017, 08:55:09 ÖÖ »
teşekkür ederim herkese. inşallah güzel günler göreceğiz.