Mavi-Banner

Gönderen Konu: %99 oranında tedavi  (Okunma sayısı 924 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ibrahim_tr

• Ziyaretçi
%99 oranında tedavi
« : Eylül 24, 2017, 12:28:20 ÖS »
http://www.bbc.com/news/health-41351159?SThisFB

Herkes bunu konuşuyor. Yeni bir antikor keşfedilmiş %99 oranında hive saldırıyormuş.
Doktor Fauci bile yorum yapmış. Çalışmalar 2018de başlıyor umarım bulunur tedavi bir an önce.

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: %99 oranında tedavi
« Yanıtla #1 : Eylül 24, 2017, 12:32:25 ÖS »
bu haberi dün paylaştım korumaya yönelik bir çalışma bu. Kür beklenmiyor bu çalışmadan.

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 24, 2017, 12:58:36 ÖS »
bu haberi dün paylaştım korumaya yönelik bir çalışma bu. Kür beklenmiyor bu çalışmadan.

peki tamamen tedavisi tahmini ne zaman bulunur?

ibrahim_tr

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Eylül 24, 2017, 01:22:43 ÖS »
Ama içeriğini okursanız maymunlara yapılmış ve hivden kaynaklanan hiçbir sorun yaşanmamış yazıyor. Zaten koruyucu ise hiv negatiflere yapılır hivden kaynaklanan hiçbşy yaşamazlar?

bejaia

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Eylül 24, 2017, 02:47:49 ÖS »
korumaya yöenlik %99 oranında başarı varsa, kür konusundada büyük bir gelişme olacağı düşüncesindyim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Eylül 24, 2017, 04:18:45 ÖS »

Şu anda tahmini tarih verebilecek kadar bile ilerleme olduğunu sanmıyorum bu konuda.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 24, 2017, 04:22:53 ÖS »
''Researchers have been trying to use broadly neutralising antibodies as a way to treat HIV, or prevent infection in the first place''
 Bu yöntemle hem tedavi hem de koruma amaçlı bir yöntem geliştirilmeye çalışılıyormuş, inşallah başarılı olunur.

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 24, 2017, 04:41:52 ÖS »

Şu anda tahmini tarih verebilecek kadar bile ilerleme olduğunu sanmıyorum bu konuda.

isim vermeyim bir forumda bir konu açılmış konuyu okudum birisi yazmış, hiv virüsü doğal sıradan bir virüs değil rus yada amerikalıların dünya nüfusunu kontrol altında tutmak için laboratuvar'da geliştirilen bir virüs olduğunu yazmış yani tedavisi hazır var ama yapmıyorlar yazmış ne derece doğrudur sizce ben bu konuda detaylı araştırma yapmadım, siz yaptınız mı?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Eylül 24, 2017, 05:32:41 ÖS »

isim vermeyim bir forumda bir konu açılmış konuyu okudum birisi yazmış, hiv virüsü doğal sıradan bir virüs değil rus yada amerikalıların dünya nüfusunu kontrol altında tutmak için laboratuvar'da geliştirilen bir virüs olduğunu yazmış yani tedavisi hazır var ama yapmıyorlar yazmış ne derece doğrudur sizce ben bu konuda detaylı araştırma yapmadım, siz yaptınız mı?

Hep böyle komplo teorileri oluyor ortalıkta, çok dikkate değer şeyler değil bu spekülasyonlar.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Eylül 24, 2017, 06:04:02 ÖS »
Aptal komplo olaylarına takılmayın. Hayatımda duyduğum en saçma şey bu virüsü bilerek çıkartmaları😂😂 gülüyorum sadece. Az mantıklı düşünün ilaç firmaları çıkardıysa bunu neden o zamanlar o kadar insan öldü azıcık araştırma yapın ilk tanındığında bu virüsün tedavisi yoktu 4 5 yıl sonra ortaya bir ilaç çıktı onun yan etkisinden dolayı kimse kullanamadı... Tedavi güzel sadece virüsü yok olmasını beklemeyin bu belki uzun yıllar alır. Tek hedefimiz bunu toplumda normalleştirmek olsun mesela bu koruyucu aşı çıkarsa halk arasında kısmen normalleşecektir. Ayrıca bizim tedavilerimiz bulaş olmasını engellediği için halkın bizden korkmaması lazım halk ne kadar bilinçli olursa bizimde yaşantımız o kadar güzel olur.. Lütfen şu komplo bu komplo deyip inanmayın.. Ben yürekten inanıyorum çok güzel günler göreceğiz güneşli günler yakın sabredin..
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 24, 2017, 10:18:59 ÖS »
Aptal komplo olaylarına takılmayın. Hayatımda duyduğum en saçma şey bu virüsü bilerek çıkartmaları😂😂 gülüyorum sadece. Az mantıklı düşünün ilaç firmaları çıkardıysa bunu neden o zamanlar o kadar insan öldü azıcık araştırma yapın ilk tanındığında bu virüsün tedavisi yoktu 4 5 yıl sonra ortaya bir ilaç çıktı onun yan etkisinden dolayı kimse kullanamadı... Tedavi güzel sadece virüsü yok olmasını beklemeyin bu belki uzun yıllar alır. Tek hedefimiz bunu toplumda normalleştirmek olsun mesela bu koruyucu aşı çıkarsa halk arasında kısmen normalleşecektir. Ayrıca bizim tedavilerimiz bulaş olmasını engellediği için halkın bizden korkmaması lazım halk ne kadar bilinçli olursa bizimde yaşantımız o kadar güzel olur.. Lütfen şu komplo bu komplo deyip inanmayın.. Ben yürekten inanıyorum çok güzel günler göreceğiz güneşli günler yakın sabredin..

hocam tedavide bulaş konusu normal insanlar için bu çok önemli ama bizim içinde tamamen tedavisi olması önemli işe başlayacam ama korkuyorum kışa giriyoruz hastalanması var ondan sonra ağırlık kaldıracaksın yorgunluk konusu var, hastalanmadan önce ben baya ağır iş yapıyordum 2 sene önce soğuk yağmur çamur demeden çalışıyordum hastalığa yakalanınca yatağa düştüm, bilirsiniz yorgunluğu o yorgunluk bugün bile psikolojimi bozuyor ben istesem ayrılmak zorunda kaldığım işe tekrar başlarım sabah gideyim alırlar ama yemiyor bu hastalık tamamen geçene kadar yapamam, ilaç alıyoruz hastalığı bastırıyor ama bir yere kadar.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Eylül 24, 2017, 10:55:03 ÖS »
@John Wick hiç korkun olmasın o konuda bağışıklığın nasıl yüksek mi cd4 yüksek mi tedavin güzel gidiyormu bunlar evetse o zaman korkmana hiç hiç gerek yok yağmur çamur demeden gezebilirsin çalışabilirsin merak etme. Sadece yapman gereken nedir biliyor musun ekim ayı geldiğinde daha önceleri çok grip oluyorsan grip aşısı olacaksın tabi bunun yanında diğer aşılarıda yaptırmalısın.. Negatif insanlarda hasta oluyor herkes hasta oluyor ama biz hiv pozitifiz diye en ufak hastalığa karşılık koymayacağımızı mı düşünüyorsun hiçte öyle olmayacak bundan emin ol. Hasta mı oldun bunu hemen hive bağlama gideceksin doktoruna böyle böyle şikâyetlerim var diyeceksin sana etkileşim olmayan ilaçları verecek 1 hafta içinde iyi olacaksın öyle yatak döşek takılma da değil... Nasıl bu kadar emin konuşuyorsun dersen anlatayım ben kemoterapi tedavisi aldım 14 seans eminim buradaki herkes bu durumu yaşasa acaba ölecek miyim duygusu yaşardı ama ben yaşamadım hem hiv pozitifim hemde kemoterapi alıyordum öyle hasta yatağında da değil 5 saatlik kemoyu alıp evime geliyordum hemde yürüyerek müzik dinleyerek 😊 lütfen pozitif ol biraz endişe korku bir yere kadar kafandan bu düşünceleri at kendinle ilgilen neler yapabilirsin onları düşün. İnan bana şükredecek o kadar çok şeyimiz var ki küçük detaylara ağıt yakıyoruz..
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...